Browsed by
Month: August 2009

Dreamland zdyskwalifikowany na Mundialu!

Dreamland zdyskwalifikowany na Mundialu!

Drugie naruszenie przepisów MUP przez Królestwo Dreamlandu nie mogło pozostać bez reakcji władz Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Przypomnijmy o co chodzi.

Przepisy MUP w sposób wyraźny zakazują dokonywania zakupów nowych piłkarzy w trakcie rozgrywanego turnieju Pucharu Świata – kilka tygodni temu zakaz ten złamały dwie drużyny – Królestwo Dreamlandu oraz Korona i Litwa. Obie zostały ukarane odsunięciem trenerów od ich prowadzenia przez okres dwóch kolejek (trwa faza grupowa). Obaj trenerzy zostali poinformowani o przyczynie, jak również uczuleni na treść przepisów oraz fakt ich naruszenia. Pomimo to Dreamland naruszył przepisy po raz kolejny. Przepisy MUP są w takiej sytuacji jednoznaczne – drużyna zostaje zdyskwalifikowana, co objawia się tym, że niezależnie od ilości spotkań, które zostały do końca rozgrywek danej edycji mundialu, trener ukaranej drużyny zostaje całkowicie odsunięty od prowadzenia drużyny – nie może dokonywać zmian w składzie, ustawiać taktyki przed meczem, decydować o ustawieniu. Drużyna gra sama z siebie, siłą rozpędu, ostatnim ustawieniem przed odsunięciem trenera. Taka właśnie kara spotkała dziś Królestwo Dreamlandu:

Rozporządzenie Prezydenta MUP 1/08/2009
ws. powtórnego naruszenia przepisów przez reprezentację Królestwa Dreamlandu

W związku z powtórnym naruszeniem przepisów Uchwały RD nr 7[*]. przez reprezentację Królestwa Dreamlandu postanawiam, na podstawie § 5 wspomnianej Uchwały o dyskwalifikacji reprezentacji Królestwa Dreamlandu z dalszych rozgrywek V-Mundialu w Winktown.

Decyzja wchodzi w życie w chwili ogłoszenia.

MUP wybrała swoje władze.

MUP wybrała swoje władze.

O północy zakończyły się głosowania Rady Delegatów w sprawie wyboru Prezydenta MUP oraz wyboru Rady Rewizyjnej MUP. Oto ich wyniki.

Uchwała Rady Delegatów 1/8/2009

Rada Delegatów Mikroświatowej Unii Piłkarskiej w głosowaniu jawnym zdecydowała o wyborze delegata Lorda Dartha Kanzlera na stanowisko Prezydenta MUP.

W głosowaniu wzięło udział 11 delegatów, 9 z nich zagłosowało na ZA wyborem, 2 było przeciw, żaden się nie wstrzymał.

Tym samym Lord Darth Kanzler, jedyny kandydat na to stanowisko, został pierwszym w historii Prezydentem MUP. Niegdyś pełnił już funkcję Prezesa MUP, jednakże ciężka odmiana realiozy zmusiła go do ustąpienia z funkcji. W drugim głosowaniu wybierano Radę Rewizyjną.

Uchwała Rady Delegatów 2/8/2009

Rada Delegatów Mikroświatowej Unii Piłkarskiej w głosowaniu jawnym zdecydowała o wyborze delegatów:

* Orzislava Toddsona
* Michała O’Rhady
* Piotra Wołeckiego

na członków Rady Rewizyjnej MUP.

W głosowaniu wzięło udział 10 delegatów, 6 z nich zagłosowało na ZA wyborem, 4 było przeciw, żaden się nie wstrzymał.

Rada Delegatów nie była taka jednomyślna jak w przypadku głosowania nad wyborem Prezydenta i o mały włos do wyboru Rady Rewizyjnej by nie doszło (wybór następuje większością zwykłą). Jak się dowiedzieliśmy w kuluarach sali posiedzeń Rady Delegatów niechęć poszczególnych delegatów wzbudzały pojedyncze nazwiska, a głosowanie dotyczyło całej trójki łącznie. Rada Rewizyjna wybierana jest na trzy miesięczną kadencję, a do jej zadań należy rozstrzyganie odwołań od rozporządzeń Prezydenta oraz rozstrzyganie sporów pomiędzy reprezentantami i członkami Organizacji.

W obu głosowaniach na NIE głosowali delegaci z Cesarstwa Arctiq oraz Sułtanatu Al Rajn.

Kadencja obu organów władzy MUP potrwa trzy miesiące – na ten okres przypadnie zmiana zasad funkcjonowania MUP (do 1 września aktualizacja delegacji, następnie nowe zasady przystępowania do MUP) oraz organizacja nowego v-mundialu.

Końcówka wyborów, aktualizacja Rankingu Lig

Końcówka wyborów, aktualizacja Rankingu Lig

Dziś o północy upływa termin głosowania Rady Delegatów MUP w wyborach nowego Prezydenta MUP (tak się nazywać będzie dotychczasowy Prezes) oraz członków Rady Rewizyjnej Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. W wyborach Prezydenta zgłoszony został jeden kandydat – Lord Darth Kanzler, zaś o trzy miejsca w Radzie Rewizyjnej starają się dokładnie 3 osoby – głosowanie prowadzone jest łącznie: Michał O’Rhada, Orzislav Toddson oraz Piotr Wołecki. Wszystko wskazuje na to, że wymienione osoby zajmą dane funkcje. O wynikach głosowań i ich przebiegu poinformujemy w dniu jutrzejszym.

Także w dniu dzisiejszym, dokładnie 11 miesięcy od pierwszego rankingu, dokonana została kolejna (ostatnia była 12.07.2009) aktualizacja Rankingu Lig Lokalnych – czyli zestawienia obecnie aktywnych i znanych administratorom MUP lig narodowych, w których potykają się v-światowe drużyny piłkarskie. Oto jego wyniki:

Wzór: [nazwa ligi] [liczba zespołów w ogóle] [ID ligi] [liczba punktów X11]

1. Obrazek Sarmacka Liga Piłkarska – 30 zespołów – ID: 71065 – 1219 pkt.
2. Obrazek Wandejska Liga Piłkarska – 24 zespołów – ID: 164604 – 950 pkt.
3. Obrazek Prymiera A-Klasa (Natania) – 10 zespołów – ID: 85634 – 781 pkt.
4. Obrazek SAR Camel League (Al Rajn) – 30 zespołów – ID: 113586 – 736 pkt.
5. Obrazek Premiera Confederacion – 14 zespołów – ID: 206440 – 557 pkt.
——————————————————————————————————–
6. Obrazek Unijna Liga Piłkarska – 10 zespołów – ID: 110035 – 429 pkt.
7. Obrazek Elderlandzka Liga Piłkarska – 12 zespołów – ID: 90713 – 264 pkt.
8. Obrazek Parlandzkaa Liga Piłkarska (Parlandia)– 9 zespołów- ID: 190931- 129 pkt.
9. Obrazek Scholandzka Liga Piłkarska – 16 zespołów – ID: 132691 – liga poza rankingiem.
10. Obrazek Neo Soccer League (Neopolis) – 16 zespołów – ID: 156146 – liga poza rankingiem.
——————————————————————————————————–

* Liga V-Mundialu – 18 zespołów – ID: 112748 – 1004 pkt.

Średnia liczba punktów to: 507 pkt. Obrazek
Średnia liczba drużyn to: 17 zespołów Obrazek

W związku z trwającymi naborami do lig informujemy, że w chwili obecnej możliwe jest dołączenie do:

* Wandejskiej Ligi Piłkarskiej – 24 zespołów – ID: 164604 (kończy się sezon IV, nabór się zaczął na sezon V)
* Primera Confederacion – 14 zespołów – ID: 206440 (zakończony sezon I, nabór na sezon II)

Prezes al-Mulk podał się do dymisji! Wybory w MUP!

Prezes al-Mulk podał się do dymisji! Wybory w MUP!

W dniu dzisiejszym Prezes MUP Malik-al-Mulk podał się do dymisji z zajmowanej funkcji. Stało się to parę dni po wygranych przez jego partię wyborów do parlamentu Federacji Al Rajn i powierzeniu mu misji sformowania nowego rządu.

Decyzja o dymisji została podjęta ze względu na pojawienie sie nowych obowiązków w postaci przejęcia funkcji Premiera Federacji Al Rajn i teraz będzie mi ciężko sprawować dwie tak wazne funkcje na raz.

Zgodnie z “planem” kadencja Prezesa kończyła się 20 sierpnia tego roku, także dzisiejsza dymisja poza przyspieszeniem wyborów o kilka dni niczego nie zmieniła. Delegat Główny Mandragoratu Wandystanu Lord Darth Kanzler podjął się zorganizowania i przeprowadzenia wyborów.

W związku z tym, powołując się na przepis art. 8 ust. 5 w powiązaniu z art. 6 ust. 2 i 3 oraz art. 7 Statutu MUP (wchodzącego w życie 1 września tego roku), rozpoczynam procedurę

WYBORU PREZYDENTA MIKROŚWIATOWEJ UNII PIŁKARSKIEJ wraz z WYBOREM CZŁONKÓW RADY REWIZYJNEJ.

Licząc od dnia dzisiejszego włącznie do dnia 14 sierpnia godz. 20.00 można zgłaszać, w niniejszym wątku – i tylko i wyłącznie w nim – kandydatury na Prezydenta MUP oraz na członków Rady Rewizyjnej.

W swoim ogłoszeniu wystosowanym do Rady Delegatów MUP Lord Darth Kanzler podziękował także Prezesowi Malikowi za pełnioną funkcję i za pełnienie jej w trudnym dla organizacji czasie:

W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować Prezesowi Malikowi za trud włożony w kierowanie tak wielką i trudną organizacją, jaką jest MUP. Chciałbym podziękować mu tym bardziej, że to właśnie dzięki niemu i za jego kadencji MUP przeszła bardzo ważną zmianę zasad swojego funkcjonowania – będę go właśnie za to pamiętał. Prezes Mulik zapisał się złotymi zgłoskami w annałach mikroświatowej piłki – pamiętajmy więc o nim! Gratuluję także i życzę powodzenia na nowej ścieżce kariery – już jako Premierowi Rządu Federacji Al Rajn! As-Salāmu `Alaykum Wasza Ekscelencjo!

Warto zauważyć, że nowe wybory odbywać się już będą na bazie wchodzącego w życie 1 września nowego statutu MUP, który funkcję Prezesa zastępuje Prezydentem MUP oraz wprowadzającym nową instytucję, jaką ma być Rada Rewizyjna. Do zadań tego trzyosobowego gremium należeć będzie:

a) rozstrzyganie odwołań od rozporządzeń Prezydenta;
b) rozstrzyganie sporów pomiędzy reprezentantami i członkami Organizacji.

Procedury wyborcze rozpoczęły się już dziś i potrwają dziesięć dni. Nowego Prezydenta MUP poznamy więc już 17 sierpnia.