SAR Camel League – Runda rewanżowa rozpoczęta

log_scl_mmW Federacji Al Rajn trwają rozgrywki 21-ego sezonu SAR Camel League.
Małe wprowadzenie dla czytelników spoza federacji: W skład ligi wchodzi 48 klubów z pięciu krajów federalnych, podzielonych na 4 dywizje, po 12 drużyn każda. Najwyższą klasą rozgrywkową jest Ekstraliga. W aktualnym sezonie, w najwyższej lidze występuję aż 9 klubów z Sułtanatu Al Rajn, po jednym reprezentancie mają: Kalifat Al-Farun (Gephard Al Ri), Królestwo Bantu (Buszmen Alana-Sabaki) oraz Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii (CF Media Ghafur 09).
Na zakończenie tego krótkiego wprowadzenia podam jeszcze listę dotychczasowych Mistrzów SAR Camel League (w nawiasie podano numer sezonu w którym zdobyto trofeum):
CF Media Ghafur 09 – 7x (10,11,14,15,16,17,18)
Al Fations Awa – 6x (6,7,8,9,12,19)
AS Sultan Al Mana – 3x (2,13,20)
Wezyr Al Ri – 2x (3,5)
Yslamic Jidhuf – 1x (4)
Vista Al Mana – 1x (1)

Pora na podsumowanie 12 kolejki Ekstraligi (06.06.2015):
Prince Huwar – AS Sultan Al Mana 5 – 4 (2 – 4)
[Posiadanie piłki: 55 – 45 (51-49), Szanse: 10 – 9 (3-6)]
Spotkanie to można śmiało nazwać meczem kolejki. Mecz miał niesamowitą dramaturgię i zwroty akcji. Zaczęło się jak w dobrym thrillerze, od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rosło. Od początku gry goście przystąpili do oblężenia bramki Książąt i po 25 minutach prowadzili już… 4-0. Wydawało się, że czeka nas kolejny nudny mecz w którym faworyci łatwo zgarniają komplet punktów. Tymczasem nadchodzi 30 minuta gry i kluczowa dla dalszych losów spotkania sytuacja, w której czerwoną kartką zostaję ukarany pomocnik AS Sultan. Osłabieni goście oddali inicjatywę i pozwolili gospodarzom na odrobienie strat. Od 58 minuty było już 4-4. Remis utrzymywał się aż do… 94 minuty, kiedy to w ostatniej akcji meczu gospodarzom udało się zdobyć zwycięskiego gola.
Arabic Al Muhar – Star Al Muhar 2 – 3 (1 – 2)
[Posiadanie piłki: 44 – 56 (45-55), Szanse: 8 – 13 (4-5)]
Derby Al Muhar zacięte i wyrównane. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak gospodarzom za każdym razem udawało się wyrównać wynik spotkania. Dopiero bramka strzelona w 87 minucie meczu, przeważyła szale na korzyść Star Al Muhar.
Buszmen Alana-Sabaki – CF Media Ghafur 09 4 – 0 (3 – 0)
[Posiadanie piłki: 55 – 45 (62-38), Szanse: 9 – 2 (6-0)]
Walcząca o utrzymanie drużyna z Królestwa Bantu łatwo ograła bardziej utytułowanego rywala. CF Media Ghafur 09 przeżywa obecnie kryzys spowodowany odejściem na v-emeryturę jej trenera Malik-al-Mulka. Pozostawiona bez opieki drużyna coraz bardziej zbliża się do strefy spadkowej.
Yslamic Jidhuf – Gold Elephant Awa 6 – 2 (2 – 1)
[Posiadanie piłki: 61 – 39 (60-40), Szanse: 10 – 5 (4-3)]
Pierwsza odsłona spotkania wyrównana, goście wyszli nawet na prowadzenie, lecz w drugiej połowie warunki dyktowali pretendujący do mistrzostwa gracze Yslamic, zdobywając 4 gole.
Red Dragon Al Mana – Puszek Awa 0 – 6 (0 – 4)
[Posiadanie piłki: 36 – 64 (41-59), Szanse: 0 – 10 (0-7)]
Gephard Al Ri – Al Fations Awa 0 – 5 (0 – 3)
[Posiadanie piłki: 45 – 55 (49-51), Szanse: 2 – 11 (1-7)]