Browsed by
Month: May 2015

#12 Z boiska… Pogrom obrońców z Elderlandu, Sarmacji i Surmenii!

#12 Z boiska… Pogrom obrońców z Elderlandu, Sarmacji i Surmenii!

Standardem staje się rozkład wyników w naszych dwóch dywizjach. Pierwsza, nieprzewidywana, bardziej agresywna i zaskakująca. Oraz ta niższa, stonowana, gdzie wszystko zdaje się toczyć w uporządkowanym rytmie. Docierające się tu drużyny grają stabilnie, na swoim stałym poziomie z naprawdę niewielkim odchyleniem.

 

a1Aż w dwóch meczach padło po 6 bramek! Pierwszy wynik to efekt bezsprzecznego pokonania przez Królestwo Bantu Pięciopolski, która obecnie zajmuje niszowe miejsce w tabeli. Średnio co 10 minut padał gol. Piłkarze z Bantu pokazali swoją mocną głowę, aż 4 rzuty strzelone były główką! Niewątpliwym faworytem spotkania był Hugh Avery, bantyjski pomocnik wzbogacił swoje konto o 3 asysty i 1 trafiony!

Drugim bogatym w wrażenia pojedynkiem był ten rozgrywany na stadionie im. Damiana Koniecznego. Wandystan wbił ich pięć, jedną do wyniku dodał Sułtanat Al Rajn. W pierwszej połowie 2:0 prowadził Wandystan, na początku drugiej wydawało się, że Rajńczycy mogą zremisować. Jednak nie udało im się, piłka jeszcze parę razy wylądowała w ich bramce.

W dwóch kolejnych meczach padło po 3 bramki. Na Al-Awwal Ghafur goście owładnęli stadionem! Palmowcy postawili na obronę. Piłkarze Chattycji i Shanii ofensywnie podeszli do tematu i to ich zgubiło. Nie mogli skutecznie przebić się przez obronę, sami swoją nie mieli zbyt szczelną. Prawdę mówiąc, 40 pierwszych minut meczu to chaotyczna gra, dopiero później zawodnicy z La Palmy przejęli kontrolę nad sytuacją na boisku, wykorzystując szansy i trafiając zarówno z rzutu wolnego jak i karnego.

Na kolejny łączny wynik trzech goli w jednym spotkaniu zrzucili się: Królestwo Elderlandu i Księstwo Sarmacji. Był to jednak bardzo pechowy mecz dla obu ekip: Nicolo Bianchessi (Sarmacja) w 15 minucie został kontuzjowany. Trener nie wiedzieć czemu nie zdjął go z boiska, kolejny faul na nim był dużo brutalniejszy – lekarze wykluczyli z gry obrońcę na 18 dni! Na krócej, bo 11 dni od gry ma wolne Adam Zurek, elderlandzki obrońca, który również doznał poważnego urazu. Jeśli chodzi o przebieg gry, przez długi czas był remis, dopiero w 92 minucie Elderland wyszedł na prowadzenie!

a2

Największa ilość strzelonych bramek to 3. Takim wynikiem zakończył się „pojedynek na szczycie”, mianowicie drużyn z dwóch pierwszych miejsc w tabeli. Sambanie podporządkowali sobie rywali, piłka była po ich stronie. Parlandczycy nie do końca radzili sobie z agresją, skończyło się to aż czterema żółtymi kartkami! Sprowokowali tylko jedną okazję do zdobycia bramki – nie wykorzystali jej. Przeciwnicy zaś mieli dużo większą skuteczność – 4 okazje, z czego 3 wykorzystane.

Jeden gol padł w dreamlandzkim Morlandzie. Pascal Brochier z dystansu w 85 minucie trafił do Bramki Baridajczyków. Wcześniejszej okazji ku temu nie wykorzystał. Baridas i w tym spotkaniu nie pokazał pazura. Statystyki pokazują, że piłka nie była w ich posiadaniu zbyt często, nie stworzyli potencjalnie żadnej niebezpiecznej akcji.

Aż dwa mecze zakończyły się bezbramkowym remisem! Na stadionie Srebrny Róg Teutończycy gościli Bialeńczyków. Kibice opuszczający stadion mogli poczuć się zawiedzeni, to nie był porywający mecz. Teutończycy, co prawda, byli większy czas w posiadaniu piłki, jednak sytuacja przebiegała nadzwyczaj spokojnie. Kibice na Odolan Arenie w Eldoracie znaleźci się w trochę lepszych okolicznościach – Sclavińczycy od początku wiedli prym na boisku – dlatego to przykre, że nie wykorzystali żadnej z pięciu szans na zgarnięcie punktów! Piłkarze z Surmenii radzili sobie gorzej, ich drużynę dodatkowo osłabiła poważna kontuzja Vasila Bardomira, młodego i dobrze rokującego obrońcy.

