Browsed by
Month: July 2015

Konkurs! Pokaż siłę swojego głosu!

Konkurs! Pokaż siłę swojego głosu!

tap1 — kopia

Oficjalny Magazyn Mikroświatowej Unii Piłkarskiej na bieżąco relacjonuje zmagania piłkarzy naszych Drużyn Narodowych. Mamy kilku sprawdzonych dziennikarzy, na których można liczyć!

Teraz i Ty możesz być jednym z nich! Zgłoś swój udział w konkursie wysyłając mejla na adres republikapalmowa@gmail.com! Sam wybierasz, którą kolejkę chcesz opisać! Kto pierwszy, ten lepszy!

Mile widziane:
– rzetelność informacji
– dynamika akcji
– czas opublikowania (jak długo artykuł ukaże się po zakończonych tego dnia meczach)
– grafiki, przejrzystość, spójność, pomysłowość
Oczywiście forma przedstawienia zależy tylko i wyłącznie od kreatywności autora!

O wygranej decydują:
– opinia Rady Rewizyjnej
– komentarze pod artykułem
– liczba wyświetleń
Na Twoje zgłoszenie czekam do 10 sierpnia!

nick:
forma kontaktu:
propozycja termin kolejki ligi mikroświatowej do zrelacjonowania:
(środy bądź niedziele, od 12 sierpnia do 2 września)

z2

Zapraszam na relacje z 8 kolejki ligi mikroświatowej

Zapraszam na relacje z 8 kolejki ligi mikroświatowej

Zaczynamy od drugiej ligi.


Księstwo Sarmacji – Republika Bialenii 1-0

Całkiem porządny wynik jak na Księstwo Sarmacji. Po ostatnich niepowodzeniach wreszcie wychodzi na prostą?

VRP – Królestwo Ederland 4-0

VRP już w pierwszej połowie rozgromił drużynę z  Ederlandu.  Szybki mecz, szybkie zwycięstwo i co najważniejsze,  całkiem wysokie, pozostaje życzyć utrzymania formy dla VRP.

Królestwo Teutonii – Baridas 2-0

Prawdopodobnie w tej chwili  linczują własnie  w Baridasie trenera kadry narodowej. Zobaczymy w niedzielę, czy go to zmotywuje!

Trizondal – Sclavinia 3-1

Bez wątpienia spotkanie było ustawione, Ostateczna Krucjata przecież zawsze wygrywa. Już widzę te protesty Hrabiego Kawowego, być może trzeba znacjonalizować kadrę. Niech będą w niej ludzie oddani OK.     NTOK!

Teraz czas na 1 ligę.

Parlandia –  Sułtanat Al Rajn 1-0

Parlandia budzi się po ostatnich niezbyt dobrych meczach?

Samban Zachodni – La Palma 0-1

Vivat La Palma! Kolejne zwycięstwo, tym razem nad Sambanem Zachodnim. Nie mieli najmniejszych szans z La Palmą, ale pozostaje życzyć powodzenia w następnych meczach.

Wandystan – Dreamland 0-0

Widocznie unia Dreamlandu i Scholandi nie pomogła i z Wandystanu obie drużyny wywożą po jednym punkcie. Pozostaje życzyć Wandejczykom więcej szczęścia.

Chattycja i Shania – Królestwo Bantu 3-3

Remis, raczej uczciwy. Obie drużyny dały z siebie wszystko co najlepsze, a widzowie mogli obejrzeć 6 pięknych bramek.  Tu tez życzę powodzenia w następnych meczach.

 

Daniel da Firenza

 

Grad goli! Mamy nowe loga!

Grad goli! Mamy nowe loga!

I LIGA MIKROŚWIATOWA

a2Na miejsce lidera wybija się Dreamland! Pokonanie Chattycji i Shanii obnażyło jej słabe strony. Dreamland bez menedżera awansował dywizję wyżej. Obecność opiekuna dodaje jej skrzydeł!

Samban Zachodni spotkał się z Parlandią, najgroźniejszym przeciwnikiem poprzedniego sezonu. Dopiero w 93 minucie Samban wyszedł na prowadzenie.

Najwięcej goli padło na Al Mana Sultane Stadion. Aż 6! Kibice emocjonowali się już od samego początku, pierwsza minuta zaowocowała pierwszą bramką! Sułtanat przyćmił Kalifat, co odzwierciedla ich pozycje w tabeli.

La Palma znów nie powaliła na kolana. Wręcz sama została zepchnięta. Próbowała walczyć, ale na darmo. Bantu okazało się szybsze, skuteczniejsze, lepsze.

II LIGA MIKROŚWIATOWA

a1Pięciopolska wykorzystała niestabilność drużyny z Sarmacji i ją pokonała. Wynik meczu wyklarował się w ostatnich minutach spotkania, jednak nawet niedoświadczeni obserwatorzy podkreślają lepszy styl piłkarzy VRP.

Elderland bez skrupułów ograł Sclavinię. Gdyby sędzia nie uznał jednego gola za spalonego, wynik byłby wyższy!

Na dwóch ostatnich miejscach w tabeli nastąpiła rotacja. Rotacja wskutek pokonania przez Surmenię Bialenii. “Nareszcie! Ile mogłam przegrywać? Pokombinowalam sobie z taktyką i wygrana jest!”, cieszyła się trenerka.

To dopiero niespodzianka! Baridajczycy mieli więcej szans na zdobycie punktów, prowadzili jeśli chodzi o posiadanie piłki. Jednak zwycięzcami okazali się… Trizondalczycy!

Mamy nowe logo!
Delegaci Główni rozstrzygnęli konkurs na logo zarówno dla Pucharu Interkontynentalnego, jak i dla Ligii Mikroświatowej. Zwyciężyły projekty Prezerwatywa Tradycji Radzieckiego! Nagroda to 2-tygodniowe wczasy w Republice Palmowej, gratulujemy!

z2w2

Jedna z ciekawszych kolejek!

Jedna z ciekawszych kolejek!

Śmiało możemy sobie powiedzieć, że ta kolejka – przynajmniej w sferze przeciwników, którzy się w niej spotkali – była bardzo ciekawa, i to zarówno w pierwszej, jak i w drugiej dywizji. Wiele spotkań decydowało o dalszych losach drużyn prowadzonych zarówno przez doświadczonych już menedżerów, jak i jeszcze “nieopierzonych” w x11 (których jest mniejszość) w tabeli obydwu lig. Przypomnijmy, że wciąż jeszcze nie jest ona rozstrzygnięta i nawet drużyny z ostatnich miejsc mogą jeszcze o coś powalczyć. Nie przedłużając, zapraszam na podsumowanie!

I Liga Mikroświatowa

lm1

Jednym z lepszych widowisk tejże kolejki był mecz pomiędzy Parlandią a Bantu. Oba te zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i traciły przed meczem do siebie 2 punkty. Spotkanie jednak Parlandczycy w większości olali, spowodowali tylko jedną sytuację, co spowodowało, że Bantu nie miało większych trudności z pokonaniem jej i mecz był rozstrzygnięty właściwie w pierwszej połowie.

Palmowcy liczyli na zwycięstwo w konfrontacji z Dreamlandem, niestety ich trudy spełzły na niczym – Dreamland wygrał 1-3, miał niewielką przewagę w posiadaniu piłki (44-56), ale w ilości szans już dominował (1-9). Palmowcy spadają z podium, a Dreamland awansował na 2. miejsce w tabeli.

Wandystan miał teoretycznie łatwego przeciwnika – outsidera w tabeli. Chattycję i Shanię. Ale tylko w teorii, bowiem praktycznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Kibice w Genosse-Wanda-Stadt z pewnością nie są zachwyceni, ale ich drużyna awansowała na 3. lokatę w tabeli.

Ostatni pojedynek w tej lidze miał miejsce na Stadionie Narodowym w Al Ri. Gospodarze, drużyna Kalifatu Al-Farun, nie potrafili przeciwstawić się dużo mocniejszemu zespołowi Sambanu Zachodniego, a na dodatek otrzymali oni aż 3 żółte kartki. Pocieszeniem może być dla nich fakt, że Gilberto Sal z Sambanu doznał kontuzji i nie zagra w co najmniej kilku następnych spotkaniach.

lm2

II Liga Mikroświatowa

lm3

Spotkanie dwóch sarmackich drużyn na Stadionie Książęcym w Grodzisku nie obfitowało w zbyt wiele emocji. Różnica klas była znaczna i łatwo zauważalna, czego najlepszym dowodem jest wynik tegoż spotkania.

Spotkanie sąsiadów w tabeli, Elderlandu oraz Baridasu, było dość ciekawe. Do pierwszej połówy w Elderze widniał wynik 0-1 dla Baridasu, ale w drugiej zawodnicy gospodarzy wzięli się do pracy, dzięki czemu mecz zakończył się remisem.

W Złotym Grodzie panowała wspaniała atmosfera. Wielu kibiców udało się na stadion już kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania, oczekując niecierpliwie na wielkie emocje. Nie mieli czego żałować, emocje były, ale ostatecznie wygrała ich drużyna (czyli drużyna Teutonii).

W Kaharonei natomiast kibice głównie siedzieli w pubach. Wierzyli, że drużyna nareszcie wygra. Ich nadzieje jednak okazały się płonne – Pięciopolska gładko przejechała po zawodnikach Surmenii i wygrała pewnie 3-0. Surmenia czeka już na mecz pod wodzą nowego trenera, Orjona Surmy, który poinformował o ostatecznym uregulowaniu kwestii kadry. Czy uda się mu doprowadzić surmeńską reprezentację do miana silnej potęgi? Zobaczymy.

PicsArt_1437590872631

I to już koniec dzisiejszego podsumowania. Zapraszamy do czytania dalszych oraz obserwowania wyników swoich drużyn narodowych!

Orjon Surma

 

Niedziela pełna wrażeń!

Niedziela pełna wrażeń!

a1W tym sezonie Palmowcy po raz pierwszy zaliczyli wpadkę. Trener Wandystanu dzięki opanowaniu doskonale sobie poradził, został wyróżniony mianem menedżera kolejki.

“Wytrzymaliście 17 meczy bez porażki. Serdecznie gratuluję i dziękuję, Szanowny trenerze Nicolaas Pieter, za dzisiejszy pojedynek :)”, skwitował trener Sułtanatu.

Parlandczycy nie odnajdują się w tej dywizji, to był jeden z najsłabszych ich meczów.

 

a2Bezbramkowo zakończyło się starcie dwóch Królestw. Mimo prowadzenia Elderlandu, nie udało się postawić przysłowiowej kropki nad “i”. Baridas nie wykorzystał ani rzutu karnego, sędzia nie uznał kolejnego gola. Mieli pecha, zremisowali mimo dużej szansy na wygranie.

Sclavinia zaś fenomenalnie wykorzystała sytuację! Surmenia pomimo wcześniejszych pozytywnych epizodów znów wróciła do słabej formy, która pozwala jej na ostatnie miejsce w tabeli.

 

La Palma i Pięciopolska tryumfują!

La Palma i Pięciopolska tryumfują!

I liga Mikroświatowa

pffffhNa miejsce lidera wraca La Palma! Wysoko pokonała Chattycję i Shanię, spychając ją na ostatnie miejsce w tabeli. Parlandia w rewelacyjnym stylu deklasuje Wandystan. Królestwo Bantu zrobiło wielką niespodziankę kibicom i zwyciężyło nad Sułtanatem Al Rajn, wyżej uplasowanym w tabeli. Zaś Dreamland bezsprzecznie poradził sobie z Kalifaten Al-Farun. Zrobił to tak dobrze, że jego trener został mianowany menedżerem kolejki.

II liga Mikroświatowa

Księstwo Sarmacji 0:2 Królestwo Teutonii

Stadion Książęcy w Grodzisku. Punktualnie o 20:00 sędzia dał znak o rozpoczęciu. Sarmacja w ustawieniu 4-4-2, Teutonia 4-5-1. Pierwsza połowa… uśpiła kibiców. Przez całe 45 minut piłkarze nie umieli odnaleźć się na boisku. Dopiero w 57 minucie Sarmacja rozpoczęła atak, piłka trafiła jednak w słupek. 67 minut, teutońscy kibice nagle doznali przypływu energii! Goool, precyzyjna główka! Teutończycy nie zdążyli usiąść, dwie minuty później tryumfowali ponownie. Sarmaccy zawodnicy ostro wzięli się za grę, jedynym tego efektem była jedynie żółta kartka za niebezpieczną grę.

Trizondal 1:3 Królestwo Elderlandu

Trizondal bezpiecznie postawił na 3-5-2, Elderland na 4-4-2. Elderlandczycy już w 14 minucie wykorzystali rzut wolny. Szczęściarzem, który tego dokonał był Adriano Valusnik. 4 minuty później Carlton Hargreaves wyrównał wykorzystując rzut rożny. W tej części meczu Trizondalczycy strzelili kolejnego gola, jednak był on ewidentnie spalony. Drugą połowę zdominowali Elderlandczycy. To był niesamowity spektakl. Mnóstwo akcji, z czego aż dwie wykorzystane.

Sclavinia 1:1 Republika Bialenii

4-4-2, to rozstawienie Sclavinii, zaś 3-5-2 – Bialenii. Już po 4 minutach Sclavinia musiała zmienić kontuzjowanego zawodnika. Nie przeszkodziło im to jednak, by chwilę potem uderzyć na bramkę przeciwnika. Bramkarz z Bialenii stanął na wysokości zadania – obronić nogą. W 23 minucie wreszcie się udało – z główki trafił Sven-Erik Skeppe (Sclavinia). Bialeńczycy wyrównali dopiero w 55 minucie. Końcówka spotkania obfitowała w wiele zaskakujących zwrotów akcji, jednak wyniku nie udało się zmienić.

Królestwo Surmeńskie 0:3 Baridas

Kaharonea Stadium nie było szczęśliwym miejscem dla miejscowych dopingujących. Od początku ich bramka była atakowana. Piłka jednak to przelatywała nad poprzeczką, to trafiała w słupek. Baridajski napastnik dopiero w 36 minucie perfekcyjnie główkował. Drugą połowę Surmeńczycy rozpoczęli od zmian. Zmian w składzie. Niestety, to nie był klucz do sukcesu. Baridajczycy popełnili jeszcze 2 bramki.

Totalny pogrom w drugiej dywizji!

Totalny pogrom w drugiej dywizji!

I Liga Mikroświatowa

Chattycja i Shania 3:3 Parlandia

Al-Awwal Ghafur wczorajszego wieczoru było areną, gdzie zmierzyli się piłkarze Chattycji i Shanii oraz Parlandii. Z obu drużyn na boisko wyszło po 4 pomocników, 4 obrońców, 2 napastników oraz oczywiście bramkarz. Już w drugiej minucie Parlandczycy niebezpiecznie zaatakowali bramkę przeciwnika! Bramkarz jednak podołał, obronił jakby otwierał piwo! Sytuacja powtórzyła się w 4 minucie!  10 minut później jesteśmy świadkami strzału z dystansu! Jest! Goool dla Chattycji! W 23 minucie kibice poderwali się na trybunach, niestety – rajński napastnik trafił w słupek. Parę chwil później Vitor Florindo (ChiS) drugi raz tego wieczoru trafnie umieścił piłkę w parlandzkiej bramce! Koniec pierwszej połowy, mamy już 2:0! Parlandzki trener dokonał zmian na boisku, zaowocowały pierwszym widowiskowym  golem strzelonym… głową! Byli już w swoim żywiole! W 66 minucie wykorzystali karnego! Był już remis, parlandzcy kibice szaleli na trybunach! Po chwili widać ożywienie i po drugiej stronie boiska – Amaru Walif (ChiS) desperacko, ale skutecznie główkuje po rzucie rożnym, co za akcja! Trenerzy dokonują ostatnich zmian. Gdy już wydaje się, że wszystko przesądzone… w 94 minucie Aurel Matocha (Parlandia) celnie główkuje! Mamy remis!

Sułtanat Al Rajn 2:1 Dreamland

Sułtanat z ustawieniem 5-4-1, Dreamland 4-5-1. To była pechowa niedziela dla Dreamlandczyków. Już w 11 minucie z boiska zszedł utalentowany pomocnik. 8 minut później Leopold Tyszka (Sułtanat) ustawił się do karnego. Udało się, gol! Z boiska schodzi kontuzjowany zawodnik, tym razem z drugiej ekipy. Zaczyna się druga połowa. Przebiega nader spokojnie… aż w 78 minucie Hogne Heltne (Dreamland) próbuje okrążyć bramkarza, kibice zamierają w oczekiwaniu… mamy REMIS! Ich szczęście nie trwa długo, po 2 minutach Sułtanat znów wychodzi na prowadzenie! Pomimo kilku potencjalnie groźnych incydentów, wynik do końca meczu już się nie zmienił.

Samban Zachodni 2:0 Królestwo Bantu

4-4-2 to ustawienie Bantu, Samban na boisko wyszedł z ustawieniem 3-5-2. Na skuteczną akcję widzowie czekali aż pół godziny! Lamiro Leandro (Samban) gówkował! Warren Curle (Bantu) uderzył piętą piłkę, wywołał falę euforycznej nadziei, niestety zabrakło milimetrów! Pod koniec pierwszej połowy wydawało się, że mamy remis, strzał okazał się spalony. W 69 minucie Samban zwiększa swoje prowadzenie – kolejna główka! Wynik do końca meczu już się nie zmienił.

Wandystan 1:0 Kalifat Al-Farun

Wandystan: 4-5-1, Kalifat: 3-5-2. Emocje zaczęły się już w 7 minucie! Dragos Baldovin (Kalifat) bezpośrednio strzela w stronę bramki przeciwnika, mocny strzał… o nie! Piłka przeleciała nad poprzeczką! Kalifat stworzył jeszcze jedną groźną sytuację – również nieskuteczną. W drugiej części spotkania przypomnieli o sobie Wandejczycy – Agostinho Chitaca widząc toczącą się do niego piłkę uderza w nią! Ale przelatuje tuż nad poprzeczką! Goool! 78 minuta, Klodian Kacani (Wandystan) okrąża bramkarza, Wandystan dzięki temu zwycięża mecz!

II Liga Mikroświatowa

pffffhW tej dywizji to się dopiero działo! Zwycięstwo Sarmacji nad Trizondalem zrzuca go z wysokiego, drugiego miejsca.

Wysokie zwycięstwo Baridasu nad Bialenią pokazuje, że Baridas odzyskuje swoją formę! Pokazuje również Bialenii, że pora wziąć się w garść! Ale, ale… Szanowni Państwo! Kibice byli świadkami hattricka! Przemysłam Palczewski, napastnik z Baridasu strzelił aż trzy gole!

Nieprawdopodobne rzeczy wydarzyły się zaś w Pięciogrodzie! Totalnie zdominowana Sclavinia zdołała trafił tylko jednego gola. Napastnik Pięciopolski, Józef Zemojtel… aż czterokrotnie umieścił piłkę w bramce przeciwnika!

Na stadionie Srebrny Róg Teutonia znęcała się nad Surmenią. Ewidentnie prowadziła, z 13 grożnych akcji wykorzystała 4. Surmenia jedyne, co zyskała, to 4 żółte kartki.

PS. W środę dokładny opis tym razem drugiej dywizji. I raz jeszcze zapraszam do współpracy przy redagowaniu relacji z meczy!

2 kolejka to już przeszłość!

2 kolejka to już przeszłość!

I Liga MikroświatowaNowy obraz mapy bitowejDzięki zwycięstwu nad Parlalndią, po dwóch kolejkach, La Palma uplasowała się na pierwszej pozycji. “W niedzielę ciężki pojedynek, bowiem gramy z Chattycją i Shanią. Naraz!”, żartobliwie powagę sytuacji nakreślił trener Miramontes.

Tuż za La Palmą mocno trzyma się Samban Zachodni. Ma tyle samo punktów, naprawdę niewiele mu brakuje. Samban wczorajszego wieczoru pokonał Dreamland, trzeci w tabeli.

W derbach Federacji Al Rajn padło wiele goli. Zwycięski wyszedł jednak Kalifat Al-Farun. Był to bardzo wyrównany mecz. Zaś nie można tego powiedzieć o spotkaniu Wandystanu z Sułtanatem. Tu ten pierwszy zesół wiódł zdecydowany prym – zarówno w posiadaniu piłki jak i szansach na gola. Ostatecznie też wygrał.

II Liga Mikroświatowa

Nowy obraz mapy bitowejPamiętacie ostatni sezon, gdzie w drugiej dywizji mieliśmy do czynienia w większości z remisami? Zdaje się, że szybko nie wrócimy do monotonii. Wysokie zwycięstwa, ciągłe spadki i wzloty.

Trizondal niespodziewanie wędruje na pozycję lidera! Wysoka wygrana nad Surmenią zagwarantowała wzlot, w niedzielę spotka się z Sarmacją, czy utrzyma formę?

Pokonanie Baridasu przez Pięciopolskę skutkuje jej drugą pozycją w tabeli. Meczem do jednej bramki można określić pojedynek Teutonii z Bialenią. Teutonia miała aż 7 niesamowitych akcji! Akcji, które mogły zakończyć się zdobyciem bramki. Wykorzystała z nich 3. Bialenia zaś nie stworzyła żadnej groźnej sytuacji.

Nowy sezon, najświeższe wyniki!

Nowy sezon, najświeższe wyniki!

Szanowni kibice!
Dwa tygodnie czekaliśmy na ten moment! XXI sezon ligi V-Światowej został zainaugurowany! Pierwsza kolejka, pierwsze wyniki. Zapraszam do przeglądu wydarzeń rozegranych kilka godzin temu.

I Liga Mikroświatowa

akt1Palmowy Estadion Olimpico. To tu dzisiejszego wieczoru padło najwięcej bramek! Aż 5. Ze strony Palmowców padło 4 gole, Kalifatowi Al-Farun udało się ustrzelić tylko raz.

Dwa mecze zakończyły się wynikiem 3:1! To Dreamland, którego trener Pavel Svoboda miał dziś swój debiutancki mecz, pokonał Królestwo Bantu. Drugi wynik jest efektem bratobójczego starcia Sułtanatu Al Rajn z Chattycją i Shanią, z którego pierwsza wspomniana drużyna wyszła obronną ręką.

Na National Stadium Ururu swój pierwszy mecz miał Samban Zachodni. Nie miał w związku z tym zupełnie żadnych skrupułów, by pokonać 3 do 0 Wandystan, jedną z najbardziej doświadczonych ekip. Czyżby Samban wyrósł w tym sezonie na najmocniejszego przeciwnika? Wiele na to wskazuje!

2 Liga Mikroświatowa

akt2Prym wiodą drużyny, które dotychczas były w 1 dywizji. Najwyższy wynik padł w meczu Elderlandu z Surmenią. Szans Elderlandczycy mieli 14, wykorzystali 4 z nich. Bezproblemowo wyszli z twarzą z tego spotkania.

Kolejny wysoki wynik osiągnęła Pięciopolska w meczu z Teutonią. Byli zdecydowanymi dominantami na boisku, niestety, jeden z zawodników został dotkliwie kontuzjowany. Wykluczy go to z rozgrywek na jakiś czas.

Dziwnym meczem można nazwać ten Trizodalu z Bialenią. Na boisku dominowali Trizondalczycy, jednak więcej szans na zdobycie bramki mieli Bialeńczycy. Ostatecznie zwyciężył Trizondal.

Jeden mecz skończył się bezbramkowym remisem. Rywalami byli: Baridas i Sclavinia. Szanse na wygraną były wyrównane, brakło przysłowiowej kropki nad “i”.

Gigantyczne transfery, nowe zasady, startujemy w niedzielę!

Gigantyczne transfery, nowe zasady, startujemy w niedzielę!

Czołem, Kibice!

Już w najbliższą niedzielę wracamy z nowym sezonem! XXI sezon to już ostatni sprawdzian przed V-Mundialem, który odbędzie się we wrześniu.

Trenerzy dwa tygodnie przerwy przeznaczyli na rozegranie meczy sparingowych. Łącznie było ich 7 – najaktywniejsza okazała się La Palma – była częścią czterech pojedynków, kolejno: Bialenia oraz Elderland – trzy, Baridas, Wandystan, Parlandia i Teutonia po jednym.

Ziściły się również plany transferowe kilku trenerów. Wzmocnili swoje składy, jedni postawili na doświadczonych piłkarzy, wydając zarobione dotyczczas pesos, inni postanowili zainwestować w młodocianych zawodników.

Najwięcej na transfery wydał Hugo Miramontes, trener La Palmy. Za niebotyczną kwotę… 14,5 mln pesos sprowadził dwóch niezwykle utalentowanych pomocników! To 24- i 25-latek z kolejno: 10 i 11 cegiełkami umiejętności. Nicolaas Pieter za 7 mln pesos wzbogacił skład Sambanu Zachodniego o obrońcę (24 lata, 9 cegiełek) i napastnika (26 lat, 10 cegiełek). Trener Parlandii pokusił się o 26-letniego pomocnika z 10 cegiełkami za prawie 3 mln!

Na juniorów postawili: Köse Mehmed Szevket (Kalifat Al-Farun) oraz Hamad Al-Qadir (Sułtanat Al Rajn). Obydwaj Panowie kupili młodych, zdolnych zawodników, którzy pod ich czujnym okiem z pewnością rozwiną szkrzydła!

Fair Play

Na boisku nie ma przyjaciół, są przeciwnicy. Niektórzy z nas czasem o tym zapominają. Równe traktowanie wszystkich naszych rywali jest niezwykle istotnym elementem czystej gry.
Przypominam również o aktualizacji taktyk domyślnych! Szczególnie teraz, gdy lato w pełni. Nie zawsze zdążymy ustawić taktykę na mecz, to ważne, by wówczas istniała wersja “na wszelki wypadek”.

Konkurs MUP

Każdy V-Mundial ma swoje logo. Sytuacja taka nie ma miejsca w przypadku poszczególnych lig i Pucharu Interkontynentalnego. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie! Stwórzmy odpowiednie wyróżnienie graficzne dla tych wydarzeń, są przecież tego warte! Tym bardziej, że dla zwycięzcy czekają atrakcyjne nagrody! Szczegóły konkursu