Pobudka, czas działać…

Pobudka, czas działać…

 

Po dwuletniej przerwie został ponownie uruchomiony oficjalny magazyn Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Redakcja postara się na bieżąco informować o wszelkich wydarzeniach ze świata piłki nożnej w wydaniu wirtualnym.
Od ponad miesiąca społeczność piłkarska na nowo odradza się po okresie stagnacji. W MUP zachodzą spore zmiany. Do najistotniejszej doszło 5 sierpnia 2013r.. W tym dniu zakończył się okres „bezkrólewia”, a na stanowisko Prezydenta MUP wybrano pochodzącego z Republiki Palmowej, Juana Pablo Moralesa. Moja skromna osoba jest nową „twarzą” w dyplomacji świata piłki kopanej. Mimo wszystko zdecydowana większość przychylnie jest nastawiona do moich rządów.
W piłce mikroświatowej nie jestem zupełnie anonimowy. Użytkownikom platformy managerskiej Xpert Eleven znany jestem bardziej jako Mariochives. Rozpoznawalność przyniosły mi głównie sensacyjne triumfy w Lidze Królewskiej w sezonach XII i XVI, jako szkoleniowiec Startu Nordheim. Tak ukształtowaną drużynę oddałem w nordyjskie ręce, a sam przejąłem La Palma Real. Ponadto kieruję ligą krajową w Republice Palmowej, a co najważniejsze dzierżę status administratora w lidze reprezentacji mikroświatowych.
Tyle o mnie.
Ostatni miesiąc wakacji był bardzo aktywny w udziale MUP. Sporą liczbę głosowań zawdzięczamy przygotowaniom do V-Mundialu. Ostatecznie udało się przeprowadzić aż 8. Większość dotyczyła przyjęcia do struktur unii nowych państw i ich federacji. I tak nowymi członkami MUP zostali, według panstw : Baridas, La Palma, Santania i Burgia, Austro-Węgry i w ostatniej chwili przed imprezą główną, Eskwilinia.
Skoro już mowa o rywalizacji, to udało się potwierdzić start jedenastej już odsłony V-Mundialu. Przygotowanie i role gospodarza powierzono Królestwu Dreamlandu, a jego rozpoczęcie nastąpi już 4 września. Sądząc po zaangażowaniu władz oraz organizatorów będzie to jeden z najlepiej przygotowanych turniejów w historii piłki mikroświatowej .

 

JPM

 

Comments are closed.