Jutro wielkie święto

Jutro wielkie święto

Untitled                                                       Untitled

Już jutro rozpocznie się w Królestwie Dreamlandu największe wydarzenie piłkarskie w wydaniu mikronacyjnym. XI V-Mundial, bo o nim mowa rozpocznie się o godzinie 19:30 na stadionie Quanterit – Gedania Pół godziny później na boisko wybiegną piłkarze z Al Rajn i La Palmy. Ten mecz zainauguruje wielkie piłkarskie święto.

Przypomnijmy może podział na grupy:
Grupa “A”
Zdecydowanym faworytem w grupie jest wspomniany już Sułtanat Al Rajn. Stawkę uzupełnią mocny Al-Farun, nieobliczalna Surmenia oraz całkowita niewiadoma, piłkarze z egzotycznej Republiki Palmowej.
Grupa “B”
Chattycja i Shania wydaje się mieć najsilniejszą kadrę. Nie gorsza jest jednak Pięciopolska. W grupie sporo do powiedzenia będzie miała Nordia, a czwartym zespołem jest debiutujący Baridas.
Grupa “C”
Faworyzowanie w tej grupie gospodarzy jest chyba rzeczą naturalną. Królestwo Dreamlandu w szranki stanie z solidnymi reprezentacjami z Bantu i Elderlandu. W grupie znalazły się powracające „na salony” Austro-Węgry i nowicjusz z Eskwilinii, który znalazł się na V-Mundialu „rzutem na taśmę”.
Grupa “D”
Zdecydowana większość obserwatorów wróży pozycję nr 1 w grupie, Księstwu Sarmacji. Nie należy jednak zapominać, że także Trizondal ma zapędy na czoło tabeli, a w wewnętrznej rozgrywce Wandystan również nie powinien odpuścić Sarmatom. Santania i Burgia ochoczo rozpoczęła przygotowania do debiutu, zatem jest sporą niewiadomą. To samo tyczy się Skarlandu, który w każdej płaszczyźnie swojej działalności jest nieobliczalny.

Kto wyjdzie z grupy, kto trafi do półfinałów, wreszcie kto zwycięży, kapitanowi której z drużyn uda się wznieść cenne trofeum? Przekonamy się już wkrótce!
Zapraszam wszystkich do śledzenia wydarzeń związanych z V-Mundialem także za pośrednictwem Micronational Football.

JPM

Comments are closed.