Sensacja w fazie grupowej V-Mundialu

Sensacja w fazie grupowej V-Mundialu

Zakończyła się faza grupowa V-Mundialu rozgrywanego na stadionach Surmenii, Slawoni i Trizondalu. Turniej odbywający się w Orientyce przyniósł pierwszą wielką sensację. Z imprezą pożegnał się już aktualny mistrz mikroświata reprezentacja Sarmacji.

GRUPA A

Pewnym zwycięzcą grupy została drużyna narodowa Wandystanu, która zgrarnęła komplet punktów, strzelając rywalom 23 gole i nie tracąc ani jednej bramki. Z drugiego miejsca do ćwierćfinałów awansowała Pięciopolska, która traciła punkty jedynie w meczach z najlepszą ekipą grupy. Z V-Mundialem żegna się już Teutonia i Scholandia.

1.Wandystan61823:0
2.Pięciopolska61214:8
3.Teutonia665:12
4.Scholandia600:22

GRUPA B

Nieoczekiwanie, ale zasłużenie zwycięzcą grupy został Trizondal. Współgospodarze imprezy nie przegrali żadnego meczu i stracili tylko jednego gola. Drugie miejsce zajęła Brodria, która w decydującym meczu ostatniej kolejki pokonała 1:0 Sarmację. Obrońcy tytułu zajęli dopiero trzecie miejsce i nie obronią mistrzostwa. Ostatnie miejsce w Grupie B zajęła Kugaria, która zdobyła trzy punkty – wygrywając z Sarmacją.

1.Trizondal61410:1
2.Brodria6911:6
3.Sarmacja686:6
4.Kugaria634:18

GRUPA C

To była chyba jedna z najbradziej wyrównanych grup w histrorii, w której dominowały wyniki remisowe. Rywalizację w Grupie C wygrała Bialenia, która jako jedyna nie odniosła porażki. Drugie miejsce w ostatniej kolejce zapewnił sobie Hasseland. Trzecie miejsce Surmeni, oznacza koniec V-Mundialu dla współgospodarzy. Jednak w sześciu meczach grupowych Surmeńczycy zdobyli tyle punktów co w całym sezonie Ligi Mikroświatowej. Cztery remisy i dwie porażki to dorobek zamykającej tabelę Abachazji.

1.Bialenia6128:3
2.Hasseland686:4
3.Surmenia661:2
4.Abachazja643:9

GRUPA D

Przed ostatnią kolejką pewne awansu były Dreamland i Slawonia. Ostatnia kolejka zdecydowała, że dzięki lepszemu bilansowi bramkowego grupę wygrali Dreamlandczycy. Z drugiego miejsca do ćwierćfinałów awansowała Slawonia. Z walki o mistrzostwo odpadły już Baridas i Elderland.

1.Dreamland61113:2
2.Slawonia6118:4
3.Baridas687:4
4.Elderland624:22

W sobotę rusza decydująca o losach mistrzostwa faza pucharowa. Najpierw rozegrane zostaną ćwierćfinały:

Hasseland – Wandystan
Brodria – Trizondal
Slawonia – Bialenia
Pięciopolska – Dreamland

We wtorek zwycięzcy zagrają w meczach półfinałowych:

Pięciopolska/Dreamland – Hasseland/Wandystan
Slawonia/Bialenia – Brodria/Trizondal

Comments are closed.