Majowy MUP – informacje

Majowy MUP – informacje

Mijający miesiąc obfitował w wiele wydarzeń, o których nie sposób nie wspomnieć. Gdy na boiskach piłkarski maraton trwa w najlepsze, Rada Delegatów nie próżnuje. A przynajmniej jej aktywna składowa.

Baridas i Sclavinia organizatorami V-Mundialu!

mupbar20 września na boiskach wspomnianych wyżej Federacji zostanie zainaugurowana XIII edycja tego prestiżowego wydarzenia.

Każdy element tradycji Baridasu i Sclavinii będzie miał swoje zastosowanie w mistrzostwach. Pokażemy nie tylko grę piłkarską, na której się znamy. Żadnego wyzwania się nie boimy

– zapewnił Siergiusz Asketil, Delegat Baridasu.

O organizację ubiegała się również Bialenia. Spośród wyrównanych ofert Delegaci postawili na bardziej doświadczoną Federację.

Przygotowania do V-Mundialu już ruszyły i trzeba przyznać, są obiecujące.

 

Rada Rewizyjna – nowa odsłona!

Rada Rewizyjna pełni w MUP istotną rolę. Jej decyzje są ostateczne, obowiązkiem zaś jest rozstrzyganie nieporozumień. Niezrozumiałą tendencją do tej pory był brak kandydatów do pełnienia tych funkcji. Na szczęście, tendencja została przełamana!

Czworo chętnych ubiegało się o wolne miejsca: Jacek do Nascimento (Elderland), Manaf ben Saada (Sułtanat Al Rajn), Michał Michaelus (Wandystan) oraz Zbyszko von Thorn-Broniek  (Sarmacja). Z powodu zbyt małej ilości głosów Delegat Sułtanatu Al Rajn odpadł w rywalizacji.

Kadencja kończy się 12 listopada 2015 roku.

Ururu United drużyną kwietnia!

Drużyna pod wodzą Nicolaasa Pietra za osiągnięcia w ubiegłym miesiącu zdobył zaszczytny tytuł Drużyny Miesiąca! W pojedynku z hasselandzkim Royal Shimontsen okazał się lepszy i zyskał uznanie Delegatów.

Komu w maju uda się sięgnąć po ten tytuł? Zachęcam do zgłaszania swoich drużyn!

 

Batawia nie dołączy do MUP

Wniosek o włączenie w struktury tej mikronacji od początku budził duże emocje. Z jednej strony, dobrze by było nas więcej. Z drugiej zaś, czy pośpiech Batawii i jej sytuacja stwarza przynajmniej pozory stabilności?

„Zgodnie z prawem spełnili wszystkie wymagania, więc nie można im zamknąć drzwi przed nosem.”

– przekonywał Markus Wettin, Delegat Republiki Bialeńskiej.

Jednak w ostatecznym głosowaniu tylko dwie Federacje poparły wniosek, cztery się wstrzymało, pięć zagłosowało przeciw.

Podczas, gdy Rada rozważała sytuację, w Batawii dochodziło do kolejnych przetasowań.

„Wynik głosowania Rady Delegatów przyjmuję z całkowitym zrozumieniem.”

– skomentował Thomas van der Lis, który propagował włączenie Batawii.

Comments are closed.