Sprawozdanie z organizacji XV-VMundialu Orientyka 2016

Awatar użytkownika
PetrosDomestosigos
Podawacz piłek
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2016, o 21:18
Federacja: Surmeńska Podosfera

Sprawozdanie z organizacji XV-VMundialu Orientyka 2016

Postautor: PetrosDomestosigos » 13 gru 2016, o 22:31

Dostojni,

Jako przedstawiciel organizatorów XV-tego V-Mundialu Orientyka mam przyjemność przedstawienie niniejszego podsumowania pod ocenę Rady Delegatów. Co prawda formalnie ocenę taką powinna wystawić Rada Rewizyjna, jednak ponieważ w RR zasiadam ja i dostojny Tomović, czyli dwaj z organizatorów, w oczywisty sposób obowiązek ten, dla uniknięcie stronniczości, spada na Radę Delegatów.

Postaram się przedstawić suche fakty dotyczące organizacji. Jak wiemy, XV-ty V-Mundial rozpoczął się oficjalnie 29 października, jednak już od 11 października otwarta została strona Mundialu (http://mundial.surmenia.eu), na której zawarte były przygotowane wcześniej wspólnymi siłami informacje o boiskach, infrastrukturze i organizatorach. Oficjalne zakończenie to finał 26 listopada, ale podsumowania na stronie pojawiały się do 5 grudnia.

W trakcie trwania V-Mundialu na stronie ukazało się łącznie 26 artykułów - sprawozdań z meczów, podsumowań drużyn, informacji dla kibiców i atrakcji dodatkowych, takich jak "Mundialowy Humor", ciekawostki i plebiscyty - przewidywanie zwycięzcy oraz głosowanie na przebój Mundialu. Informacje o tych artykułach były umieszczane w prowadzonych przez dostojnego Tomovicia kącikach mundialowych na forach państw uczestniczących oraz na forum MUP. Ale strona V-Mundialu to nie tylko wspomniane artykuły. Na stronie, poza wcześniej wspomnianymi informacjami znajdowały się aktualizowane na bieżąco informacje o spotkaniach ich miejscach, terminarze i tabele punktacji poszczególnych grup. Na początku mundialu przedstawiony był zapowiedziany wcześniej film promocyjny.

Obok relacjonowania i uatrakcyjniania przebiegu turnieju organizatorzy opracowali szereg kwestii dotyczących technikaliów - spotkania zostały podzielone między stadiony, a także zorganizowane zostało rozegranie nieprzewidzianego w normalnym trybie rozgrywek meczu o trzecie miejsce. Pozostałe kwestie techniczne pozostawały w gestii administratora ligi - dostojnego Roberta von Thorna, któremu dziękujemy za współpracę.

Nie mam zamiaru ukrywać tego co nie wyszło w organizacji tego Mundialu. Przede wszystkim - jeden ze współorganizatorów, to jest Trizondal, niemal w ogóle nie wziął udziału w przygotowaniach i w ogóle w bieżącej organizację w trakcie trwania imprezy. W związku z tym organizacja była niewątpliwie osłabiona na starcie. Również po stronie pozostałych państw miało miejsce osłabienie demograficzne - dlatego niestety niespełniona została zapowiedź, że każde państwo zapewni dwie osoby pracujące nad organizacją.

W związku z tymi problemami nie zostały zrealizowane niektóre z zapowiedzi - nie przedstawiono oficjalnego hymnu Mundialu, nie stworzony został planowany "Skarb kibica", który miał być przewodnikiem po państwach organizujących. Również oprawa infrastruktury ograniczyła się do informacji ma stronie, bez rozwinięcia które pozostało w sferze planów. Ilość towarzyszących wydarzeń została ograniczona - w szczególności zabrakło środków na zorganizowanie otwarcia i zamknięcia w formie spotkania na IRCu. Fakt, że w bieżącą obsługę relacji zaangażowane były tylko dwie osoby przełożył się też na pewne opóźnienia w ich publikowaniu.

Podsumowując - jesteśmy świadomi braków, które się pojawiły. Wynikały one z okoliczności - praktycznej nieobecności Trizondalu oraz ograniczonych zasobów ludzkich dwóch pozostałych organizatorów. Tym niemniej większość postawionych w przedstawionej przed wyborem ofercie zapowiedzi zostało zrealizowanych. Wydaje mi się, że ogólnie rzecz ujmując organizacja wypadła nie najgorzej, choć mi osobiście ciężko porównać z poprzednimi edycjami, których nie miałem okazji obserwować. Wierzę jednak, że ocena udzielona przez kibiców w ankiecie, gdzie na 23 głosy 19 było pozytywnych, 3 średnie i tylko 1 umiarkowanie negatywny świadczy, że nasze wysiłki nie poszły na marne. Dziękuję za te głosy i za docenienie pracy organizatorów.

Na zakończenie chciałbym szczególnie podziękować swojemu właściwie jedynemu współpracownikowi przy tym dziele - dostojnemu Ludwikowi Tomoviciowi, z którym opracowywaliśmy wspólnie szczegóły organizacji a który potem niestrudzenie biegał od forum do forum, aby relacje docierały do wszystkich kibiców.

Dziękuję także za wsparcie Prezesowi MUP, dostojnemu Michałowi Michaelusowi, za wsparcie i wyrozumiałość mimo pewnych niedociągnięć.

Kończąc - dziękuję Delegatom za danie nam przy ostatnim wyborze Organizatora szansy i mam nadzieję że w waszej opinii tej szansy nie zmarnowaliśmy. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Szczęść Boże!
Petros Domestosigos
Delegat Surmeńskiej Podosfery

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Sprawozdanie z organizacji XV-VMundialu Orientyka 2016

Postautor: Michaelus » 14 gru 2016, o 21:27

Szanowny Towarzyszu Delegacie,

Dziękuję bardzo za przedstawienie wyczerpującego raportu. I oczywiście zachęcam wszystkich Delegatów do udziału w dyskusji.
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Amal Chigu
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 17:12
Federacja: Garapeński Związek Sportowy
Kontaktowanie:

Re: Sprawozdanie z organizacji XV-VMundialu Orientyka 2016

Postautor: Amal Chigu » 14 gru 2016, o 22:07

Skoro jestem proszony to opinie takową wystawie.

Jak wszyscy wiedzą był to mój pierwszy mundial, więc nie mogę porównać go do poprzednich. Mimo wszystko nie znajduję uchybień w jego organizacji. Fakt Trizondal zawiódł, jednak ja (i zapewne znaczna część uczestników) nie odczułem tego. Dostojni Delegaci świetnie spełnili misję której się podjęli, dodajmy że misję trudną i czasochłonną.

Zapewne na długo zapamiętam gdy czytałem opinię o meczu Kugaria-Sarmacja (4:0), gdyby nie Dostojni nie zaznałbym tej radości.

Reasumując Mundial wypadł znakomicie a organizatorzy świetnie wywiązali się ze swoich obowiązków.

Dostojni,
Dziękuje wam w imieniu swoim w wszystkich kibiców.
W ''cywilizowanym'' świecie znany jako Wiktor von Vihren.

Krzysztof Hans
Junior
Posty: 57
Rejestracja: 27 mar 2016, o 10:24
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal
Kontaktowanie:

Re: Sprawozdanie z organizacji XV-VMundialu Orientyka 2016

Postautor: Krzysztof Hans » 15 gru 2016, o 20:41

Bardzo chciałbym przeprosić was w imieniu Trizondalu i przede wszystkim swoim za brak pomocy w organizacji. Biorę wszystko na klatę gdyż to wina nie kraju a moja. Kulturalno-sportowy mózg Trizondalu jakim jestem tym razem zawiódł na całej szerokości.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Sekretarz ds. Kultury w Trizondalu
- Selekcjoner repezentacji Trizondalu
- Delegat Trizondalu w MUP

karakachanow
Podawacz piłek
Posty: 21
Rejestracja: 12 maja 2015, o 23:16
Federacja: LWZPN

Re: Sprawozdanie z organizacji XV-VMundialu Orientyka 2016

Postautor: karakachanow » 19 gru 2016, o 23:31

I tak za sprawne przeprowadzenie mundialu - dziękujemy!


Wróć do „Archiwum RD”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości