Browsed by
Category: Z boiska…

Zacięta walka czy przygotowania przed v-mundialem?

Zacięta walka czy przygotowania przed v-mundialem?

Kolejna piłkarska niedziela! Dziś rozpoczną się mecze rewanżowe. We wszystkich dywizjach walka o najwyższe miejsca będzie zacięta. Choć już teraz krystalizują się zwycięzcy tychże, wszystko może się zdarzyć. Czasami jednak mam wrażenie, że to nie ostra walka, lecz czas na złapanie oddechu przed najważniejszymi rozgrywkami – v-mundialem. Kolejna piłkarska niedziela! Dziś rozpoczną się mecze rewanżowe. We wszystkich dywizjach walka o najwyższe miejsca będzie zacięta. Choć już teraz krystalizują się zwycięzcy tychże, wszystko może się zdarzyć. Czasami jednak mam wrażenie, że to nie ostra walka, lecz czas na złapanie oddechu przed najważniejszymi rozgrywkami – v-mundialem. 

m1

La Palma z nowym trenerem błyszczy! Dobra passa trwa, komplet punktów zdobyty. Jest to niekwestionowany faworyt. Tuż za nią stoi Wandystan. Pod czujnym okiem trenera a zarazem administratora Ligi traci sześć punktów. Jeden przegrany i jeden zremisowany mecz bruździ mu statystyki. Na dalszej pozycji Księstwo Sarmacji. W ostatnim oświadczeniu prasowym trener of Skaro zapowiada, że „przed zbliżającym się wielkimi krokami mundialem Księstwo Sarmacji wzmacnia linię defensywną. Wkrótce też, z końcem bieżącego sezonu jeden z obrońców w drużynie odchodzi na emeryturę – trochę więc nie mamy wyjścia.” Nastawieni na przygotowania do v-mundialu zamykają podium.

Dreamland ostatnimi czasy nie radzi sobie najlepiej. Kilka przegranych spotkań nie wróży najlepiej. Niewystarczająco punktów nagromadzili również: Pięciopolska, Chattycja i Shania oraz Elderland.

m2

Tu prym wiodą dwie Federacji z Al Rajnu: Królestwo Bantu oraz Kalifat Al-Farun. Dzieli je różnica trzech punktów. Bratobójcza walka rozegra się na naszych oczach.

Tuż za nimi Hasseland. Wybitnie dobrze radzi sobie w tym sezonie. Niewiele mniej punktów ma Abachazja i Teutonia. Nacisk na najwyższe miejsca z pewnością jest, także w tej dywizji może być wyjątkowo ciekawie. Sułtanat Al Rajn i Samban Zachodni zamykają tabelę – nie zachwycają kibiców.

m3

Dywizja pełna paradoksów! Otwiera ją Parlandia – nie przegrała dotąd żadnego pojedynku. Jednak wiadomo, że mają problem z trenerem – coraz mocniej dotyka go realioza. Pomimo tego kondycja i morale drużyny są na tyle dobre, że przodują w tabeli. Za nimi na drugim miejscu Surmenia. Sylvana Koppa wraca w świetnej formie do trenowania. Jak widać, urlop wyszedł jej na dobre.

Na trzecim miejscu uplasowała się Brodria. Za nią Baridas – radzi sobie zdecydowanie lepiej niż w poprzednich sezonach. Na szarym końcu Trizondal i Sclavinia. Nieaktywność trenerów znów przynosi opłakane skutki.

[v-Mundial] Fazy finałowe w pigułce!

[v-Mundial] Fazy finałowe w pigułce!

ĆWIERĆFINAŁY

waga — kopia (2)

Pierwsza połowa tego meczu wprowadziła kibiców w dużą konsternację. Piłkarze nie mogli ewidentnie odnaleźć swojego rytmu. Dopiero 47 minuta przyniosła zmiany. Oderwanie się napastnika z Sambanu dało mu zdobycie gola! 22 minuty później prowadzili 2:0. Teutonia miała tylko jedną okazję, nie wykorzystała jej.

Read More Read More

Tryumf Sambanu! Finał Ligi V-Światowej!

Tryumf Sambanu! Finał Ligi V-Światowej!

To oni są sercem sportu. To dla nich trenerzy wspinają się na szczyty swoich możliwości, a nawet i wyżej. Stadiony żyją dzięki nim. Ich wsparcie jest nieocenione, zaś cięty język wprowadza przeciwników w stan konsternacji. Dziś, podsumowując XXI sezon Ligi V-Światowej skupimy się właśnie na nich. Na kibicach. Tylko dziś dowiesz się, co skandują na największych mikronacyjnych arenach! Drużyny krzywym okiem “fanów”, zapraszam!

Read More Read More

Druzgocąca klęska Surmenii… Czyżby Baridas wrócił do gry?

Druzgocąca klęska Surmenii… Czyżby Baridas wrócił do gry?

l1 wzór — kopiaSamban Zachodni nie ma sobie równych! Do końca sezonu jeszcze trzy mecze, jednak wygląda na to, że tylko Dreamland ma jakieś szanse, by wygryźć rywala. Na podium wróciła La Palma, pokonała Chattycję i Shanię. To było ciekawe widowisko, gdzie tak naprawdę rozstrzygające było ostatnich kilkanaście minut spotkania.

Read More Read More

Druga dywizja w fazie stabilizacji!

Druga dywizja w fazie stabilizacji!

l1 wzór — kopiaDreamland wspina się coraz wyżej! Jednak do miejsca lidera brakuje mu 7 punktów. Czy zdoła odrobić straty? A może zostawia sobie choć część energii na V-Mundial, który jest tuż, tuż…

Królestwo Bantu oraz La Palma w tej kolejce spadają pozycję niżej. Dysproporcja punktów pomiędzy nimi a Sułtanatem pokazuje, że będą ostro walczyć o czołowe lokaty.

Read More Read More

Tylko dwa remisy!

Tylko dwa remisy!

l1Samban Zachodni znów na czele! Nicolaas Pieter został dziś menedżerem kolejki. Dobrze radzi sobie również Dreamland. Pomyśleć, że mało brakło La Palmie do zwycięstwa. Byli szybsi, mieli więcej sytuacji do wykorzystania, brakło skuteczności.

Read More Read More