Browsed by
Month: June 2015

Konkurs na logo!

Konkurs na logo!

Moi drodzy,

informuję o rozpoczęciu konkursu na logo, w dwóch kategoriach:

– dla Ligi Mikroświatowej
– dla Pucharu Interkontynentalnego

Zwycięski projekt zostanie wyłoniony przez Radę Delegatów. Do udziału zapraszam wszystkich Mikroświatowców.
Zgłoszenia proszę wysyłać na adres: republikapalmowa@gmail.com do 15. lipca 2015 r.

Nagrodą dla autora zwycięskiego projektu, oprócz dożywotniej sławy, są 2-tygodniowe wakacje w Republice Palmowej!
Zachęcam gorąco do uczestnictwa!

Gra słów… Skromny Lorenzo Sastre o swoich sukcesach!

Gra słów… Skromny Lorenzo Sastre o swoich sukcesach!

Lorenzo Sastre, palmowy krawiec. Słynny autor V-Mundialowychkoszulek. Zdaje się, że wszystko, co trafi w jego ręce, wychodzi jak spod igły. O drużynie uszytej na miarę opowie nam dziś owa persona. Zapraszam!

Micronational Football: Twoja pierwsza drużyna i już od razu zbierasz laury. Motywuje Cię to?

Lorenzo Sastre: Już przed sezonem założyłem, że zamierzam wygrać ligę. Nie będzie to łatwe zadanie, zdaję sobie z tego sprawę, ale staram się wkładać całe serce w przygotowanie moich piłkarzy do gry.

MF: Stawiasz sobie ambitne cele! W tym miesiącu jednaj jest trochę gorzej. Dlaczego?

LS: Drużyny, z którymi grałem w pierwszych kolejkach prezentowały niższy poziom i to w zasadzie chyba tyle. Zdaje sobie sprawę, że mistrzostwo i deklasacja Atletico będzie bardzo trudna, ale nie jest niemożliwa. Pewnie w tym sezonie się nie uda, ale w następnym powinno już być bardzo blisko.

MF: Arsenal de San Martin zasłużył na tytuł Drużyny Miesiąca?

LS: Mówiąc szczerze, dostał to wyróżnienie nieco na wyrost. Nowy trener, widoczny sukces, ale żeby od razu najlepsza drużyna? Czas zweryfikuje pozycję Los Pistoleros w lidze.

MF: Zdajesz się epatować skromnością!

LS: Znam swoją wartość, ale to nie znaczy, że muszę się przechwalać, jaki jestem doskonały. Lubię, jak ktoś docenia moją pracę, to chyba normalne, prawda?

MF: To prawda. Co powoduje, że Twoje poczucie wartości spada?

LS: Trudne pytanie, staram sie nie przywiązywać uwagi do rzeczy negatywnych. Patrzę przed siebie, to wystarczy.

MF: Przegrany mecz, zawiedzeni kibice, źle odbierane artykuły… co wtedy? Jak się zmobilizować?

LS: Zamknąć się w szatni, przeanalizować przyczynę porażki i zrobić wszystko by błędy się nie powtórzyły. A prasa i tak napisze co będzie chciała.

MF: Co daje Ci skrzydeł?

LS: Seks, drug & rock’n’roll! ;-D

MF: Mhm… co zatem dzieje się w szatni po meczach?

LS: Jako trener staram się być blisko drużyny, zżyć z chłopakami. To pomaga, gdy wiesz jak wołają na środkowego obrońcę, albo dlaczego lewoskrzydłowy nosi brodę i cztery kolczyki w prawym uchu. Atmosfera musi być co najmniej dobra!

MF: Może jakaś anegdotka?

LS: Z szatni nic nie wychodzi, to także buduje atmosferę.

MF: Co według Ciebie jest ważne w pracy mikronacyjnego trenera?

LS: To, co w realnym życiu. Podejście do każdego meczu i każdego rywala indywidualnie, “czucie” gry, w tym wypadku systemu X11, pasja i oddanie.

MF: Co myślisz o istnieniu szkółki piłkarskiej?

LS: Tym razem postanowiłem całkowicie z niej zrezygnować, choć zawsze wychowanków wynosiłem na piedestał. Taka odmiana, zobaczymy, co z tego będzie.

MF: Oprócz przygotowań czysto taktycznych dbasz również o wizerunek zespołu. Koszulki, banery… Taka otoczka jest dla Ciebie ważna?

LS: Staram się ubarwić wszystkim zabawę. Przede wszystkim sprawić, bym ja czerpał z tego frajdę. Tu nie chodzi o ważność a o ubarwienie zabawy, takie dodatki wydają się ciekawe i budują dodatkowe dialogi, dyskusje.

MF: Zagłębmy się teraz w idei MUP. Co myślisz o plebiscycie na Drużynę Miesiąca?

LS: Jest to ciekawa idea. Wzmaga zainteresowanie samą organizacją a każda taka inicjatywa jest bardzo ważna. Jak wiemy, od lat ciężko było, chyba nadal ciężko jest utrzymać aktywność delegatów i osób postronnych, a ta inicjatywa może tylko pomagać w rozwoju mikronacyjnej piłki. Pomysł jest naprawdę trafiony. Oby więcej takich.

MF: Zamierzasz w najbliższym czasie bardziej zaangażować się w prace MUP?

LS: Już się włączyłem. Wystarczy mi rola obserwatora. La Palma ma znakomitego przedstawiciela w MUP i nie zamierzam psuć tego, co zaczął.

MF: Dziękuję za rozmowę!

LS: Dziękuję za zaproszenie. Pozdrawiam. ;-D

Gra słów… Daniel Saryoni zdradza receptę na sukces!

Gra słów… Daniel Saryoni zdradza receptę na sukces!

Dziś w studio MUP mam przyjemność gościć Daniela Saryoniego. Jest to trener FC Auterry, zwycięzca plebiscytu Drużyna Miesiąca MUP w miesiącu maju. Jak się okazuje, to doświadczony od kilku lat szkoleniowiec, który do tej pracy wraca po przerwie. Zapraszam do lektury!

 

Micronational Football: FC Autera jest Twoim jedynym zespołem. Trenujesz tych piłkarzy od niedawna, ale Twoje umiejętności każą podejrzewać, że miałeś już do czynienia z v-sportem. To prawda?

Daniel Saryoni: To prawda. Moja przygoda z piłką nożną trwa już w mikronacjach od ponad sześciu lat. Wcześniej przez pewien czas trenowałem kluby w dwóch ligach mikroświatowych. Pełniłem także funkcję delegata Mikrosławii w MUP. Ponadto z reprezentacją tego kraju wystąpiłem na trzech mundialach, a w RSiT w roku 2010 udało się wywalczyć brązowy medal.

MF: Masz w planach kolejne drużyny? Czy skupiasz się na jednej?

DS: Obecnie moim oczkiem w głowie jest FC Auterra. Sądzę, że już udało mi się wykreować markę zespołu w takim stopniu, że jest rozpoznawalny w Księstwie Sarmacji.
W dalszej perspektywie, chciałbym oczywiście wywalczyć awans i bić się o jak najwyższe cele. A jeśli chodzi o inne drużyny, to w grę mogłyby wchodzić tylko reprezentacje narodowe. Jednak zobaczymy co przyniesie przyszłość.

MF: Jesteś w najniższej dywizji LS, Jak oceniasz jej poziom?

DS: Sądzę, że drużyny z czołówki Niższej Ligi mogłyby spokojnie powalczyć z zespołami Ligi Średniej. Niestety klasa rozgrywkowa, w której występuje mój klub, wyraźnie dzieli się na dwie części. Pierwsza piątka to drużyny z aktywnymi trenerami, ale menedżerowie pozostałych drużyn ewidentnie nie poświęcają zabawie w futbol wystarczająco dużo czasu. Obecnie jest pięciu kandydatów do awansu i mecze tych drużyn przysporzą najwięcej emocji.

MF: Odnosisz same sukcesy. Jaka jest na to recepta?

DS: Moim zdaniem trener, który chce osiągać sukcesy powinien się ciągle uczyć, zwłaszcza na porażkach własnych i cudzych. Staram się eksperymentować i wyciągać odpowiednie wnioski z rozegranych spotkań. Oczywiście nie ma recepty na bycie niepokonanym, nawet jeśli ustawimy perfekcyjna taktykę. Jednak mogę powiedzieć z przekonaniem, że połowa sukcesu to odpowiednie przygotowanie do każdego meczu.

MF: Od 6 lat kręcisz się w mikronacyjnym sporcie i nadal się uczysz? Nad czym teraz pracujesz?

