11 marzeń! c.d

11 marzeń! c.d

Lorenzo Sastre stworzył drużynę marzeń. Zmiksował wszystkich piłkarzy i wybrał wśród nich tych najlepszych. W ostatnim wydaniu mieliście okazję zapoznać się z wymarzoną obroną. Dziś pora na pozostałe składowe! Zapraszam!

1

Najtrudniej było wybrać pomocników. Wielu z nich musieliśmy odrzucić, by wybrać najlepszą piątkę. W ostatecznym rozrachunku brało udział 7 piłkarzy, dwóch z nich, mimo takich samych umiejętności bazowych nie znalazło się w naszym zestawieniu. To Uno Bjorkgren z Dreamlandu i broniący barw Al Rajn, Elias Abdul Rahman.

22. Olov EGGERT – Sarmacja, 15 belek
Pod względem potencjału i umiejętności czysto piłkarskich, to najlepszy zawodnik w całej lidze. Nie ma sobie równych, ale nonszalancka taktyka Sarmacji powoduje, że Eggert traci swoje zdolności. Jego gra nie jest w pełni wykorzystywana, ale może w końcu na mundialu jego gwiazda będzie świecić najjaśniej.

19. Hugh AVERY – Bantu, 14 belek
Indywidualnie to aktualny zwycięzca tzw. klasyfikacji kanadyjskiej(bramki+asysty) poprzedniego sezonu. Trzydziestotrzyletni pomocnik bywał już królem strzelców i asyst, teraz legenda banduńskiej piłki nożnej może zwojować naprawdę wiele. To na nim opiera się gra reprezentacji, to on wykonuje stałe fragmenty gry. I robi to całkiem nieźle. Łącznie w karierze ustrzelił już 86 bramek. Wszechstronność i skuteczność to jego największe atuty.

27. Garrincha WALTER – Dreamland, 14 belek
Kolejny reprezentant Dreamlandu w naszym zestawieniu. Drużynie szczególnie przydaje się jego spokój i opanowanie. Nieźle współpracuje z Bjorkgrenem, a ma jeszcze czas by swoje umiejętności podszkolić. Kto wie czy za rok lub dwa nie będzie największą gwiazdą całej mikroświatowej piłki. Na razie musi udźwignąć ciężar persony, od której będzie zależeć czy mundial w Baridasie i Sclavinii zostanie przez Dreamland uznany za udany czy też nie.

13. Leopold TYSZKA – Al Rajn, 14 belek
Jeden z dwójki zawodników środka pola z Federacji. Dla Tyszki V-Mundial będzie pożegnaniem z karierą piłkarską. Osiągnął w piłce bardzo wiele. Sukcesy w Lidze Mikroświatowej to jednak nie to samo co mundial. Pewnie liczy na złoto, jak każdy Rajńczyk. Czy to mu się uda? Do zespołu wniesie, jak zawsze stabilizacje. Dzięki dobrej grze głową jest trudny do przejścia w walkach powietrznych, a jego atomowe uderzenia zna każde dziecko kochające piłkę.

9. Fekrat SATI – Al Rajn, 14 belek
W dwóch słowach można ująć jego umiejętności-legenda futbolu. To prawdziwy wirtuoz piłki. Nie ma też co się rozpisywać nad jego bajeczną grą, tylko czy będzie jeszcze w stanie w wieku 36 lat poprowadzić Al Rajn do triumfu? Czy nie jest już za późno. Tyszka i Downing kończą kariery, a on nadal będzie grać, stąd rodzi się pytanie czy na zakończenie nie będzie chciał z magicznym środkiem pola(Elias-Rahman jako czwarty) udowodnić, że wiek to nie wszystko. Przekonamy się już niebawem.

s9Dhobp

W ataku naszej “Jedenastki Marzeń” zagra dwóch snajperów. Wybór był łatwy do przewidzenia, gdyż tylko tych dwóch napastników zaliczyło występy w kadrach zespołu. 13 belek, jak na napastnika to, jak się okazało wystarczająca liczba.

12. Abdulla ALI – Chattycja i Shania, 13 belek
Jedyny przedstawiciel kadry Chattycji i Shanii w jedenastce. To jeden z najskuteczniejszych piłkarzy w historii mikroświata. Piłkarz jakich mało i choć ostatni sezon nie należał do niego, śmiemy twierdzić, że na V-mundialu będzie błyszczeć. Największa gwiazda zespołu, mierzy w koronę króla strzelców.

13. Jaime Vasco SERAFIM – Sarmacja, 13 belek
W reprezentacji jest od niedawna, ale w mgnieniu oka stał się czołową postacią w drużynie. Dobrze radzi sobie z presją, to jego największy atut i tutaj upatrywałbym jego szans w walce o strzelecki tytuł. W wieku 31 lat ma nikłe doświadczenie, więc mundial to ostatnia szansa by pokazać, że zasługuje na wpis w annałach futbolu.

2

Comments are closed.