V-Mundial w pełni

V-Mundial w pełni

                                    Untitled         Untitled

Wczoraj zakończyła się druga kolejka spotkań podczas trwającego V-Mundialu na dreamlandzkich stadionach.

Rozgrywki grupowe nabrały rozpędu i już kształtuje się pomału grono faworytów, ale nie obyło się także bez niespodzianek. Zapraszamy do przeglądu wyników w poszczególnych grupach.

GRUPA A

Pierwsza seria spotkań przyniosła jeden zaskakujący wynik. Faruńscy piłkarze nie sprostali Surmenii przegrywając 2:3. W drugim pojedynku grupowym odbyło się już wszystko według oczekiwań wszystkich obserwatorów. Al Rajn pewnie pokonał La Palmę 4:0.

Wczoraj Rajńczycy potwierdzili aspirację do czempionatu gromiąc zespół prowadzony przez S.Koppę aż 6:0. Jak na razie są najskuteczniejszym zespołem, w dodatku nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Kolejnym spotkaniem był mecz pomiędzy Palmowcami i zespołem Al-Farun. To bodaj największa, do tej pory, sensacja XI V-Mundialu. Faruńczycy ulegli w drugim swoim spotkaniu (1:2) i ich sytuacja w grupie robi się nieciekawa. Na tą chwilę trudno jednak typować kto oprócz Al Rajn trafi do kolejnej rundy.

GRUPA B

W drugiej z czterozespołowych grup na inaugurację Nordia pokonała Pięciopolskę czym zaskoczyła niejednego widza, a zespół Chattycjy i Shanii pewnie zwyciężył nowopowstałą reprezentację Baridasu 5:0.

W drugiej serii pojedynków zgodnie z oczekiwaniami chattyccy piłkarze zdominowali Nordyjczyków i wygrali 2:0. Pięciopolska nie dopuściła do blamażu i w niezłym stylu ograła baridajską kadrę 3:0.

Chattycja i Shania zmierza do zajęcia pierwszego miejsca w grupie B. O awans z drugiej pozycji zawalczą Nordia i VRP. Baridas jak na razie bez strzelonego gola.

GRUPA C

To grupa składająca się  z 5 zespołów, zatem niektóre zagrały tylko raz. W pierwszej serii pauzował gospodarz imprezy Dreamland. Swoje pojedynki pewnie w stosunku 4:0 wygrały Elderland i Bantu, pokonując odpowiednio drużyny z Austro-Węgier i Eskwilinii.

W dniu wczorajszym lokalna publiczność wreszcie mogła ujrzeć swoich piłkarzy. Pierwszym rywalem była Eskwilinia. Nie było to jednak przekonujące zwycięstwo, a rywale sprawili sporo problemów Dreamlandczykom. Ostatecznie jednak wygrali 2:1. W drugim spotkaniu faworyzowani, bantyjscy futboliści nie zawiedli swoich fanów i pokonali Austro-Węgry, 5:2. Kibice ogladali ciekawe widowisko okraszone sporą ilością goli. W żadnym innym spotkaniu nie wpadło ich aż tyle.

W tabeli prowadzi Bantu, przed Dreamlandem i Elderlandem (obie ekipy rozegrały jedno spotkanie mniej). Stawkę zamykają Eskwilinia i Austro-Wegry, które poległy w dwóch spotkaniach.

Walka o awans do kolejnej rundy powinna rozegrać się pomiędzy prowadzącą trójką.

GRUPA D

W tej grupie na początek imprezy mieliśmy sporo niespodzianek. Santanii i Burgii udało się zremisować 1:1 z Trizondalem a skazywany na porażkę, ze względu na problemy wewnątrzpaństwowe, Skarland nieznacznie zwyciężył Wandystan(1:0).

W drugiej serii do zmagań w V-Mundialu włączyli się Sarmaci. Pokonali santańsko-burgijską kadrę w stosunku 2:0 i choć wynik tego jednoznacznie nie sugeruje dominowali  przez większą część spotkania.  Nieco podrażniona duma Trizondalczyków pomogła w triumfie w drugim spotkaniu. Wygrana 2:1 z Wandystanem zapewne przywróci szansę na wyjście z grupy.

To właśnie Trizondal przewodzi w grupie z  czterema punktami na koncie. Tuż za nim plasuje się Sarmacja i Skarland, które jednak rozegrały jeden mecz mniej. Z jednym oczkiem na czwartym miejscu plasuje się zespół Santanii i Burgii. Na ostatnim miejscu, bez punktu na koncie Wandystan.

Ich niska pozycja, a właściwie brak punktu dziwi, wszak posiadają niezłą kadrę i dobrej klasy szkoleniowca. Zobaczymy co przyniosą kolejne spotkania.

STATYSTYKA

W klasyfikacji strzelców prowadzą, Fekrat Sati (RAJ) i Warren Curle (BAN) z czterema trafieniami. Jedną bramkę mniej mają Leopold Tyszka (RAJ) i Christiano Cortez (CHS)

Wśród podających na uwagę zasługuję Ronald Downing (ALR) i Marco Antonio Quinteiro (BAN), którzy asystowali przy trzech golach swoich reprezentacji.

Aż siedem czerwonych kartek zobaczyli zawodnicy podczas dwóch serii spotkań, z czego dwie piłkarze z Nordii.

„11” I kolejki według MF

Bramkarz / Kapos -13, SUR

Obrońcy /  Vik -16, RAJ    –   Rotchen -16, ELD    –   Żurek -15, ELD     –   Estevez -14, SCA

Pomocnicy /  Tyszka -18, RAJ    –   Sati -18, RAJ   –   Rahman* -18, RAJ   –   Mordelius -17, RAJ

Napastnicy /  Ali -15, CHS   –   Curle -13, BAN

„11” II kolejki według MF

Bramkarz /    Zemljic -14, TRI

Obrońcy /  Vik -16, RAJ   –   Burg -15, DRE   –   Bonora -14, RAJ   –   ten Hag -14, CHS

Pomonicy /  Sati -17*, RAJ   –    Tyszka -16, RAJ   –   Rahman -16, RAJ   –   Misso -16, RAJ

Napastnicy /  Houellebecq -16, DRE   –   Ali -15, CHS

*- Zawodnik kolejki

„11”kolejki wybierana jest w następujących kryteriach:

– 1 bramkarz, 4 obrońców, 4 pomocników, 2 napastników

– O kolejności decyduje liczba cegiełek uzyskanych za występ w danej kolejce.

– Przy równości w cegiełkach wpływ mają, w zależności od pozycji na boisku, strzelone bramki, asysty, zerowe konto, klasa rywala, wiek i kartki.

  • Malik-al-Mulk

    Tabele, tabele, tabele. ????

  • Juan Pablo Morales

    Spokojnie będą WKM ;)

Comments are closed.