DS: Jeśli chodzi o mikronacyjny sport, przez te sześć (z przerwami) lat zajmowałem się właściwie tylko piłką nożną. Chciałbym nadrobić zaległości, jeśli chodzi o inne sporty i spróbować swoich sił w innych dyscyplinach. Może w haxballu. Brzmi zachęcająco i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród Sarmatów. Jednak na pewno moją pierwszą i największą miłością pozostanie futbol i nieśmiertelny X11.

MF: Co myślisz o inicjatywie “drużyna miesiąca”?

DS: To ukłon dla trenerów, którzy poświęcają swoim drużynom wiele czasu i wysiłku. Nominacja do tej nagrody to sygnał, że dobrze wykonują swoje obowiązki. Ponadto, jest to doskonała okazja, aby pokazać swoją drużynę światu. Dzięki temu, wiedza o takich drużynach jak FC Auterra czy Arsenal de Puerto Zafiro wyjdzie poza ramy ligowej społeczności. Przydałoby się tylko większe zainteresowanie inicjatywą, bo jest tego warta.

MF: Jak zareagowałeś na ten tytuł? Zmieni coś w Twoim v-życiu?

DS: Od początku istnienia klubu starałem się zadbać o profesjonalizm. Powstało logo, stroje, szablony do artykułów. Nawiązałem także współpracę partnerską z kilkoma instytucjami spoza świata sportu. Gdy zobaczyłem wyniki głosowania poczułem, że starania nie poszły na marne i na pewno będzie to dla mnie wielka motywacja do dalszego działania.

MF: Skąd czerpiesz inspirację do tworzenia tylu barwnych sportowych artykułów?

DS: Wszystkie te działania wokół klubu są po to, aby historia FC Auterry nie przeszła bez echa. Nie chcę jednak, aby moje artykuły stanowiły tylko zlepek słów, z których wyziera nuda. Czytelników bardziej interesuje forma, niż treść. Dlatego przygotowałem odpowiednie szablony, aby można było na czymś zawiesić oko w przerwie pomiędzy akapitami relacji meczowej. Przy okazji od razu rzuca się w oczy banner prezentujący wynik, a karty zawodników w przyjazny sposób prezentują bohaterów meczu.

MF: Planujesz zaangażować się w życie MUP?

DS: Miałem okazję już kiedyś działać w MUP jako delegat. Jeżeli otrzymałbym propozycję powrotu do tej funkcji, z pewnością bym ją rozważył, ale na pewno nie w bliskiej przyszłości. Za to z zaciekawieniem będę śledził kolejny v-Mundial, który wspólnie zorganizują dwie sarmackie prowincje!

MF: Dziękuję!

#17 Z boiska… FINAŁ ligi v-światowej! Zobacz sam!

#17 Z boiska… FINAŁ ligi v-światowej! Zobacz sam!

Krew piłkarzy, pot zawodników, łzy kibiców. Łzy szczęścia, ale i rozczarowania. Dobrnęliśmy do końca sezonu, po 8 tygodniach zmagań. Trenerzy podążali nieraz mrocznymi i krętymi ścieżkami. Nikt nigdy miał nie poznać tajników działania. Zaraz wstąpisz do ich świata. Nie staraj się przewijać tekstu do przodu, nie cofaj się w tył. Złamanie zasad gry wielu już kosztowało utratę pozycji. Jeśli przejdziesz dalej, nie będzie odwrotu. Dla trenerów już nie ma odwrotu. Odkryjmy, co tak naprawdę się wydarzyło…

I LIGA V-ŚWIATOWA

wandystanTryumfatorem XX, jubileuszowego sezonu Ligii V-Światowej zostali podopieczni Helmuta Walterycza! Na koncie zgromadzili 37 punktów. Trzy porażki w pierwszej połowie sezonu nie wróżyło takiego rozwiązania. Druga była przełomem – jeden remis, same zwycięstwa. Czuć było, jak Wandystan nabiera prędkości, jak piłkarze napinają mięśnie. Kibice mieli szansę świętować aż 42 strzelone gole. Gratulacje!

sułtanatHamad Al-Qadir stworzył potwora na swoje podobieństwo. Jeden z najbardziej zdeterminowanych i bojowych trenerów. 11 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki. Na koncie 14 punktów. Mecze z Sułtanatem zawsze były pełne zaskakujących zwrotów akcji – stąd też rekord w ilości zaliczonych bramek – 47! Zasłużone drugie miejsce!

palmaW ciemnym zaułku Santiago de Palma kibice z niedowierzaniem wpatrywali w biało-czarne telewizory. Ostatnie miejsce podium to największe zaskoczenie – piłkarze Hugo Miramontesa zdobyli 24 punkty. Strzelili 30 bramek… sami tracąc ich 29. 7 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek.

kalifatDzisiejsza wygrana z Elderlandem pozwoliła na awans o dwa pola w tabeli. Niestety, zabrakło do podium. Köse Mehmed Szevket zdobył 22 punkty. 6 zwycięstw, tyle samo porażek. 3 remisy. Druga połowa sezonu zdecydowanie była owocniejsza, początkowo nikt nie zakładał tak wysokiego miejsca.

chisPod wodzą Patacego Tenzina zdobyli 22 punkty. Pierwszych kilka meczów było bardzo dobre dla drużyny! De facto przyczyniły się do tego, że Chattycja nie jest niżej. Za kulisami kibice spekulują, iż nerwy wzięły górę. Trener zaczął rytmicznie poruszać nogą. Efekt: 7 zwycięstw, 1 remis i 8 porażek.

bantuWygrana z Chattycją 4:0 pozwoliła piłkarzom na skok o dwie pozycje. Na wyskok ze strefy spadku. Patroness Nowaki miał niezły orzech do zgryzienia, ustawiając taktykę na dzisiejszy wieczór. Pojedynek z braterską ekipą zwyciężył, Bantu to ostatnia drużyna, która nie spada. Na koncie 6 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek, 21 punktów.

elderlandGdy wydawało się, że podopieczni Jacka do Nascimento wychodzą na prostą, okazywało się to złudzeniem. Zabrakło niewiele. Zgromadzili 21 punktów, zadecydowała różnica bramek. 7 zwycięstw, 9 porażek. Przegrany dzisiaj z Kalifatem 1:2 mecz „o wszystko” przechylił szalę na niekorzyść dla Elderlandczyków.

sarmacja

Coś przerażającego musiało wydarzyć się w Fer. Mieszkający tam Zbyszko von Thorn-Broniek, trener Sarmatów, rozpłynął się w powietrzu. Nieobecny tego dnia podczas meczu uległ liderowi 0:1. 20 punktów, na które złożyło się 6 wygranych, 2 remisy i 8 porażek.

VRPDo Elderlandu i Sarmacji dołącza Pięciopolska, zagrają następny sezon w niższej dywizji. Na koncie tylko 7 punktów. Bilans meczy, w stosunku do wartości i potencjalnych możliwości drużyny, bardzo zły – tylko 2 zwycięstwa, 1 remis i aż 13 porażek. Miejmy nadzieję, iż będzie to starczający impuls dla Ozzy’ego Washburna, by zainteresował się losami drużyny.

II LIGA V-ŚWIATOWA

sambanNicolaas Pieter zrobił to w doskonałym stylu. Pokazał bezsprzecznie klasę, pokazał, kto rządzi. Zrobił ochotę na następny sezon. Największa liczba zwycięstw – aż 14! Plus jeden remis i jedna porażka. Daje to 43 punkty – kolejne osiągnięcie. Samban Zachodni był kwintesencją tego sezonu.

parlandiaPoczątkowo wydawało się, że to dzieło szaleńca. Parlandia była na szczycie, pokonywała wszystkich, zaskakiwała. Czy to po prostu szczęście? Dobra passa niestety się skończyła, ale wysokie osiągnięcia wystarczyły, by drużyna Dariusa Jencaka z liczbą 28 punktów znalazła się na drugim miejscu. 8 zwycięstw, 4 remisy i 4 przegrane.

dreamlandTo ostatnia awansującą drużyna. Cóż za ironia, chciałoby się rzec. Cały sezon bez trenera zniosła nader dobrze! Jak widać, jej siła stwarza olbrzymie możliwości nowemu trenerowi – Pavel Svoboda od nowego sezonu zajmie się nią. Jeśli bez prowadzącego potrafi jeździć tak dobrze, strach pomyśleć, ile samochodów zepchnie z drogi doświadczony kierowca! 27 punktów, 8 wygranych, 3 remisy, 5 porażek.

