Browsed by
Month: October 2008

1 kolejka PI – Sarmacja pokonana w meczu na szczycie

1 kolejka PI – Sarmacja pokonana w meczu na szczycie

Grupa A:

W tej grupie rozegrał się naciekawszy mecz tej kolejki, Trizondal zmierzył się z Sarmacją. Było to bardzo wyrównane spotkanie, w którym zadecydowała dzisiejsza forma zawodników. Jedyną bramkę w tym meczu została zdobyta już w 1 minucie z rzutu karnego. Do siatki trafił reprezentant Trizondalu, Benjamin Polateg.

W drugim meczu Wandystan zgodnie z planem pokonał Dreamland, choć trzeba przyznać, że Dreamlandczycy solidnie postraszyli mistrzów v-świata. To oni stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych. Przez większość meczu utrzymywał się wynik 1:1, jednak Wandejczycy zdołali zapewnić sobie zwycięstwo w 86 minucie.

Grupa B:

Najsłabsza grupa PI nie zapewniła nam wielu emocji. W pierwszym meczu Neopolis przegrało z Austro-Węgrami 1:2. Jest to jedna z niespodzianek tej kolejki, choć piłkarze obu drużyn nie zapewnili nam porządnego widowiska. W kolejnym pojedynku Surmenia przegrała z Gnomią 1:2. W tym przypadku nie było niespodzianki, Gnomowie dość pewnie zapewnili sobie ważne 3 pkt.

Grupa C:

Mecze tej grupy zapewniły nam dużo efektownych bramek. Pomimo tego, że Al Rajn zremisował bezbramkowo z Natanią, to zawodnicy z VRP pokazali jak należy grać w piłkę nożną. Pięciopolanie rozgromili Tyrencję i Luminat aż 6:1. Gospodarze przeważali od pierwszej do ostatniej minuty i nie pozwolili Tyreńczykom na nic.

Grupa D:

W ostatniej grupie nie doszło do żadnych niespodzianek. Erboka przegrała u siebie ze Scholandią 1:2. Trzeba przyznać, że Scholandczycy nie zasłużyli na to zwycięstwo. To zawodnicy z Erboki zagrali lepsze spotkanie, ale bramka stracona w 94 minucie odebrała im szanse na choćby remis. W drugim meczu Okoczia zgodnie z planem przegrała z Elderlandem 1:4. Wynik tego spotkania nie dziwi chyba nikogo.

Ogólnie ta kolejka, z racji pauzowania większości mocnych drużyn nie była nazbyt emocjonująca.

PI – przewidywania

PI – przewidywania

Poznaliśmy już wszystkie grupy nadchodzącego Pucharu Interkontynentalnego. Trzeba przyznać, że po raz pierwszy nie zabraknie emocji od początku do końca. Oto jak wg Micronational Football układać się będą te rozgrywki.

GRUPA A – Dreamland, Sarmacja, Trizondal, Wandystan
Istna “grupa śmierci”. Ciężko wytypować faworyta tej grupy, choć już na początku można odrzucić Dreamland. Jest to beniaminek ze słabiutkim składem, który najprawdopodobniej będzie pełnił rolę dostarczyciela punktów. Pozostała trójka prezentuje wyrównany poziom i wygląda na to, że wszystko będzie zależeć od formy, umiejętności trenerów i… szczęścia. Mimo to pierwsze miejsce powinien zająć Wandystan, aktualny mistrz v-świata posiadający świetnego trenera. Wszystko rozegra się więc pomiędzy Sarmacją i Trizondalem. Bilans meczów tych ekip jest korzystny dla Trizondalczyków. Są lepsi także w rankingu wszechczasów. Pomimo to obiektywne określenie faworyta jest w tym momencie praktycznie niemożliwe.

TYP MF:
1. Wandystan
2. Trizondal
3. Sarmacja
4. Dreamland

GRUPA B – Austro-Węgry, WRE, Neopolis, Sclavinia, Surmenia
Najsłabsza grupa, w której większość drużyn to “nowy narybek”. Takie ekipy jak A-W czy Surmenia występowały już w conajmniej jednym Mundialu – z marnym skutkiem. Dlatego też powinny szukać punktów w meczach między sobą. Co do Neopolis to jest to zespół mogący zdobyć kilka punktów, jednak o awansie może raczej zapomnieć. Zdecydowanym faworytem jest Sclavinia, która była o włos od zdobycia mistrzostwa v-świata na ostatnim Mundialu. Sclavińczyków mogą pogryźć po kostkach Gnomowie, jednak raczej nie będą w stanie pozbawić ich pierwszego miejsca.

TYP MF:
1. Sclavinia
2. WRE
3. Neopolis
4. A-W
5. Surmenia

GRUPA C Al Rajn, Natania, Tyrencja i Luminat, Valhalla, VRP
Jedna z mocniejszych grup, choć i tutaj można dopatrzeć się poważnego faworyta. Jest nim oczywiście Valhalla, mistrz pierwszego Mundialu i 3 drużyna drugiego. Statystycznie jest to najsilniejsza ekipa w tych rozgrywkach. W miarę wyrównaną walkę z Valhallczykami może nawiązać tylko Natania, która zawsze zajmuje czołowe miejsca w Mundialach. Można by do tego grona zaliczyć także VRP, jednak ostatnie wyniki Pięciopolan i dopiero 11 miejsce w poprzednich rozgrywkach nie napawają optymizmem. Jeśli chodzi o Al Rajn oraz Tyrencję i Luminat to z racji bycia beniaminkiem nie mają większych szans na osiągnięcie czegokolwiek.

TYP MF:
1. Valhalla
2. Natania
3. VRP
4. Al Rajn
5. Tyrencja i Luminat

GRUPA D – Elderland, Erboka, Okoczia, Scholandia, WRM
Kolejna ze słabszych grup. Faworyt, WRM nie powinna mieć żadnych problemów ze zdobyciem pierwszego miejsca. Jest to doświadczona ekipa posiadająca doświadczonego trenera. Jedynym zespołem mogącym urwać jej punkty jest Elderland. Jest to drużyna, która niespodziewanie zajęła 5 miejsce w poprzednim Mundialu. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest czarnym koniem PI. Kolejne dwa zespoły – Erboka i Scholandia pokazywały już, że potrafią zdobywać punkty z najlepszymi. Mimo to nie powinny one zagrozić WRM i Elderlandowi w drodze do awansu. Ostatnia ekipa, Okoczia to kolejny outsider dla którego sukcesem będzie zdobycie jakichkolwiek punktów.

TYP MF:
1. WRM
2. Elderland
3. Erboka
4. Scholandia
5. Okoczia

Rusza Puchar Interkontynentalny!

Rusza Puchar Interkontynentalny!

Szanowni Państwo!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu dzisiejszym zarządzony został start Pucharu Interkontynentalnego. Rozgrywki ruszają 29 października 2008 roku i potrwają do 12 grudnia 2008 roku. W grze bierze udział 19 reprezentacji!

Oto skład poszczególnych grup:

GRUPA A:

 • Królestwo Dreamlandu
 • Księstwo Sarmacji
 • Księstwo Trizondalu
 • Mandragorat Wandystanu

GRUPA B:

 • CK Austro-Węgry
 • Wysokogórska Republika Elfidy
 • Republika Neopolis
 • Rzeczpospolita Sclavińska
 • Królestwo Surmenii

GRUPA C:

 • Cesarstwo Valhalli
 • Królestwo Natanii
 • Sułtanat Al Rajn
 • Konsulat Tyrencji i Luminatu
 • V Rzeczpospolita

GRUPA D:

 • Królestwo Elderlandu
 • Okoczia
 • Królestwo Scholandii
 • Triumwirat Erboki
 • Wolna Republika Morvan

Z każdej grupy, w której rozegrane zostaną spotkania systemem każdy z każdym + rewanże, do dalszych rozgrywek awansują po 2 drużyny. O tym, które to będą drużyny przekonamy się już 29 listopada. Mecze rozgrywane są dwa razy w tygodniu – w środy i w soboty.

Wszystkim zespołom życzymy powodzenia!

Wywiad ze Zbyszko Browarczykiem

Wywiad ze Zbyszko Browarczykiem

MK: Witam Panie Trenerze.

ZB: Heloł, heloł!

MK: Na początek może pytanie dotyczące poprzedniego V-Mundialu, dlaczego Sarmacja zajęła tak odległe miejsce?

ZB: Ja wciąż twierdzę, że ono nie było aż tak odległe! Ale czemu zajęła takie miejsce a nie inne? Liga była bardzo wyrównana, sporo drużyn wyskakiwało nagle z formą. Ciężko było ugrać punkty, a nasza ekipa nie była odpowiednio przygotowana do tak długiego sezonu.

MK: Niektórzy twierdzą, że nie był Pan wystarczająco aktywny

ZB: Moja aktywność… no tak, miałem 3-4 tygodnie urlopu. Przypominam, że obejmowałem funkcję trenera nieco awaryjnie, wkrótce miała nastąpić zmiana. Byli już nawet kandydaci, ale ostatecznie rezygnowali przez co reprezentacja była niejako skazana na mnie.

MK: A czy w tym sezonie Sarmacja pokaże na co naprawdę ją stać?

ZB: W Pucharze Kontynentalnym na pewno reprezentację będę prowadził ja. I to będzie dla mnie być może ostateczny test. Liczę, że uda mi się pokazać na co nas stać, bo potrafimy całkiem sporo. Ja sam się sporo nauczyłem w ostatnich miesiącach i myślę, że to da swoje efekty w postaci dobrej gry Sarmacji. Jak nie będzie efektów to po Pucharze zrezygnuję z prowadzenia reprezentacji.

MK: Skoro przeszliśmy już do Pucharu Interkontynentalnego to jak będzie on dokładnie wyglądał? W jaki sposób Pan, jako admin V-Mundialu wykorzysta ten tryb rozgrywki?

ZB: Przede wszystkim ja wcale nie jestem administratorem rozgrywek choć tak to wygląda. Do mojego konta ma dostęp Prezes MUP, który osobiście administruje rozgrywkami. Ja jedynie mu pomagam i niejako użyczam VIP’a. Jak będzie wyglądał Puchar tego dokładnie nie wiemy. Z tego co wiem nie zapadła jeszcze decyzja jak zostaną rozdzielone drużyny. Na pewno zaczniemy od rozgrywek grupowych, z której najlepsze awansują dalej.

MK: Czy nowe ekipy, które masowo dołączają do rozgrywek mogą liczyć na boosta?

ZB: Bardzo dobre pytanie i należałoby je zadać całej Radzie Delegatów w MUP. Problemem jednak może być np. drużyna Austro-Węgier, która nie jest o wiele lepsza od nowych ekip. Dając ‘boosta’ nowym A-W byłyby poszkodowane…

MK: A jak będzie wyglądać sprawa organizacji Puchar Interkontynetalnego? Czy MUP wybierze organizatora czy też mecze będą rozgrywane w każdym państwie biorącym udział w rozgrywkach?

ZB: Tu nie ma organizatora. Jest to pilotażowa edycja Pucharu Interkontynentalnego i dopiero po ich zakończeniu zostaną podjęte decyzję na temat rozgrywek Mundialu 2009 i ich organizatora.

MK: Czy Sarmacja będzie kandydować do organizacji V-Mundialu 2009?

ZB: Nie. Być może spróbujemy za rok, w tym roku jest czas dla innych.

MK: A jak wygląda Pańska polityka dotycząca transferów? Powinny być dozwolone czy zakazane?

ZB: Głosowałem na całkowity brak transferów, jednak moje zdanie może się zmienić, gdyż wszystko wskazuje na to, że jeden sezon będzie trwał u nas czasem niecałe dwa miesiące, a z juniorami różnie bywa.

MK: Taka sytuacja raczej sprzyja brakowi transferów. Umiejętności piłkarzy rosną przecież co sezon…

ZB: …a wiek razem z ich umiejętnościami i to niezależnie od formy! (śmiech)

MK: A jak ocenia Pan szanse dołączających drużyn, które przy systemie CL są od początku skazane na porażkę?

ZB: Szanse mają marne, ale to dobrze, że zaczną już teraz. W trakcie trwania CL zobaczą na co stać inne zespoły, poznają swój zespół, a w efekcie będą lepiej przygotowani do Mundialu 2009.

MK: Dziękuję za wywiad.

ZB: Dzięki za wywiadzik, pozdrawiam Wszystkich Sarmatów i kibiców!

20 członków MUP!

20 członków MUP!

W dniu dzisiejszym Prezes MUP zatwierdził kandydaturę państwa Okoczia, które tym samym stało się dwudziestym członkiem Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej. Ten piękny stan udało się organizacji osiągnąć w dwa lata od swojego powstania, i dziś dzięki temu MUP jest największą organizacją międzynarodową naszego polskiego świata wirtualnego.

Wrac z organizacją rośnie też liczba krajów biorących udział w rozgrywkach, którym MUP patronuje – Pucharze Interkontynentalnym oraz V-Mundialu. Okoczia to 19 reprezentacja, która zgłosiła się do najnowszej odsłony V-Mundialu, a tym samym do nowych rozgrywek Pucharu Interkontynentalnego. Spośród członków MUp jedynie Królestwo Nowalskie nie ma swojej reprezentacji w chwili obecnej.

