Browsed by
Author: Juliette

Zacięta walka czy przygotowania przed v-mundialem?

Zacięta walka czy przygotowania przed v-mundialem?

Kolejna piłkarska niedziela! Dziś rozpoczną się mecze rewanżowe. We wszystkich dywizjach walka o najwyższe miejsca będzie zacięta. Choć już teraz krystalizują się zwycięzcy tychże, wszystko może się zdarzyć. Czasami jednak mam wrażenie, że to nie ostra walka, lecz czas na złapanie oddechu przed najważniejszymi rozgrywkami – v-mundialem. Kolejna piłkarska niedziela! Dziś rozpoczną się mecze rewanżowe. We wszystkich dywizjach walka o najwyższe miejsca będzie zacięta. Choć już teraz krystalizują się zwycięzcy tychże, wszystko może się zdarzyć. Czasami jednak mam wrażenie, że to nie ostra walka, lecz czas na złapanie oddechu przed najważniejszymi rozgrywkami – v-mundialem. 

m1

La Palma z nowym trenerem błyszczy! Dobra passa trwa, komplet punktów zdobyty. Jest to niekwestionowany faworyt. Tuż za nią stoi Wandystan. Pod czujnym okiem trenera a zarazem administratora Ligi traci sześć punktów. Jeden przegrany i jeden zremisowany mecz bruździ mu statystyki. Na dalszej pozycji Księstwo Sarmacji. W ostatnim oświadczeniu prasowym trener of Skaro zapowiada, że „przed zbliżającym się wielkimi krokami mundialem Księstwo Sarmacji wzmacnia linię defensywną. Wkrótce też, z końcem bieżącego sezonu jeden z obrońców w drużynie odchodzi na emeryturę – trochę więc nie mamy wyjścia.” Nastawieni na przygotowania do v-mundialu zamykają podium.

Dreamland ostatnimi czasy nie radzi sobie najlepiej. Kilka przegranych spotkań nie wróży najlepiej. Niewystarczająco punktów nagromadzili również: Pięciopolska, Chattycja i Shania oraz Elderland.

m2

Tu prym wiodą dwie Federacji z Al Rajnu: Królestwo Bantu oraz Kalifat Al-Farun. Dzieli je różnica trzech punktów. Bratobójcza walka rozegra się na naszych oczach.

Tuż za nimi Hasseland. Wybitnie dobrze radzi sobie w tym sezonie. Niewiele mniej punktów ma Abachazja i Teutonia. Nacisk na najwyższe miejsca z pewnością jest, także w tej dywizji może być wyjątkowo ciekawie. Sułtanat Al Rajn i Samban Zachodni zamykają tabelę – nie zachwycają kibiców.

m3

Dywizja pełna paradoksów! Otwiera ją Parlandia – nie przegrała dotąd żadnego pojedynku. Jednak wiadomo, że mają problem z trenerem – coraz mocniej dotyka go realioza. Pomimo tego kondycja i morale drużyny są na tyle dobre, że przodują w tabeli. Za nimi na drugim miejscu Surmenia. Sylvana Koppa wraca w świetnej formie do trenowania. Jak widać, urlop wyszedł jej na dobre.

Na trzecim miejscu uplasowała się Brodria. Za nią Baridas – radzi sobie zdecydowanie lepiej niż w poprzednich sezonach. Na szarym końcu Trizondal i Sclavinia. Nieaktywność trenerów znów przynosi opłakane skutki.

Albert Felimi-Liderski trenerem miesiąca!

Albert Felimi-Liderski trenerem miesiąca!

Micronational Football: Jak się czujesz jako trener drużyny miesiąca?

Albert Felimi-Liderski: A jak może się czuć ktoś tak wyróżniony? Bardzo miło, rzecz jasna. To moje pierwsze tego typu wyróżnienie, co tym bardziej dodaje do niego pewnego smaczku i motywuje do dalszej pracy nad zespołem.

MF: Jak długo grasz w systemie xpert eleven?

Albert: Gram już prawie 3 lata – początkiem lutego styknie trójka.

MF: Od początku dobrze Ci szło?

Albert: Hmm… styczność z różnego typu managerami piłkarskimi miałem od dłuższego czasu, więc nie było mi zbyt trudno zaaklimatyzować się w klimacie Xpert Eleven. Na samym początku przejąłem występującą w SLP drużynę Rossoneri Fer, z którą osiągnąłem m. in. finał Pucharu SLP. Nie było więc źle, aczkolwiek sporo rzeczy zrobiłbym pewnie inaczej.

MF: Co się stało z Rossoneri Fer?

Albert: To w sumie ciekawa historia i pytanie. Swego czasu popadłem w kryzys aktywności i zrobiłem sobie przerwę od mikroświata, a co za tym idzie, także od Rossoneri. W tym czasie ekipę przejmowali kolejni managerowie, którzy jednak nie potrafili sprostać prowadzeniu klubu. Ostatecznie, drużyna została skasowana, usunięta, zastąpiona inną. Ciężko mi z tym, bo to jednak jakieś wspomnienia – mimo, że to jedynie “głupia”, prosta gierka i wirtualni, zerojedynkowi zawodnicy, to jakiś sentyment wciąż do nich posiadam. Niech spoczywają w wirtualnym pokoju.

MF: FC Bullace, z tym też wiąże się historia?

 

Albert: O tak, i to nie mała. Po powrocie do mikroświata, od razu chciałem ponownie przejąć Rossoneri, albo przynajmniej dowiedzieć się, jak idzie im w lidze. Jak już pisałem, nie zastałem ich już w SLP. Postanowiłem więc, że to ostatnia taka sytuacja w mojej karierze i powstało FC Bullace – mój i tylko mój klub, którego nie oddam nikomu, nigdy. Obiecałem sobie, że z dniem, gdy opuszczę XpertEleven, opuści je także moja drużyna, ażeby nikt nie zaprzepaścił jej dorobku i nie zniszczył tego, co udało osiągnąć mi się wytrwałą, cierpliwą pracą. FC Bullace to długofalowy projekt, a moim celem jest dublet – zwycięstwo w Ekstraklasie i Pucharze SLP. Mam nadzieję, że za kilka sezonów nam się to uda, chociaż jest to zadanie niesamowicie trudne i do osiągnięcia go nie wystarczy dobra drużyna, taktyka, ale także przychylność silnika, który, jak wiemy, potrafi płatać figle.

MF: Czyli jesteś dumnym posiadaczem FC Bullace? Jakie cele sobie stawiasz?

 

Albert: Tak, FC Bullace to moje dziecko, którego nie dam nikomu skrzywdzić. Cel na najbliższe dni, tygodnie – utrzymanie się w Średniej Klasie SLP, a w przyszłym sezonie walka o awans do Ekstraklasy. Małymi kroczkami po mistrzostwo.

 

MF: Jak widzisz plebiscyt Drużyny Miesiąca?

 

Albert: Plebiscyt jest czymś ciekawym, z pewnością potrzebnym. To dobra forma wyróżnienia trenerów, którzy angażowali się w ponadwymiarowym stopniu w drużynę – mam tu na myśli przede wszystkim oprawę, artykuły. Martwi jedynie dosyć kiepska frekwencja w ostatnim głosowaniu, ale mam nadzieję, że zmieni się to już przy następnym plebiscycie.

 

MF: Zamierzasz zaangażować się mocniej w funkcjonowanie MUP?

Albert: Ciężko powiedzieć… miałem kiedyś takie plany, ale niezbyt wypaliły. Na ten moment wolę niczego nie obiecywać, tym bardziej, że mam już nieco obowiązków w Sarmacji.

MF: Na koniec możesz zadać sobie pytanie i na nie odpowiedzieć.

Albert: Co najbardziej podoba Ci się w XpertEleven?

Zdecydowanie prostota. Niezbyt dużo opcji, w porównaniu do największych tego typu gier w Internecie. Dla mnie to spory plus, x11 nie wymaga obmyślania skomplikowanych taktyk godzinami – wszystko jest czytelne i łatwe w odbiorze.

 

MF: Dziękuję Ci za poświęcony czas :)

Telewizja MUP – odcinek 1 [grudzień]

Telewizja MUP – odcinek 1 [grudzień]

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością zapraszam na pierwsze wydanie wiadomości. Jest to projekt pod nazwą Telewizja MUP.

Oczywiście projekt ten nie powstałby, gdyby nie nieocenione wsparcie rzeszy osób. Podziękowania dla:

  • Lorenzo Sastre – za pełen profesjonalizmu montaż filmiku. Liczę, że będę mogła wykorzystywać w tej kwestii częściej!
  • Kristian Arped – za użyczenie seksownego swojego głosu.
  • Daniel da Firenza – za szczere chęci! Jednak z przykrością nie znaleźliśmy programu, by móc odtworzyć ów zapis.

Dziękuję i zapraszam do obejrzenia :-)

Synowie Wandy wyróżnieni, trener Michał Michaelus w rozmowie o v-sporcie

Synowie Wandy wyróżnieni, trener Michał Michaelus w rozmowie o v-sporcie

Michał Michaelus, trener „Synów Wandy”. Drużyna ta praktycznie bezkonkurencyjnie wygrała plebiscyt Drużyn Miesiąca w listopadzie. Trener pochwalić może się nie tylko wysokimi wynikami. Bogato obrazuje mecze, analizuje i planuje. Szerzy v-sportowe idee, zyskuje coraz większy rozgłos! W natłoku zajęć znalazł chwilę na rozmowę z Micronational Footboll, zapraszam do lektury!

Read More Read More

Ranking MUP – zobacz, na jakim miejscu uplasowało się Twoje państwo!

Ranking MUP – zobacz, na jakim miejscu uplasowało się Twoje państwo!

Dopiero co zakończył się v-Mundial, czas jednak szybko płynie. Już w niedzielę startują nowe rozgrywki – Liga v-Światowa. Mam nadzieję, że trenerzy odpoczęli po trudach ostatniego miesiąca i ze zniecierpliwieniem czekają na nową dawkę emocji. Zaś kibice są gotowi na nowe, świeże wyniki. Zatem, transparenty czas rozwinąć!

Read More Read More

Tomasz I Bagrat – wywiad z trenerem miesiąca

Tomasz I Bagrat – wywiad z trenerem miesiąca

Micronational Football: Co czuje trener, którego drużyna zostaje mianowana najlepszą w danym miesiącu?

Tomasz Bagrat: Na pewno czuje wielkie zadowolenie, iż moja praca nie poszła na marne. Kiedy obejmowałem klub, drużyna znajdowała się na przedostatnim miejscu w Lidze. Do końca sezonu udało mi się wspiąć na 6 miejsce.

Read More Read More