Kwalifikacje mundialowe...

To co było, a nie jest...
SobonPiotr

Kwalifikacje mundialowe...

Postautor: SobonPiotr » 18 gru 2007, o 20:29

Była gdzieś poruszona kwestia kwalifikacji mundialowych. Dotyczyła ona stworzenia drugiej ligi kwalifikacyjnej ze słabszymi drużynami. Tamten temat został zamknięty, postanowiłem więc stworzyć nowy.

Moje zdanie: Myślę, że takie coś mogłoby się sprawdzić, ale przy minimum dwudizestu drużynach. Jeśli weźmiemy po osiem klubów na `ligę` to niestety liga będzie mało efektywna, dużo bedzie zależało od przypadku. Kontuzja zawodnika będzie wykluczała zawodnika na bardzo długi moment. Im więcej drużyn i rozgrywek tym większa szansa na zniwelowanie przypadkowości w mundialu.

Z tego co wiem, ma dołaczyć do ligi kilka nowych drużyn, ale też kilka pewnie odpadnie. Trzeba sprawdzić ile drużyn pozostanie i jak chcą inni.

Syrlian Diaz
Gracz środka pola
Posty: 164
Rejestracja: 25 lis 2007, o 15:57

Odp: Kwalifikacje mundialowe...

Postautor: Syrlian Diaz » 18 gru 2007, o 21:04

Osiem drużyn to nie jest zła ilość, wręcz przeciwnie. Puchary można tworzyć przy 8, 16 itd. drużynach. W takim razie byłaby możliwość stworzenie głównego pucharu oraz takiego mini-pucharu (dla słabszych drużyn).

Awatar użytkownika
Arkadij Magov
Junior
Posty: 86
Rejestracja: 20 lis 2007, o 19:02
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Odp: Kwalifikacje mundialowe...

Postautor: Arkadij Magov » 18 gru 2007, o 23:25

No z pucharami ja bym się nie rozdrabniał.

Natomiast co do kwalifikacji to jestem za. Byle w każdej lidze było minimum 5 klubów. Teraz strasznie długo trwa zanim każdy zagra z każdym. A tak gra zyskałaby na dynamice.
Z socjalistycznym pozdrowieniem

Arkadij Magov

SobonPiotr

Odp: Kwalifikacje mundialowe...

Postautor: SobonPiotr » 19 gru 2007, o 09:01

Ale jeśli byłoby mało drużyn to niestety byłby to mocny cios, dla drużyn, które chcę  do mundialu dołaczyć. W przypadku pięciu drużyn, jedna kontuzja przekreślałaby zawodnika na cały sezon. Czasami zdarzają się nawet trzy kontuzje i co wtedy? Wtedy w drużynie zawodników bhrak.

Syrlian Diaz
Gracz środka pola
Posty: 164
Rejestracja: 25 lis 2007, o 15:57

Odp: Kwalifikacje mundialowe...

Postautor: Syrlian Diaz » 19 gru 2007, o 15:23

Zgadzam sie z moim poprzednikiek, ale obecny sezon jest troche nudny. Ja bym sie rozdrabnial na dwa puchary;)
Przepraszam, ze bez polskich znakow.

Awatar użytkownika
Arkadij Magov
Junior
Posty: 86
Rejestracja: 20 lis 2007, o 19:02
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Odp: Kwalifikacje mundialowe...

Postautor: Arkadij Magov » 19 gru 2007, o 23:11

Przepraszam, poprawka... Ja powiedziałem, że w lidze bym widział minimum 5 klubów.
Arkadij Magov pisze:Byle w każdej lidze było minimum 5 klubów.


Miałem na myśli minimum 8 klubów na każdą ligę.

A dwa puchary... Moim zdaniem to mało ciekawe by było i zdecydowanie osłabiałoby rangę pucharów. Chyba, że zostaje tak jak jest (jedna mega liga dla wszystkich -  16 zespołów x 2 mecze w sezonie=32 mecze=32 tygodnie=ponad pół roku) to dwa puchary mogą wejść.
Z socjalistycznym pozdrowieniem

Arkadij Magov

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Odp: Kwalifikacje mundialowe...

Postautor: MichalORhada » 27 gru 2007, o 15:17

Co do kwalifikacji - myślę, że dzielenie ma sens, jeżeli liczba graczy będzie odpowiednia. Obecnie mamy 16 członków (http://mup.mikronacje.info/?page_id=7), z czego musimy zastanowić się nad dwoma nieaktywnymi - A-W i Monderią (nieaktywne zarówno jako drużyny, jak i delegaci w MUP). Biorący w obecnym mundialu Słomagrom nie jest już brany pod uwagę, ze względu na upadłość.

Oczywiście w tych 16 są też nowi członkowie, dotychczas nie biorący udziału - Dreamland, Tyrencja i Luminat. Tak więc ogólnie liczba uczestników następnego sezonu będzie oscylować w okolicach 14-15, może uda się przekonać więcej państw. Jak sądzicie, od ilu graczy powinno się podzielić ligę?
(-) Michał O'Rhada, Delegat WRM

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Odp: Kwalifikacje mundialowe...

Postautor: Marcin Sokołowicz » 27 gru 2007, o 22:15

Myślę że w 1 lidze powinno być 8 zespołów a w drugiej reszta. Nie powinniśmy dawać liczby nieparzystej bo nie chcemy żadnego pauzowania. Już w 2 lidze możemy sobie na pauzowanie pozwolić. Więc przykładowo:

Mamy 15 zespołów:
8 w 1 lidze
7 w 2 lidze

Mamy 14 zespołów:
8 w 1 lidze
6 w 2 lidze

Najlepiej żeby w turnieju brała parzysta liczba zespołów. Lepszy pomysł można by zrealizować w przypadku posiadania 20 zespołów. W 1 lidze grałoby 8 drużyn, a 2 liga podzielona została by na dwie grupy po 6 zespołów.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2007, o 22:19 przez Marcin Sokołowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Piłka nożna - to trzyma mnie w v-świecie

(-) Marcin kaw. Komosiński, Delegat Trizondalu
Książe Księstwa Trizondalu, Redaktor Naczelny Trizondal Football

PvGratz
Podawacz piłek
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2007, o 17:40

Odp: Kwalifikacje mundialowe...

Postautor: PvGratz » 29 gru 2007, o 23:16

Pozwolę sobie zabrać głos w toczącej się dyskusji. A więc sugeruję stworzenie systemu grupowego w sposób następujący:
Mając 14 zespołów:
8 w 1. lidze
6. w 2. lidze

Mając 20 (docelowo ;P)
8 w 1.
Dwie dywizje: po 6 w każdej. Albo 4 dywizje po 3 w każdej... tylko że w tym przypadku kontuzja może sprowadzić kataklizm na dany zespół... jednak dzięki temu, gra będzie ciekawsza, a kontuzje zwiększą swą 'ważność'

Awatar użytkownika
Arkadij Magov
Junior
Posty: 86
Rejestracja: 20 lis 2007, o 19:02
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Odp: Kwalifikacje mundialowe...

Postautor: Arkadij Magov » 3 sty 2008, o 19:15

Moim zdaniem jeżeli tylko jest możliwość to powinniśmy tworzyć ligi tej samej wielkości, tak aby czas rozgrywek w obu był taki sam. Jeden zespół różnicy to już 2 tygodnie różnicy.
Z socjalistycznym pozdrowieniem

Arkadij Magov


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości