Author: Nicolaas Pieter

#14 Z boiska… Zapowiadają się emocję do ostatniej kolejki!

15 kolejka Ligi Mikroświatowej za nami. Zapraszam na podsumowanie!

1 Liga

Ciekawa sytuacja wytworzyła się w tabeli 1 ligi. VRP już spadła. Wandystan z Sułtanatem Al Rajn walczą o mistrzostwo, a pozostałe drużyny toczą zażartą batalię o utrzymanie! W tej kolejce największe emocje towarzyszyły podwójnym derbom Federacji Al Rajn, które mogły zadowolić największych futbolowych koneserów.

Kalifat Al-Farun – Królestwo Bantu 4 – 3 (2 – 2)
[Posiadanie piłki: 56 – 44 (55-45), Szanse: 8 – 6 (4-4)]
Bardzo zacięte spotkanie, w którym wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Zwycięską bramkę, gospodarze zdobyli dopiero w 91 minucie spotkania!
Chattycja i Shania – Sułtanat Al Rajn 1 – 3 (1 – 0)
[Posiadanie piłki: 56 – 44 (56-44), Szanse: 5 – 5 (2-1)]
Goście z Al Rajn musieli wytężyć wszystkie swoje umiejętności, aby wyjść zwycięsko z tej batalii i dogonić pauzujący w tej kolejce Wandystan.
Księstwo Sarmacji – VRP 4 – 0 (2 – 0)
[Posiadanie piłki: 67 – 33 (63-37), Szanse: 6 – 0 (4-0)]
Łatwe zwycięstwo Księstwa Sarmacji nad spadkowiczem z VRP, którego trener od dwóch tygodni nie pojawia się na zajęciach z drużyną.
La Palma – Królestwo Elderlandu 3 – 0 (0 – 0)
[Posiadanie piłki: 47 – 53 (58-42), Szanse: 11 – 2 (5-0)]
Jednostronne widowisko w którym La Palma odniosła pewne zwycięstwo i zdobyła 3 punktowy bonus nad strefą spadkową.

1LM2015-06-07Do jedenastki kolejki wybrano po 3 graczy z Chattycji i Shanii, La Palmy oraz Sarmacji, po 1 z Al Rajn i Bantu. Managerem kolejki został trener Sułtanatu Al Rajn – Hamad Al-Qadir.

2 Liga

Wykorzystując przymusową pauzę Teutonii, na podium wskoczyła drużyna Dreamlandu! Dreamland posiada na tyle silna kadrę, że potrafi zwyciężać nawet bez opieki trenera. Pod kierunkiem doświadczonego selekcjonera byłaby faworytem następnego Mundialu. Niestety wszystko wskazuję na to, że już niebawem nie zobaczymy tej zasłużonej reprezentacji w międzynarodowych rozgrywkach. Jeszcze nie tak dawno, Królestwo Dreamlandu miało 10 aktywnych drużyn w Lidze Królewskiej, a jej czołowe kluby seryjnie zdobywały kolejne mistrzostwa. Teraz to już historia, większość tamtejszych klubów ledwie wegetuję w rękach coraz mniej aktywnych managerów, a związek piłkarski praktycznie zaprzestał działalności.

Trizondal – Samban Zachodni 0 – 3 (0 – 3)
[Posiadanie piłki: 40 – 60 (40-60), Szanse: 0 – 7 (0-5)]
Samban Zachodni odniósł 12 kolejne zwycięstwo.
Królestwo Surmeńskie – Parlandia 1 – 1 (1 – 1)
[Posiadanie piłki: 39 – 61 (44-56), Szanse: 6 – 7 (4-2)]
Dreamland – Republika Bialenii 3 – 0 (1 – 0)
[Posiadanie piłki: 64 – 36 (61-39), Szanse: 5 – 0 (1-0)]
Baridas – Sclavinia 1 – 0 (0 – 0)
[Posiadanie piłki: 57 – 43 (51-49), Szanse: 2 – 1 (1-1)]
Następne zwycięstwo Baridasu. Zmiana trenera zaczęła przynosić wyniki.

2LM2015-06-07Do jedenastki kolejki wybrano 3 graczy z Sambanu, po 2 z Dreamlandu, Parlandii i Baridasu oraz po 1 z Surmenii i Sclavinii. Managerem kolejki z został Nicolaas Pieter z Sambanu Zachodniego.

SAR Camel League – Runda rewanżowa rozpoczęta

log_scl_mmW Federacji Al Rajn trwają rozgrywki 21-ego sezonu SAR Camel League.
Małe wprowadzenie dla czytelników spoza federacji: W skład ligi wchodzi 48 klubów z pięciu krajów federalnych, podzielonych na 4 dywizje, po 12 drużyn każda. Najwyższą klasą rozgrywkową jest Ekstraliga. W aktualnym sezonie, w najwyższej lidze występuję aż 9 klubów z Sułtanatu Al Rajn, po jednym reprezentancie mają: Kalifat Al-Farun (Gephard Al Ri), Królestwo Bantu (Buszmen Alana-Sabaki) oraz Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii (CF Media Ghafur 09).
Na zakończenie tego krótkiego wprowadzenia podam jeszcze listę dotychczasowych Mistrzów SAR Camel League (w nawiasie podano numer sezonu w którym zdobyto trofeum):
CF Media Ghafur 09 – 7x (10,11,14,15,16,17,18)
Al Fations Awa – 6x (6,7,8,9,12,19)
AS Sultan Al Mana – 3x (2,13,20)
Wezyr Al Ri – 2x (3,5)
Yslamic Jidhuf – 1x (4)
Vista Al Mana – 1x (1)

Pora na podsumowanie 12 kolejki Ekstraligi (06.06.2015):
Prince Huwar – AS Sultan Al Mana 5 – 4 (2 – 4)
[Posiadanie piłki: 55 – 45 (51-49), Szanse: 10 – 9 (3-6)]
Spotkanie to można śmiało nazwać meczem kolejki. Mecz miał niesamowitą dramaturgię i zwroty akcji. Zaczęło się jak w dobrym thrillerze, od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rosło. Od początku gry goście przystąpili do oblężenia bramki Książąt i po 25 minutach prowadzili już… 4-0. Wydawało się, że czeka nas kolejny nudny mecz w którym faworyci łatwo zgarniają komplet punktów. Tymczasem nadchodzi 30 minuta gry i kluczowa dla dalszych losów spotkania sytuacja, w której czerwoną kartką zostaję ukarany pomocnik AS Sultan. Osłabieni goście oddali inicjatywę i pozwolili gospodarzom na odrobienie strat. Od 58 minuty było już 4-4. Remis utrzymywał się aż do… 94 minuty, kiedy to w ostatniej akcji meczu gospodarzom udało się zdobyć zwycięskiego gola.
Arabic Al Muhar – Star Al Muhar 2 – 3 (1 – 2)
[Posiadanie piłki: 44 – 56 (45-55), Szanse: 8 – 13 (4-5)]
Derby Al Muhar zacięte i wyrównane. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak gospodarzom za każdym razem udawało się wyrównać wynik spotkania. Dopiero bramka strzelona w 87 minucie meczu, przeważyła szale na korzyść Star Al Muhar.
Buszmen Alana-Sabaki – CF Media Ghafur 09 4 – 0 (3 – 0)
[Posiadanie piłki: 55 – 45 (62-38), Szanse: 9 – 2 (6-0)]
Walcząca o utrzymanie drużyna z Królestwa Bantu łatwo ograła bardziej utytułowanego rywala. CF Media Ghafur 09 przeżywa obecnie kryzys spowodowany odejściem na v-emeryturę jej trenera Malik-al-Mulka. Pozostawiona bez opieki drużyna coraz bardziej zbliża się do strefy spadkowej.
Yslamic Jidhuf – Gold Elephant Awa 6 – 2 (2 – 1)
[Posiadanie piłki: 61 – 39 (60-40), Szanse: 10 – 5 (4-3)]
Pierwsza odsłona spotkania wyrównana, goście wyszli nawet na prowadzenie, lecz w drugiej połowie warunki dyktowali pretendujący do mistrzostwa gracze Yslamic, zdobywając 4 gole.
Red Dragon Al Mana – Puszek Awa 0 – 6 (0 – 4)
[Posiadanie piłki: 36 – 64 (41-59), Szanse: 0 – 10 (0-7)]
Gephard Al Ri – Al Fations Awa 0 – 5 (0 – 3)
[Posiadanie piłki: 45 – 55 (49-51), Szanse: 2 – 11 (1-7)]