Jedenastka marzeń! [cz. 1]

Jedenastka marzeń! [cz. 1]

V-Mundial już na horyzoncie. Baridajczycy i Sklavińczycy kończą malować swoje stadiony, a sprzątaczki na nich zamiatać szatnie dla sportowców. To co na boisku jeszcze przed nami, ale już trwają spekulacje kto zostanie kolejnym mistrzem mikroświata w piłce nożnej. Aktualni czempioni ze Sarmacji są bez formy, ale trener von Thorn-Broniek nie raz i nie dwa udowadniał, że na najważniejsze zawody potrafi przygotować zespół jak mało kto.

1
Skupmy się dzisiaj na przewidywaniach kto potencjalnie ma największe szansę zostać gwiazdą mistrzostw. Jedenastka marzeń jaką przygotowaliśmy składa się z zawodników o najwyższym poziomie umiejętności i jest niezwykle zaskakująca. Minimalna liczba belek, jak się okazało, by znaleźć się w tym zestawieniu to 13. Ustawienie jest ofensywne(z trójką w obronie, piątką w pomocy i dwójką napastników), a to ze względu na to, że zawodnicy przednich formacji jednak górują umiejętnościami w Lidze Mikroświatowej.

3

Zacznijmy zatem od obsady bramki:
1. Hamilton LOGAN – Dreamland, 13 belek
Wybór nie mógł być inny. Jedyny bramkarz w całej lidze na tak wysokim poziomie umiejętności. W zeszłym sezonie pięć razy zachował czyste konto(na 11 rozegranych spotkań), a zespół Dreamlandu należał do grona trzech najlepszych defensyw ligi. W wyborze do “11” po piętach deptało mu aż pięciu innych bramkarzy z jedną belką mniej, ale to Logan jest tym numerem jeden. Czy na V-Mundialu okaże się zaporą nie do przejścia dla napastników? Okaże się już niebawem.

Teraz czas na obrońców. To oni przewyższają swoimi umiejętnościami całą resztę, ale 12 belek ma w tej chwili aż 8 zawodników.

14. Olgierd SMOKOWSKI – Pięciopolska, 14 belek
Wyróżniająca się postać w 2.lidze, Tak, tak, ubiegły sezon spędził na zapleczu krezusów mikroświatowej piłki. Ułatwiło mu to tylko zostanie wybranym najlepszym zawodnikiem sezonu tego poziomu rozgrywek. Smokowski w kadrze wystąpił już ponad sto razy, ale nie należy do tych, którzy angażują się w akcje ofensywne. Filar obrony VRP przyczynił się do tego, że bezproblemowo zajęła ona pierwsze miejsce z przewagą 14 punktów, tracąc zaledwie 5 goli. To obecnie najlepszy obrońca w całej Lidze Mikroświatowej, co potwierdza świetnym notami za grę.

13. Pal Baerentzen – Dreamland, 13 belek
Kolejny zawodnik defensywny z wicemistrza poprzedniego sezonu, ekipy Dreamlandu. W sezonie XXI uplasował się na trzecim miejscu w rankingu najbardziej wartościowego gracza, co uwidacznia jakim jest pewnym punktem w drużynie. Świetnie sobie radzi zarówno grając głową, ale i także włączając się do akcji ofensywnych wykorzystując swoją niebagatelną szybkość. Jak na takie umiejętności jest jednak mało skuteczny, w 60 meczach ustrzelił zaledwie jednego gola. Myślę, że przed nim jeszcze kilka sezonów niezłej gry, jako, że jest to najmłodszy zawodnik w “jedenastce marzeń”.

4. Zacarias CLARA – Samban Zachodni, 13 belek
Jak cały zespół rozgrywający swoje mecze na National Stadium Ururu, objawienie sezonu. Został również wybrany numerem jeden spośród wszystkich zawodników ubiegłego sezonu. Warto nadmienić, że wyróżnia się niesamowicie równym, wysokim poziomie gry. Samban z nim w skłądzie stracił zaledwie 13 bramek w szesnastu spotkaniach i stwarza to okazję to myślenia na poważnie o mistrzostwie. Z takim zawodnikiem w składzie to jak najbardziej realne.

Autorem tekstu jest Lorenzo Sastre! Już wkrótce rozpracuje pomoc i atak! Dziękujemy i zapraszamy!

Comments are closed.