XII Mundial - wybór organizatora

Archiwalne debaty i głosowania
Siergiusz Asketil
Gwiazda Stadionu
Posty: 319
Rejestracja: 3 lut 2014, o 18:53
Federacja: BZPN

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Siergiusz Asketil » 19 sty 2015, o 22:40

Juliette pisze:Swoją drogą, co to za różnica, czy Mundial, na który czekamy od praktycznie roku będzie za miesiąc czy za kolejne pół roku? :)

Ja osobiście, z uwagi na obowiązki realne, będę w marcu nieobecny. Nie jestem tutaj odosobniony, bo wiem, że takich osób jest więcej.

Juliette pisze:Oj, ale to samo można powiedzieć o wrześniu (wówczas planujecie finały) :D

Końcówka wakacji jest jednak datą zdecydowanie dogodniejszą. Wtedy większość osób ma jeszcze wolne lub dopiero powraca do pracy/szkoły.

Juliette pisze:Nie oszukujmy się, nigdy nie znajdziemy takiego terminu, który będzie odpowiadał wszystkim :)

Owszem, ale możemy spróbować wybrać najmniej uciążliwy :)
(—) Siergiusz Asketil
Baridajski Związek Piłki Nożnej

Ex-Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, były Delegat Główny Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: zbbrow » 20 sty 2015, o 23:12

Cieszę się, że delegaci sami zaczęli debatę! Otrzymaliśmy dwie równie ciekawe oferty - to bardzo cieszy!

Juliette pisze:Przypominam, iż zaplanowaliśmy Mundial na marzec

Nie do końca, planowaliśmy w nowym roku rozpocząć kolejne rozgrywki i zrobiliśmy wszystko, żeby MUP składał się z 16 drużyn, żebyśmy mieli możliwość rozegrania mundialu. Przepisy MUP stanowią jednak, że o terminarzu zasadniczo decyduje organizator mundialu.

Juliette pisze:Mamy nadzieję, iż Pan Prezydent, jako Sarmata, nie będzie aż w tak widoczny sposób utożsamiał się z kandydaturą rodaków i nie rozpocznie głosowania w marcu

Kandydatura Baridasu i Sclavinii jest mi "obca", można wręcz się pokusić o stwierdzenie, że konkurencyjna - ja jestem Premierem innej prowincji. Oczywiście kibicuję im, jednak nie ma to wpływu na moją prezydenturę.

Mamy dwie mocne oferty, a terminarz to jedna z różnic. W przypadku Mundialu w Baridasie i Sclavinii rozegralibyśmy na pewno jeszcze jeden sezon ligi, co jednocześnie dałoby konkretny czas na przygotowanie do mundialu, bo po raz pierwszy wiedzielibyśmy, że ten w końcu się odbędzie. Ja widzę plusy i minusy w obu terminach i nawet gdybym miał decydować jedynie z perspektywy terminarzu, nie wiem w tej chwili którą opcję bym wolał!

Otwieram również oficjalnie debatę, która zakończy się we wtorek, 27 stycznia o godzinie 23.00! W razie potrzeby zostanie ona przedłużona.
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

igor_zd
Podawacz piłek
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2014, o 15:40
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: igor_zd » 21 sty 2015, o 01:11

Siergiusz Asketil pisze:
Juliette pisze:Oj, ale to samo można powiedzieć o wrześniu (wówczas planujecie finały) :D

Końcówka wakacji jest jednak datą zdecydowanie dogodniejszą. Wtedy większość osób ma jeszcze wolne lub dopiero powraca do pracy/szkoły.


Dokładnie -12.09 to max. 2 tydzień nauki, więc część zainteresowanych nie zdąży jeszcze zeszytów kupić ;) Reszta będzie odpoczywała i trenowała do v-mundialu ;)

Siergiusz Asketil
Gwiazda Stadionu
Posty: 319
Rejestracja: 3 lut 2014, o 18:53
Federacja: BZPN

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Siergiusz Asketil » 21 sty 2015, o 15:41

Uzupełniając naszą ofertę wydaje mi się, że powinniśmy dodać fakt zaangażowania wielu baridajskich oraz sclavińskich instytucji. Już teraz można powiedzieć na pewno, że do współpracy przyłączyłoby się Radio Sarmacja - po raz pierwszy moglibyśmy mieć zatem możliwość wysłuchania relacji z v-Mundialowego boiska. Zupełnie nowe możliwości narracyjne.

Ponadto v-Mundial, w przypadku wyboru Baridasu i Sclavinii, pozostawiłby za sobą pewne pamiątki. O takowe zadbałaby Poczta Baridajska oraz Mennica Eldoracka.

Owszem, nasza oferta pod względem przedstawienia jest bardzo uboga w porównaniu do propozycji Republiki Palmowej. Zapewniamy jednak, że długi czas na przygotowania oraz profesjonalne podejście do tematu może zaowocować interesującym wydarzeniem :)
(—) Siergiusz Asketil
Baridajski Związek Piłki Nożnej

Ex-Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, były Delegat Główny Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Juliette » 21 sty 2015, o 23:22

Bezcelowo przepychamy się z przekonaniem konkurencji do swojego terminu. Sami Delegaci zadecydują, czy wolą wcześniej, czy później.

Co do "rozegrania się" nowych federacji. Nikt nie broni im przecież grać meczów towarzyskich. Kolejny sezon Ligi Światowej wprowadzi monotonię. Do tej pory było urozmaicane: v-Mundial, Puchar Interkontynentalny. Jest sens wprowadzać aż taką monokulturę? Prawdę mówiąc, kolejne sezony nie wzbudzają aż takich emocji, co mundial. I z pewnością nie aktywizują społeczeństwa w tym samym stopniu.
Przypominam, że od ostatniego mundialu minęło 15 miesięcy. Czekając do sierpnia, ten czas wzrośnie do 2 lat! Toż to aż dwa lata bez v-Mundialu!
A co, jeśli do tego sierpnia jakaś drużyna się wykruszy i magiczna "16" pryśnie?

Nie dramatyzujmy aż tak co do marca. Klimat posesyjny, po feriach, semestry dopiero się rozkręcają - nie trzeba poświęcać im tyle czasu.


Uzupełniając naszą ofertę wydaje mi się, że powinniśmy dodać fakt zaangażowania wielu baridajskich oraz sclavińskich instytucji. Już teraz można powiedzieć na pewno, że do współpracy przyłączyłoby się Radio Sarmacja - po raz pierwszy moglibyśmy mieć zatem możliwość wysłuchania relacji z v-Mundialowego boiska. Zupełnie nowe możliwości narracyjne.

Proszę sięgnąć do naszej oferty - również zapewniamy oprawę tekstową oraz wizualną.

Owszem, nasza oferta pod względem przedstawienia jest bardzo uboga w porównaniu do propozycji Republiki Palmowej. Zapewniamy jednak, że długi czas na przygotowania oraz profesjonalne podejście do tematu może zaowocować interesującym wydarzeniem

To miłe, że konkurencji trzeźwym okiem potrafią porównać oferty.
Owszem, mamy plan, i jeśli wygramy, przystępujemy już do realizacji, nie zaś do dopiero co nadawania kształtu.
Juliette da Firenza

igor_zd
Podawacz piłek
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2014, o 15:40
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: igor_zd » 22 sty 2015, o 23:24

Juliette pisze:Bezcelowo przepychamy się z przekonaniem konkurencji do swojego terminu. Sami Delegaci zadecydują, czy wolą wcześniej, czy później.


Juliette pisze:Nie dramatyzujmy aż tak co do marca. Klimat posesyjny, po feriach, semestry dopiero się rozkręcają - nie trzeba poświęcać im tyle czasu.


Oczywiście, ale miło byłoby zacząć od siebie ;)

Juliette pisze:Proszę sięgnąć do naszej oferty - również zapewniamy oprawę tekstową oraz wizualną.


Czyli odrzucając to co, nazwijmy to, standardowe, pozostają tylko szaliki i hymny, które leżą w gestii kibiców oraz narzędzie do typowania. Które póki co nie istnieje. Więc nie powiem żeby było to coś w dużym stopniu wykraczające ponad to, co padło z naszej strony. Z tymże będziemy mieli więcej czasu na dopracowanie wszelkich imprez towarzyszących wraz z zapleczem technicznym (czego świadectwem jest chociażby strona, która ma przewidziane miejsca pod dobudowanie kilku naprawdę ciekawych rzeczy).

Siergiusz Asketil
Gwiazda Stadionu
Posty: 319
Rejestracja: 3 lut 2014, o 18:53
Federacja: BZPN

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Siergiusz Asketil » 23 sty 2015, o 21:41

W ogóle, strasznie mnie boli nieobecność pozostałych federacji piłkarskich. Może by tak jakieś komentarze z zewnątrz...? Dyskusja pomiędzy konkurentami jest oczywiście dobra, ale spójrzmy prawdzie w oczy: nasze 3-4 federacje nie mogą być ostoją MUP.
(—) Siergiusz Asketil
Baridajski Związek Piłki Nożnej

Ex-Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, były Delegat Główny Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej

Ludwik Tomovic
Gwiazda Stadionu
Posty: 277
Rejestracja: 15 sie 2014, o 15:33
Federacja: Nogometna Zveza Slavonije
Lokalizacja: Njitica

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Ludwik Tomovic » 23 sty 2015, o 23:39

Na podstawie tych prezentacji wyrobiłem już swoje zdanie i wiem za którą kandydaturą się opowiem, jednak do czasu głosowania niech pozostanie to tajemnicą.
/-/
Ludwik Tomović

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: Juliette » 24 sty 2015, o 19:24

Panowie, jaki sens ma ta debata? Przedstawiliśmy swoje oferty, każdy po ich przeczytaniu powinien wyrobić sobie swoje zdanie i wybrać faworyta. I jak widzimy po opinii Seńora Ludwika, tak się stało.
I tak, największym kryterium będzie fakt, czy mieszkańcy mikroświata chcą V-Mundialu za miesiąc czy za pół roku.
Jak widać, Delegaci nie mają żadnych pytań.

Szanowny Panie Prezydencie,
proponowałabym zakończyć już tą "debatę" i rozpocząć głosowanie. Niepotrzebnie przeciągamy...
Juliette da Firenza

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: XIII Mundial - wybór organizatora

Postautor: zbbrow » 26 sty 2015, o 02:27

Juliette pisze:Szanowny Panie Prezydencie,
proponowałabym zakończyć już tą "debatę" i rozpocząć głosowanie. Niepotrzebnie przeciągamy...

Mimo wszystko chciałbym dać wszystkim możliwość wypowiedzi, więc zaczekamy już do wtorku trzymając się ustalonych terminów. Głosowanie tuż tuż! :)
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości