[v-Mundial] Fazy finałowe w pigułce!

ĆWIERĆFINAŁY

waga — kopia (2)

Pierwsza połowa tego meczu wprowadziła kibiców w dużą konsternację. Piłkarze nie mogli ewidentnie odnaleźć swojego rytmu. Dopiero 47 minuta przyniosła zmiany. Oderwanie się napastnika z Sambanu dało mu zdobycie gola! 22 minuty później prowadzili 2:0. Teutonia miała tylko jedną okazję, nie wykorzystała jej.

waga — kopia — kopia (4)To był pechowy mecz dla Wandystanu. Zostali bezwzględnie zdominowani przez Palmowców. Już na początku wykorzystali rzut karny. Poten przez kilkadziesiąt minut kibice byli świadkami przepychanki. Piłka nie mogła znaleźć się we właściwym miejscu. Zamieszanie na boisku mocno rozkojarzyło zawodników z Wandystanu. Do tego stopnia, że strzelili sobie bramkę samobójczą. Gwoździem do trumny była główka po rzucie rożnym w 87 minucie.

wagaZaczęło się od żółtej kartki dla Bantyjczyków. Czy ten fakt zniechęcił ich do walki o półfinał? Co prawda, piłka była w równomiernym posiadaniu przez rywali. Jednak to Dreamlandczycy byli agresywniejsi. Stwarzali groźne sytuacje, jednak prowadzenie zdobyli dopiero w drugiej połowie. Ich obrona była skuteczna. Zagęścili środek, co było strzałem w dziesiątkę!

waga — kopia — kopia (3)Zwycięzcy ostatniego v-Mundialu tym razem polegli w ćwierćfinałach. W 24 minucie padł pierwszy strzał. Sarmaci próbowali jeszcze się ratować – na boisku zrobiło się naprawdę groźnie! Jednak nie podołali – zawodnicy z Pięciopolski zagrali spokojniej, rozważniej. To był ich klucz do sukcesu.

PÓŁFINAŁY

waga — kopia (3)Piłkarze Sambanu Zachodniego są niekwestionowaną dumą Federacji Al Rajn. Wielokrotni tryumfatorzy mieli być postrachem owego v-Mundialu. Trafili na niespodziewanego przeciwnika – połamali zęby na Pięciopolsce. Pomimo prowadzenia w posiadaniu piłki, nie byli wystarczająco skuteczni. Pięciopolska ofensywną postawą złamała obronę Sambanu, w 20 minucie strzelając z dystanu zdobyli prowadzenie.

waga — kopia — kopia (5)Palmowcy przykazane mieli zagrać ofensywnie, Dreamlandczycy wprost przeciwnie. Okazało się, że Ci drudzy trafili z taktyką. Po pierwszej połowie było już 2:0. Szybsi piłkarze z „kraju marzeń” zagrali bardzo dobry mecz. Trzeciego gola dobili w 90 minucie. Niestety, kontuzjowanych zostało aż dwóch zawodników. Zatem w finale… drużyna będzie zmuszona grać w osłabieniu!

FINAŁ

waga — kopia (4)Niezapomniane widowisko zgotowali nam zawodnicy! Naprzeciw siebie stanęli: Dreamland, który od początku stwarzał pozory pretendenta do zwycięstwa oraz Pięciopolska, niespodziewany tryumfator. Pierwsze 25 minut meczu piłkarze szukali swojego miejsca. Dostrajali swoje możliwości. Kibice na trybunach wiwatowali coraz głośniej. Nagle Pięciopolanie przyspieszyli, byli zawzięci… aż nagle jeden z nich przekroczył granicę, dostał żółtą kartkę. Rywali w tej samej minucie wykorzystali rzut wolny – zyskali prowadzenie 1:0. Dwie minuty później było już 2:0! Reszta pierwszej połowy przebiegła bez zmian. Co działo się w drugiej? Dreamlandczycy nie pozwalali Pięciopolanom na mocniejszy akcent. Piłka była po ich stronie. Swój sukces zwieńczyli w 78 minucie, kiedy to po strzale z pola karnego umocnili swój wynik, mianowicie mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Tym samym Dreamland wygrywa V-Mundial! Gratulacje!

Przy okazji dziękujęmy duetowi Baridas & Sclavinia za perfekcyjną organizację V-Mundialu! Stanęliście za wysokości zadania!

• Stasiu Klepka

Porażka cięższa od wygranej? Ja [cenzura] – Ty [cenzura] przedstawicielko śmierci!