Browsed by
Month: February 2017

Ranking Mikroświatowy – czołówka bez zmian

Po zakończonym sezonie Ligi Mikroświatowej w Rankingu Mikroświatowym nie zaszły większe zmiany. Na pierwszych czterech miejscach bez zmian. Liderem wciąż jest Wandystan, aktualny mistrz mikroświata oraz zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mikroświatowej. Drugą pozycję pomimo sezonu spędzonego w 2. Lidze Mikroświatowej zajmuje Sarmacja. Trzecia jest wciąż Pięciopolska. Jednak spadek do 2. Ligi Mikroświatowej oznacza, że szanse na zachowanie tej lokaty po kolejnym sezonie są znikome. Na czwartej lokacie znajduje się Hasseland. Po raz ostatni w zestawieniu, na 14. miejscu znalazła się Surmenia.

Podsumowanie 29. sezonu rozgrywek MUP – Liga Mikroświatowa

W sobotę zakończyła się kolejna edycja rozgrywek Ligi Mikroświatowej. Zwycięzcą rozgrywek został aktualny mistrz mikroświata, czyli drużyna narodowa Wandystanu. Drugie miejsce zajęła rosnąca w siłę Brodria, a na najniższym stopniu podium zameldowała się Bialenia. Do 2. Ligi Mikroświatowej spadają Pięciopolska i Dreamland.

Wandystan triumfował w rozgrywkach pewnie i zdecydowanie. Zawodnicy spod żółtej gwiazdy zdobyli aż 37 punktów, notując zaledwie jedną porażkę. Drugie miejsce zajęła Brodria, czym potwierdziła, że półfinał poprzedniego V-Mundialu nie był dziełem przypadku. Na trzecim miejscu znalazła się druga drużyna ostatniego mundialu – Bialenia.

8.Dreamland1422:37

Czy te trzy reprezentacje wyczerpują listę faworytów kolejnego V-Mudnialu. Wydaje się, że po ostatnim potknięciu do gry wraca Sarmacja, które pewnie triumfowała w rozgrywkach Drugiej Ligi Mikroświatowej, wygrywając 13 spotkań i przegrywając zaledwie raz. Tuż za jej plecami rozegrała się zażarta walka o drugą lokatę premiowaną awansem do 1. Ligi Mikroświatowej. Na koniec sezonu Baridas i Surmenia zgromadziły po 34 punkty. Obie reprezentacje strzeliły także o 28 bramek więcej niż straciły. Ostatecznie o awansie Baridasu zdecydowała większa liczba strzelonych goli. Jak się potem okazało był to ostatni mecz drużyny narodowej Surmenii. W dniu ostatniej kolejki Surmenia przestała istnieć.