Dreamland zdyskwalifikowany na Mundialu!

Dreamland zdyskwalifikowany na Mundialu!

Drugie naruszenie przepisów MUP przez Królestwo Dreamlandu nie mogło pozostać bez reakcji władz Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Przypomnijmy o co chodzi.

Przepisy MUP w sposób wyraźny zakazują dokonywania zakupów nowych piłkarzy w trakcie rozgrywanego turnieju Pucharu Świata – kilka tygodni temu zakaz ten złamały dwie drużyny – Królestwo Dreamlandu oraz Korona i Litwa. Obie zostały ukarane odsunięciem trenerów od ich prowadzenia przez okres dwóch kolejek (trwa faza grupowa). Obaj trenerzy zostali poinformowani o przyczynie, jak również uczuleni na treść przepisów oraz fakt ich naruszenia. Pomimo to Dreamland naruszył przepisy po raz kolejny. Przepisy MUP są w takiej sytuacji jednoznaczne – drużyna zostaje zdyskwalifikowana, co objawia się tym, że niezależnie od ilości spotkań, które zostały do końca rozgrywek danej edycji mundialu, trener ukaranej drużyny zostaje całkowicie odsunięty od prowadzenia drużyny – nie może dokonywać zmian w składzie, ustawiać taktyki przed meczem, decydować o ustawieniu. Drużyna gra sama z siebie, siłą rozpędu, ostatnim ustawieniem przed odsunięciem trenera. Taka właśnie kara spotkała dziś Królestwo Dreamlandu:

Rozporządzenie Prezydenta MUP 1/08/2009
ws. powtórnego naruszenia przepisów przez reprezentację Królestwa Dreamlandu

W związku z powtórnym naruszeniem przepisów Uchwały RD nr 7[*]. przez reprezentację Królestwa Dreamlandu postanawiam, na podstawie § 5 wspomnianej Uchwały o dyskwalifikacji reprezentacji Królestwa Dreamlandu z dalszych rozgrywek V-Mundialu w Winktown.

Decyzja wchodzi w życie w chwili ogłoszenia.

Comments are closed.