teutoniaKedar via Margończyk zdaje się wiedzieć, jaki ma cel. Narzucił spokojne tempo pracy. Zabrakło do dostania się do pierwszej dywizji dwóch punktów. 7 zwycięstw, 4 remisy i 5 przegranych. O potencjał świadczy fakt, iż Samban Zachodni to właśnie z Teutonią przegrał jedyny mecz tego sezonu!

trizondalCiaran van Scharfschuetze zdobył 22 punkty i piąte miejsce. Na pierwszy rzut oka widać, że trener daje z siebie wszystko. Instynktownie można wyczuć, że najbliższy sezon pozwoli rozkwitnąć drużynie na tyle, na ile zasługuje! 7 wygranych, 1 remis, 8 porażek.

baridasTo nie był wybitny sezon. Markus Arped spokojnie prowadził drużynę, ale do czasu. Dlaczego odpuścił? Nie wiadomo. Rozdygotani Baridajczycy wybrali nowego monarchofaszystowskiego trenera, został nim Ignacy Chojnacki-Ferski. I tu doznali kolejnego szoku – zaczęli wygrywać. Odbili się od dna na szóstą pozycję, mają 17 punktów, 5 wygranych, 2 remisy i 9 porażek.

surmeniaSylvana Koppa dała kibicom duże nadzieje! Pierwsze mecze były łaskawe, wyniki pozytywnie zaskakiwały samą trenerkę. Wróciła jednak rutyna, ostatecznie dobry los skończył się na 4 zwycięstwach. Doszły do tego 3 remisy i 9 porażek. 15 punktów.

sclaviniaTo kolejna drużyna, która w tym sezonie wymieniła trenera, został nim Ludwik Tomlinson. Krok po kroku próbował odbudować drużynę, jednak to druga połowa sezonu była tą słabszą. 14 punktów na koncie, 3 wygrane, 5 remisów i 8 porażek.

bialeniaNa ostatnim miejscu znaleźli się zawodnicy prowadzeni przez Marię von Primisz. Najmłodsza ekipa w Lidze nie odniosła zbyt wielu sukcesów – 1 zwycięstwo, 7 remisów i 8 porażek, 10 punktów.

#16 Z boiska… Za nami przedostatni gwizdek! Wiemy, kto awansuje!

#16 Z boiska… Za nami przedostatni gwizdek! Wiemy, kto awansuje!

Chociaż dziś przedostatnia kolejka, sytuacja w pierwszej dywizji nie jest klarowna, wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Druga jak zwykle gra stabilnie i pogodnie, wiadomo już, kto awansuje. Czy w środę drużyny przełamią rutynę i dojdzie w końcu do przetasowań w tabeli? Mimo, iż nic nie zmieni to w sytuacji, miło by było, gdyby przełamały rutynę, zaskoczyły nas.

a1

Wandystan, Sułtanat Al Rajn oraz La Palma. Trzy pewniaki, na pewno nie spadną. Dwie pierwsze walczą o wygraną – dzieli je tylko trzy punkty! Pauzujący w środę piłkarze z Pięciopolski również są pewni swojego losu – ostatni sprawdzian przed V-Mundialem spędzą w niższej dywizji. Oczywiście, sytuacja ta nie powinna dziwić, nie przygotowując taktyki ciężko liczyć na sukces.

Rotacji podlegają 3 zespoły. Zatem zagrożone są jeszcze dwie spośród ekip z: Chattycji i Shanii, Elderlandu, Sarmacji, Al-Farun oraz Bantu. Królestwo Bantu w ostatnim pojedynku zmierzy się z Chattycją i Shanią, zaś Sarmacja z liderem – Wandystanem, Elderland z Kalifatem. Śmiało można powiedzieć, że przegrana w tym meczu zadecyduje o wszystkim.

a2

Samban Zachodni, Parlandia, Dreamland – już teraz wiemy, że są to drużyny tryumfujące. Grając w równym tempie zapewniły sobie awans. Nie muszą już martwić się o swój los.

Dzisiejsza kolejka przyniosła dużo remisów – aż trzy, tyle ile ostatnio. Wyłamał się jedynie Trizondal – 4 trafione bramki z pewnością ożywiły atmosferę w dywizji. Mecz ten był niezwykle ciekawy – aż 20 szans na strzelenie gola! Warto doceniać takie sytuacje.

kokos3

Kibice! Już w najbliższą środę okażcie swoje wyjątkowe wsparcie trenerom! Niech ten finał będzie kwintesencją włożonej przez nich pracy, doceńmy to!

I już teraz zapraszam na szczegółowe podsumowanie wydarzeń ostatnich tygodni!

#15 Z boiska… Przed nami ostatni tydzień!

#15 Z boiska… Przed nami ostatni tydzień!

a1

Na pozycji lidera nadal utrzymuje się Wandystan, jednak przed nim trudny mecz z trzecią w tabeli Chattycją i Shanią. Z trzypunktową stratą goniący Wandejczyków Sułtanat Al Rajn ma dużą szansę objąć jeszcze prowadzenie.

Jak wiadomo, różnice punktowe pomiędzy drużynami (zarówno z góry, jak i z dołu tabeli) nie są duże. Ostra rywalizacja nie toczy się tylko o to, kto wygra, ale i o to, kto nie spadnie.

W tej kolejce najlepiej spisał się Jacek do Nascimento trenujący ekipę z Elderlandu, gratulacje!

a2

Zapewne wszystkich nas zaskoczyły aż trzy remisy – w tym dwa bezbramkowe. Stąd też i żadnej rotacji w tabeli nie było.

Pewny awansu jest jedynie Samban Zachodni. Gra dla pozostałych toczy się o trzy punkty.

Jedno jest pewne – Surmenia, Baridas, Sclavinia i Bialenia następny sezon spędzą nadal w drugiej dywizji. Strata punktów jest na tyle duża, że nie ma możliwości na awans.

#14 Z boiska… Zapowiadają się emocję do ostatniej kolejki!

#14 Z boiska… Zapowiadają się emocję do ostatniej kolejki!

15 kolejka Ligi Mikroświatowej za nami. Zapraszam na podsumowanie!

1 Liga

Ciekawa sytuacja wytworzyła się w tabeli 1 ligi. VRP już spadła. Wandystan z Sułtanatem Al Rajn walczą o mistrzostwo, a pozostałe drużyny toczą zażartą batalię o utrzymanie! W tej kolejce największe emocje towarzyszyły podwójnym derbom Federacji Al Rajn, które mogły zadowolić największych futbolowych koneserów.

Kalifat Al-Farun – Królestwo Bantu 4 – 3 (2 – 2)
[Posiadanie piłki: 56 – 44 (55-45), Szanse: 8 – 6 (4-4)]
Bardzo zacięte spotkanie, w którym wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Zwycięską bramkę, gospodarze zdobyli dopiero w 91 minucie spotkania!
Chattycja i Shania – Sułtanat Al Rajn 1 – 3 (1 – 0)
[Posiadanie piłki: 56 – 44 (56-44), Szanse: 5 – 5 (2-1)]
Goście z Al Rajn musieli wytężyć wszystkie swoje umiejętności, aby wyjść zwycięsko z tej batalii i dogonić pauzujący w tej kolejce Wandystan.
Księstwo Sarmacji – VRP 4 – 0 (2 – 0)
[Posiadanie piłki: 67 – 33 (63-37), Szanse: 6 – 0 (4-0)]
Łatwe zwycięstwo Księstwa Sarmacji nad spadkowiczem z VRP, którego trener od dwóch tygodni nie pojawia się na zajęciach z drużyną.
La Palma – Królestwo Elderlandu 3 – 0 (0 – 0)
[Posiadanie piłki: 47 – 53 (58-42), Szanse: 11 – 2 (5-0)]
Jednostronne widowisko w którym La Palma odniosła pewne zwycięstwo i zdobyła 3 punktowy bonus nad strefą spadkową.

1LM2015-06-07Do jedenastki kolejki wybrano po 3 graczy z Chattycji i Shanii, La Palmy oraz Sarmacji, po 1 z Al Rajn i Bantu. Managerem kolejki został trener Sułtanatu Al Rajn – Hamad Al-Qadir.

2 Liga

Wykorzystując przymusową pauzę Teutonii, na podium wskoczyła drużyna Dreamlandu! Dreamland posiada na tyle silna kadrę, że potrafi zwyciężać nawet bez opieki trenera. Pod kierunkiem doświadczonego selekcjonera byłaby faworytem następnego Mundialu. Niestety wszystko wskazuję na to, że już niebawem nie zobaczymy tej zasłużonej reprezentacji w międzynarodowych rozgrywkach. Jeszcze nie tak dawno, Królestwo Dreamlandu miało 10 aktywnych drużyn w Lidze Królewskiej, a jej czołowe kluby seryjnie zdobywały kolejne mistrzostwa. Teraz to już historia, większość tamtejszych klubów ledwie wegetuję w rękach coraz mniej aktywnych managerów, a związek piłkarski praktycznie zaprzestał działalności.

Trizondal – Samban Zachodni 0 – 3 (0 – 3)
[Posiadanie piłki: 40 – 60 (40-60), Szanse: 0 – 7 (0-5)]
Samban Zachodni odniósł 12 kolejne zwycięstwo.
Królestwo Surmeńskie – Parlandia 1 – 1 (1 – 1)
[Posiadanie piłki: 39 – 61 (44-56), Szanse: 6 – 7 (4-2)]
Dreamland – Republika Bialenii 3 – 0 (1 – 0)
[Posiadanie piłki: 64 – 36 (61-39), Szanse: 5 – 0 (1-0)]
Baridas – Sclavinia 1 – 0 (0 – 0)
[Posiadanie piłki: 57 – 43 (51-49), Szanse: 2 – 1 (1-1)]
Następne zwycięstwo Baridasu. Zmiana trenera zaczęła przynosić wyniki.

2LM2015-06-07Do jedenastki kolejki wybrano 3 graczy z Sambanu, po 2 z Dreamlandu, Parlandii i Baridasu oraz po 1 z Surmenii i Sclavinii. Managerem kolejki z został Nicolaas Pieter z Sambanu Zachodniego.

SAR Camel League – Runda rewanżowa rozpoczęta

SAR Camel League – Runda rewanżowa rozpoczęta

log_scl_mmW Federacji Al Rajn trwają rozgrywki 21-ego sezonu SAR Camel League.
Małe wprowadzenie dla czytelników spoza federacji: W skład ligi wchodzi 48 klubów z pięciu krajów federalnych, podzielonych na 4 dywizje, po 12 drużyn każda. Najwyższą klasą rozgrywkową jest Ekstraliga. W aktualnym sezonie, w najwyższej lidze występuję aż 9 klubów z Sułtanatu Al Rajn, po jednym reprezentancie mają: Kalifat Al-Farun (Gephard Al Ri), Królestwo Bantu (Buszmen Alana-Sabaki) oraz Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii (CF Media Ghafur 09).
Na zakończenie tego krótkiego wprowadzenia podam jeszcze listę dotychczasowych Mistrzów SAR Camel League (w nawiasie podano numer sezonu w którym zdobyto trofeum):
CF Media Ghafur 09 – 7x (10,11,14,15,16,17,18)
Al Fations Awa – 6x (6,7,8,9,12,19)
AS Sultan Al Mana – 3x (2,13,20)
Wezyr Al Ri – 2x (3,5)
Yslamic Jidhuf – 1x (4)
Vista Al Mana – 1x (1)

Pora na podsumowanie 12 kolejki Ekstraligi (06.06.2015):
Prince Huwar – AS Sultan Al Mana 5 – 4 (2 – 4)
[Posiadanie piłki: 55 – 45 (51-49), Szanse: 10 – 9 (3-6)]
Spotkanie to można śmiało nazwać meczem kolejki. Mecz miał niesamowitą dramaturgię i zwroty akcji. Zaczęło się jak w dobrym thrillerze, od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rosło. Od początku gry goście przystąpili do oblężenia bramki Książąt i po 25 minutach prowadzili już… 4-0. Wydawało się, że czeka nas kolejny nudny mecz w którym faworyci łatwo zgarniają komplet punktów. Tymczasem nadchodzi 30 minuta gry i kluczowa dla dalszych losów spotkania sytuacja, w której czerwoną kartką zostaję ukarany pomocnik AS Sultan. Osłabieni goście oddali inicjatywę i pozwolili gospodarzom na odrobienie strat. Od 58 minuty było już 4-4. Remis utrzymywał się aż do… 94 minuty, kiedy to w ostatniej akcji meczu gospodarzom udało się zdobyć zwycięskiego gola.
Arabic Al Muhar – Star Al Muhar 2 – 3 (1 – 2)
[Posiadanie piłki: 44 – 56 (45-55), Szanse: 8 – 13 (4-5)]
Derby Al Muhar zacięte i wyrównane. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak gospodarzom za każdym razem udawało się wyrównać wynik spotkania. Dopiero bramka strzelona w 87 minucie meczu, przeważyła szale na korzyść Star Al Muhar.
Buszmen Alana-Sabaki – CF Media Ghafur 09 4 – 0 (3 – 0)
[Posiadanie piłki: 55 – 45 (62-38), Szanse: 9 – 2 (6-0)]
Walcząca o utrzymanie drużyna z Królestwa Bantu łatwo ograła bardziej utytułowanego rywala. CF Media Ghafur 09 przeżywa obecnie kryzys spowodowany odejściem na v-emeryturę jej trenera Malik-al-Mulka. Pozostawiona bez opieki drużyna coraz bardziej zbliża się do strefy spadkowej.
Yslamic Jidhuf – Gold Elephant Awa 6 – 2 (2 – 1)
[Posiadanie piłki: 61 – 39 (60-40), Szanse: 10 – 5 (4-3)]
Pierwsza odsłona spotkania wyrównana, goście wyszli nawet na prowadzenie, lecz w drugiej połowie warunki dyktowali pretendujący do mistrzostwa gracze Yslamic, zdobywając 4 gole.
Red Dragon Al Mana – Puszek Awa 0 – 6 (0 – 4)
[Posiadanie piłki: 36 – 64 (41-59), Szanse: 0 – 10 (0-7)]
Gephard Al Ri – Al Fations Awa 0 – 5 (0 – 3)
[Posiadanie piłki: 45 – 55 (49-51), Szanse: 2 – 11 (1-7)]

SAR21-12
Do jedenastki kolejki zostało wybranych po 3 graczy Yslamic Jidhuf i Buszmena, 2 z Al Fations oraz po jednym ze Star Al Muhar, Arabic Al Muhar i Puszka Awa. Managerem kolejki został trener Star Al Muhar – Hamad Al-Qadir.

#13 Z boiska… Baridas podnosi się z kryzysu?

#13 Z boiska… Baridas podnosi się z kryzysu?

Ta kolejka w I lidze mikroświatowej była przewidywalna i potoczyła się (prawie) zgodnie z oczekiwaniami, za to w drugiej były pewne niespodzianki. Zapraszamy na kolejne “Z boiska…”!

I Liga Mikroświatowa

Sarmacja nie potrafiła pokonać u siebie zespołu Palmowców. Mistrz v-świata przegrał 0-2. Chattycja i Shania rozgromiła VRP 0-8, co już raczej ostatecznie przekreśla szansę Pięciopolan na pozostanie w I lidze. Do bezpiecznego miejsca brakuje im 11 punktów. Drużyna Al Rajnu wygrała z Bantu 5-2 i powoli dogania zespół Wandystanu, który zremisował z Kalifatem Al-Farun 3-3. Na początku spotkania nie wydawało się, że drużynie Kalifatu uda się zremisować – wynik do przerwy brzmiał 2-1 dla Wandystanu. W drugiej połowie strzelili oni jeszcze jednego gola i wynik był przesądzony. Jednak w 85. minucie obronę gospodarzy przełamał Jalal Khuzaymah, a potem, w doliczonym czasie gry, gola na remis strzelił Jordi Asprilla.

II Liga Mikroświatowa

Surmenia sensacyjnie przegrała z Baridasem 0-2, choć wydawało się, że będzie to pewna wygrana gospodarzy. Czy Baridas tym wynikiem rozpoczął podnoszenie się z kryzysu? Zmiana trenera i pierwszy dobry wynik na to wskazują. Zobaczymy, co się będzie działo, ale Baridas obudził się za późno. W nowym sezonie zobaczymy go ponownie w II lidze. Parlandia przegrała z Dreamlandem minimalnie 0-1, Samban Zachodni pewnie ograł beniaminka w lidze, Bialenię, 0-2. Teutonia, zaskakująco dobrze sobie radząca w lidze, musiała ulec Trizondalowi 1-3.

Na 4, a w przypadku niewielu drużyn 3 spotkania przed końcem ligi możemy już powoli typować kandydatów do spadku i awansu. Praktycznie przesądzony jest spadek VRP do II ligi i awans Sambanu Zachodniego do I ligi. Reszty na razie nie wiadomo, dużo może się stać – gramy, póki piłka w grze! :)

Orjon Surma