XII Mundial - wybór organizatora

Archiwalne debaty i głosowania
zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

XII Mundial - wybór organizatora

Postautor: zbbrow » 7 sty 2015, o 17:48

Delegaci,

Zgodnie z Rozporządzeniem Prezydenta MUP z dnia 15 listopada 2010 r. w sprawie procedury wyboru i dookreślenia obowiązków organizatora v-mundialu Rozpoczynam procedurę wyboru organizatora XII v-Mundialu. Oferty można zgłaszać w tym wątku do 14 stycznia 2015 r. włącznie. Następnie odbędzie się debata oraz głosowanie.

Przypomnę, że oryginalna wymagania wyglądają nastepująco, dodam jednak, że ze względu na obecną sytuację proszę traktować to bardziej elastycznie - najważniejsze są chyba aktywne publikacje wyników z chociaż krótkim komentarzem:
Oferta konkursowa winna zawierać następujące informacje:
a) pismo przewodnie, zawierające zwięzły opis kandydatury;
b) proponowany model (format) organizacji rozgrywek;
c) wstępny terminarz i harmonogram v-mundialu, ze szczególnym uwzględnieniem opisu ceremonii otwarcia i zamknięcia turnieju, wskazania lokalizacji poszczególnych gier i imprez towarzyszących;
d) adres internetowy witryny v-mundialu;
e) logo v-mundialu.
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Juliette » 14 sty 2015, o 22:25

Szanowni Państwo!
W imieniu Republiki Palmowej mam zaszczyt przedstawić naszą ofertę.
Głęboko liczę na Państwa aprobatę i poparcie! :)


XII V-Mundial
Republica de Palma 2015Pismo przewodnie, zawierające zwięzły opis kandydatury.

Republica de Palma, choć mikronacyjnym stażem nie dorównuje wielu delegacjom, jest jedną z najprężniej rozwijających się polskich mikronacji, która nigdy nie miała kompleksów w rywalizacji z innymi. La Palma tworzona jest przez ludzi związanych z wirtualnym światem od wielu lat, a za naszą kandydaturą stoi fakt wielu udanych imprez, których to nasza mikronacja była głównym organizatorem. Chociażby zeszłoroczne flagowe, międzynarodowe zmagania, w których uczestniczyła rzesza osób z wielu państw.
Dla przykładu:
- Regatta la Copa del Pollino to zawody, w których wystartowało notabene 23. uczestników z 12. krajów.
- Copa del MicroMundo de Haxball - pierwsza, można rzec testowa, edycja tego turnieju to 10 drużyn, czyli 20. zawodników reprezentujących 7 mikronacji.
Obywatele Republiki Palmowej uwielbiają realizować duże przedsięwzięcia i "wyciskać" z nich jak najwięcej aktywności całego mikronacyjnego społeczeństwa. Tak samo będzie i tym razem! V-Mundial jest niebywałą okazją do pobudzenia wielu krajów, by uczestniczyły w wspólnej zabawie. Nasza kandydatura zapewni możliwość aktywizacji całej społeczności poprzez różne eventy poboczne, a całość na bieżąco będą opisywały media La Palmy.


Proponowany model (format) organizacji rozgrywek.

Model, który proponujemy nie odbiega niczym od ostatniego mundialu. Trzymamy się tego samego schematu, czyli: mecze grupowe (Coincide Grupo), ćwierćfinały(Cuatros de final),półfinały (Semifinales) i FINAŁ (Final).
Podział na 4 grupy, rywalizacja na zasadzie "każdy z każdym" (jeden mecz oraz rewanż). Dwie najlepsze podczas meczów grupowych drużyny z każdej czwórki awansują do ćwierćfinałów, zwycięzcy rywalizują ze sobą w półfinałach i stamtąd dwie najlepsze drużyny trafiają do finału.


Wstępny terminarz i harmonogram v-mundialu, ze szczególnym uwzględnieniem opisu ceremonii otwarcia i zamknięcia turnieju, wskazania lokalizacji poszczególnych gier i imprez towarzyszących.

Mecz otwarcia planujemy już na 1 marca. Akurat zakończy się okres ferii zimowych, więc wydaje nam się, że nic nie spowoduje problemów z organizacją imprezy. Ostatni mundial odbył się w 2013r., wszyscy więc są głodni gry o najwyższe cele. Tak szybkie rozpoczęcie imprezy nie spowoduje jednak żadnych problemów organizacyjnych. W grupach gramy 6 meczów (proponujemy środy i niedziele), więc faza grupowa zakończy swoje zmagania: 19 marca. W niedzielę rozegrane zostaną ćwierćfinały (22 marca), w kolejną środę półfinały (25 marca) i na zakończenie wielki finał 1 kwietnia br.
Jeśli terminarzu uda się dotrzymać, kończymy mundial przed okresem świąt wielkanocnych, a więc unikniemy również możliwej, realnej migracji świątecznej. Wszystkie mecze proponujemy na godzinę 21.00

Reasumując:
1.03-19.03 - faza grupowa
22.03 - ćwierćfinały
25.03 - półfinały
1.04 - FINAŁ


Ceremonia otwarcia:

Ceremonia otwarcia będzie miała miejsce przed meczem otwarcia o godzinie 19.30 - chcemy zaprosić wszystkich kibiców na kanał IRC, gdzie będzie to oficjalnie prowadzone. Zostaną przedstawione wszystkie drużyny, wraz z sylwetkami trenerów.
Proponujemy dwie drogi śledzenia prezentacji: wersja tekstowa (na forum), wersja video (realizacja PalmaVision), która będzie również okazją do retransmisji części ceremonii. Chcemy zachęcić trenerów do przybycia na wspólną konferencję prasową, gdzie, mamy nadzieję, budując emocję zagrzeją swoich zawodników do walki, a kibiców do jeszcze większego zaangażowania.


Ceremonia zamknięcia:

Odbędzie się po meczu finałowym, czyli 1 kwietnia o godzinie 21.00. To na niej wręczone zostaną pamiątkowe statuetki finalistom oraz rozwiązanie konkursów mających miejsce w czasie mundialu. Ceremonie zamknięcia mają to do siebie, że są krótkie, ale bardzo treściwe.
Po oficjalnej części, zgodnie z Palmową tradycją, odbędzie się después de la fiesta, gdzie wszyscy zainteresowani przy butelce najlepszego rumu będą mogli podzielić się wspaniałymi emocjami ostatniego miesiąca.


Imprezy towarzyszące

Oczywiście uważamy, że V-Mundial musi być w centrum uwagi i nie ma mowy, żeby w tym czasie organizować coś, co nie jest z nim związane. Przede wszystkim kierujemy swoją uwagę w stronę kibiców; mają przecież mobilizować zawodników do walki.
Proponujemy zatem konkurs graficzny na najbardziej kreatywny szalik, zachęcimy wszystkich, by każda reprezentacja posiadała także nieoficjalny hymn reprezentacji. Stworzone zostanie specjalne narzędzie do obstawiania wyników spotkań, które wyłoni najlepszego typera mikroświata.

Republica de Palma to przede wszystkim piękne plaże pełne ludzi. Atrakcją dla wszystkich kibiców płci męskiej na pewno będą piękne Palmiarki, a wszystkie panie będą mogły raczyć się widokiem prawdziwych macho. Tawerny będą przygotowane na rzesze kibiców, a zapasy rumu już są przygotowywane. Wszystko to pozwoli zaangażować i ściągnąć zainteresowanie większej liczby osób.

Nie można zapominać, że v-Mundial to przede wszystkim zabawa trenerów drużyn narodowych. My o nich pamiętamy będziemy starać się przybliżać ich sylwetki. To oni będą przeżywać największe emocje- zaprosimy ich do debat, dyskusji - z bliska poznamy ich odczucia, przeżycia. Jedną z najważniejszych rzeczy będzie relacjonowanie meczy na bieżąco. Po każdej kolejce będzie można liczyć na emocjonujące opowieści wprost z boiska: w wersji tekstowej oraz wizualnej.


Miejsca zmagań:

Stadiony La Palmy słyną raczej ze skromnego urządzenia ich i nie mieszczą wprawdzie wielu kibiców, ale zapewniamy, że dla wszystkich znajdzie się miejsce, a ich skromna architektura tworzy wspaniałą atmosferę. Proponujemy 8 lokacji:
Santiago de Palma - Estadio Olmipico
Salinas - Estadio Huracano
Armadillo- Estadio Municipal de Armadollo
Mendoza - Estadio del Los Ganadores
Santa Maria - Estadio Juan Pablo Morales

Na potrzeby mundialu powstaną stadiony w kolejnych trzech miejscowościach:
La Ventana
Puerto Zafiro
Caraiba


Adresy internetowy witryny v-Mundialu

Wszelkie informacje dotyczące v-Mundialu zostaną umieszczone na podstronie forum Republiki Palmowej, rozważamy również stworzenie"stref kibica" na forach państw uczestniczących w mundialu, gdzie będziemy zamieszczać wszystkie informacje dotyczące przebiegu eventu, jak i ogłaszać imprezy poboczne. Często zdarza się, że fajne wydarzenia nie są efektywnie wykorzystywane do aktywizacji społeczeństw. Będziemy starać się, by za równo trenerzy, jak i obserwatorzy dobrze się bawili i v-Mundial był rzeczywistym świętem mikroświata, a nie tylko organizatora i trenerów.


Logo:

Obrazek
Juliette da Firenza

igor_zd
Podawacz piłek
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2014, o 15:40
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: igor_zd » 14 sty 2015, o 23:07

Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowni Delegaci,

W imieniu Baridajskiego Związku Piłki Nożnej oraz Sclavińskiego Związku Piłki Nożnej niniejszym zgłaszam Królestwo Baridasu oraz Konsulat Sclavinii do organizacji XII v-Mundialu.

Obrazek

Dwunaste międzymikroświatowe mistrzostwa świata to wydarzenie, które nie może się odbyć gdzie indziej niż na ziemiach baridajsko-sclavińskich, posiadających długą tradycję i historię piłkarską.

Niechaj nie zwiodą Was wybrukowane uliczki baridajskiej Almery — to stąd, w otoczeniu tradycji trwającej ponad dekadę, będziecie mogli dojechać nowoczesnymi pociągami Królewskich Kolei Baridajskich i promami na Awarę Południową, gdzie na stadionie im. Związku Tkaczek Baridajskich odbędzie się mecz otwarcia mistrzostw, przygotowany na przyjęcie kibiców z całego mikroświata.

Finałowe emocje z kolei rozbudzone zostaną w sclavińskiej Republice Scholandzkiej, gdzie stadion im. Armina Frederika będzie mógł gościć niezmierzoną ilość fanatyków emocji piłkarskich.

Przez całe mistrzostwa licencje na transmisję będą darmowe, wobec czego każdy w swoim zakątku mikroświata będzie mógł oglądać zmagania piłkarzy na stadionach Baridasu i Sclavinii. A w przerwie między zmaganiami dla chętnych przygotowane zostaną studia piłkarskie komentujące przebieg v-mundialu i konkursy, w których do wygrania będzie sława oraz liberty.

O bezpieczeństwo podczas rozgrywek piłkarskich dbać będą zwitariusze, zaś w kawiarniach pojawią się najwykwitniejsze trunki z najstarszych winnic baridajskich.

A to nie wszystko. Każdy element tradycji Baridasu i Sclavinii będzie miał swoje zastosowanie w mistrzostwach. Pokażemy nie tylko grę piłkarską, na której się znamy, wszakże mamy sporo drużyn — nie tylko w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej. Pokażemy także to, co osiągnęliśmy przez te wiele lat istnienia. Pokażemy to, jaki mamy klimat. I zrobimy to z rozmachem.

  Stadiony:

  Królestwo Baridasu
 • Awara Południowa - rozpoczęcie,
 • Almera,
 • Cracoffia,
 • Ciuad de Bravo,
 • Markona,

  Konsulat Sclavinii
 • Eldorat,
 • Vankinner,
 • Esperanto,
 • Grań,
 • Republika Scholandzka - zamknięcie.

  Stadiony zapasowe w Altborku (Baridas) oraz Nowym Kotwiczu (Sclavinia).

  Wstępny terminarz:
 • Rozpoczęcie: 15 sierpnia 2015,
 • Rozgrywki w soboty i wtorki,
 • Ostatnia kolejka fazy grupowej (6): 1 września
 • Ćwierćfinały: 5 września
 • Półfinały: 8 września
 • Finał: 12 września

  Dogodny termin pozwoli na zabawę dla niemal wszystkich zainteresowanych kibiców. Do tego czasu przygotowane zostaną atrakcje poboczne oraz otoczka narracyjna.

  Rozgrywki odbędą się systemem czterech równoległych grup z której awansują po 2 zespoły.

  Strona internetowa: http://mundial.sarmacja.org
Dlaczego więc nie Baridas ze Sclavinią?

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Juliette » 17 sty 2015, o 23:21

Szanowni Państwo!

Mamy 17 stycznia. Nie powinniśmy rozpocząć już głosowania?
Liga jest nieaktywna już od pewnego czasu. Każdy jest głodny emocji! :)

Przypominam, iż zaplanowaliśmy Mundial na marzec i zależy nam, by w przypadku wygranej już teraz móc rozpocząć przygotowania. Zakładaliśmy, że Szanownym Delegatom, z Panem Prezydentem na czele również na tym zależy.

Co się dzieje z Panem Prezydentem? Widzę, iż wczoraj był na forum, niemniej bez żadnych oznak aktywności...
Mamy nadzieję, iż Pan Prezydent, jako Sarmata, nie będzie aż w tak widoczny sposób utożsamiał się z kandydaturą rodaków i nie rozpocznie głosowania w marcu :D
Juliette da Firenza

Siergiusz Asketil
Gwiazda Stadionu
Posty: 319
Rejestracja: 3 lut 2014, o 18:53
Federacja: BZPN

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Siergiusz Asketil » 18 sty 2015, o 13:53

Baridajski Związek Piłki Nożnej również zastawia się, gdzie podział się Prezydent... Aczkolwiek uważam, że nieformalnie debatę możemy już rozpocząć.

Przypominam, iż zaplanowaliśmy Mundial na marzec i zależy nam, by w przypadku wygranej już teraz móc rozpocząć przygotowania.

Czy marzec, nawet, jeżeli formalności poszłyby sprawnie, nie jest zbyt krótkim czasem na kwestie organizacyjne tak dużej imprezy? Baridas i Sclavinia zaproponowały późniejszą datę z uwagi właśnie na chęć profesjonalnego przygotowania się do wydarzenia. Ponadto warto zaznaczyć, że nie każdy pasjonat piłki nożnej będzie mógł się w marcu zaangażować.
(—) Siergiusz Asketil
Baridajski Związek Piłki Nożnej

Ex-Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, były Delegat Główny Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Juliette » 18 sty 2015, o 17:57

Czy marzec, nawet, jeżeli formalności poszłyby sprawnie, nie jest zbyt krótkim czasem na kwestie organizacyjne tak dużej imprezy? Baridas i Sclavinia zaproponowały późniejszą datę z uwagi właśnie na chęć profesjonalnego przygotowania się do wydarzenia.

My, Palmowcy, jesteśmy ludźmi czynu. Na organizację zostawiliśmy sobie plus/minus miesiąc. Wbrew pozorom, to dużo czasu. Co nie znaczy, rzecz jasna, że Mundial będzie "drugiej klasy". Nie, Szanowni Państwo! Potrafimy się zmobilizować i w tym okresie zorganizować niepowtarzalne widowisko.
Oczywiście, to deklaracje. Jeśli chcecie wiedzieć, czy damy radę, musicie dać dam szansę :D
My wiemy, że podołamy. Też nie możemy doczekać się tych emocji, to nas niesamowicie motywuje.
Moi drodzy, nie dajmy się zwariować ;) 7 miesięcy na zorganizowanie v-Mundialu? Do tego czasu będziemy potwornie znudzeni!

Ponadto warto zaznaczyć, że nie każdy pasjonat piłki nożnej będzie mógł się w marcu zaangażować.

A to zabawne :) Dlaczego Seńor tak twierdzi? Marzec, naszym zdaniem, jest idealnym rozwiązaniem!
Proszę mi powiedzieć w takim razie, w czym wrzesień jest lepszy? :)

Poza tym, macie emocjonujący tekst. Bardzo barwna otoczka, niemniej brak konkretów (dotyczących choćby imprez dodatkowych). Stawianie w tym przypadku na Waszą kandydaturę.. jest strzałem w ciemno :)
Juliette da Firenza

igor_zd
Podawacz piłek
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2014, o 15:40
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: igor_zd » 18 sty 2015, o 20:07

Juliette pisze:
Czy marzec, nawet, jeżeli formalności poszłyby sprawnie, nie jest zbyt krótkim czasem na kwestie organizacyjne tak dużej imprezy? Baridas i Sclavinia zaproponowały późniejszą datę z uwagi właśnie na chęć profesjonalnego przygotowania się do wydarzenia.

Moi drodzy, nie dajmy się zwariować ;) 7 miesięcy na zorganizowanie v-Mundialu? Do tego czasu będziemy potwornie znudzeni!


Mimo wszystko wypowiadałbym się w swoim imieniu ;) Poza tym Sarmaci słynni są z tego, że stawiają na jakość. W międzyczasie można zorganizować rozgrywki Ligi v-światowej, w ramach których mogliby się 'rozegrać' piłkarze ze związków, które do MUPu dołączyły niedawno ;)

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Juliette » 19 sty 2015, o 00:08

Mimo wszystko wypowiadałbym się w swoim imieniu

Wypowiadam się w imieniu Palmowców.

Poza tym Sarmaci słynni są z tego, że stawiają na jakość.

Seńorze! Widzę zawoalowaną sugestię, iż nasz mundial będzie gorszej jakości. Nic bardziej mylnego! Proszę spojrzeć na nasz plan. Mamy gotową koncepcję i zrealizujemy ją w 100%! Nie są to słowa rzucone na wiatr - bez opieszałości potrafimy już w marcu zorganizować niesamowite wydarzenie.

W międzyczasie można zorganizować rozgrywki Ligi v-światowej, w ramach których mogliby się 'rozegrać' piłkarze ze związków, które do MUPu dołączyły niedawno ;)

Naprawdę zorganizowano "przetarg" na mundial po to, by w międzyczasie rozegrać jeszcze jedną ligę v-światową?

Szanowni konkurencji! Mogłabym otrzymać odpowiedź na ten pominięty fragment, mianowicie dlaczego wrzesień jest lepszym miesiącem niż marzec? Zafascynowało mnie to stwierdzenie :)
Juliette da Firenza

igor_zd
Podawacz piłek
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2014, o 15:40
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: igor_zd » 19 sty 2015, o 11:32

Juliette pisze:
Poza tym Sarmaci słynni są z tego, że stawiają na jakość.

Seńorze! Widzę zawoalowaną sugestię, iż nasz mundial będzie gorszej jakości. Nic bardziej mylnego! Proszę spojrzeć na nasz plan. Mamy gotową koncepcję i zrealizujemy ją w 100%! Nie są to słowa rzucone na wiatr - bez opieszałości potrafimy już w marcu zorganizować niesamowite wydarzenie.


Każdy odczyta, co chce odczytać ;) Przedstawiam tylko nasze podejście do tematu organizacji.

Juliette pisze:
W międzyczasie można zorganizować rozgrywki Ligi v-światowej, w ramach których mogliby się 'rozegrać' piłkarze ze związków, które do MUPu dołączyły niedawno ;)

Naprawdę zorganizowano "przetarg" na mundial po to, by w międzyczasie rozegrać jeszcze jedną ligę v-światową?


Czy to jest problem? Czy organizacja jednego stoi w sprzeczności z drugim?

Juliette pisze:Szanowni konkurencji! Mogłabym otrzymać odpowiedź na ten pominięty fragment, mianowicie dlaczego wrzesień jest lepszym miesiącem niż marzec? Zafascynowało mnie to stwierdzenie :)


Cieszę się, że nasza oferta wzbudza zainteresowanie już na poziomie terminu rozgrywek ;) Uważamy, że przez ten czas przygotować możemy wiele różnych atrakcji, zarówno od strony merytorycznej (tematyka, różnorodność etc.), jak i technicznej (strony internetowe, aplikacje etc.). Jednocześnie marzec nie jest do końca wygodnym terminem dla obywateli, którzy się uczą - początki semestrów, powroty do szkoły, końcówki wystawiania ocen i tym podobne sprawy niekoniecznie dobrze wpłyną na morale podopiecznych na oraz przed mistrzostwami ;)

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Juliette » 19 sty 2015, o 16:09

Czy to jest problem? Czy organizacja jednego stoi w sprzeczności z drugim?

Odpowiedź na to pytanie, rzecz jasna, jest aż nadto oczywista :)
Swoją drogą, co to za różnica, czy Mundial, na który czekamy od praktycznie roku będzie za miesiąc czy za kolejne pół roku? :)

Jednocześnie marzec nie jest do końca wygodnym terminem dla obywateli, którzy się uczą - początki semestrów, powroty do szkoły, końcówki wystawiania ocen i tym podobne sprawy niekoniecznie dobrze wpłyną na morale podopiecznych na oraz przed mistrzostwami

Oj, ale to samo można powiedzieć o wrześniu (wówczas planujecie finały) :D
Nie oszukujmy się, nigdy nie znajdziemy takiego terminu, który będzie odpowiadał wszystkim :)
Juliette da Firenza


Wróć do „Archiwum Obrad”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości