Browsed by
Month: November 2016

Wandystan wygrywa V-Mundial

Wandystan wygrywa V-Mundial

Wczoraj zakończył się V-Mundial rozgrywany na boiskach Orientyki. W wielkim finale rozegranym na stadionie Vasileoria w surmeńskiej Kaharoneii reprezentacja Wandystanu pokonała Bialenię 2:0. Dla Wandejczyków to drugie mistrzostwo mikroświata w historii. Poprzedni triumf święcili dawno temu, bo podczas II V-Mundialu, który odbył się w Sarmacji i Natanii w 2008 roku.

Faza pucharowa V-Mundialu dostarczyła jak zawsze wiele emocji. Tu jeden mecz decydował o wszystkim, więc nie było jakiegokolwiek miejsca na potknięcia. Już w ćwierćfinałach z rozgrywkami musiało pożegnać się dwoje zwycięzców grup. Trizondal, który pewnie wygrał Grupę B nie odnotowując ani jednej porażki, przegrał 1:2 z Brodrią – a w fazie grupowej Trizondalczycy przecież dwukrotnie ograli Brodryjczyków. Odpadł także triumfator grupy D Dreamland przegrywając po karnych z Pięciopolską. Po dogrywce do półfinałów awansowała Bialenia, która po golu z 111. minuty pokonała współgospodarza – reprezentację Slawonii. Najmniej problemów z awansem miał Wandystan, który 2:0 wygrał z Hasselandem.

W pierwszym półfinale doszło do dość niespodziewanego starcia Bialenii z Brodrią. Obie ekipy udowodniły jednak, że ich awans na ten etap nie był przypadkiem i po zaciętym meczu Bialenia wygrała 1:0. Jedyne trafienie meczu miało miejsce po rzucie karnym z 51. minuty. W drugim półfinale spotkały się dwie ekipy z Grupy A – Wandystan i Pięciopolska. W fazie grupowej Wandejczycy dwukrotnie pewnie wygrali 2:0 i 5:0. W półfinale ekipa z Mandragoratu także kontrolowała przebieg meczu i ostatecznie wygrała 3:1, tracąc pierwszego gola w imprezie.

Przed starciem finałowym został rozegrany mecz o 3. miejsce. O brązowe medale rywalizowały Brodria i Pięciopolska. W meczu rozegranym na Stadionie Narodowym w Trizopolis Pięcipolska wygrała 2:1.

W wielkim finale naprzeciw siebie stanęli jeden z faworytów imprezy, czyli Wandystan, oraz będąca pozytywnym zaskoczeniem ekipa Bialenii, która w ostatnich dwóch sezonach rywalizowała na poziomie 2. Ligi Mikroświatowej. Jednak finałowym meczu nie doszło do niespodzianki. Wandejczycy przez cały mecz kontrolowali wydarzenia boiskowe nie dopuszczając Bialeńczyków do choćby jednej sytuacji bramkowej. Na dodatek mecz życia rozegrał 26-letni Alban Hoxha, który w 23. i 85. minucie pokonał bialeńskiego bramkarza. Wandejczycy wygrali finał 2:0 i po raz pierwszy od ośmiu lat triumfowali w V-Mundialu.

Ćwierćfinały:
Hasseland – Wandystan 0:2
Brodria – Trizondal 2:1
Slawonia – Bialenia 1:2 po dogrywce
Pięciopolska – Dreamland 2:2 karne 4:3

Półfinały:
Pięciopolska – Wandystan 1:3
Bialenia – Brodria 1:0

Mecz o 3. miejsce:
Brodria – Pięciopolska 1:2

Finał:
Bialenia – Wandystan 0:2

Sensacja w fazie grupowej V-Mundialu

Sensacja w fazie grupowej V-Mundialu

Zakończyła się faza grupowa V-Mundialu rozgrywanego na stadionach Surmenii, Slawoni i Trizondalu. Turniej odbywający się w Orientyce przyniósł pierwszą wielką sensację. Z imprezą pożegnał się już aktualny mistrz mikroświata reprezentacja Sarmacji.

GRUPA A

Pewnym zwycięzcą grupy została drużyna narodowa Wandystanu, która zgrarnęła komplet punktów, strzelając rywalom 23 gole i nie tracąc ani jednej bramki. Z drugiego miejsca do ćwierćfinałów awansowała Pięciopolska, która traciła punkty jedynie w meczach z najlepszą ekipą grupy. Z V-Mundialem żegna się już Teutonia i Scholandia.

1.Wandystan61823:0
2.Pięciopolska61214:8
3.Teutonia665:12
4.Scholandia600:22

GRUPA B

Nieoczekiwanie, ale zasłużenie zwycięzcą grupy został Trizondal. Współgospodarze imprezy nie przegrali żadnego meczu i stracili tylko jednego gola. Drugie miejsce zajęła Brodria, która w decydującym meczu ostatniej kolejki pokonała 1:0 Sarmację. Obrońcy tytułu zajęli dopiero trzecie miejsce i nie obronią mistrzostwa. Ostatnie miejsce w Grupie B zajęła Kugaria, która zdobyła trzy punkty – wygrywając z Sarmacją.

1.Trizondal61410:1
2.Brodria6911:6
3.Sarmacja686:6
4.Kugaria634:18

GRUPA C

To była chyba jedna z najbradziej wyrównanych grup w histrorii, w której dominowały wyniki remisowe. Rywalizację w Grupie C wygrała Bialenia, która jako jedyna nie odniosła porażki. Drugie miejsce w ostatniej kolejce zapewnił sobie Hasseland. Trzecie miejsce Surmeni, oznacza koniec V-Mundialu dla współgospodarzy. Jednak w sześciu meczach grupowych Surmeńczycy zdobyli tyle punktów co w całym sezonie Ligi Mikroświatowej. Cztery remisy i dwie porażki to dorobek zamykającej tabelę Abachazji.

1.Bialenia6128:3
2.Hasseland686:4
3.Surmenia661:2
4.Abachazja643:9

GRUPA D

Przed ostatnią kolejką pewne awansu były Dreamland i Slawonia. Ostatnia kolejka zdecydowała, że dzięki lepszemu bilansowi bramkowego grupę wygrali Dreamlandczycy. Z drugiego miejsca do ćwierćfinałów awansowała Slawonia. Z walki o mistrzostwo odpadły już Baridas i Elderland.

1.Dreamland61113:2
2.Slawonia6118:4
3.Baridas687:4
4.Elderland624:22

W sobotę rusza decydująca o losach mistrzostwa faza pucharowa. Najpierw rozegrane zostaną ćwierćfinały:

Hasseland – Wandystan
Brodria – Trizondal
Slawonia – Bialenia
Pięciopolska – Dreamland

We wtorek zwycięzcy zagrają w meczach półfinałowych:

Pięciopolska/Dreamland – Hasseland/Wandystan
Slawonia/Bialenia – Brodria/Trizondal