Browsed by
Month: February 2016

Zacięta walka czy przygotowania przed v-mundialem?

Zacięta walka czy przygotowania przed v-mundialem?

Kolejna piłkarska niedziela! Dziś rozpoczną się mecze rewanżowe. We wszystkich dywizjach walka o najwyższe miejsca będzie zacięta. Choć już teraz krystalizują się zwycięzcy tychże, wszystko może się zdarzyć. Czasami jednak mam wrażenie, że to nie ostra walka, lecz czas na złapanie oddechu przed najważniejszymi rozgrywkami – v-mundialem. Kolejna piłkarska niedziela! Dziś rozpoczną się mecze rewanżowe. We wszystkich dywizjach walka o najwyższe miejsca będzie zacięta. Choć już teraz krystalizują się zwycięzcy tychże, wszystko może się zdarzyć. Czasami jednak mam wrażenie, że to nie ostra walka, lecz czas na złapanie oddechu przed najważniejszymi rozgrywkami – v-mundialem. 

m1

La Palma z nowym trenerem błyszczy! Dobra passa trwa, komplet punktów zdobyty. Jest to niekwestionowany faworyt. Tuż za nią stoi Wandystan. Pod czujnym okiem trenera a zarazem administratora Ligi traci sześć punktów. Jeden przegrany i jeden zremisowany mecz bruździ mu statystyki. Na dalszej pozycji Księstwo Sarmacji. W ostatnim oświadczeniu prasowym trener of Skaro zapowiada, że „przed zbliżającym się wielkimi krokami mundialem Księstwo Sarmacji wzmacnia linię defensywną. Wkrótce też, z końcem bieżącego sezonu jeden z obrońców w drużynie odchodzi na emeryturę – trochę więc nie mamy wyjścia.” Nastawieni na przygotowania do v-mundialu zamykają podium.

Dreamland ostatnimi czasy nie radzi sobie najlepiej. Kilka przegranych spotkań nie wróży najlepiej. Niewystarczająco punktów nagromadzili również: Pięciopolska, Chattycja i Shania oraz Elderland.

m2

Tu prym wiodą dwie Federacji z Al Rajnu: Królestwo Bantu oraz Kalifat Al-Farun. Dzieli je różnica trzech punktów. Bratobójcza walka rozegra się na naszych oczach.

Tuż za nimi Hasseland. Wybitnie dobrze radzi sobie w tym sezonie. Niewiele mniej punktów ma Abachazja i Teutonia. Nacisk na najwyższe miejsca z pewnością jest, także w tej dywizji może być wyjątkowo ciekawie. Sułtanat Al Rajn i Samban Zachodni zamykają tabelę – nie zachwycają kibiców.

m3

Dywizja pełna paradoksów! Otwiera ją Parlandia – nie przegrała dotąd żadnego pojedynku. Jednak wiadomo, że mają problem z trenerem – coraz mocniej dotyka go realioza. Pomimo tego kondycja i morale drużyny są na tyle dobre, że przodują w tabeli. Za nimi na drugim miejscu Surmenia. Sylvana Koppa wraca w świetnej formie do trenowania. Jak widać, urlop wyszedł jej na dobre.

Na trzecim miejscu uplasowała się Brodria. Za nią Baridas – radzi sobie zdecydowanie lepiej niż w poprzednich sezonach. Na szarym końcu Trizondal i Sclavinia. Nieaktywność trenerów znów przynosi opłakane skutki.