Piłkarska Brać zdaje się nie baczyć na polityczne i dziejowe różnice, którymi pasjonują się nasi politycy w OPM, czy UKW. W MUP wszyscy jesteśmy sobie równi i dzięki temu wygrywa Duch Sportowej Rywalizacji. Liczymy na naszych kibiców – dołączcie do dopingujących nas już osób, a nasze rozgrywki jeszcze bardziej zyskają na atrakcyjności.

Puchar Interkontynetalny!

Puchar Interkontynetalny!

W dniu dzisiejszym zapadła decyzja o uruchomieniu i rozegraniu w oczekiwaniu na start właściwego V-Mundialu, a także w celu przetestowania zasad działania systemu CL w X11, rozgrywek Pucharu Interkontynentalnego!

Wezmą w nim udział drużyny narodowe wszystkich zgłoszonych dotąd do ligi krajów, tj. aż szesnaście reprezentacji. Start zapowiedziano na dzień 29 października na godzinę 19.00, zaś zakończenie zmagań w PI na dzień 28 listopada tego roku. Do niedzielnego wieczoru możliwe jest w dalszym ciągu zgłaszanie kolejnych drużyn narodowych, po tym terminie na czas rozgrywek PI ta możliwość zostanie zawieszona. Ze źródeł zbliżonych do Zarządu MUP wiemy, że władze MUP oczekują na zgłoszenie się jeszcze dwóch reprezentacji – Królestwa Dreamlandu oraz Sułtanatu Al Rajn.

Wpływ na taką decyzję miały takie czynniki jak przedłużające się dyskusje nad kształtem przyszłego V-Mundialu, wybory organizatora, a także chęć grania. W chwili obecnej bowiem większość drużyn nie trenuje, co z pewnością nie jest dla nich dobre. To także okazja by sprawdzić się w innych nieco niż dotychczas rozgrywkach.

Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingowania swoich drużyn!

Rada Delegatów MUP głosuje nad zmianami!

Rada Delegatów MUP głosuje nad zmianami!

Po krótkiej i w zasadzie jednomyślnej debacie na temat zmiany systemu transferowego w lidze v-mundialu w dniu wczorajszym Prezes MUP zarządził głosowanie nad zmianami w funkcjonowaniu reprezentacji w systemie v-mundialu.

Pojawiły się głosy, że obecnie obowiązujące rozwiązanie transferowe nie spełnia pokładanych w nim niegdyś nadziei. Wobec tego zaproponowane zostały dwa rozwiązania. Oba mają wspólny punkt jakim jest dopuszczenie w każdym jednym momencie pozyskiwania nowych zawodników – juniorów, którzy pojawiają się co jakić czas w każdej drużynie.

To co różni oba rozwiązania to kwestia transferów z zewnątrz. Rozwiązanie pierwsze zakłada przeprowadzanie transferów jedynie w tzw. oknie transferowym, czyli w przerwie między sezonami – miałyby one być nielimitowane i nie wymagałyby zgłaszania jak dotychczas. Drugie rozwiązanie zakłada wprowadzenie całkowitego zakazu przeprowadzania transferów z rynku zewnętrznego.

Delegaci są zgodni, że zmiana jest potrzbna, różnią się jedynie co do jej zakresu. Jak dotąd na 16 delegatów w głosowaniu wzięło udział 5. Przeważa opcja całkowitego zakazu transferów. Czy tak się głosowanie zakończy? Potrwa ono do niedzielnego wieczora, kiedy to Prezes MUP je zakończy i ogłosi wyniki. Nowe regulacje wejdą w życie następnego dnia.

Jak to jest teraz? Obecnie transfery można przeprowadzać w ograniczonej liczbie 3 w dowolnym momencie sezonu. Zakup nowego gracza musi być odnotowany w specjalnym wątku na forum MUP, inaczej drużyna może zostać ukarana. System ten ma “furtkę” – ostatnia interpretacja przepisów obowiązujących umożliwiła przeprowadzanie nielimitowanych i niezgłaszanych transferów w przerwie między sezonami. Stąd też dyskusja nad zmianami w ogóle.

Ruszają wybory Organizatora V-Mundialu!

Ruszają wybory Organizatora V-Mundialu!

W dniu dzisiejszym Prezes MUP oficjalnie rozpoczął procedurę wyłaniania organizatora v-mundialu.

Szanowni Delegaci!
Drodzy Państwo!

Przed kilkoma minutami Prezes MUP – Lord Darth Kanzler – zarządził oficjalny start procedury wyłaniania organizatora najbliższej odsłony v-mundialu. Szczegóły znajdują się w tym miejscu: http://mup.mikronacje.info/forum/viewtopic.php?f=12&t=115&p=1129#p1129

Gorąco zachęcamy wszystkie kraje do przemyślenia swoich kandydatur – im będą one bogatsze tym lepiej! Życzymy naprawdę rewelacyjnych wniosków, ciekawej rywalizacji, i szczęścia w głosowaniu!

3..2..1.. START – ruszamy z wyłanianiem!

Na Wasze zgłoszenia Prezes oczekuje pod wyżej wymienionym linkiem przez 10 najbliższych dni (licząc od 21.10.2008 r.). Nie zwlekajcie!

I my dołączamy się do życzeń i apelu! Zapowiada się niezwykły i bardzo ciekawy v-mundial!

Odświeżona MUP

Odświeżona MUP

Dzisiejszy dzień był niezwykle pracowity dla administracji MUP w osobie Prezesa Organizacji Lorda Dartha Kanzlera. Od godzin porannych do właściwie teraz dokonywane były zmiany w funkcjonowaniu forum MUP oraz biuletynu MUP, których głównym celem było uaktualnienie systemów je obsługujących.

Biuletyn MUP (http://mup.mikronacje.info) dorobił się nowej witryny internetowej opartej o najnowszą odsłonę systemu WordPress. Zmieniła się także wizualizacja strony, która została odświeżona i unowocześniona. Dzięki temu informacje prezentowane na stronie będą czytelniejsze, a zarządzanie nimi po stronie administracyjnej łatwiejsze. Zaimplementowany został także mechanizm, który w przyszłości pozwoli na łatwiejszą aktualizację platformy.

Kolejną i to znacznie dalej idącą zmianą były prace przy Forum MUP (http://mup.mikronacje.info/forum/), które doczekało się nie tyle uaktualnienia platformy co całkowitej jej zmiany. Mało atrakcyjne Simple Machine Forum zastąpiła najnowsza odsłona systemu forumowego PhpBB 3. Podobnie jak w przypadku Biuletynu uzyskano dzięki temu nowoczesny i przyjemniejszy wygląd, dostęp do dodatkowych funkcji administratorskich i znacznie większe możliwości konfiguracyjne.

Jak widać Mikroświatowa Unia Piłkarska dąży do jeszcze aktywniejszego pokazania się na arenie międzynarodowej. Należy przy tym pamiętać, że już w tej chwili jest to najliczniejsza organizacja międzynarodowa wirtualnego świata, która łączy zarówno członków politycznych organizacji OPM i UKW. Dużym plusem MUP jest skupianie się na v-światowym sporcie, ze szczególnym uwzględnieniem Piłki Nożnej.

Zachęcamy wszystkich aktywnych sportowców wirtulnego świata o śledzenie wydarzeń w MUP.

Przyszłość V-Mundialu

Przyszłość V-Mundialu

W dniu dzisiejszym na forum Mikroświatowej Unii Piłkarskiej swoje przemówienie do Delegatów przy MUP zaprezentował Prezes tej organizacji – Lord Darth Kanzler. Przemówienie dotyczyło sugestii i propozycji zmian w rozgrywkach V-Mundialu i można powiedzieć, że są to zmiany dość duże, przez niektórych na pewno zostaną odebrane jako rewolucyjne.

W ostatnim czasie wiele rozmów odbyłem z różnymi osobami względem organizacji V-Mundiali w naszym wirtualnym świecie. Wnioski jakie do mnie w tym czasie napłynęły zmierzają w zasadzie do jednego – chcecie grać. Myślałem nad tym i oto co wyszło z tego. Proszę to traktować jedynie jako luźną propozycję, przyczynek do dalszej dyskusji, z której urodzi się ostateczny kształt.

Jak udało nam się ustalić, duży wpływ na to, że Prezes zdecydował się wystąpić przed Delegatami ze swoją propozycją miał Delegat Austro-Węgier, a jednocześnie trener reprezentacji tego kraju Pan Łukasz Ziółkowski. Jak dodaje sam Prezes wpływ na jego krok miała także niska aktywność Delegatów z innych krajów wirtualnego świata. Prezes Kanzler swoje przemówienie rozpoczął od wyszczególnienia elementów, które wpłynęły na zaprezentowaną przez niego propozycję:

Po pierwsze – upływ czasu w wirtualnym świecie. Wielu z Was wie, że czas w wirtualnym świecie płynie znacznie szybciej niż w realnie. Przyjęło się mówić, iż jeden miesiąc realny to około roku wirtualnego, co daje nam 12 lat wirtualnych w jednym roku kalendarzowym. Moje wirtualne doświadczenia potwierdzają tę tezę, i uważam ją za pewnik. Od niej wychodzi reszta moich wniosków.

po drugie – jakie możliwości daje nam system X11, w którym funkcjonuje v-mundial? Możemy rozgrywać mecze w systemie ligowym – wówczas sezon przy większej ilości drużyn jest dość długi i mało atrakcyjny – emocje stygną, wiadomo… równolegle można rozgrywać system pucharowy – no ale jak to się ma do samego v-mundialu? Dodatkowo równolegle liga i puchar jeszcze bardziej wydłużają rozgrywki i de facto v-mundial staje się bardziej Ligą V-świata, niż V-mundialem w rozumieniu Pucharu Świata. Można też rozgrywać mecze w systemie określonym przez X11 jako CL (warunkiem jest konto VIP i 16 drużyn, jesteśmy bliscy spełnienia tego warunku) – to sprawia, że Puchar jest Pucharem, gdyż CL to rozgrywki stricte pucharowe – jak rozumiem, odbywa się to na zasadzie małych grup druzyn, awansu poszczególnych drużyn z najlepszym dorobkiem itd. To jest to do czego dążymy drugi ROK z rzędu.

Po trzecie – atrakcyjność rozgrywek. Co przyciąga fanów piłki? Atrakcyjność i to, że coś się dzieje. Co zabija atrakcyjność? Rozwlekłość, nuda, “znów to samo co tydzień temu”. Ja, jako Prezes MUP mówię NIE, takiemu czemuś. Uważam, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie sprawić, że V-Mundial stanie się bardzo atrakcyjną formą zabawy w wirtualnym świecie, tym bardziej, że łączy przecież zdecydowanie największą liczbę krajów spośród innych form aktywności! Dlatego atrakcyjność rozgrywek leży u podstaw mojego toku myślenia.

Jak więc widać wszystkie opierać się ma na dążeniu do zdynamizowania i uatrakcyjnienia rozgrywek tego Najwyższego Trofeum wirtualnej piłki nożnej. Ale przechodząc do konkretów – oto co Prezes zasugerował Delegatom:

1. Odejście od numerowania Mundiali latami, Mundial 2007, 2008, 2009… Zmieńmy praktykę na V-Mundial I, II, III, etc… to wykluczy obowiązek trzymania się realnego kalendarza, który nie ma najmniejszego wpływu na wirtualny świat. Dzięki temu unikniemy także zbyt długich przerw między sezonami, gdzie odbywają się co najwyżej nic nie znaczące mecze towarzyskie. W tym wypadku sugerowałbym przyjęcie jedynie zasady, że przerwa pomiędzy zakończeniem, a startem kolejnego Mundialu to 2-3 miesiące realne, czyli 2-3 lata wirtualne. Dlaczego nie 4? Ano dlatego, że w normalnym mundialu mamy eliminacje, które emocje dają znacznie wcześniej, a tu nie mamy.
2. Trwałe wprowadzenie systemu CL i zapewnienie emocji na poziomie medialnym – wiemy, że to jest do zrobienia. Atrakcyjność! Dynamika! Emocje! Szaleństwo na trybunach!
3. Likwidacja rozgrywek Pucharu w ramach ligi, które są bez sensu i nic absolutnie, poza kasą, nie dają.
4. Doprowadzenie do rozgrywek V-Mundialu III (dawniej 2009) jak najszybciej – jeszcze w tym roku realnym.

Propozycja Prezesa wydaje się być ciekawa, przemyślana i nakierowana na jeden cel. Z jakim odzewem od strony Delegatów się spotka? Okaże się już w najbliższych dniach. Prezes zapytany o to co zrobi, jeśli dyskusji nad jego propozycją nie będzie, czy też gdy większość Delegatów dyskusję taką zwyczajnie zignoruje, odpowiedział:

Uznam, że zaproponowane zmiany pasują wszystkim Delegatom i Państwo Członkowskim MUP. W tej sytuacji wydam na podstawie Statutu MUP stosowne zarządzenie, a rozgrywki ruszą tak szybko jak to będzie możliwe.

Redakcja Biuletynu ma nadzieję, że dyskusja będzie burzliwa, ale i owocna.