Kalendarz turniejów

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Kalendarz turniejów

Postautor: Juliette » 29 mar 2015, o 11:51

Moi drodzy!

Zabierzmy się do pracy. Włóżmy teraz odrobinę wysiłku, by wypracować kompromis i w przyszłości mieć mniej na głowie:)
Mianowicie proponuję wprowadzić stały kalendarz rozgrywek. Widziałam na forum, że był już taki plan, nie wiedzieć czemu utknął w miejscu. Zauważcie, że obecnie nie mamy cyklicznych terminów, gramy poniekąd „z doskoku”.

Proponuję, na razie bardzo luźno:
• Jesień – V-Mundial
• Wiosna – Puchar Interkontynentalny
Terminy są do dopracowania, skorygujemy je wspólnie.
Czas pomiędzy tymi wydarzeniami będziemy maksymalnie wypełniać krótkimi Ligami V-Światowymi (w takim formacie, jak obecnie). Nie zapominając o przerwach (2-3 tygodniowych).

Co nam da opracowanie kalendarza? Ano to, że po każdym turnieju nie będziemy marnować czas na zastanawianie się, co dalej. Będzie sprawniej (bo kończymy jeden turniej i wiemy, na czym stoimy) i efektywniej(bo mamy krótką przerwę, trenerzy wiedzą, kiedy wracają i ile mają czasu na przygotowanie drużyn).

Dlatego chciałabym poznać Wasze opinie dotyczące tego pomysłu. I propozycje, które miesiące w zaproponowanym okresie będą najbardziej odpowiednie.

Wiąże się z tym kolejny pomysł. Mianowicie sugeruję, byśmy po każdym zakończonym Pucharze Interkontynentalnym przeprowadzali wybór Organizatora V-Mundialu. Takie państwo miałoby wówczas plus/minus pół roku czasu. To wystarczające, by przygotować wydarzenie takiego formatu, ale myślę też, że państwo nie zdąży upaść w takim okresie ;D

Zapraszam do debaty, która potrwa do niedzieli, 5 kwietnia. Mamy święta po drodze, więc w razie braku kompromisu, termin przedłużę.
Przypominam, iż w debacie mogą brać udział również Delegaci Pomocniczy :)
Juliette da Firenza

Orjon Surma
Junior
Posty: 89
Rejestracja: 15 lut 2015, o 15:10
Federacja: żadna
Lokalizacja: Czarnolas (Księstwo Sarmacji)

Re: Kalendarz turniejów

Postautor: Orjon Surma » 29 mar 2015, o 12:41

Według mnie warto coś takiego wprowadzić i w tej kwestii zgadzam się z Prezydent.
(-) Orjon von Thorn-Surma
Delegat Główny Surmenii przy Mikroświatowej Unii Piłkarskiej

mail: kapi0543@gmail.com

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Kalendarz turniejów

Postautor: Michaelus » 29 mar 2015, o 13:39

Oczywiście. Powinien być stały kalendarz jak w prawdziwej piłce. Czyli cykl 4-letni (4 sezonowy). Wiosną i jesienią imprezy o wyższej randze (kwestia uzgodnienia kiedy v-mundial), a w lecie i zimą rozgrywki niższej rangi.
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Kalendarz turniejów

Postautor: zbbrow » 29 mar 2015, o 17:29

Mistrzostwa jesienią, proponowałbym sprecyzować miesiące tak, żeby daty nie zależały już od organizatora, tylko od nas w MUP. Październik byłby chyba najbardziej optymalny i wtedy datę rozpoczęcia ustalano by już z organizatorem mundialu w zależności od tego jak akurat skończy się liga.

Bardzo się ciesze, że będziemy kontynuować szybkie ligi z podziałem na dywizje co daje zawsze bardziej wyrównaną walkę między zespołami.

Co do samego pucharu to pozostaje pytanie o sposób rozgrywania. Osobiście proponowałbym również system CL używany przy mistrzostwach, tylko zamiast 4 grup zrobić na przykład 2 grupy. Co myślicie?
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Kalendarz turniejów

Postautor: Juliette » 29 mar 2015, o 23:29

Podsumowując dzisiejszy dzień, same pozytywne głosy :)

Co do samego pucharu to pozostaje pytanie o sposób rozgrywania. Osobiście proponowałbym również system CL używany przy mistrzostwach, tylko zamiast 4 grup zrobić na przykład 2 grupy. Co myślicie?

A jakie mamy alternatywy jeszcze?
2 grupy jak dla mnie brzmi trochę sceptycznie. Zakładając rewanże... nie będzie za długo się ciągnąć? Tym bardziej, że liczymy na wzrost liczby Federacji w MUP.

Czekam na kolejne opinie :)
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Kalendarz turniejów

Postautor: Juliette » 31 mar 2015, o 16:23

Zapewne łatwiej będzie Wam odnieść się do konkretu.

Kalendarz

Co o nim myślicie?

- Ligi V-Światowe
Jest nas obecnie 17. Dzielimy się na 2 grupy (w jednej 9 drużyn i w drugiej 8).
Rozpatruję „większą” grupę.
Jest 9 drużyn, czyli każda z nich musi rozegrać 8 meczy. Plus rewanże, daje nam to 16 meczy, czyli 8 tygodni.

- Puchar interkontynentalny (Propozycja Seńora Zbigniewa: System CL, z tym, że podział na 2 grupy)
Czyli znowu na mecze grupowe musielibyśmy poświęcić 8 tygodni. Ćwierćfinał, półfinał i finał to 1,5 tygodnia. Łącznie 9,5 tygodnia.

- V-Mundial również wydłuża się 5,5 tygodnia.

Plan ten naniosłam na kalendarz tylko dlatego, żebyście mogli łatwiej to sobie wyobrazić. Ciężko teoretyzować, nie mając tego przed oczami.
Czekam na opinie, jak widzicie taki rozkład? Który rzecz jasna nie wyklucza odchyleń, przecież nikt nikogo nie zmusi, by V-Mundial organizował akurat 4-tego października :)

I oczywiście, jeśli nasz liczba znowu się powiększy (co byłoby pożądane!), terminy te ulegną zmianie.
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Hugo Miramontes
Podawacz piłek
Posty: 37
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 14:46
Federacja: La Palma

Re: Kalendarz turniejów

Postautor: Hugo Miramontes » 31 mar 2015, o 23:15

Osobiście wydaje mi się, że powinniśmy czym prędzej rozpocząć sezon Ligi Światowej. Przestoje niczego nie zmieniają, a zależy nam na ciągłym rozwoju. Zastępując dwa miesięczne przestoje w kalendarzu, będziemy mogli tam wrzucić jeszcze puchar interkontynentalny. I możemy działać systemem mundial, liga, puchar, liga, mundial ;)

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Kalendarz turniejów

Postautor: Juliette » 1 kwie 2015, o 17:06

Zastępując dwa miesięczne przestoje w kalendarzu, będziemy mogli tam wrzucić jeszcze puchar interkontynentalny. I możemy działać systemem mundial, liga, puchar, liga, mundial ;)

Grając takim systemem non stop może się zdarzyć, że V-Mundial nagle wypadnie w czerwcu...
Juliette da Firenza

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Kalendarz turniejów

Postautor: zbbrow » 4 kwie 2015, o 00:24

Hugo Miramontes pisze:Osobiście wydaje mi się, że powinniśmy czym prędzej rozpocząć sezon Ligi Światowej. Przestoje niczego nie zmieniają, a zależy nam na ciągłym rozwoju.

Dwutygodniowe przerwy wydają się być optymalne, więc proponuję rozpoczęcie ligi za tydzień, 12 kwietnia.

Juliette pisze:Seńora Zbigniewa

Senor Zbyszko, ze Zbigniewem nie mam nic wspólnego! ;-)

Juliette pisze:- Puchar interkontynentalny (Propozycja Seńora Zbyszka: System CL, z tym, że podział na 2 grupy)

Zaproponowałem CL z podziałem na 2 grupy, żeby były to inne rozgrywki niż mundial.

Mamy teraz 17 drużyn, więc sytuacja wygląda tak:
* Liga Mikroświatowa z podziałem na dwie dywizje, 9 tygodni
* V-Mundial w trybie CL z normalnym podziałem na cztery grupy, 6.5 tygodnia
* Puchar Interkontynentalny w trybie CL z podziałem na dwie grupy, 10.5 tygodnia

Jest też opcja nieco bardziej kreatywna, rozegranie Pucharu w trybie CL z maksymalną ilością grup i wtedy z 8 grup (jedna z 3 drużynami) awansowałaby jedna drużyna do ćwierćfinału. Taki sezon potrwałby zaledwie 4.5 tygodnia i byłby najbliżą opcją pucharu - zamiast par od początku byłyby grupy dwuosobowe (plus jedna z 3 drużynami).

Na teraz wyglądamy tak:
* 12 kwietnia - 14 czerwca Liga Mikroświatowa
dwa tygodnie przerwy
* 28 czerwca - 30 sierpnia Liga Mikroświatowa
dwa tygodnie przerwy
* 13 września - 29 listopada Puchar Interkontynentalny w wariancie dwugrupowej
dwa tygodnie przerwy
* 6 grudnia - 7 lutego Liga Mikroświatowa
dwa tygodnie przerwy
* 21 lutego - 6 kwietnia V-Mundial
dwa tygodnie przerwy + wyrównanie do niedzieli
* 24 kwietnia - 26 czerwca Liga Mikroświatowa
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Kalendarz turniejów

Postautor: Juliette » 7 kwie 2015, o 12:17

Seńor Zbyszko, dzięki raz jeszcze! ;)

Przedstawię swoją modyfikację. I zaraz wytłumaczę, dlaczego tak.

  • 19 kwietnia - 21 czerwca Liga Mikroświatowa
    dwa tygodnie przerwy
  • 5 lipca - 6 września Liga Mikroświatowa
    dwa tygodnie przerwy
  • 20 września - 28 października V-Mundial
    dwa tygodnie przerwy + wyrównanie
  • 15 listopada - 9 stycznia Liga Mikroświatowa
    dwa tygodnie przerwy
  • 24 stycznia - 6 kwietnia Puchar Interkontynentalny

1. Przede wszystkim, proponuję jednak mimo wszystko wyjątkowo 3-tygodniową przerwę. Biorąc pod uwagę, że chce dołączyć do nas Bialenia - bądźmy na tyle wyrozumiali i poczekajmy ten tydzień. Jest nas więcej - Liga będzie trwała 2 miesiące. Nie każmy czekać im aż tyle..
Czekając na Bialenię - zyskamy na tym. Jeśli będzie nas więcej - będzie więcej meczy i mniej drużyn będzie "pauzować" --> kolejny plus dla nas.
Poza tym jesteśmy po V-Mundialu, dajmy odpocząć trochę dłużej trenerom :)
To jak, wykażemy trochę empatii? :)

2. Proponuję jednak jesienią V-Mundial, Puchar Interkontynentalny wyrzucić wiosną.
Dlatego, że mamy kandydatów na organizatora. Sami dobrze wiecie, że niełatwo o to do tej pory było - wykorzystamy tą szansę?

PS. Czekam na opinie do czwartku do 15:00.
Juliette da Firenza


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości