Browsed by
Category: MUP

8. kolejka Ligi Mikroświatowej

8. kolejka Ligi Mikroświatowej

1. Liga Mikroświatowa

Elderland-Teutonia 2-0 (1-0)
Hasseland-Wandystan 0-0
Sclavinia-Baridas 4-0 (3-0)
Sarmacja-Garapenia 5-0 (4-0)
(tabela)

Największą niespodzianką tej kolejki była klęska mistrzów v-świata w Eldoracie. Mimo gry w najsilniejszym ustawieniu Baridajczycy byli tylko tłem dla znakomicie spisujących się Sclavińczyków. Punkty zgubił również Wandystan, bezbramkowo remisując w Hasselandzie. Drudzy w tabeli Wandejczycy tracą do lidera dwa punkty. Kluczowe spotkanie z Teutonią wygrał Elderland i, przynajmniej chwilowo, oddalił od siebie groźbę spadku. Bez niespodzianki w Grodzisku — Sarmaci gładko uporali się z bezgłową Garapenią.

2. Liga Mikroświatowa

Trizondal-Suderland 1-0 (0-0)
Dreamland-Brodria 0-0
Slawonia-Scholandia 1-3 (0-1)
Bialenia-Pięciopolska 5-1 (2-1)
(tabela)

Trwa zwycięska passa Trizondalczyków, którzy, podobnie jak przed tygodniem, pokonali Suderland jedną bramką. Kontakt wzrokowy z liderem utrzymała Scholandia dzięki gładkiemu zwycięstwu w Slawonii. Lekką zadyszkę złapał Dreamland, któremu nie udało się zrewanżować Brodryjczykom za ostatnią porażkę. Obie drużyny musiały zadowolić się bezbramkowym remisem. W ostatnim meczu Bialenia bez trudu rozbiła Pięciopolan.

Półmetek Ligi Mikroświatowej

Półmetek Ligi Mikroświatowej

Z nami siedem kolejek 35. sezonu rozgrywek pod egidą Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Na łamach Micronational Football przyjrzymy się dotychczasowemu przebiegowi rozgrywek w obu dywizjach Ligi Mikroświatowej.

1. Liga Mikroświatowa

ReprezentacjaRozegrane meczeZwycięstwaRemisyPorażkiBramkiBilans bramekPunkty
Sclavinia742112-5+714
Wandystan742111-5+614
Baridas733113-3+1012
Hasseland73229-4+511
Sarmacja72239-4+58
Teutonia71513-4-18
Elderland722312-14-28
Garapenia70073-33-300

Liderem, co można uznać za delikatną niespodziankę, Sclavinia. Niespodziankę, bo kadra Jednorożców jest wyraźnie słabsza od potentatów pokroju Baridasu czy Wandystanu. Delikatną, bo nie można zapominać, że trenerem Sclavińczyków jest JKM Robert Fryderyk, doświadczony trener i były mistrz v-świata, który już na poprzednim v-mundialu pokazał na co go stać, wychodząc z trudnej grupy z Wandystanem i Bialenią. Sclavińczycy z wyjątkiem wpadki z Hasselandem pokonali wszystkie drużyny na podobnym poziomie, a do tego nie dali się pokonać ani Baridasowi ani Wandystanowi. Czy zatem Jednorożce mogą pokusić się o sensację i wygrać Ligę? Krótko mówiąc— tak, choć ciągle wyżej stoją szanse faworytów zajmujących pozostałe miejsca na podium.

Drugi Wandystan jest słabszy od lidera o raptem jednego gola. Po fatalnym starcie (zaledwie jeden punkt w meczach z Sarmacją i Teutonią), Wandejczycy rozkręcali się powoli, ale, mimo kolejnego drobnego potknięcia w Eldoracie, ostatnie wygrane z Baridasem i Hasselandem wskazują, że piłkarze Helmuta Walterycza wskoczyli na swój wysoki poziom i wydają się być dziś największym faworytem do końcowego triumfu.

Na trzecim miejscu z dwoma punktami straty znajdują się mistrzowie v-świata z Baridasu. Choć strzelili jak dotąd najwięcej bramek (13), to ich największym problemem jest właśnie skuteczność —Błękitni w aż czterech spotkaniach (w tym trzech u siebie) nie byli w stanie zdobyć choćby jednej bramki. Dla Timana Demollariego i jego drużyny kluczowe będą dwie pierwsze kolejki rundy rewanżowej. Bez zwycięstw nad Sclavinią i Wandystanem Baridasowi będzie bardzo trudno odzyskać tytuł mistrzowski.

Pierwsze miejsce poza podium zajmuje Hasseland z dorobkiem jedenastu punktów. Choć zdaje się, że jest to drużyna słabsza niż przed dwoma sezonami,  to nie znajduje to odbicia w wynikach. JKW Eddard Noqtern i spółka trzymają kontakt z czołówką, a niewiele brakowało, by dorobek punktowy był okazalszy, szczególnie pechowy był remis z Elderlandem. Obrońcy tytułu ciągle mają szansę na powtórkę swojego wyczynu z 33. sezonu, żeby jednak tego dokonać, będą musieli zagrać perfekcyjną rundę rewanżową.

Na kolejnych miejscach mamy aż trzy drużyny, które zgromadziły osiem oczek. Rozczarowują Sarmaci, którzy mimo świetnego początku (wygrana 3-0 z Wandystanem i remis po dobrym meczu w Baridasie) nie potrafili później pokonać żadnej innej drużyny (Garapenii nie liczymy).  Tuż za nimi najsłabsza w stawce Teutonia, dla której każdy punkt to powód do radości. Teutońskie Lwy nie jest łatwo pokonać, ta sztuka jak dotąd udała się jedynie Sclavinii, ale z pewnością na samych remisach nie będzie łatwo się utrzymać. Tym bardziej, że siódmy Elderland ma za sobą udane ostatnie tygodnie, które z pewnością dodały wiary, że uda się przegonić rywali i uratować się przed spadkiem.

Na ostatnim miejscu Garapenia, o której można powiedzieć tylko tyle, że szkoda, że zajęła miejsce którejkolwiek drużynie z 2. Ligi.

2. Liga Mikroświatowa

ReprezentacjaRozegrane meczeZwycięstwaRemisyPorażkiBramkiBilans bramekPunkty
Trizondal761017-3+1419
Scholandia750218-9+915
Dreamland742112-4+814
Suderland72322-3-19
Bialenia721412-13-17
Slawonia71334-8-46
Brodria72059-15-66
V RP70250-19-192


W niższej dywizji poprawiają sobie humory po fatalnym v-mundialu Trizondalczycy, których chyba już na pewno zobaczymy w przyszłym sezonie w 1.lidze. Dalej jest ciekawiej, na drugim miejscu zaskakująco dobrze sobie poczynająca Scholandia, która po siódmej kolejce wyprzedziła Dreamland. Zanosi się na to, że to między tymi właśnie drużynami rozegra się walka o drugie miejsce premiowane awansem. Nikogo raczej nie wystraszy czwarty Suderland, w którego meczach padło raptem pięć bramek.  Więcej spodziewaliśmy się po Bialenii i Slawonii. Dzięki wygranej z Dreamlandem z  kolan podnosi się Brodria, jeszcze niedawno bijąca się o medale. Na dnie Pięciopolska, o której nic dobrego niestety nie można powiedzieć.

Hasseland wygrywa Ligę Mikroświatową

Hasseland wygrywa Ligę Mikroświatową

Zakończył się ostatni sprawdzian przed V-Mundialem. Triumfatorem rozgrywek Ligi Mikroświatowej została drużyna narodowa Hasselandu. Na drugim miejscu rozgrywki zakończył aktualny mistrz V-świata Wandystan, a na najniższym stopniu podium uplasował się triumfator poprzedniej edycji Ligi Mikroświatowej – Baridas.

Walka o końcowy triumf w rozgrywkach trwała do ostatniej kolejki. Żadna z reprezentacji nie była w stanie odskoczyć reszcie stawki. Ostatecznie Hasseland wyprzedził Wandejczyków o jeden punkt, a Baridajczyków o pięć oczek. Na miejsach 4-6 z identycznym dorobkiem punktowym uplasowały się Sarmacja, Trizondal i Garapenia. Siódma Brodria straciła do tych trzech drużyn tylko dwa punkty. Tabelę 1. Ligi Mikroświatowej zamknęła Sclavinia, która bez menadżera zdobyła tylko 4 punkty.

Msc MPktBramki
1.Hasseland143034:8
2.Wandystan142926:9
3.Baridas142520:12
4.Sarmacja141818:16
5.Trizondal141814:18
6.Garapenia141819:24
7.Brodria141614:23
8.Sclavinia1449:44

W 2. Lidze Mikroświatowej walka była niemniej wyrównana. Ostatecznie w rozgrywkach triumfowała Bialenia, która wyprzedziła o jeden punkt Elderland, o cztery oczka Slawonię i o sześć Dreamland. W drugiej połowie tabeli znalazły się drużyny narodowe Teutonii, Scholandii, Pięciopolski i Suderlandu.

Msc MPktBramki
1.Bialenia143446:11
2.Elderland143351:7
3.Slawonia143031:7
4.Dreamland142823:19
5.Teutonia141621:30
6.Scholandia14129:28
7.Pięciopolska1466:36
8.Suderland1444:53

Rozgrywki Ligi Mikroświatowej były ostatnim testem przed V-Mundialem. Już jutro zostaną rozlosowane grupy, a pierwsze mecze turnieju odbędą się 30 grudnia.

Dwóch gospodarzy V-Mundialu

Dwóch gospodarzy V-Mundialu

Zakończyło się głosowanie Rady Delegatów w sprawie wyboru organizatora kolejnego V-Mundialu.

W głosowaniu wzięło udział 11 delegatów na 16 . Oddano 3 głosy wstrzymujące się. Spośród dwóch kandydatur oddano głosy następująco:

na Hasseland – 2 głosy;
na Garapenię i Slawonię – 6 głosów.
Tym samym Garapenia i Slawonia  zostały organizatorami imprezy.

 

Gratuluję!

 

 

/-/ Tomasz Dostojewki

Prezydent MUP

Liga Mikroświatowa na półmetku

Liga Mikroświatowa na półmetku

Liga Mikroświatowa na półmetku

 

Tydzień temu rozegrano kolejkę, stanowiące granicę połowy XXXII Sezonu Ligi Mikroświatowej. Po osiemnastu kolejkach na trzydzieści liderem pozostaje wciąż niepokonany Baridas, a sytuacja kolejnych sześciu drużyn jest mocno zbliżona.

 

18 meczów, 18 zwycięstw, 54 punktów i 66 strzelone gole – taki jest bilans Królestwa Baridasu po połowie sezonu ligi mikroświatowej. Póki co, są dosłownie poza zasięgiem rywali – nawet drugiego Wandystanu, obecnego mistrza mikroświata, który zgromadził na koncie dziewięć punktów mniej. Mistrzowie przegrywali tylko raz – właśnie z Baridasem, aczkolwiek ich bilans osłabiły trzy remisy – ze Slawonią (IX), Hasselandem (IV) i Trizondalem (VI).

W dalszej części czołówki wciąż jest bardzo ciasno. Między zamykającą tymczasowe podium, trzecią Sarmacją (39 punktów), a siódmą Sclavinią (35 punkty) są tylko 4 punkty różnicy. W drugiej połowie sezonu możemy się więc spodziewać tutaj dużych przetasowań. Najciekawsze będą mecze pomiędzy tymi drużynami – ktoś z nich przecież musi tracić punkty. Czwarte, piąte i szóste miejsce zajmują kolejno Hasseland, Brodria i Trizondal mając na koncie po 38, 36 i 36 punkty.

Górną połowę tabeli zamyka Garapenia (29 punktów) goniona przez dziewiątą Slawonię (23 p.). Ta ostatnia jest pierwszym z zespołów narodowych, który przegrywał częściej niż wygrywał. Trochę za nimi z 17 punktami na szczęście czekają młodziutka Scholandia i doświadczone VRP.

Doświadczenie na dwunastej lokacie zbiera Dreamland (średnia wieku graczy to tylko 21) oraz Suderland – oba zespoły z 12 punktów po 18 meczach. Na szarym końcu znajdują się  Bialeńczycy (14 miejsce/10 punktów), opuszczeni przez trenera Elderlandczycy (7 punktów) i zagubieni Teutonowie z zaledwie 5 punktami.

Autor : Eddard Noqtern

Wybory Prezydenta MUP już za nami

Wybory Prezydenta MUP już za nami

Kolejne wybory prezydenckie w  Mikroświatowej Unii Piłkarskiej już za nami. Do wyborów zgłosił się tylko jeden kandydat, delegat z Brodrii – Ahmed Husain – Dostojewski ( dawniej Tomasz Cyryl Dostojewski).  Po przeprowadzonym glosowaniu został on wybrany na prezydenta MUP, gdzie zastąpił na tym stanowisku ustępującego prezydenta Michała Michaelusa.

W głosowaniu udział wzięło 8 delegatów ( na 16) . Kandydaturę Ahmeda Husaina poparło 5 delegatów, 2 wstrzymało się od głosu, 1 zagłosował przeciw zaś a aż 8 delegatów nie wzięło udziału w głosowaniu.

Ahmed Husain zapowiedział m.in. aktualizację informacji w Mikropedii, Micronational Football oraz na forum Mikroświatowej Unii Piłkarskiej a także podróże po mikroświecie w celu kontroli Federacji Piłkarskich oraz możliwie pozyskania nowych.

Rozlosowano grupy V-Mundialu Wandystan 2017

Rozlosowano grupy V-Mundialu Wandystan 2017

Niniejszy artykuł jest przedrukiem z wandejskiego wydawnictwa Murawa i Walka

logo_mundial_mw

W dniu wczorajszym, tj. 3 maja 2017 r., w siedzibie Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej w Sosnowcu odbyła się ceremonia losowania grup V-Mundialu. Procedurze losowania przewodniczył Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, a gorące kulki z nazwami drużyn wyciągała jedna z nadziei wandejskiej piłki Arber Xhihani:

Arber Xhihani wyciąga kulki

Nad prawidłowym przebiegiem losowania czuwała tradycyjnie Komisja Kontroli Gier i Zakładów (niskie ukłony):

Komisja Kontroli Gier i Zakładów

W wyniku losowania 16 drużyn narodowych zostało podzielonych na cztery grupy. W grupie A oprócz gospodarzy V-Mundialu znalazły się reprezentacje Elderlandu, Slawonii oraz wracającej po kilku sezonach przerwy Sclavinii.

W grupie B znalazła się druga ekipa ostatniej Ligi Mikroświatowej – Hasseland. Resztę stawki uzupełniają aktualny wicemistrz Bialenia, Teutonia oraz debiutujący na Mundialu Suderland.

Stawkę drużyn w Grupie C otwiera trzecia drużyna ostatniej Ligi Mikroświatowej – Baridas. Ponadto w grupie tej zagrają Dreamland, Trizondal i Garapenia.

Ciekawie przedstawia się skład Grupy D. Zagrają w niej pięciokrotny mistrz mikroświata – Sarmacja, półfinaliści poprzedniego V-Mundialu Brodria i Pięciopolska oraz Scholandia, która w przeszłości wygrywała mistrzostwo.

Pierwsze mecze V-Mundialu odbędą się już w poniedziałek 8 maja o 19:00. W meczu otwarcia na Wandejskim Stadionie Narodowym im. megaprinsa Koniecznego w Genosse-Wanda Stadt Wandystan zagra ze Slawonią. W innych ciekawych meczach w Ludwikoburbańsku na Stadionie im. Ofiar Monarchofaszyzmu zagrają dwaj półfinaliści poprzedniego Mundialu – Brodria i Pięciopolska, a na Ludowym Stadionie im. Wielkiego Brata w Sangjang Hasseland, druga ekipa ostatniej edycji Ligi Mikroświatowej, zagra z aktualnymi wicemistrzami, Bialenią.

Pełny plan spotkań 1. kolejki fazy grupowej V-Mundialu:

Grupa A

(Genosse-Wanda-Stadt) Slawonia – Wandystan

(Precelourbańsk) Elderland – Sclavinia

Grupa B

(Sangjang) Hasseland – Bialenia

(Jutro Anhalckie) Teutonia – Suderland

Grupa C

(Las Vandas) Dreamland – Baridas

(Sosnowiec) Trizondal – Garapenia

Grupa D

(Winnica-Radzieck) Scholandia – Sarmacja

(Ludwikoburbańsk) Brodria – Pięciopolska

Ranking Mikroświatowy – mocny lider i liczna grupa pościgowa

Ranking Mikroświatowy – mocny lider i liczna grupa pościgowa

Po kolejnym sezonie Ligi Mikroświatowej przyszedł czas na kolejną edycję Rankingu Mikroświatowego. Podsumowuje on postawę reprezentacji w sześciu ostatnich sezonach – obejmuje więc dwa ostatnie V-Mundiale oraz cztery ostatnie edycje Ligi Mikroświatowej. Na czele bez zmian – zdecydowanie prowadzi Wandystan, który ma prawie 130 punktów przewagi nad kolejną drużyną narodową. Na drugim miejscu, pomimo kilku słabszych sezonów, wciąż znajduje się Sarmacja. Jednak przewaga nad kolejnymi reprezentacjami jest już tylko symboliczna – trzecia Bialenia traci tylko punkt, czwarty Hasseland dwa punkty, a piąta Brodria pięć punktów.

Ranking Mikroświatowy ma jedynie charakter statystyczny. O rozstawieniach reprezentacji w najbliższym V-Mundialu zadecyduje postawa w ostatnim sezonie Ligi Mikroświatowej. Tak więc w pierwszym koszyku znajdą się najprawdopodobniej Wandystan, Hasseland, Baridas i Brodria.

Msc+/-ReprezentacjaPkt+/-
1.0Wandystan329+5
2.0Sarmacja200,5-13
3.+3Bialenia199,5+8,5
4.0Hasseland198,5+5
5.+3Brodria195,5+16,5
6.-3Pięciopolska192,5-4
7.+3Trizondal157,5+5
8.-3Dreamland154,5-11
9.+2Baridas139+12
10.+4Slawonia134+11
11.-4Abachazja129,5-15
-2Elderland129,5-4
13.-1Teutonia117,5+5
14.+1Scholandia61,5+10,5
15.+1Garapenia37+20
Wandystan wygrywa Ligę Mikroświatową

Wandystan wygrywa Ligę Mikroświatową

Zakończyła kolejna edycja rozgrywek w ramach Ligi Mikroświatowej. Triumfatorem generalnego sprawdzianu przed najważniejszą imprezą półrocza został gospodarz najbliższego V-Mundialu Mandragorat Wandystanu.

Drużyna narodowa Wandów wygrała rozgrywki w 1.Lidze Mikroświatowej w bardzo dobrym stylu. W czternastu spotkaniach ani razu nie doznali porażki, zanotowali cztery remisy i dziesięć zwycięstw. W takiej dyspozycji piłkarze z Mandragoratu będą głównymi faworytami V-Mundialu. Za plecami Wandystanu ciasno. Drugi Hasseland i trzeci Baridas zdobyły po 27 punktów, czwarta Brodria o dwa oczka mniej. Nieco zawiodła wracająca do elity Sarmacja, która zajęła dopiero piątą lokatę.

Msc MPktBramki
1.Wandystan143427:3
2.Hasseland142726:13
3.Baridas142723:14
4.Brodria142526:14
5.Sarmacja142019:12
6.Trizondal141922:18
7.Slawonia1465:33
8.Bialenia1401:42

W 2. Lidze Mikroświatowej wyrównaną walkę o triumf w rozgrywkach stoczyły Teutonia, Elderland i Garapenia. Ostatecznie pierwsza z reprezentacji wyprzedziła pozostałe o, odpowiednio, dwa i trzy punkty.

Msc MPktBramki
1.Teutonia122620:9
2.Elderland122439:24
3.Garapenia122330:9
4.Pięciopolska121917:12
5.Scholandia121510:22
6.Dreamland1287:25
7.Abachazja1253:25

Teraz przed selekcjonerami czas na ostateczne szlify. Mają na to trzy tygodnie. W poniedziałek 8 maja rusza V-Mundial na wandejskich stadionach. Wiadomo już, że zagra na nim nowa-stara reprezentacja – Sclavinia. Obecnie rada Delegatów decyduje także o przyjęcie Suderlandu.

Ranking Mikroświatowy – czołówka bez zmian

Ranking Mikroświatowy – czołówka bez zmian

Po zakończonym sezonie Ligi Mikroświatowej w Rankingu Mikroświatowym nie zaszły większe zmiany. Na pierwszych czterech miejscach bez zmian. Liderem wciąż jest Wandystan, aktualny mistrz mikroświata oraz zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mikroświatowej. Drugą pozycję pomimo sezonu spędzonego w 2. Lidze Mikroświatowej zajmuje Sarmacja. Trzecia jest wciąż Pięciopolska. Jednak spadek do 2. Ligi Mikroświatowej oznacza, że szanse na zachowanie tej lokaty po kolejnym sezonie są znikome. Na czwartej lokacie znajduje się Hasseland. Po raz ostatni w zestawieniu, na 14. miejscu znalazła się Surmenia.

Msc+/-ReprezentacjaPkt+/-
1.0Wandystan329+5
2.0Sarmacja213,5-14,5
3.0Pięciopolska196-10
4.0Hasseland193,5+2
5.+1Bialenia191+26
6.+2Brodria179+30,5
7.-2Dreamland165,5-6
8.+2Trizondal152,5+12,5
9.-2Abachazja144,5-6
10.-1Elderland133,5-11
11.0Baridas127+3
12.+2Slawonia123+28
13.-1Teutonia112,50
14.-1Surmenia104+7
15.0Scholandia51+35
16,NGarapenia17+17