Odświeżona MUP

Odświeżona MUP

Dzisiejszy dzień był niezwykle pracowity dla administracji MUP w osobie Prezesa Organizacji Lorda Dartha Kanzlera. Od godzin porannych do właściwie teraz dokonywane były zmiany w funkcjonowaniu forum MUP oraz biuletynu MUP, których głównym celem było uaktualnienie systemów je obsługujących.

Biuletyn MUP (http://mup.mikronacje.info) dorobił się nowej witryny internetowej opartej o najnowszą odsłonę systemu WordPress. Zmieniła się także wizualizacja strony, która została odświeżona i unowocześniona. Dzięki temu informacje prezentowane na stronie będą czytelniejsze, a zarządzanie nimi po stronie administracyjnej łatwiejsze. Zaimplementowany został także mechanizm, który w przyszłości pozwoli na łatwiejszą aktualizację platformy.

Kolejną i to znacznie dalej idącą zmianą były prace przy Forum MUP (http://mup.mikronacje.info/forum/), które doczekało się nie tyle uaktualnienia platformy co całkowitej jej zmiany. Mało atrakcyjne Simple Machine Forum zastąpiła najnowsza odsłona systemu forumowego PhpBB 3. Podobnie jak w przypadku Biuletynu uzyskano dzięki temu nowoczesny i przyjemniejszy wygląd, dostęp do dodatkowych funkcji administratorskich i znacznie większe możliwości konfiguracyjne.

Jak widać Mikroświatowa Unia Piłkarska dąży do jeszcze aktywniejszego pokazania się na arenie międzynarodowej. Należy przy tym pamiętać, że już w tej chwili jest to najliczniejsza organizacja międzynarodowa wirtualnego świata, która łączy zarówno członków politycznych organizacji OPM i UKW. Dużym plusem MUP jest skupianie się na v-światowym sporcie, ze szczególnym uwzględnieniem Piłki Nożnej.

Zachęcamy wszystkich aktywnych sportowców wirtulnego świata o śledzenie wydarzeń w MUP.

 • Fajnie tylko, że Prezes nie zapytał się innych delegatów o zmianę forum. Mnie na przykład phpbb nie odpowiada zupełnie, jest dla mnie całkowicie niefunkcjonalne.

  Taki był problem zapytać czy zorganizować jakąś ankietę?

 • Lord Darth Kanzler

  Hm, nie widzę powodów dla których o zmianie technicznej mieliby decydować delegaci… w dużej mierze zresztą nieobecni.

  Zmiana była podyktowana tym, że stare forum było nieaktualne, a poza tym dostawałem informacje o problemach z logowaniem.

  PhpBB3 jest szybsze, czytelniejsze i w ogóle ładne jest to forum.

 • Lord Darth Kanzler

  Poza tym zmianę robiłem akurat gdy miałem czas i chęci. A prosić innych o to to ja już nie zamierzam.

 • Cudnie. Czyli liczy się to co uzna Prezes, a cała reszta jest nieważna? Kwestie techniczne są, jak sądzę, rónie istotne co merytoryczne.

  MUP nie została stworzona do dyktatu, ale do kompromisu. Kompromisu wielu osób, a nie prezesa z samym sobą.

  A co do zachwalania phpbb3 – są na ten temat różne zdania, zatem na przyszłość proponuję jednak konsultowanie tego typu decyzji.

 • Lord Darth Kanzler

  Yyy… przeginasz. Wszelkie decyzje merytoryczne są podejmowane wspólnie. Pozamerytoryczne nie muszą. Takie jest moje zdanie.

  To, że akurat Tobie się phpbb nie podoba, nie oznacza, że decyzję o tym, czy zmienić system na lepszy, który działa, w przeciwieństwie do poprzedniego, trzeba uzgadniać w 20 osobowym gronie, po tygodniach debaty i głosowaniu… bez przesady proszę.

Comments are closed.