Podsumowując, dzisiejsza niedziela zaowocowała 22 strzelonymi bramkami. Najlepszymi trenerami dzisiejszego wieczoru zostali: Sylvana Koppa (Surmenia) oraz Hugo Miramontes (La Palma). Tym optymistycznym akcentem dziękuję za dzisiejsze wrażenia!

Do przeczytania! :-)

#11 Z boiska podwójnie!

#11 Z boiska podwójnie!

Dziś wyjątkowo zapraszam na podwójne podsumowanie.

Mianowicie, do analizy dwóch kolejek ubiegłego tygodnia. Sytuacja na froncie w poszczególnych dywizjach zdominowana jest przez rajńskie ekipy – w pierwszej walki toczą się na linii z Wandystanem, w drugiej dywizji zaś z Parlandią.

a1

 1. Wandystan

24 punkty na koncie zapewniają mu kolejny raz prowadzenie. Dwa ostatnie mecze wygrał bezproblemowo – przeciwnikami były drużyny z końca tabeli. Trener Helmut Walterycz ostatnie dwie kolejki dzierży tytuł najlepszeg1o menedżera. Jednak w kolejnych czterech zmierzy się z rajńskimi zespołami – czy podoła wyzwaniu? Tym bardziej, że…

 1. Sułtanat Al Rajn

traci tylko 3 punkty w stosunku do Wandystanu. A potencjałem i chęcią zwycięstwa zapewne mu dorównuje, walka może być zacięta. Pod wodzą Hamada Al-Qadira tryumfowali w ostatnim tygodniu. Niedzielne wysokie zwycięstwo (5:0) nad VRP pokazuje, że Sułtanat Al Rajn potrafi wykorzystać sytuację!

 1. Chattycja i Shania

Pataca Tenzin postarał się o 16 punktów dla swojej drużyny. Wczoraj wieczorem zaskoczyli swoich kibiców. Negatywnie. Stracili aż 6 bramek. Co prawda, mieli szansę na zdobycie jednej, jednak sędzia nie uznał gola. Ich wczorajszy przeciwnik,

 1. Królestwo Elderlandu

dzięki temu awansowało aż o 2 oczka! Jeden z pomocników, Adriano Valusnik, strzelił aż 11 goli! Jest to rekord w tej dywizji! Podopieczni Jacka do Nascimento, jeśli wykorzystają ostatni dzwonek, mogą zawalczyć o podium! Poprzedni mecz zaś przegrali 5:2, ich rywalem było…

 1. Królestwo Bantu

Którego piłkarze również mają 15 punktów. Skok o pozycję wyżej zapewnili sobie remisem z La Palmą. Usaym Awad musi się bardzo spiąć, by mieć szansę na „pierwszą trójkę”. W takiej samej sytuacji znalazło się…

 1. Księstwo Sarmacji

Zbyszko von Thorn-Broniek miał wczoraj wolne. Brak okazji do zdobycia punktu zaowocowała spadkiem o 2 miejsca. Wcześniej, sarmacka drużyna przegrała z Chattycją i Shanią 3:1. Tryumfator ostatniego V-Mundialu gra bardzo nieprzewidywalnie. I też zgromadził 15 punktów, walka pomiędzy tymi trzeba drużynami powinna właśnie teraz nabrać rumieńców!

 1. Kalifat Al-Farun

Liczba punktów – 14. Wczorajszą porażką w derbach Al Rajnu przełamali dobrą passę. Spadek o 2 oczka i lądowanie w strefie spadkowej. Köse Mehmed Szevket tydzień zakończył z 3 punktami – uratował sytuację niedzielnym zwycięstwem z VRP.

 1. La Palma

Na koncie – 12 pkt. Bilans tygodnia to przyrost o 2. Hugo Miramontes remisem próbował zatuszować poprzednią porażkę. Drużyna jest tym bardziej osłabiona, iż pozostaje z jedynym bramkarzem. Drugi, Lamont Ferraro, zmaga się z poważną kontuzją.

 1. VRP

Drużyna ma tylko 7 punktów. To bardzo mało, ciężko będzie wydostać się ze strefy spadku. Mijające dni nie przyniosły ekipie Ozzy’ego Washburna żadnych punktów. Dwie przegrane 3:0 nie wróży optymizmu…

Nowy obraz mapy bitowej

 1. Samban Zachodni

Drużyna odnosi sukcesy! Dziesiąte z kolei zwycięstwo, zgromadzone 30 punktów. Awans jest w tym przypadku na wyciągnięcie ręki. Wczorajsze zwycięstwo 6:0 przypieczętowuje wykorzystywaną szansę. Trenerem 12 kolejki  drugiej dywizji został Nicolaas Pieter, w poprzedniej miano to należało do trenera…

 1. Parlandii,

Dariusa Jencaka. Do pozycji lidera brakuje mu 5 punktów. Dwa wysokie zwycięstwa uwydatniają wolę walki. Parlandia łatwo nie odpuści tego pojedynku. Dwóch napastników w drużynie ma po 2 żółte kartki. Jeśli drużyna nie przystopuje z agresją, zostanie bez najlepszych atakujących.

 1. Królestwo Teutonii

W sumie 19 punktów. Na chwilę obecną ostatnia drużyna mogąca awansować. Wygrana z Baridasem 3:1, po czym porażka 3:0 z Parlandią. Kedar via Margończyk ewidentnie stawia na juniorów – w tym sezonie drużyna wzbogaciła się aż o czterech!

 1. Trizondal

Ciaran 53 van Scharfschuetze ugrał 16 punktów. Mijające dni nie sprzyjały jednak ich wzrostem. Dwie porażki: 1:0 z Bialenią i 1:4 z Parlandią. Dysproporcja pomiędzy drużyną w tabeli nie jest duża, więc jest presja na awans!

 1. Dreamland

Paul von Panevnick jest nieobecny. Dziwi więc, bądź co bądź, piąta lokata. I dwa zwycięstwa w tym tygodniu: 0:1 ze Sclavinią i 2:1 z…

 1. Królestwem Surmeńskim

Drużyna pod wodzą Sylvany Koppy ma 12 punktów. Ostatnie mecze pokazują na brak formy i szczęścia, stąd spadek.

 1. Sclavinia

Z 8 punktami Ludwik Tomlinson próbuje wzbić się wyżej. Niestety, dwie ostatnie porażki i 4-punktowa różnica stoją na przeszkodzie ku temu.

 1. Republika Bialenii

Maria von Primisz wreszcie odnosi sukcesy! Na koncie 7 punktów, z czego 5 zdobytych w tym tygodniu. Remis z Parlandią i pokonanie Trizondalu. Niestety, aż 4 zawodników ma po dwie żółte kartki…

 1. Baridas

Czy na to tylko stać Baridas? 7 punktów. Jest w trudnym położeniu ale może wkrótce nastąpi ożywienie? Przed drużynami jeszcze 5 meczy. Czyli możliwość przytulenia maksymalnie 15 punktów!

Majowy MUP – informacje

Majowy MUP – informacje

Mijający miesiąc obfitował w wiele wydarzeń, o których nie sposób nie wspomnieć. Gdy na boiskach piłkarski maraton trwa w najlepsze, Rada Delegatów nie próżnuje. A przynajmniej jej aktywna składowa.

Baridas i Sclavinia organizatorami V-Mundialu!

mupbar20 września na boiskach wspomnianych wyżej Federacji zostanie zainaugurowana XIII edycja tego prestiżowego wydarzenia.

Każdy element tradycji Baridasu i Sclavinii będzie miał swoje zastosowanie w mistrzostwach. Pokażemy nie tylko grę piłkarską, na której się znamy. Żadnego wyzwania się nie boimy

– zapewnił Siergiusz Asketil, Delegat Baridasu.

O organizację ubiegała się również Bialenia. Spośród wyrównanych ofert Delegaci postawili na bardziej doświadczoną Federację.

Przygotowania do V-Mundialu już ruszyły i trzeba przyznać, są obiecujące.

 

Rada Rewizyjna – nowa odsłona!

Rada Rewizyjna pełni w MUP istotną rolę. Jej decyzje są ostateczne, obowiązkiem zaś jest rozstrzyganie nieporozumień. Niezrozumiałą tendencją do tej pory był brak kandydatów do pełnienia tych funkcji. Na szczęście, tendencja została przełamana!

Czworo chętnych ubiegało się o wolne miejsca: Jacek do Nascimento (Elderland), Manaf ben Saada (Sułtanat Al Rajn), Michał Michaelus (Wandystan) oraz Zbyszko von Thorn-Broniek  (Sarmacja). Z powodu zbyt małej ilości głosów Delegat Sułtanatu Al Rajn odpadł w rywalizacji.

Kadencja kończy się 12 listopada 2015 roku.

Ururu United drużyną kwietnia!

Drużyna pod wodzą Nicolaasa Pietra za osiągnięcia w ubiegłym miesiącu zdobył zaszczytny tytuł Drużyny Miesiąca! W pojedynku z hasselandzkim Royal Shimontsen okazał się lepszy i zyskał uznanie Delegatów.

Komu w maju uda się sięgnąć po ten tytuł? Zachęcam do zgłaszania swoich drużyn!

 

Batawia nie dołączy do MUP

Wniosek o włączenie w struktury tej mikronacji od początku budził duże emocje. Z jednej strony, dobrze by było nas więcej. Z drugiej zaś, czy pośpiech Batawii i jej sytuacja stwarza przynajmniej pozory stabilności?

„Zgodnie z prawem spełnili wszystkie wymagania, więc nie można im zamknąć drzwi przed nosem.”

– przekonywał Markus Wettin, Delegat Republiki Bialeńskiej.

Jednak w ostatecznym głosowaniu tylko dwie Federacje poparły wniosek, cztery się wstrzymało, pięć zagłosowało przeciw.

Podczas, gdy Rada rozważała sytuację, w Batawii dochodziło do kolejnych przetasowań.

„Wynik głosowania Rady Delegatów przyjmuję z całkowitym zrozumieniem.”

– skomentował Thomas van der Lis, który propagował włączenie Batawii.

#10 Z boiska… Lekcja pokory!

#10 Z boiska… Lekcja pokory!

Lubię ten ”przełomowy” moment. Gdy kolejka zatrzymuje się i odtwarza swój ruch. W tej wczorajszej nasze drużyny narodowe ponownie stawiły czoła swoim rywalom z ubiegłej niedzieli. Swoista lekcja pokory, który trener wyciągnął wnioski z poprzedniego meczu? Przekonamy się za chwilę.

tab1

Pięciogród gościł dziś Sułtanat Al Rajn. Totalny pogrom na boisku, goście zwyciężyli w znakomitym stylu! Widowisko było zacne, aż 11 okazji do zdobycia bramki! Piłkarze z VRP grali chaotycznie, powodem zdecydowanie była nieobecność trenera – oby nie rozprzestrzenił realiozy wśród kadry szkoleniowców. Sułtanat tym samym nadal jest liderem Ligi!

Ostatnim razem wygrał Elderland. Tym razem role się odwróciły – z dużą przewagą tryumfował Wandystan. Ewidentnie dobrze dobrana taktyka zaowocowała zdobyciem zaszczytnego miana „menedżera kolejki” przez Helmuta Walterycza, gratulacje!

Tymczasem przenosimy się na Narodowy w Al Ri. Trener Kalifaru Al Farun odrobił swoje zadanie domowe. Ostatni remis z La Palmą tym razem przeobraził się w sportowy monolog rajńskiej ekipy. Byli bardziej ofensywni, mieli więcej szans, dominowali na boisku. I wyszli z całkiem zasłużonymi trzema punktami!

Zaś sarmaccy kibice zaś na Stadionie Książęcym w Grodzisku mieli co świętować! Wreszcie udało im się pokonać drużynę z Bantu! Olov Eggert asystujący w 10 minucie zrobił to w tak fenomenalny sposób, iż uznano go bohaterem meczu. Sarmacja dzięki temu awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

tab2

To był dopiero nieprzewidywalny mecz! Parlandia straciła rezon i tym samym Bialenia zremisowała z mocnym przeciwnikiem! W tym pojedynku goli mogło być więcej: sędzia George Buske nie uznał ich aż dwóch (po jednym z każdej drużyny)!

Mizerny wynik wyprodukowany został na stadionie Srebrny Róg. Ostatnio zremisowali, dziś Teutonia wygrała jedną bramką.

Cierpiący na realiozę trener Baridasu znów nie był obecny. Baridas kolejny raz uległ Trizondalowi, wynik także był kalką spotkania z niedzieli. Arbitrem w tym spotkaniu był Ian Hartman. Słynący z niezwykłego spokoju wczorajszego wieczoru pokazał aż trzy kartki, w tym jedną czerwoną!

Przenosimy się na ostatni już stadion. Kaharonea Stadium zapełniła się kibicami z Surmenii i Sambanu Zachodniego. Powód do radości mieli jednak ci drudzy. Sambanie bezbłędnie wykorzystali szansę na wygraną – perfekcyjna taktyka i idealny skład okazały się przepisem na sukces. Pierwszy gol padł już w 10 minucie! Samban nadal jest liderem dywizji i zwiększa swoją przewagę punktową!

Dziesiąta kolejka okazała się bardzo statyczna dla tej dywizji. Nie przyniosła absolutnie żadnych zmian w tabeli. Jednak patrząc na niedzielny „rozkład jazdy” drużyn, sytuacja wkrótce może zmienić się drastycznie!

#9 Z boiska… Osiągnęliśmy półmetek!

#9 Z boiska… Osiągnęliśmy półmetek!

To niesamowite, jak ten czas szybko mija! Jesteśmy już na półmetku rozgrywek. Pora na porządne podsumowanie ostatniego miesiąca. Każda kolejka przynosi nam mnóstwo przetasowań, tak było i w obecnej. Można jednak zauważyć pewne trendy, z okazji naszej dzisiejszej rocznicy wyłapiemy je.

tab1

Koszulkę lidera odzyskuje Sułtanat Al Rajn. Drużyna wykorzystała niemoc Wandystanu i odzyskała swoje miejsce. O tym, jak ciasno jest na szczycie świadczy fakt, że obie te drużyny mają po 15 punktów, decyduje jedynie różnica bramek.

Z 13 punktami na trzecim miejscu znajduje się Chattycja i Shania, która dzisiejszego wieczoru pauzowała.

Tuż za podium stoi Elderland, który zdaje się przełamywać złą passę. Początek sezonu nie był łaskawy dla Elderlandczyków, widać jednak, że z meczu na mecz jest coraz lepiej.

Na pozycji 5 i 6 stoją kolejno: Sarmacja oraz Królestwo Bantu. Tego wieczoru zawodnicy spotkali się również na boisku, gdzie tryumfowała bantyjska ekipa.  Obie te drużyny grają „w kratkę”, ciężko mówić o stabilności.

Jak wiadomo, trzy drużyny z najniższą liczbą punktów spadną do drugiej dywizji po zakończeniu sezonu. Gdyby ten moment miał nadejść dzisiaj – w strefie spadkowej znalazłyby się: La Palma, Kalifat Al-Farun oraz VRP. W ostatnim miesiącu byliśmy świadkami wielu potknięć tych drużyn. Trenerzy potrzebują naprawdę dużej motywacji, by odbić się od dna tabeli.

tab2

Grupa debiutantów z małą domieszką starych wyjadaczy od początku budziła emocje. Bo czego można było się spodziewać? Nikt nie wiedział, na co stać najmłodsze drużyny.

Samban Zachodni podczas V-Mundialu w La Palmie został wybrany najlepszym debiutem. Zespół ten nie zawiódł oczekiwań – zgromadził 21 punktów i pewnie prowadzi w tabeli. To niesamowite, ale na koncie ma 20 strzelonych bramek i tylko 3 stracone.

18 punktów ma Parlandia. I to właśnie ona jest największym zaskoczeniem – przed miesiącem nikt nie wróżył jej tak wysokiego miejsca!

Gdyby sezon kończył się dziś, do awansujących drużyn dołączyłoby Królestwo Teutonii. Entropia gry Teutończyków jednak wciąż nie może się ustabilizować.

Czwarte miejsce należy do Trizondalu, którzy mają 13 punktów. Co zabawne, w tym sezonie Trizondalczycy zaliczyli 13 bramek… tyle samo też stracili.

Punkt mniej ma Surmenia. Patrząc na wcześniejsze poczynania drużyny, jest to naprawdę imponujący wynik. Surmeńczycy zdecydowanie zasługują na to, by piłka w końcu była po ich stronie boiska.

Kolejne pozycje, tj. 6 i 7 należą do Dreamlandu i Sclavinii. Ciężko komentować poczynania tej pierwszej, gdyż trener jest nieobecny. Zaś Sclavińczycy po zmianie selekcjonera drobnymi kroczkami zmierzają ku lepszemu.

Nikt nie spodziewał się, że na przedostatnim miejscu wyląduje zespół z Baridasu. Pamiętamy jeszcze wszyscy wyrównaną v-mundialową walkę o ćwierćfinał z Sarmacją. Tymczasem to, czego jesteśmy świadkami, mocno zaskakuje.

Tabelę zamyka Bialenia. Najmłodsza drużyna zremisowała 3 razy i przegrała 5. Podczas ostatniego wywiadu trenerka ujawniła, że ma panaceum na tę sytuację! Trzymamy zatem kciuki, pora na pierwsze zwycięstwo!

Tak naprawdę, walka dopiero teraz nabierze prawdziwych rumieńców. Wkraczamy w decydującą fazę, najbliższy miesiąc pokaże, który trener wzniesie się na wyżyny swoich umiejętnosci i uczyni największe postępy.

#8 Z boiska… Wandystan zaskakuje!

#8 Z boiska… Wandystan zaskakuje!

tab1

 

Wandystan przyćmił dzisiejsze rozgrywki. W perfekcyjnym meczu pokonał 4:0 La Palmę i tym samym przebił się przez rajński mur faworytów na pierwszą pozycję. Pokonani Palmowcy z trzema żółtymi kartkami spadli na piąte miejsce w tabeli.

Z pozycji lidera na drugie miejsce spadła Chattycja i Shania. Wynikiem 4:2 uległa Sarmacji. W spotkaniu pełnym zaskakujących zwrotów akcji wszystko mogło się wydarzyć. Sarmacja stoi tuż za czołówką.

Z 6 miejsca Elderland wypchnął Królestwo Bantu, pokonując go 2:1. Był to jeden z najbardziej kolorowych meczów  w tej kolejce, padło wiele żółtych kartek. I jedna czerwona.

8 i 9 Pozycja należą kolejno do: Kalifatu Al-Farun i VRP. Dzisiejsze spotkanie tych drużyn zakończyło się bezbramkowo. Ale za to i na tym boisku było kolorowo! Padło cztery żółte i czerwona kartka.

tab2

Samban Zachodni mocno trzyma się czołowego miejsca. Kolejne 3 punkty powędrowały na jego konto po wygranej 2:0 ze Sclavinią. Z 6 pkt na koncie nadal okupuje 8 miejsce w tabeli.

Na drugim miejscu dzięki wyranej nad Trizondalem pozostaje Parlandia. Trizondal zaś spada dwa oczka, na 5 pozycję.

Zwycięstwo Teutonii na kulejącym Baridasem 4:0 pozwoliła jej na skok na trzecie miejsce. Baridas to w tym momencie numer 7.

Pokonanie Dreamlandu pozwoliło Surmenii osiąść na 4 pozycji.  Co ciekawe, na boisku przewagę mieli Dreamlandczycy a szanse na gole były równe.

#1 Gra słów… Maria von Primisz łamie stereotypy!

#1 Gra słów… Maria von Primisz łamie stereotypy!

Micronational Football gości dziś jedną z dwóch kobiet trenujących drużyny narodowe. Maria von Primisz dba o drużynę Bialenii – najmłodszą w MUP. Opowiedziała nam o stereotypach, problemach początkujących, dalszych planach. O czym jeszcze udało nam się porozmawiać? Zapraszam!

 MvP

Micronational Football: Bialenia jest najmłodszą drużyną w MUP. Jak ze swojej perspektywy trenera oceniasz szanse młodszych drużyn?

Maria von Primisz: Uważam, że młodym drużynom bardzo ciężko rywalizować z czołówką, zespołami, które są od zawsze w stawce. Jednak przykład Parlandii pokazuje, że można przy odpowiednio utalentowanym trenerze i sporej dawce szczęścia odnieść sukces w tej nierównej walce.

 

MF:  Jednak Bialenia wylądowała w grupie, gdzie większość drużyn to debiutanci. Jak Ci się gra? Oceń swoje poczynania.

MvP: Niestety, obecnie Bialenii gra się nie powodzi. Brakuje chemii miedzy moimi zawodnikami, szczególnie w ofensywie. Moje doświadczenie w rozgrywkach międzynarodowych jest bardzo małe i to widać w tym sezonie. Mam jednak nadzieje, że uda nam się odbić od dna na którym jesteśmy.

 

MW: Masz już receptę, jak wznieść się wyżej?

MvP: Z oczywistych względów nie mogę tu zdradzać szczegółów taktycznych. Muszę “rozgryźć” rywali.

 

 MW:  Zdradzisz przynajmniej, jaki masz cel na ten sezon?

MvP: Kilku młodych zawodników z drużyn juniorskich dołączyło niedawno do ekipy i ten sezon ma być dla nich głównie dla ogrania się na wysokim poziomie.

Drugim celem jest niewątpliwie przeskoczenie Sclavinii w tabeli, co akurat ułatwia fakt, że poza nami są najsłabszą drużyną w stawce.

Bardziej przyszłościowym zamiarem jest wyjście z grupy podczas V-Mundialu w Baridasie i Sclavinii.

 

MW: W MUP tylko dwie drużyny są prowadzone przez kobiety. Nasza Unia według Ciebie jest stereotypowa?

MvP: Nierówności płci są problemem całego mikroświata. Zakładam, że wynika to z małej ilości kobiet w naszej społeczności i często z małego zainteresowania “męskimi sportami” przez te nieliczne z nich.

MW:  Co w takim razie skłoniło Cię do zainteresowania się mikronacyjną piłką nożną?

MvP: Kocham piłkę nożną, kiedyś, bardzo dawno temu dostąpiłam zaszczytu prowadzenia klubu mojego V-Ojca – Galacticos Almera w trzeciej lidze sarmackiej, a potem współtworzyłam powstawanie ligi w Republice Bialeńskiej.

 

MW: Bialenia ma teraz własną ligę. Jest to młody pomysł, jak oceniasz jej rozwój?

MvP: Bo ja wiem, czy taki młody? Pierwszy sezon został rozegrany ponad rok temu. Obecnie gramy czwarty raz, zatem już trochę się rozegraliśmy. Ten sezon jest niewątpliwie przełomowy, po raz pierwszy zaprosiliśmy zagraniczne ekipy i rywalizujemy aż w 12-osobowym gronie. Uważam, że ta inicjatywa zrobiła wiele dobrego dla rozwoju kultury i samoświadomości Bialeńczyków. Jej dalszy rozwój jest tylko kwestią czasu, może kiedyś dołączy niczym niegdyś WEK jako czwarty do wielkiej trójcy lig polskiego mikroświata?

 

MW: Twoja drużyna, Galacticos Wolnograd jest na drugim miejscu w Lidze. Jak to osiągnęłaś? Jaki powinien być dobry trener?

MvP: Osiągnęłam to ciężką pracą, skasowanie starej ligi i “nowy początek” bardzo zaszkodziły naszej sytuacji ale pokazaliśmy, że stać nas na sukces mimo wszystko! Dobry trener powinien być po pierwsze cierpliwy i aktywny, żeby za szybko się nie zniechęcić. Nawet, jeśli przez jakiś czas się nie udaje.

 

MW: Wróćmy jeszcze na chwilę do MUP. Jesteś również Delegatką Pomocniczą. Co myślisz o obecnej sytuacji w Organizacji?

MvP: Cieszy mnie renesans organizacji, jaki dokonuje się za kadencji ostatnich przewodniczących. Zastanawiają i smucą mnie jednak podwójne standardy, które pozwalają przyjąć w szeregi federacji jedno niepoważne i nieuznawane przez prawie nikogo państwo (Parlandię) ale drugiego już nie (Batawię). Ale polityka mała i duża zawsze w MUP obecna była i nie da sie twierdzić inaczej.

 

MW:  Przyglądałam się Twojej dyskusji na forum MUP z przedstawicielami Batawii. Skąd nagła zmiana Twojego stosunku?

MvP: Żeby była jasność, mam jak najgorsze zdanie o Batawii, ich zachowanie na naszym forum oraz na forum MUP było absolutnie niedopuszczalne ALE jednocześnie nie widzę powodu,  żeby w sytuacji akceptowania Parlandii nie akceptować innej nordackiej jojonacji, która dla odmiany jest żywa.

 

MW: Planujesz zaangażować się również w inny sposób w struktury MUP? Jako dziennikarka, partner Unii, czy może coś innego?

MvP: Nie wiem w tym momencie, ale zapewne kiedy będę mieć więcej czasu postaram sie zrobić coś więcej. Kocham piłkę i statystyki, więc może coś z tym związanego?

 

MW:  Liczę na to w takim razie! Dziękuję za wywiad! :)

MvP: Ja też dziękuje

#7 Z boiska… Padło 41 bramek!

#7 Z boiska… Padło 41 bramek!

O jaką stawkę chodzi? Zwykle to sprowadza się do określenia, czy zależy nam na rozwoju czy na wyniku. Postawienie na szali tych dwóch składników to chleb powszedni trenera. Mamy już siódmą kolejkę. I wszyscy stajemy się hazardzistami.

tab1

Jak w telenoweli, Chattycja i Shania po raz kolejny wyparła z pozycji lidera Sułtanat Al Rajn. Co ciekawe… historia powtarza się tak już czwarty raz z rzędu! ChiS zasłużyła sobie wysoką wygraną nad Elderlandem (4:0). Zaś Sułtanat przegrał 3:5 z Kalifatem Al-Farun.

Wysokim zwycięstwem zakończył się również pojedynek Wandystanu z Pięciopolską. Piłkarze z Pięciopolski mogą mówić o pechu – nie dość, że wylądowali na ostatnim miejscu w tabeli to wsparli przeciwnika… samobójczym golem.

O szczęściu może mówić trener piłkarzy z La Palmy. Zawodnicy w 92. minucie zainkasowali bramkę, remisując tym samy 2:2 z Królestwem Bantu (6. lokata) i awansując na czwarte miejsce!

 

tab2

Samban Zachodni wrócił do iście V-Mundialowej formy! Zdeklasował 5:1 Baridas, broniąc tym samym pozycji lidera.

Na drugim miejscu znajduje się Parlandia, po chwilowym spadku formy, zwyciężyła z Teutonią (tu również padł samobójczy gol skutkujący spadkiem na czwartą lokatę).

Sclavinia pod wodzą nowego trenera zaczęła zbierać punkty pokonując Dreamland. Jednak, czy to zasługa nowego szkoleniowca czy nieaktywności Dreamlandu?

I w tej dywizji dzisiejszego wieczoru padł remis. Bohaterami tej sytuacji byli Trizondalczycy oraz Bialeńczycy. Wszystkie cztery gole padły w pierwszej połowie.

#6 Z boiska… Parlandia nieoczekiwanie traci pozycję lidera!

#6 Z boiska… Parlandia nieoczekiwanie traci pozycję lidera!

1 liga mikroświatowa

tab1

Dzisiejszą relację rozpocznę od meczu, w którym padło najwięcej bramek. 4:3, tak zakończył się pojedynek La Palmy oraz Chattycji i Shanii. Wygrana Palmowców okupiona została pięcioma żółtymi kartkami, pozwoliła na skok o dwie pozycje. ChiS straciła status lidera.

Dwa mecze w dywizji zakończyły się wynikiem 3:1. Pięciopolska zdeklasowała Królestwo Bantu, dzięki temu odbiła się od dna. Sułtanat Al Rajn zaś pokonał Wandystan i wspiął się na pierwsze miejsce w tabeli.

Warto wspomnieć też o wygranej 2:0 Sarmacji (skok na trzecią pozycję) nad Elderlandem, który został wpchnięty do strefy spadkowej.

 

2 liga mikroświatowa

tab2

Utrzymująca się na pierwszym miejscu Parlandia dziś straciła swoje zaszczytne miejsce! Przegrana 1:0 z Sambanem Zachodnim utorowała rajńskiej drużynie drogę na awans na tą pozycję w tabeli.

Wysokie zwycięstwo odniosła Surmenia nad Sclavinia (4:0), Surmenia znajduje się już tuż za podium.

Kolejny raz nie zaskoczył Baridas. Zremisowanie 1:1 z nieaktywnym Dreamlandem pozostawia wiele do życzenia.

Menedżerem kolejki został trener Teutoni – doprowadził Teutończyków do zwycięstwa 2:0 nad Bialenią . Tym samym skoczył dwa oczka do góry.

#5 Z boiska… Podsumowanie niedzielnej kolejki!

#5 Z boiska… Podsumowanie niedzielnej kolejki!

1 liga mikroświatowa

tab1

Chattycja i Shania oraz Sułtanat Al Rajn po raz kolejny wymieniły się na pozycji lidera. Czy ta roszada przejdzie do tradycji? ChiS, która znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli, w środę pauzuje – tradycji może stać się zadość.

W górę szybują Wandystan, Królestwo Bantu i La Palma – wszystkie te drużyny dzisiejszego wieczoru z boiska wyszli zwycięsko.

Tymczasem Elderland i Sarmacja spadają o dwie pozycje. Zaś Pięciopolska pozostaje na swoim dziewiątym miejscu.

 

2 liga mikroświatowa

tab2

Pozycję lidera nadal dzielnie broni Parlandia. Reszta drużyn skutecznie zmienia swoje lokaty.

Warto zwrócić uwagę na Sclavinię, zajmuje przedostatnie miejsce. Czy zmiana trenera (nowym został Ludwik Tomlinson) wyjdzie jej na dobre? Trenerowi życzymy samych sukcesów!