Browsed by
Author: admin

Wszedł w życie nowy statut MUP. 4 delegacje poza organizacją.

Wszedł w życie nowy statut MUP. 4 delegacje poza organizacją.

1 września 2009 r. w życie wszedł nowy statut Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Pisaliśmy o tym wcześniej. Tego samego dnia zakończył się proces weryfikacji i uzupełniania informacji odnośnie zmiany z delegacji krajowych na delegacje federacji sportowych. W wyniku tego procesu z dotychczasowych 18 członków MUP aż 4 kraje nie uzyskały pozytywnej weryfikacji i tym samym straciły członkostwo w MUP. Są to:

* Austro-Węgry
* Dreamland
* Korona i Litwa
* Okoczia

Oczywiście przedstawiciele federacji piłkarskich tych krajów będą mogli złożyć nowe wnioski o przyjęcie do organizacji – spełnić tym samym warunki zapisane w statucie MUP. Wiąże się to jednak z przejściem całego procesu przyjmowania na nowo – decyzję podejmuje Rada Delagatów, po weryfikacji zgłoszenia przez Prezydenta MUP. Warto pamiętać o czasie – w kolejnym mundialu piłkarskim nie będą brały udziału kraje, które nie będą członkami MUP.

Dreamland zdyskwalifikowany na Mundialu!

Dreamland zdyskwalifikowany na Mundialu!

Drugie naruszenie przepisów MUP przez Królestwo Dreamlandu nie mogło pozostać bez reakcji władz Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Przypomnijmy o co chodzi.

Przepisy MUP w sposób wyraźny zakazują dokonywania zakupów nowych piłkarzy w trakcie rozgrywanego turnieju Pucharu Świata – kilka tygodni temu zakaz ten złamały dwie drużyny – Królestwo Dreamlandu oraz Korona i Litwa. Obie zostały ukarane odsunięciem trenerów od ich prowadzenia przez okres dwóch kolejek (trwa faza grupowa). Obaj trenerzy zostali poinformowani o przyczynie, jak również uczuleni na treść przepisów oraz fakt ich naruszenia. Pomimo to Dreamland naruszył przepisy po raz kolejny. Przepisy MUP są w takiej sytuacji jednoznaczne – drużyna zostaje zdyskwalifikowana, co objawia się tym, że niezależnie od ilości spotkań, które zostały do końca rozgrywek danej edycji mundialu, trener ukaranej drużyny zostaje całkowicie odsunięty od prowadzenia drużyny – nie może dokonywać zmian w składzie, ustawiać taktyki przed meczem, decydować o ustawieniu. Drużyna gra sama z siebie, siłą rozpędu, ostatnim ustawieniem przed odsunięciem trenera. Taka właśnie kara spotkała dziś Królestwo Dreamlandu:

Rozporządzenie Prezydenta MUP 1/08/2009
ws. powtórnego naruszenia przepisów przez reprezentację Królestwa Dreamlandu

W związku z powtórnym naruszeniem przepisów Uchwały RD nr 7[*]. przez reprezentację Królestwa Dreamlandu postanawiam, na podstawie § 5 wspomnianej Uchwały o dyskwalifikacji reprezentacji Królestwa Dreamlandu z dalszych rozgrywek V-Mundialu w Winktown.

Decyzja wchodzi w życie w chwili ogłoszenia.

MUP wybrała swoje władze.

MUP wybrała swoje władze.

O północy zakończyły się głosowania Rady Delegatów w sprawie wyboru Prezydenta MUP oraz wyboru Rady Rewizyjnej MUP. Oto ich wyniki.

Uchwała Rady Delegatów 1/8/2009

Rada Delegatów Mikroświatowej Unii Piłkarskiej w głosowaniu jawnym zdecydowała o wyborze delegata Lorda Dartha Kanzlera na stanowisko Prezydenta MUP.

W głosowaniu wzięło udział 11 delegatów, 9 z nich zagłosowało na ZA wyborem, 2 było przeciw, żaden się nie wstrzymał.

Tym samym Lord Darth Kanzler, jedyny kandydat na to stanowisko, został pierwszym w historii Prezydentem MUP. Niegdyś pełnił już funkcję Prezesa MUP, jednakże ciężka odmiana realiozy zmusiła go do ustąpienia z funkcji. W drugim głosowaniu wybierano Radę Rewizyjną.

Uchwała Rady Delegatów 2/8/2009

Rada Delegatów Mikroświatowej Unii Piłkarskiej w głosowaniu jawnym zdecydowała o wyborze delegatów:

* Orzislava Toddsona
* Michała O’Rhady
* Piotra Wołeckiego

na członków Rady Rewizyjnej MUP.

W głosowaniu wzięło udział 10 delegatów, 6 z nich zagłosowało na ZA wyborem, 4 było przeciw, żaden się nie wstrzymał.

Rada Delegatów nie była taka jednomyślna jak w przypadku głosowania nad wyborem Prezydenta i o mały włos do wyboru Rady Rewizyjnej by nie doszło (wybór następuje większością zwykłą). Jak się dowiedzieliśmy w kuluarach sali posiedzeń Rady Delegatów niechęć poszczególnych delegatów wzbudzały pojedyncze nazwiska, a głosowanie dotyczyło całej trójki łącznie. Rada Rewizyjna wybierana jest na trzy miesięczną kadencję, a do jej zadań należy rozstrzyganie odwołań od rozporządzeń Prezydenta oraz rozstrzyganie sporów pomiędzy reprezentantami i członkami Organizacji.

W obu głosowaniach na NIE głosowali delegaci z Cesarstwa Arctiq oraz Sułtanatu Al Rajn.

Kadencja obu organów władzy MUP potrwa trzy miesiące – na ten okres przypadnie zmiana zasad funkcjonowania MUP (do 1 września aktualizacja delegacji, następnie nowe zasady przystępowania do MUP) oraz organizacja nowego v-mundialu.

Końcówka wyborów, aktualizacja Rankingu Lig

Końcówka wyborów, aktualizacja Rankingu Lig

Dziś o północy upływa termin głosowania Rady Delegatów MUP w wyborach nowego Prezydenta MUP (tak się nazywać będzie dotychczasowy Prezes) oraz członków Rady Rewizyjnej Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. W wyborach Prezydenta zgłoszony został jeden kandydat – Lord Darth Kanzler, zaś o trzy miejsca w Radzie Rewizyjnej starają się dokładnie 3 osoby – głosowanie prowadzone jest łącznie: Michał O’Rhada, Orzislav Toddson oraz Piotr Wołecki. Wszystko wskazuje na to, że wymienione osoby zajmą dane funkcje. O wynikach głosowań i ich przebiegu poinformujemy w dniu jutrzejszym.

Także w dniu dzisiejszym, dokładnie 11 miesięcy od pierwszego rankingu, dokonana została kolejna (ostatnia była 12.07.2009) aktualizacja Rankingu Lig Lokalnych – czyli zestawienia obecnie aktywnych i znanych administratorom MUP lig narodowych, w których potykają się v-światowe drużyny piłkarskie. Oto jego wyniki:

Wzór: [nazwa ligi] [liczba zespołów w ogóle] [ID ligi] [liczba punktów X11]

1. Obrazek Sarmacka Liga Piłkarska – 30 zespołów – ID: 71065 – 1219 pkt.
2. Obrazek Wandejska Liga Piłkarska – 24 zespołów – ID: 164604 – 950 pkt.
3. Obrazek Prymiera A-Klasa (Natania) – 10 zespołów – ID: 85634 – 781 pkt.
4. Obrazek SAR Camel League (Al Rajn) – 30 zespołów – ID: 113586 – 736 pkt.
5. Obrazek Premiera Confederacion – 14 zespołów – ID: 206440 – 557 pkt.
——————————————————————————————————–
6. Obrazek Unijna Liga Piłkarska – 10 zespołów – ID: 110035 – 429 pkt.
7. Obrazek Elderlandzka Liga Piłkarska – 12 zespołów – ID: 90713 – 264 pkt.
8. Obrazek Parlandzkaa Liga Piłkarska (Parlandia)– 9 zespołów- ID: 190931- 129 pkt.
9. Obrazek Scholandzka Liga Piłkarska – 16 zespołów – ID: 132691 – liga poza rankingiem.
10. Obrazek Neo Soccer League (Neopolis) – 16 zespołów – ID: 156146 – liga poza rankingiem.
——————————————————————————————————–

* Liga V-Mundialu – 18 zespołów – ID: 112748 – 1004 pkt.

Średnia liczba punktów to: 507 pkt. Obrazek
Średnia liczba drużyn to: 17 zespołów Obrazek

W związku z trwającymi naborami do lig informujemy, że w chwili obecnej możliwe jest dołączenie do:

* Wandejskiej Ligi Piłkarskiej – 24 zespołów – ID: 164604 (kończy się sezon IV, nabór się zaczął na sezon V)
* Primera Confederacion – 14 zespołów – ID: 206440 (zakończony sezon I, nabór na sezon II)

Prezes al-Mulk podał się do dymisji! Wybory w MUP!

Prezes al-Mulk podał się do dymisji! Wybory w MUP!

W dniu dzisiejszym Prezes MUP Malik-al-Mulk podał się do dymisji z zajmowanej funkcji. Stało się to parę dni po wygranych przez jego partię wyborów do parlamentu Federacji Al Rajn i powierzeniu mu misji sformowania nowego rządu.

Decyzja o dymisji została podjęta ze względu na pojawienie sie nowych obowiązków w postaci przejęcia funkcji Premiera Federacji Al Rajn i teraz będzie mi ciężko sprawować dwie tak wazne funkcje na raz.

Zgodnie z “planem” kadencja Prezesa kończyła się 20 sierpnia tego roku, także dzisiejsza dymisja poza przyspieszeniem wyborów o kilka dni niczego nie zmieniła. Delegat Główny Mandragoratu Wandystanu Lord Darth Kanzler podjął się zorganizowania i przeprowadzenia wyborów.

W związku z tym, powołując się na przepis art. 8 ust. 5 w powiązaniu z art. 6 ust. 2 i 3 oraz art. 7 Statutu MUP (wchodzącego w życie 1 września tego roku), rozpoczynam procedurę

WYBORU PREZYDENTA MIKROŚWIATOWEJ UNII PIŁKARSKIEJ wraz z WYBOREM CZŁONKÓW RADY REWIZYJNEJ.

Licząc od dnia dzisiejszego włącznie do dnia 14 sierpnia godz. 20.00 można zgłaszać, w niniejszym wątku – i tylko i wyłącznie w nim – kandydatury na Prezydenta MUP oraz na członków Rady Rewizyjnej.

W swoim ogłoszeniu wystosowanym do Rady Delegatów MUP Lord Darth Kanzler podziękował także Prezesowi Malikowi za pełnioną funkcję i za pełnienie jej w trudnym dla organizacji czasie:

W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować Prezesowi Malikowi za trud włożony w kierowanie tak wielką i trudną organizacją, jaką jest MUP. Chciałbym podziękować mu tym bardziej, że to właśnie dzięki niemu i za jego kadencji MUP przeszła bardzo ważną zmianę zasad swojego funkcjonowania – będę go właśnie za to pamiętał. Prezes Mulik zapisał się złotymi zgłoskami w annałach mikroświatowej piłki – pamiętajmy więc o nim! Gratuluję także i życzę powodzenia na nowej ścieżce kariery – już jako Premierowi Rządu Federacji Al Rajn! As-Salāmu `Alaykum Wasza Ekscelencjo!

Warto zauważyć, że nowe wybory odbywać się już będą na bazie wchodzącego w życie 1 września nowego statutu MUP, który funkcję Prezesa zastępuje Prezydentem MUP oraz wprowadzającym nową instytucję, jaką ma być Rada Rewizyjna. Do zadań tego trzyosobowego gremium należeć będzie:

a) rozstrzyganie odwołań od rozporządzeń Prezydenta;
b) rozstrzyganie sporów pomiędzy reprezentantami i członkami Organizacji.

Procedury wyborcze rozpoczęły się już dziś i potrwają dziesięć dni. Nowego Prezydenta MUP poznamy więc już 17 sierpnia.

Najnowsza odsłona Rankingu Lig Lokalnych

Najnowsza odsłona Rankingu Lig Lokalnych

W dniu dzisiejszym MUP opublikowała najnowszą odsłonę Rankingu Lig Lokalnych, w którym ujęte są wszystkie znane ligi świata wirtualnego. Mamy w nim sporo niespodzianek i zmian, oto one:

1. Obrazek Wandejska Liga Piłkarska – 16 zespołów – ID: 164604 – 1032 pkt.
2. Obrazek Sarmacka Liga Piłkarska – 27 zespołów – ID: 71065 – 986 pkt.
3. Obrazek VRP Ekstraklasa – 12 zespołów – ID: 100828 – 798 pkt.
4. Obrazek Elderlandzka Liga Piłkarska – 10 zespołów – ID: 90713 – 669 pkt.
——————————————————————————————————–
5. Obrazek Scholandzka Liga Piłkarska – 10 zespołów – ID: 132691 – 582 pkt.
6 Obrazek Kosynier Liga (Sclavinia&Trizondal) – 9 zespołów – ID: 110035 – 516 pkt.
7. Obrazek Prymiera A-Klasa (Natania) – 8 zespołów – ID: 85634 – 492 pkt.
8. Obrazek SAR Camel League (Al Rajn) – 20 zespołów – ID: 113586 – 432 pkt.
9. Obrazek Międzynarodowa Liga Przyjaźni (Erboka) – 6 zespołów – ID: 148201 – 234 pkt.
——————————————————————————————————–
10. Obrazek Neo Soccer League (Neopolis) – 12 zespołów – ID: 156146 – poza rankingiem.
11. Obrazek Dreamlandzka Liga Piłkarska – 11 zespołów – ID: 133459 – poza rankingiem.
12. Obrazek Monarchie Bundesliga (Austro-Węgry) – 3 zespołów – ID: 166975 – poza rankingiem.

* Liga V-Mundialu – 19 zespołów – ID: 112748 – 1086 pkt.

Stan na dzień: 04 grudnia 2008 r.

Średnia liczba punktów to: 637,89 pkt. Obrazek
Średnia liczba drużyn to: 12 zespołów Obrazek

Wszystkim drużynom (awansującym) gratulujemy.

Pierwsza sensacja Pucharu Interkontynentalnego!

Pierwsza sensacja Pucharu Interkontynentalnego!

W ostatnią środę zakończyły się rozgrywaki w ramach Grupy A Pucharu Interkontynentalnego. Przypomnijmy, że w w Grupie A grały: Mandragorat Wandystanu, Królestwo Dremlandu, Księstwo Sarmacji i Księstwo Trizondalu. Była to jedyna grupa złożona z 4 drużyn.

Absolutną rewelacją rozgrywek tej grupy okazała się drużyna Królestwa Dreamlandu, która niespodziewanie jest jedną z dwóch awansujących do dalszych rozgrywek drużyn! Dreamland zwyciężał w aż 4 meczach i jedynie 2 przegrywając. Lepszy był jedynie Wandystan, który wygrał 5 spotkań a jedyne przegrane spotkanie miało miejsce właśnie w ostatnią środę podczas spotkania z Dreamlandem.

Odpadają za to obie sarmackie drużyny! Jest to jedna z największych sensacji rozpoczętego Pucharu, i jakby zapytać trenerów skupionych w MUP czy przewidywali takie rezultaty to chyba nikt by nie potwierdził.

Układ tabeli Grupy A po zakończeniu fazy spotkań grupowych:

1. Mandragorat Wandystanu 15 pkt.
2. Królestwo Dreamlandu 12 pkt.
——————————–
3. Księstwo Sarmacji 6 pkt.
4. Księstwo Trizondalu 1 pkt.

Awans do dalszej gry uzyskują dwie najlepsze drużyny z grupy. W pozostałych grupach sytuacja ma się różnie.

W Grupie B pewny awans ma Rzeczpospolita Sclavińska, która będzie jedyną sarmacką drużyną w dalszych rozgrywkach. O to, która drużyna awansuje jako druga toczyć będzie bój do samego końca. Szanse mają aż 3 drużyny, a do końca zostały 3 kolejki.

W Grupie C sytuacja zmienia się z kolejki na kolejkę. Nikt nie może być pewny awansu do dalszych rozgrywek, a szanse na to mają aż 4 z 5 drużyn. Obecnie na prowadzeniu tabeli znajduje się Cesarstwo Valhalli z 12 pkt, zaraz za nim VRP z 10 pkt. Szanse zachowuje także Konsulat Tyrencji i Luminatu (9 pkt.) oraz Królestwo Natanii (7 pkt.). Szans nie ma już Sułtanat Al Rajn.

Grupa D to absolutny prymat Wolnej Republiki Morvan i Królestwa Elderlandu, które mają po 13 pkt., a trzecia Scholandia traci do nich 8 pkt. Nic nie wskazuje na to, by w Grupie D doszło do jakichś zawirowań. Na pewno szans nie ma Okoczia (4 pkt.) oraz Triumwirat Erboki (2 pkt.).

Do końca fazy pucharowej pozostały 3 kolejki, czyli jeszcze tydzień (najbliższa sobota, środa i kolejna sobota). Wówczas będzie wszystko jasne. Powodzenia!

Rusza Puchar Interkontynentalny!

Rusza Puchar Interkontynentalny!

Szanowni Państwo!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu dzisiejszym zarządzony został start Pucharu Interkontynentalnego. Rozgrywki ruszają 29 października 2008 roku i potrwają do 12 grudnia 2008 roku. W grze bierze udział 19 reprezentacji!

Oto skład poszczególnych grup:

GRUPA A:

 • Królestwo Dreamlandu
 • Księstwo Sarmacji
 • Księstwo Trizondalu
 • Mandragorat Wandystanu

GRUPA B:

 • CK Austro-Węgry
 • Wysokogórska Republika Elfidy
 • Republika Neopolis
 • Rzeczpospolita Sclavińska
 • Królestwo Surmenii

GRUPA C:

 • Cesarstwo Valhalli
 • Królestwo Natanii
 • Sułtanat Al Rajn
 • Konsulat Tyrencji i Luminatu
 • V Rzeczpospolita

GRUPA D:

 • Królestwo Elderlandu
 • Okoczia
 • Królestwo Scholandii
 • Triumwirat Erboki
 • Wolna Republika Morvan

Z każdej grupy, w której rozegrane zostaną spotkania systemem każdy z każdym + rewanże, do dalszych rozgrywek awansują po 2 drużyny. O tym, które to będą drużyny przekonamy się już 29 listopada. Mecze rozgrywane są dwa razy w tygodniu – w środy i w soboty.

Wszystkim zespołom życzymy powodzenia!

20 członków MUP!

20 członków MUP!

W dniu dzisiejszym Prezes MUP zatwierdził kandydaturę państwa Okoczia, które tym samym stało się dwudziestym członkiem Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej. Ten piękny stan udało się organizacji osiągnąć w dwa lata od swojego powstania, i dziś dzięki temu MUP jest największą organizacją międzynarodową naszego polskiego świata wirtualnego.

Wrac z organizacją rośnie też liczba krajów biorących udział w rozgrywkach, którym MUP patronuje – Pucharze Interkontynentalnym oraz V-Mundialu. Okoczia to 19 reprezentacja, która zgłosiła się do najnowszej odsłony V-Mundialu, a tym samym do nowych rozgrywek Pucharu Interkontynentalnego. Spośród członków MUp jedynie Królestwo Nowalskie nie ma swojej reprezentacji w chwili obecnej.

Piłkarska Brać zdaje się nie baczyć na polityczne i dziejowe różnice, którymi pasjonują się nasi politycy w OPM, czy UKW. W MUP wszyscy jesteśmy sobie równi i dzięki temu wygrywa Duch Sportowej Rywalizacji. Liczymy na naszych kibiców – dołączcie do dopingujących nas już osób, a nasze rozgrywki jeszcze bardziej zyskają na atrakcyjności.

Puchar Interkontynetalny!

Puchar Interkontynetalny!

W dniu dzisiejszym zapadła decyzja o uruchomieniu i rozegraniu w oczekiwaniu na start właściwego V-Mundialu, a także w celu przetestowania zasad działania systemu CL w X11, rozgrywek Pucharu Interkontynentalnego!

Wezmą w nim udział drużyny narodowe wszystkich zgłoszonych dotąd do ligi krajów, tj. aż szesnaście reprezentacji. Start zapowiedziano na dzień 29 października na godzinę 19.00, zaś zakończenie zmagań w PI na dzień 28 listopada tego roku. Do niedzielnego wieczoru możliwe jest w dalszym ciągu zgłaszanie kolejnych drużyn narodowych, po tym terminie na czas rozgrywek PI ta możliwość zostanie zawieszona. Ze źródeł zbliżonych do Zarządu MUP wiemy, że władze MUP oczekują na zgłoszenie się jeszcze dwóch reprezentacji – Królestwa Dreamlandu oraz Sułtanatu Al Rajn.

Wpływ na taką decyzję miały takie czynniki jak przedłużające się dyskusje nad kształtem przyszłego V-Mundialu, wybory organizatora, a także chęć grania. W chwili obecnej bowiem większość drużyn nie trenuje, co z pewnością nie jest dla nich dobre. To także okazja by sprawdzić się w innych nieco niż dotychczas rozgrywkach.

Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingowania swoich drużyn!