Przygotowania do V-Mundialu 2009!

Przygotowania do V-Mundialu 2009!

Mikroświatowa Unia Piłkarska rozpoczęła przygotowania do V-Mundialu 2009. Wiele wskazuje na to, że to będzie zupełnie inny mundial od dotychczas rozgrywanych.

Najważniejszą zmianą jaka nas czeka wydaje się być wprowadzenie w miejsce rozgrywki typowo ligowej systemu pucharowo-playoffowego (czyli system CL wg. nomenklatury X11). Dzięki tej fundamentalnej zmianie V-Mundial wreszcie zacznie przypominać prawdziwy puchar świata, a jego atrakcyjność wzrośnie niepomiernie. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość zmieszczenia w roku kalendarzowym dwóch mundiali – w pierwszej i w drugiej połowie roku. Nad tą opcją MUP będzie jeszcze dyskutować.

Kolejna ważna zmiana to przygotowanie wytycznych MUP dla przyszłych organizatorów V-Mundialu. Organizacji zależy na tym by skończyć z wolną amerykanką, z której absolutnie nic nie wynika. Celem MUP jest zadbanie o to by oprawa i przeprowadzenie V-Mundialu to były obowiązki, a nie przywileje. W tej chwili delegaci wskazują na takie wymagania jak obowiązkowe opisy meczy, promocja V-Mundialu i oprawa medialna. Przesądzone wydaje się być to, że MUP będzie wybranego organizatora mobilizować i monitorować stan przygotowań do V-Mundialu, a w przypadku niedopełniania wytycznych przed V-Mundialem MUP rezerwuje sobie prawo do odebrania V-Mundialu organizatorom i przekazanie go innej ekipie.

W tej chwili prowadzony jest już także rekonesans względem ewentualnych kandydatów do organizacji V-Mundialu 2009. Jako pierwsze swoją gotowość ogłosiły zebrane w jedną kandydaturę państwa: Wandystan-Gnomia-Morvan. Z informacji dostępnych publicznie wiadomo także, że i VRP rozważa wystawienie swojej kandydatury wespół z innym krajem (toczy się dyskusja z jakim).

W chwili obecnej władze MUP podjłęły działania zmierzające do zwiększenia aktywności i ilości krajów biorących udział w V-Mundialu. Gorąco liczymy na to, że w najbliższej edycji dołączą do rozgrywek takie kraje jak Dreamland, Surmenia czy Nowal, dotąd nieobecne w Pucharze Świata. Podjęte zostały także starania o zaktywizowanie dwóch skrajnie nieaktywnych reprezentacji – Austro-Węgier oraz Konsulatu Tyrencji i Luminatu. Jeśli te zabiegi zakończą się sukcesem do najbliższego V-Mundialu stanie przynajmniej 16 drużyn z całego wirtualnego świata, co pozwoli na wypełnienie założeń opisanych na samym początku.

MUP będzie stale informować o postępach w przygotowaniach do V-Mundialu 2009. Bądźcie z nami!

  • Proponuję zmienić powyższe logo, bo jest trochę nieaktualne :)

  • Lord Darth Kanzler

    Z dziką rozkoszą… tyle, że nie mam uprawnień do serwera ;)

Comments are closed.