Browsed by
Month: September 2013

Znamy pierwszych ćwierćfinalistów

Znamy pierwszych ćwierćfinalistów

Untitled                                            Untitled

 

Aż trzy kolejki minęły od naszego ostatniego podsumowania, ale nie oznacza to wcale, że nic się nie działo. Niespodzianek było co nie miara, po dzisiejszej kolejce poznaliśmy już nawet trzy ekipy, które rozgrywki grupowe mogą uznać za udane. Z grupy awnasowały Al Rajn (po czwartej serii spotkań), a także La Palma oraz Chattycja i Shania.

GRUPA A

W tej grupie wszystko wydawało się jasne od samego początku. Wspaniała gra kadry Al Rajn nie była zaskoczeniem dla nikogo, ale już wyniki owszem. W pieciu spotkaniach strzelili aż 28 bramek, co daje ponad pięć bramek na mecz! Rajńczycy jako pierwsi zapewnili sobie awand do dalszej rundy. Nie spoczęli jednak na laurach i w kolejnym meczu zaaplikowali Surmenii rekordowe osiem goli. To najwięcej podczas tego V-Mundialu.

Olbrzymią niespodziankę swoim kibicom sprawili skazywani raczej na porażkę piłkarze z La Palmy. Obie wygrane z Surmenią sprawiły, że Palmowcy znaleźli się w znakomitej pozycji wyjściowej przed dzisiejszą kolejką. Al-Farun tym razem okazał się za mocny dla piłkarzy z Isla de la Palma, ale nie stanęło to na przeszkodzie w ich awansie. Mamy zatem pierwszego sensacyjnego ćwierćfinalistę. Drużyna, która rozegrała zaledwie pięć oficjalnych meczów nadal ma szanse wykazać się w dalszej części turnieju.

Surmenii i Al-Farun pozostaje walka o honor, w ostatniej kolejce właśnie te dwa zespoły zmierzą się w boju o tzrecie miejsce w grupie. Z obozu faruńskiego dochodzą słuchy, że być może aktualny selekcjoner Usman Dahlan straci posadę po V-Mundialu.

2013-09-11
Al-Farun – Sułtanat Al Rajn 2 – 5 (1 – 4)
Surmenia – La Palma 2 – 3 (1 – 1)

2013-09-15
Sułtanat Al Rajn – Al-Farun 5 – 0 (4 – 0)
La Palma – Surmenia 3 – 1 (0 – 0)

2013-09-18
Surmenia – Sułtanat Al Rajn 1 – 8 (1 – 3) 
Al-Farun – La Palma 4 – 1 (2 – 1)1)

Tabela:

poz./kraj/punkty/bilans bramek

1.       RAJ     15           28-3 

2.       PAL       9            9-13

3.       FAR        3            9-16
4.       SUR       3            7-22

Pogrubioną czcionką zespoły, które uzyskały juz awans

 

GRUPA B

W tej grupie sytuacja jest bardziej wyrównana i mniej klarowna. Awans, po zwycięstwie nad Nordią, zapewniła sobie reprezentacja Chattycji i Shanii, ale druga pozycja dająca możliwość gry w dalszej części imprezy nadal jest niejasna. Zawalczą o nią piłkarze z mroźnej Nordii i Pięciopolska. Dodatkowo “smaczku” dodaje fakt, ze te ekipy zmierzą się na zakończenie zmagań grupowych. Ostatnia kolejka grupy B będzie, więc bardzo emocjonująca. Warto zwrócić uwagę na dzisiejszym wynik VRP z Baridasem. Pięciopolanie trafili do siatki siedmiokrotnie i gdyby nie osiem goli Rajńczyków, to byliby na ustach wszystkich fanów piłki nożnej w wydaniu mikroświatowym.

Chattycja i Shania mimo zapewnienia sobie awansu może nie utrzymać się na pierwszej pozycji. Na koniec rozegrają jednak spotkanie z Baridasem, który w tej dość mocnej grupie spełnia rolę “kopciuszka”. Baridajczycy płacą “frycowe” w debiutanckim sezonie, ale remisem z Nordyjczykami udowodnili, że potrafią namieszać.

2013-09-11
VRP – Chattycja i Shania 2 – 2 (2 – 1)
Nordiai – Baridas 5 – 0 (4 – 0)

2013-09-15
Chattycja i Shania – VRP 2 – 2 (1 – 1)
Baridas – Nordia 1 – 1 (0 – 0)

2013-09-18
Nordia – Chattycja i Shania 1 – 2 (0 – 0)
VRP – Baridas 7 – 1 (2 – 1)

Tabela:

poz./kraj/punkty/bilans bramek
1.       CHS      11        13-5

2.        VRP        8         14-6
3 .      NOR        7           8-5
4.       BAR         1          2-21

Pogrubioną czcionką zespoły, które uzyskały juz awans

 

GRUPA C

Rozgrywki w grupach pięciozespołowych osiągnęły dopiero półmetek, ale już zdecydowanie na czele w grupie C znajdują się gospodarze turnieju. Pewne zwycięstwa z outsiderami umocniły ich na przodzie tabeli. Dziś po zaciętym boju z Bantu ponownie zeszli z boiska jako zwycięzcy. Komplet punktów i czternaście bramek na koncie na pewno daje powody do zadowolenia Dreamlandczykom. Elderland rozprawiając się z Eskwilinią wysunął się na drugą pozycję, uciekając piłkarzom bantuńskim o trzy oczka.

W pojedynku najsłabszych drużyn, powracający z nową kadrą kadrowicze Austro-Węgier pokonali absolutnych debiutantów z Eskwilinii. Co ciekawe, podczas trwającego V-Mundialu doszło do zmiany szkoleniowca w ekipie ekswilińskiej. Dotychczasowego szkoleniowca i jednocześnie prezesa EZPK, Cheewaza Khadila zastąpił Olaf Ostrogocki. Życzmy im powodzenia, gdyż, jak na razie, są jedyną drużyną, która nie zdobyła żadnego punktu i strzeliła zaledwie jednego gola.

2013-09-11
Elderlandu – Bantu 3 – 0 (2 – 0)
Austro-Wegry – Dreamland 0 – 4 (0 – 2)

2013-09-15
Dreamland – Elderland 4 – 1 (2 – 0)
Austro-Wegry – Eskwilinia 3 – 0 (1 – 0)

2013-09-18
Eskwilinia – Elderland 0 – 3 (0 – 3)
Bantu – Dreamland 3 – 4 (0 – 1)

Tabela:

poz./kraj/punkty/bilans bramek
1.       DRE       12          14-5
2.       ELD         9           11-4
3.       BAN        6           12-8
4.       AUH        3            5-13
5.       ESQ        0            1-12
GRUPA D

Grupa pięciozespołowa, gdzie sytuacja jest niezwykle wyrównana. I choć zespół Santanii i Burgii nie powinien włączyć się w walkę o awans, to jednak Wandystanowi takich szans bym nie odbierał. Przypomnę, że rozgrywki osiągnęły dopiero półmetek. Największą sensacją jest ekipa ze skonflikotowanego Skarlandu. Piłkarze za nic mają sobie wewnętrzne problemy w kraju i przewodzą w grupie, będać nawet wyżej nic mocne kadry z Sarmacji i Trizondalu.

Grupę charakteryzuje mała ilość zdobywanych goli. Najwięcej (osiem), zdobyły zespoły sarmackie. Warto zauważyć, że Wandystan ustrzelił aż siedem w jednym spotkaniu (z Santanią i Burgią). Walka o awans będzie toczyła się do ostatniej kolejki, choć Wandyjczycy i zamykający stawkę futboliści z Santanii i Burgii mają nóż na gardle.

Następna kolejka powinna pokazać kto rozpocznie pogoń za Skarlandem. Sarmaci rozegrają ważny bardzo mecz z trizondalskimi piłkarzami.
2013-09-11

Skarland – Trizondal 0 – 0 (0 – 0)

Wandystan – Sarmacja 0 – 2 (0 – 2)

2013-09-15
Sarmacja – Skarland 1 – 2 (0 – 1)
Wandystan – Santania i Burgia 7 – 2 (5 – 1)

2013-09-18
Santania i Burgia – Skarland 1 – 3 (1 – 1)
Trizondal – Sarmacja 1 – 3 (1 – 1)

Tabela:

poz./kraj/punkty/bilans bramek
1.       SCA       10           6-2
2.       SAR         9            8-3
3.        TRI         5             4-5
4.      WAN        3             8-7
5.        SIB         1             4-13

 STATYSTYKA:

W klasyfikacji strzelców przewodzi, Fekrat Sati (RAJ) – 10 bramek. Tuż za nim plasują się Christiano Cortez (CHS) i  Adriano Valusnik (ELD ) po  7 goli oraz Warren Curle (BAN) – 6.

Wśród asystentów prowadzi Knut Mordelius (RAJ) z pięcioma podaniami. Jedno mniej mają: Fekrat Sati (RAJ), Ronald Downing (RAJ), Chukwueneka Guobadia (BAN), Amaru Walif (CHS)

Czerwone kartki obejrzało 10 zawodników (po dwóch z Nordii i Eskwilinii)

 

Tradycyjnie przedstawiamy zestawienie “11” poszczególnych kolejek według redakcji MF .

„11” III kolejki według MF

Bramkarz/ Labedzki – 13, RAJ

Obrońcy / Burg -17, DRE   –   Bourgois -15, DRE   –   Ihalainen -15, DRE   –   Betlehem -14, PAL

Pomocnicy / Sati* -18, RAJ   –   Hamper -17, DRE   –   Cortez -16, CHS   –   Brochier -16, DRE

Napastnicy / Frances -16, RAJ   –   Ali -16, CHS

„11” IV kolejki według MF

Bramkarz/ Loviste – 14, ELD

Obrońcy / Zurek-15, ELD   –   Estevez-14, SCA   –   Rotchen -14, ELD   –   Burg -14, DRE

Pomocnicy / Sati -16, RAJ   –   Tyszka -16, RAJ   –   Valusnik* -16, ELD   –   Lambrecht -15, VRP

Napastnicy / Houellebecq -15, DRE   –   Brozyniak -14, VRP

„11” V kolejki według MF

Bramkarz/ Zemljic- 14, TRI

Obrońcy / Burg -15, DRE   –   Vik -14, RAJ   –   Smokowski -15, VRP   –   Qasim -14, CHS

Pomocnicy / Elling* -18, SAR   –   Sati -17, RAJ   –   Lambrecht -16, VRP   –   Michalak -15, VRP

Napastnicy / Ali -14, CHS   –   Curle -14, BAN

*- Zawodnik kolejki

„11”kolejki wybierana jest w następujących kryteriach:

– 1 bramkarz, 4 obrońców, 4 pomocników, 2 napastników

– O kolejności decyduje liczba cegiełek uzyskanych za występ w danej kolejce.

– Przy równości w cegiełkach wpływ mają, w zależności od pozycji na boisku, strzelone bramki, asysty, zerowe konto, klasa rywala, wiek i kartki.

 

 

Wydalono dwóch członków z MUP…

Wydalono dwóch członków z MUP…

W dniu dzisiejszym dobiegło końca głosowanie, w którym Rada Delegatów Mikroświatowej Unii Piłkarskiej zadecydowała o wykluczeniu dwóch federacji.

Mowa o Natańskiej Unii Piłki Nożnej i Scholandzkim Związku Piłkarskim. I choć mimo usilnych starań władz MUP i początkowym minimalnym, bądź co bądź, ale jednak zainteresowaniu obu narodów, żaden nie zdecydował się na podjęcie stosownych kroków.

W tym wypadku, nawet ogłoszona amnestia dla państw nie spełniających Art.2b Statutu MUP, dotyczącym minimalnej ilości drużyn pochodzących z państwa członkowskiego na nic się zdała. Obie federacje zrezygnowały i nie wystawiły swoich reprezentacji na dreamlandzki V-Mundial.

Prezydentowi MUP, Juanowi P. Moralesowi nie pozostało nic innego jak rozpocząć procedurę odnośnie wykluczenia obu członków. W dniu dzisiejszym dobiegła ona końca. Z przykrością stwierdzam, że od dnia dzisiejszego Natania i Scholandia nie przynależą już do MUP.

JPM

V-Mundial w pełni

V-Mundial w pełni

                                    Untitled         Untitled

Wczoraj zakończyła się druga kolejka spotkań podczas trwającego V-Mundialu na dreamlandzkich stadionach.

Rozgrywki grupowe nabrały rozpędu i już kształtuje się pomału grono faworytów, ale nie obyło się także bez niespodzianek. Zapraszamy do przeglądu wyników w poszczególnych grupach.

GRUPA A

Pierwsza seria spotkań przyniosła jeden zaskakujący wynik. Faruńscy piłkarze nie sprostali Surmenii przegrywając 2:3. W drugim pojedynku grupowym odbyło się już wszystko według oczekiwań wszystkich obserwatorów. Al Rajn pewnie pokonał La Palmę 4:0.

Wczoraj Rajńczycy potwierdzili aspirację do czempionatu gromiąc zespół prowadzony przez S.Koppę aż 6:0. Jak na razie są najskuteczniejszym zespołem, w dodatku nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Kolejnym spotkaniem był mecz pomiędzy Palmowcami i zespołem Al-Farun. To bodaj największa, do tej pory, sensacja XI V-Mundialu. Faruńczycy ulegli w drugim swoim spotkaniu (1:2) i ich sytuacja w grupie robi się nieciekawa. Na tą chwilę trudno jednak typować kto oprócz Al Rajn trafi do kolejnej rundy.

GRUPA B

W drugiej z czterozespołowych grup na inaugurację Nordia pokonała Pięciopolskę czym zaskoczyła niejednego widza, a zespół Chattycjy i Shanii pewnie zwyciężył nowopowstałą reprezentację Baridasu 5:0.

W drugiej serii pojedynków zgodnie z oczekiwaniami chattyccy piłkarze zdominowali Nordyjczyków i wygrali 2:0. Pięciopolska nie dopuściła do blamażu i w niezłym stylu ograła baridajską kadrę 3:0.

Chattycja i Shania zmierza do zajęcia pierwszego miejsca w grupie B. O awans z drugiej pozycji zawalczą Nordia i VRP. Baridas jak na razie bez strzelonego gola.

GRUPA C

To grupa składająca się  z 5 zespołów, zatem niektóre zagrały tylko raz. W pierwszej serii pauzował gospodarz imprezy Dreamland. Swoje pojedynki pewnie w stosunku 4:0 wygrały Elderland i Bantu, pokonując odpowiednio drużyny z Austro-Węgier i Eskwilinii.

W dniu wczorajszym lokalna publiczność wreszcie mogła ujrzeć swoich piłkarzy. Pierwszym rywalem była Eskwilinia. Nie było to jednak przekonujące zwycięstwo, a rywale sprawili sporo problemów Dreamlandczykom. Ostatecznie jednak wygrali 2:1. W drugim spotkaniu faworyzowani, bantyjscy futboliści nie zawiedli swoich fanów i pokonali Austro-Węgry, 5:2. Kibice ogladali ciekawe widowisko okraszone sporą ilością goli. W żadnym innym spotkaniu nie wpadło ich aż tyle.

W tabeli prowadzi Bantu, przed Dreamlandem i Elderlandem (obie ekipy rozegrały jedno spotkanie mniej). Stawkę zamykają Eskwilinia i Austro-Wegry, które poległy w dwóch spotkaniach.

Walka o awans do kolejnej rundy powinna rozegrać się pomiędzy prowadzącą trójką.

GRUPA D

W tej grupie na początek imprezy mieliśmy sporo niespodzianek. Santanii i Burgii udało się zremisować 1:1 z Trizondalem a skazywany na porażkę, ze względu na problemy wewnątrzpaństwowe, Skarland nieznacznie zwyciężył Wandystan(1:0).

W drugiej serii do zmagań w V-Mundialu włączyli się Sarmaci. Pokonali santańsko-burgijską kadrę w stosunku 2:0 i choć wynik tego jednoznacznie nie sugeruje dominowali  przez większą część spotkania.  Nieco podrażniona duma Trizondalczyków pomogła w triumfie w drugim spotkaniu. Wygrana 2:1 z Wandystanem zapewne przywróci szansę na wyjście z grupy.

To właśnie Trizondal przewodzi w grupie z  czterema punktami na koncie. Tuż za nim plasuje się Sarmacja i Skarland, które jednak rozegrały jeden mecz mniej. Z jednym oczkiem na czwartym miejscu plasuje się zespół Santanii i Burgii. Na ostatnim miejscu, bez punktu na koncie Wandystan.

Ich niska pozycja, a właściwie brak punktu dziwi, wszak posiadają niezłą kadrę i dobrej klasy szkoleniowca. Zobaczymy co przyniosą kolejne spotkania.

STATYSTYKA

W klasyfikacji strzelców prowadzą, Fekrat Sati (RAJ) i Warren Curle (BAN) z czterema trafieniami. Jedną bramkę mniej mają Leopold Tyszka (RAJ) i Christiano Cortez (CHS)

Wśród podających na uwagę zasługuję Ronald Downing (ALR) i Marco Antonio Quinteiro (BAN), którzy asystowali przy trzech golach swoich reprezentacji.

Aż siedem czerwonych kartek zobaczyli zawodnicy podczas dwóch serii spotkań, z czego dwie piłkarze z Nordii.

„11” I kolejki według MF

Bramkarz / Kapos -13, SUR

Obrońcy /  Vik -16, RAJ    –   Rotchen -16, ELD    –   Żurek -15, ELD     –   Estevez -14, SCA

Pomocnicy /  Tyszka -18, RAJ    –   Sati -18, RAJ   –   Rahman* -18, RAJ   –   Mordelius -17, RAJ

Napastnicy /  Ali -15, CHS   –   Curle -13, BAN

„11” II kolejki według MF

Bramkarz /    Zemljic -14, TRI

Obrońcy /  Vik -16, RAJ   –   Burg -15, DRE   –   Bonora -14, RAJ   –   ten Hag -14, CHS

Pomonicy /  Sati -17*, RAJ   –    Tyszka -16, RAJ   –   Rahman -16, RAJ   –   Misso -16, RAJ

Napastnicy /  Houellebecq -16, DRE   –   Ali -15, CHS

*- Zawodnik kolejki

„11”kolejki wybierana jest w następujących kryteriach:

– 1 bramkarz, 4 obrońców, 4 pomocników, 2 napastników

– O kolejności decyduje liczba cegiełek uzyskanych za występ w danej kolejce.

– Przy równości w cegiełkach wpływ mają, w zależności od pozycji na boisku, strzelone bramki, asysty, zerowe konto, klasa rywala, wiek i kartki.

Jutro wielkie święto

Jutro wielkie święto

Untitled                                                       Untitled

Już jutro rozpocznie się w Królestwie Dreamlandu największe wydarzenie piłkarskie w wydaniu mikronacyjnym. XI V-Mundial, bo o nim mowa rozpocznie się o godzinie 19:30 na stadionie Quanterit – Gedania Pół godziny później na boisko wybiegną piłkarze z Al Rajn i La Palmy. Ten mecz zainauguruje wielkie piłkarskie święto.

Przypomnijmy może podział na grupy:
Grupa “A”
Zdecydowanym faworytem w grupie jest wspomniany już Sułtanat Al Rajn. Stawkę uzupełnią mocny Al-Farun, nieobliczalna Surmenia oraz całkowita niewiadoma, piłkarze z egzotycznej Republiki Palmowej.
Grupa “B”
Chattycja i Shania wydaje się mieć najsilniejszą kadrę. Nie gorsza jest jednak Pięciopolska. W grupie sporo do powiedzenia będzie miała Nordia, a czwartym zespołem jest debiutujący Baridas.
Grupa “C”
Faworyzowanie w tej grupie gospodarzy jest chyba rzeczą naturalną. Królestwo Dreamlandu w szranki stanie z solidnymi reprezentacjami z Bantu i Elderlandu. W grupie znalazły się powracające „na salony” Austro-Węgry i nowicjusz z Eskwilinii, który znalazł się na V-Mundialu „rzutem na taśmę”.
Grupa “D”
Zdecydowana większość obserwatorów wróży pozycję nr 1 w grupie, Księstwu Sarmacji. Nie należy jednak zapominać, że także Trizondal ma zapędy na czoło tabeli, a w wewnętrznej rozgrywce Wandystan również nie powinien odpuścić Sarmatom. Santania i Burgia ochoczo rozpoczęła przygotowania do debiutu, zatem jest sporą niewiadomą. To samo tyczy się Skarlandu, który w każdej płaszczyźnie swojej działalności jest nieobliczalny.

Kto wyjdzie z grupy, kto trafi do półfinałów, wreszcie kto zwycięży, kapitanowi której z drużyn uda się wznieść cenne trofeum? Przekonamy się już wkrótce!
Zapraszam wszystkich do śledzenia wydarzeń związanych z V-Mundialem także za pośrednictwem Micronational Football.

JPM

Pobudka, czas działać…

Pobudka, czas działać…

 

Po dwuletniej przerwie został ponownie uruchomiony oficjalny magazyn Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Redakcja postara się na bieżąco informować o wszelkich wydarzeniach ze świata piłki nożnej w wydaniu wirtualnym.
Od ponad miesiąca społeczność piłkarska na nowo odradza się po okresie stagnacji. W MUP zachodzą spore zmiany. Do najistotniejszej doszło 5 sierpnia 2013r.. W tym dniu zakończył się okres „bezkrólewia”, a na stanowisko Prezydenta MUP wybrano pochodzącego z Republiki Palmowej, Juana Pablo Moralesa. Moja skromna osoba jest nową „twarzą” w dyplomacji świata piłki kopanej. Mimo wszystko zdecydowana większość przychylnie jest nastawiona do moich rządów.
W piłce mikroświatowej nie jestem zupełnie anonimowy. Użytkownikom platformy managerskiej Xpert Eleven znany jestem bardziej jako Mariochives. Rozpoznawalność przyniosły mi głównie sensacyjne triumfy w Lidze Królewskiej w sezonach XII i XVI, jako szkoleniowiec Startu Nordheim. Tak ukształtowaną drużynę oddałem w nordyjskie ręce, a sam przejąłem La Palma Real. Ponadto kieruję ligą krajową w Republice Palmowej, a co najważniejsze dzierżę status administratora w lidze reprezentacji mikroświatowych.
Tyle o mnie.
Ostatni miesiąc wakacji był bardzo aktywny w udziale MUP. Sporą liczbę głosowań zawdzięczamy przygotowaniom do V-Mundialu. Ostatecznie udało się przeprowadzić aż 8. Większość dotyczyła przyjęcia do struktur unii nowych państw i ich federacji. I tak nowymi członkami MUP zostali, według panstw : Baridas, La Palma, Santania i Burgia, Austro-Węgry i w ostatniej chwili przed imprezą główną, Eskwilinia.
Skoro już mowa o rywalizacji, to udało się potwierdzić start jedenastej już odsłony V-Mundialu. Przygotowanie i role gospodarza powierzono Królestwu Dreamlandu, a jego rozpoczęcie nastąpi już 4 września. Sądząc po zaangażowaniu władz oraz organizatorów będzie to jeden z najlepiej przygotowanych turniejów w historii piłki mikroświatowej .

 

JPM