Browsed by
Month: September 2016

Nowy Prezydent MUP

Nowy Prezydent MUP

Zmiana u sterów Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Dotychczasowy Prezydent Robert von Thorn postanowił zrezygnować z funkcji przed upływem swojej kadencji. W przedterminowych wyborach na nowego szefa MUP wybrany został Michał Michaelus.

Pod koniec sierpnia Robert von Thorn ogłosił, że po długim, dwutygodniowym, namyśle, ostatecznie podjąłem decyzję o złożeniu na Wasze ręce rezygnacji z pełnionej funkcji Prezydenta MUPNajważniejsze co chciałem zrobić, zrobiłem. MUP jest zreformowana, ma nowych członków, uporządkowane sprawy związane z organizacją v-Mundialu, nowy wygląd agencji prasowej, w końcu ma także siedzibę! Wszystko gra, wszystko buczy – podsumował von Thorn.

Na początku września rozpoczęto procedurę wybory nowego szefa Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Do wyborów zgłosił się tylko jeden kandydat – delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej towarzysz Michał Michaelus. W głosowaniu kandydaturę Michaelusa poparło 10 delegatów, 2 wstrzymało się od głosu, a 5 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Nowy Prezydent stawia głównie na bieżące działania Unii, w tym jak najsprawniejsze przygotowanie najbliższego V-Mundialu. W tym celu zamierza w najbliższym czasie spotkać się z przedstawicielami federacji Orientyki (Surmenii, Trizondalu i Slawonii).