Browsed by
Month: September 2008

Ranking Lokalnych Lig Piłkarskich

Ranking Lokalnych Lig Piłkarskich

W dniu dzisiejszym Prezes MUP przygotował i opublikował pierwszy (nie)oficjalny ranking lig piłkarskich wirtualnego świata. Jest on dostępny na forum MUP pod tym adresem: http://mup.mikronacje.info/forum/index.php?topic=117.0

Ranking ów oparty jest o oficjalny wskaźnik ligi systemu X11 – każda liga ma go obliczanego automatycznie w systemie na bazie określonych czynników i aktywności. Przyjąłem, że to doskonały sposób pokazania jak nasze ligi się zmieniają i rozwijają.

Pierwszy ranking przynosi nam zaskakujące informacje:

1. Sarmacka Liga Piłkarska – 24 zespoły – ID: 71065 – 1086 pkt.
2. Wandejska Liga Piłkarska – 13 zespołów – ID: 164604 – 894 pkt.
3. Scholandzka Liga Piłkarska – 12 zespołów – ID: 132691 – 674 pkt.
4. VRP Ekstraklasa – 12 zespołów – ID: 100828 – 657 pkt.
5. Kosynier Liga (Sclavinia&Trizondal) – 8 zespołów – ID: 110035 – 509 pkt.
6. Dreamlandzka Liga Piłkarska – 10 zespołów – ID: 133459 – 460 pkt.
* Liga V-Mundialu – 13 zespołów – ID: 112748 – 809 pkt.

Jak zapewnił Prezes, będzie się starał o aktualizację rankingu w miarę często, a nowe ligi zostaną w nim ujęte jak tylko zdobyte zostaną ich numery ID z systemu X11.

Przygotowania do V-Mundialu 2009!

Przygotowania do V-Mundialu 2009!

Mikroświatowa Unia Piłkarska rozpoczęła przygotowania do V-Mundialu 2009. Wiele wskazuje na to, że to będzie zupełnie inny mundial od dotychczas rozgrywanych.

Najważniejszą zmianą jaka nas czeka wydaje się być wprowadzenie w miejsce rozgrywki typowo ligowej systemu pucharowo-playoffowego (czyli system CL wg. nomenklatury X11). Dzięki tej fundamentalnej zmianie V-Mundial wreszcie zacznie przypominać prawdziwy puchar świata, a jego atrakcyjność wzrośnie niepomiernie. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość zmieszczenia w roku kalendarzowym dwóch mundiali – w pierwszej i w drugiej połowie roku. Nad tą opcją MUP będzie jeszcze dyskutować.

Kolejna ważna zmiana to przygotowanie wytycznych MUP dla przyszłych organizatorów V-Mundialu. Organizacji zależy na tym by skończyć z wolną amerykanką, z której absolutnie nic nie wynika. Celem MUP jest zadbanie o to by oprawa i przeprowadzenie V-Mundialu to były obowiązki, a nie przywileje. W tej chwili delegaci wskazują na takie wymagania jak obowiązkowe opisy meczy, promocja V-Mundialu i oprawa medialna. Przesądzone wydaje się być to, że MUP będzie wybranego organizatora mobilizować i monitorować stan przygotowań do V-Mundialu, a w przypadku niedopełniania wytycznych przed V-Mundialem MUP rezerwuje sobie prawo do odebrania V-Mundialu organizatorom i przekazanie go innej ekipie.

W tej chwili prowadzony jest już także rekonesans względem ewentualnych kandydatów do organizacji V-Mundialu 2009. Jako pierwsze swoją gotowość ogłosiły zebrane w jedną kandydaturę państwa: Wandystan-Gnomia-Morvan. Z informacji dostępnych publicznie wiadomo także, że i VRP rozważa wystawienie swojej kandydatury wespół z innym krajem (toczy się dyskusja z jakim).

W chwili obecnej władze MUP podjłęły działania zmierzające do zwiększenia aktywności i ilości krajów biorących udział w V-Mundialu. Gorąco liczymy na to, że w najbliższej edycji dołączą do rozgrywek takie kraje jak Dreamland, Surmenia czy Nowal, dotąd nieobecne w Pucharze Świata. Podjęte zostały także starania o zaktywizowanie dwóch skrajnie nieaktywnych reprezentacji – Austro-Węgier oraz Konsulatu Tyrencji i Luminatu. Jeśli te zabiegi zakończą się sukcesem do najbliższego V-Mundialu stanie przynajmniej 16 drużyn z całego wirtualnego świata, co pozwoli na wypełnienie założeń opisanych na samym początku.

MUP będzie stale informować o postępach w przygotowaniach do V-Mundialu 2009. Bądźcie z nami!

Nowe władze MUP!

Nowe władze MUP!

W dniu 11 września 2008 r. zakończyło się głosowanie Delegatów Mikroświatowej Unii Piłkarskiej nad wyborem nowego Prezesa MUP. Głosowanie zostało podsumowane w dniu 15 września i oto jego wyniki:

– w wyborach na Prezesa MUP startowało dwóch kandydatów, tj.:

  • Marcin Komosiński – delegat Księstwa Trizondalu
  • Lord Darth Kanzler – delegat pomocniczy Mandragoratu Wandystanu

– w głosowaniu wzięło udział 9 delegatów, a ich głosy rozłożyły się następująco:

  • za Marcinem Komosińskim oddano 1 głos,
  • za Lordem Darthem Kanzlerem oddano 6 głosów,
  • oddano 2 głosy wstrzymujące się.

– tym samym na funkcję Prezesa MUP wybrany został Lord Darth Kanzler z Mandragoratu Wandystanu.

W pierwszym zarządzeniu wydanym po wyborze Prezes ogłosił nazwisko swojego zastępcy, a został nim Delegat Wolnej Republiki Morvan Michał O’Rhada, który pełnił w przeszłości funkcję Prezesa MUP, a także wielokrotnie funkcję wiceprezesa. Nowe władze szybko zabrały się za przygotowania do nowego V-Mundialu, o czym napiszemy w naszym biuletynie osobno.