Reforma MUP

Archiwalne debaty i głosowania
zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Reforma MUP

Postautor: zbbrow » 27 paź 2014, o 15:43

Możecie mnie lubić lub nie, ataki ze strony Al Rajn to już norma w MUP, ale wszyscy zgadzamy się co do jednej rzeczy - Unia Piłkarska wymaga reformy. Bardzo się cieszę, że Al Rajn sam zaproponował pewne zmiany, bo to pokazuje, że w pewnych kwestiach myślimy podobnie.

# Kraje członkowskie MUP
Trener drużyny Al Rajn zaproponował zmniejszenie limitu drużyn wymaganych od członków MUP z dwóch i zmiana zapisu, który wymaga od członka niepodległości lub posiadania tego statusu w przeszłości. O ile nie zgadzam się co do zmiany i tak już bardzo niskiego limitu dwóch drużyn do zaledwie jednej, to druga zaproponowana zmiana jest dokładnie tym o czym myślałem. Przy obecnej ilości aktywnych osób zainteresowanych X11 w mikronacjach warto wykorzystać potencjał większych państw takich jak Al Rajn czy Sarmacja, skąd można wystawić więcej niż jedną reprezentację. Umożliwienie prowincjom objęcie status członka w MUP.

# Rozgrywki
Wszyscy pamiętamy okropnie długie sezony dawnej ligi v-światowej, które każdemu się nudziły. W tej chwili wprowadziłem już znane Wam zmiany - gramy w dwóch dywizjach z spadkami i awansami. Daje nam to szybki i dynamiczny sezon. Taki sezon trwa około 2 miesiące i spokojnie możemy rozgrywać parę sezonów pod rząd, a w przerwach mundial (raz lub dwa razy do roku) jak już uzbieramy odpowiednią liczbę drużyn.

# Komunikacja
Komunikacja w MUP jest ogromnym problemem. Widzę głównie Siergiusza oraz Juana Pablo, a reszta nawet jak odwiedza forum to mało kiedy się odezwie. Swego czasu wysyłałem nawet email do każdego z delegatów, ale to również nie przyniosło dużego efektu - zaledwie 23.5% otworzyło email. Tutaj nie mam żadnego pomysłu jak problem rozwiązać, bo na X11 przenieść się nie możemy ze względu na problem dostępu dla delegatów, którzy nie są trenerami. Juan Pablo Morales zasugerował, żebyśmy spróbowali stworzyć wątki odnośnie realnego futbolu i jest to bardzo ciekawy pomysł, ale też wymaga Waszego zaaganżowania.

# Promocja MUP
W tej kwestii chciałbym, żeby każda reprezentacja miała swój wątek na forum krajowym, w którym moglibyśmy (w tym ja lub inni prezesi) publikować komunikaty i wyniki. Do tego w zależności od chęci dojdą artykuły prasowe, itp. itd.

Czekam na komentarz i inne pomysły!
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Reforma MUP

Postautor: Juan Pablo Morales » 27 paź 2014, o 16:06

# Kraje członkowskie MUP
Trener drużyny Al Rajn zaproponował zmniejszenie limitu drużyn wymaganych od członków MUP z dwóch i zmiana zapisu, który wymaga od członka niepodległości lub posiadania tego statusu w przeszłości. O ile nie zgadzam się co do zmiany i tak już bardzo niskiego limitu dwóch drużyn do zaledwie jednej, to druga zaproponowana zmiana jest dokładnie tym o czym myślałem. Przy obecnej ilości aktywnych osób zainteresowanych X11 w mikronacjach warto wykorzystać potencjał większych państw takich jak Al Rajn czy Sarmacja, skąd można wystawić więcej niż jedną reprezentację. Umożliwienie prowincjom objęcie status członka w MUP.

Obniżenie do jednej drużyny może spowodować wysyp reprezentacji od tych, które minimum nie spełniały po nagłych utratach obywateli (jak to było ze Scholandią, Austro-Węgrami) po takie, które nawet nie znamy jako państwa (mikronacje "jednodniowe"). Czy to będzie rozwiązaniem, chyba nie, ale fakt druga opcja jest poważniejsza i gwarantująca stabilność. Łatwiej wystawić np. mieszkańcom Federacji Al Rajn czy Sarmatom kolejny zespół niż zagwarantować czynny udział jakiejś niestabilnej mikronacji, która nie wiadomo czy dotrwa do wiosny. Warto się zastanowić, choć z drugiej strony nie można tego za bardzo naginać. Jak uznamy czy dany region, prowincja jest rzeczywiście warta członkostwa? :]

# Rozgrywki
Wszyscy pamiętamy okropnie długie sezony dawnej ligi v-światowej, które każdemu się nudziły. W tej chwili wprowadziłem już znane Wam zmiany - gramy w dwóch dywizjach z spadkami i awansami. Daje nam to szybki i dynamiczny sezon. Taki sezon trwa około 2 miesiące i spokojnie możemy rozgrywać parę sezonów pod rząd, a w przerwach mundial (raz lub dwa razy do roku) jak już uzbieramy odpowiednią liczbę drużyn.

Sam zamysł jest w porządku, problemem jest jednak komunikacja. Prezydent rusza sezon przed powiadomieniem wszystkich, ze takie coś nastąpi, a szkoda. Mnie to osobiście nie przeszkadza, gdyż jestem aktywny w X11, ale są i tacy, których trzeba "uporządkować". Rozumie Szanowny Prezydent co mam na myśli?
Wracając do sedna mnie taka forma odpowiada, choć liczę na to, że pod rząd nie przyjdzie nam grać 5-6 takich samych rozgrywek bez V-mundialu.

# Komunikacja
Komunikacja w MUP jest ogromnym problemem. Widzę głównie Siergiusza oraz Juana Pablo, a reszta nawet jak odwiedza forum to mało kiedy się odezwie. Swego czasu wysyłałem nawet email do każdego z delegatów, ale to również nie przyniosło dużego efektu - zaledwie 23.5% otworzyło email. Tutaj nie mam żadnego pomysłu jak problem rozwiązać, bo na X11 przenieść się nie możemy ze względu na problem dostępu dla delegatów, którzy nie są trenerami. Juan Pablo Morales zasugerował, żebyśmy spróbowali stworzyć wątki odnośnie realnego futbolu i jest to bardzo ciekawy pomysł, ale też wymaga Waszego zaaganżowania.
Problem stary jak MUP. Jedyną możliwą formą przywrócenia wszystkich zainteresowanych, to jak kiedyś wspominałem, tylko poprzez fora narodowe. Inaczej nie dotrze się do 50% delegatów i trenerów.
Co do odnośników do realnego-to ma sens w przypadku gdy nie ma co do roboty w MUP, a takie chwilę się zdarzają dość często. Zakładając, że interesujemy się piłką nożną, to warto utrzymać i rozmowy o realnej piłce, po to by potencjalnie mniej aktywny delegat uświadamiał sobie, że warto wejść i napisać komentarz, wręcz pośmiać się z innego delegata, ze jego ulubiona KS Kociałkowa Górka pokonała Wołomińskiego Penetratora.
Dajmy sobie szanse się poznać i "pobawić" jednocześnie.

# Promocja MUP
W tej kwestii chciałbym, żeby każda reprezentacja miała swój wątek na forum krajowym, w którym moglibyśmy (w tym ja lub inni prezesi) publikować komunikaty i wyniki. Do tego w zależności od chęci dojdą artykuły prasowe, itp. itd.

A to już obowiązek.
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Reforma MUP

Postautor: zbbrow » 27 paź 2014, o 16:38

Juan Pablo Morales pisze:Jak uznamy czy dany region, prowincja jest rzeczywiście warta członkostwa? :]

Każdy wniosek i tak przechodzi przez Radę Delegatów plus zakładam, że w tym wypadku delegat główny tej mikronacji przybliży nam sytuację. W Sarmacji na przykład o ile byliby chętni, mielibyśmy 4 reprezentacją - po jednej na każdy samorząd. Mamy już Baridas, jest Sclavinia i Teutonia, w przypadku których dołączenia, obecna drużyna zamieniłaby się pewnie na Gellonię i Starosarmację. Więcej samorządów już nie mamy! ;-)

Juan Pablo Morales pisze:Prezydent rusza sezon przed powiadomieniem wszystkich, ze takie coś nastąpi, a szkoda. Mnie to osobiście nie przeszkadza, gdyż jestem aktywny w X11, ale są i tacy, których trzeba "uporządkować". Rozumie Szanowny Prezydent co mam na myśli?

Oczywiście, zgadzam się i przyjmuje na klatę.

Juan Pablo Morales pisze:Wracając do sedna mnie taka forma odpowiada, choć liczę na to, że pod rząd nie przyjdzie nam grać 5-6 takich samych rozgrywek bez V-mundialu.

Na pewno nie, nawet jakbyśmy mieli rozgrywać jeden mundial rocznie to i tak mamy powiedzmy czas na maksymalnie trzy sezony ligowe - około 6 miesięcy, a myślę, że jak już staniemy na nogi rozegranie dwóch mundiali nie będzie problemem!

Juan Pablo Morales pisze:Problem stary jak MUP. Jedyną możliwą formą przywrócenia wszystkich zainteresowanych, to jak kiedyś wspominałem, tylko poprzez fora narodowe. Inaczej nie dotrze się do 50% delegatów i trenerów.

To nie do końca tak - problemu dotarcia w sumie nie ma. Kilka miesięcy temu sprawdzałem statystyki i 16 z 18 delegatów odwiedziało zarówno forum jak i X11. A w głosowaniu wzięła udział jedynie połowa...

Juan Pablo Morales pisze: Zakładając, że interesujemy się piłką nożną, to warto utrzymać i rozmowy o realnej piłce, po to by potencjalnie mniej aktywny delegat uświadamiał sobie, że warto wejść i napisać komentarz, wręcz pośmiać się z innego delegata, ze jego ulubiona KS Kociałkowa Górka pokonała Wołomińskiego Penetratora.
Dajmy sobie szanse się poznać i "pobawić" jednocześnie.

To się może udać, rozmowy o realnej piłce, być może gry takie jak FIFA czy Football Manager (jak co roku pre-order i beta zainstalowana!).

Juan Pablo Morales pisze:A to już obowiązek.

Niestety Prezesa przede wszystkim, ale jeśli będzie mi to dane to znajdę na to czas i się tym zajmę.
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Reforma MUP

Postautor: Michaelus » 27 paź 2014, o 17:52

Na wstępie chciałem przeprosić za bardzo długą nieobecność. Ale z kolejnym forum jakoś nie za bardzo mi po drodze.

zbbrow pisze:# Kraje członkowskie MUP
Trener drużyny Al Rajn zaproponował zmniejszenie limitu drużyn wymaganych od członków MUP z dwóch i zmiana zapisu, który wymaga od członka niepodległości lub posiadania tego statusu w przeszłości. O ile nie zgadzam się co do zmiany i tak już bardzo niskiego limitu dwóch drużyn do zaledwie jednej, to druga zaproponowana zmiana jest dokładnie tym o czym myślałem. Przy obecnej ilości aktywnych osób zainteresowanych X11 w mikronacjach warto wykorzystać potencjał większych państw takich jak Al Rajn czy Sarmacja, skąd można wystawić więcej niż jedną reprezentację. Umożliwienie prowincjom objęcie status członka w MUP.


A jak aktualnie wygląda statystyka liczby reprezentacji? Możemy iść w ilość, możemy też iść w jakość. Oczywiście dobrze jest gdy mamy dużo reprezentacji, ale reprezentacji prezentujących choćby minimalny poziom a nie ekip, które za chwile staną się botami do bicia.

# Rozgrywki
Wszyscy pamiętamy okropnie długie sezony dawnej ligi v-światowej, które każdemu się nudziły. W tej chwili wprowadziłem już znane Wam zmiany - gramy w dwóch dywizjach z spadkami i awansami. Daje nam to szybki i dynamiczny sezon. Taki sezon trwa około 2 miesiące i spokojnie możemy rozgrywać parę sezonów pod rząd, a w przerwach mundial (raz lub dwa razy do roku) jak już uzbieramy odpowiednią liczbę drużyn.


Dynamiczny sezon zwiększa atrakcyjność rozgrywek. Ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby w każdym z krajów na bieżąco były publikowane wyniki a jeszcze lepiej relacje ze spotkań. Reprezentacja ma sens tylko jako drużyna, której losami interesuje się szersze grono odbiorców,a nie tylko menadżer i rywale. Inaczej mamy do czynienia jedynie z kolejną ligą prywatną.

# Komunikacja
Komunikacja w MUP jest ogromnym problemem. Widzę głównie Siergiusza oraz Juana Pablo, a reszta nawet jak odwiedza forum to mało kiedy się odezwie. Swego czasu wysyłałem nawet email do każdego z delegatów, ale to również nie przyniosło dużego efektu - zaledwie 23.5% otworzyło email. Tutaj nie mam żadnego pomysłu jak problem rozwiązać, bo na X11 przenieść się nie możemy ze względu na problem dostępu dla delegatów, którzy nie są trenerami. Juan Pablo Morales zasugerował, żebyśmy spróbowali stworzyć wątki odnośnie realnego futbolu i jest to bardzo ciekawy pomysł, ale też wymaga Waszego zaaganżowania.


Ze swojej strony mogę napisać, że obecny kanał komunikacji jakoś mi nie leży. Ciężko do listy wielu stron odwiedzanych każdego dnia dopisać kolejną. Gdyby to wszystko przychodziło od razu na maila, albo wpasowało się w inny popularny kanał komunikacji - np. facebook to byłaby szansa na większy odzew.

# Promocja MUP
W tej kwestii chciałbym, żeby każda reprezentacja miała swój wątek na forum krajowym, w którym moglibyśmy (w tym ja lub inni prezesi) publikować komunikaty i wyniki. Do tego w zależności od chęci dojdą artykuły prasowe, itp. itd.


Bardzo dobre podejście. O tego można zacząć
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Ludwik Tomovic
Gwiazda Stadionu
Posty: 277
Rejestracja: 15 sie 2014, o 15:33
Federacja: Nogometna Zveza Slavonije
Lokalizacja: Njitica

Re: Reforma MUP

Postautor: Ludwik Tomovic » 28 paź 2014, o 13:43

W większości popieram :)
/-/
Ludwik Tomović

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Reforma MUP

Postautor: Juan Pablo Morales » 28 paź 2014, o 22:35

To nie do końca tak - problemu dotarcia w sumie nie ma. Kilka miesięcy temu sprawdzałem statystyki i 16 z 18 delegatów odwiedziało zarówno forum jak i X11. A w głosowaniu wzięła udział jedynie połowa...

Do tego trzeba także mobilizować. Sam byłem świadkiem i uczestnikiem rozmów(chyba z za prezydentury seńora Asketila, gdzie razem z nim wręcz dwoiliśmy się i troiliśmy), gdzie przekonać do głosowania czy do uczestnictwa w rozmowach nie jest łatwo. Nie wiem skąd to się bierze...

To się może udać, rozmowy o realnej piłce, być może gry takie jak FIFA czy Football Manager (jak co roku pre-order i beta zainstalowana!).

Powinno. W zasadzie nie pomyślałem o grach, gdzie każdy bardziej zachwycony mógłby umawiać się na spotkania i na tych platformach, choć to tylko czcze marzenia, zawsze warto pomarzyć. ;] Co do rozmów o piłce, to tyle jest możliwości... Temat rzeka. Zacznijmy od ustaleń kto za kim to na pewno się pozabijamy. ;]

A jak aktualnie wygląda statystyka liczby reprezentacji? Możemy iść w ilość, możemy też iść w jakość. Oczywiście dobrze jest gdy mamy dużo reprezentacji, ale reprezentacji prezentujących choćby minimalny poziom a nie ekip, które za chwile staną się botami do bicia.

Dobrze by było jakbyśmy oscylowali w granicach szesnastu, tak byśmy mogli grywać V-Mundial. Jak widać nawet to jest trudne... A poziom, to jak w realnej piłce, są mocne i słabe ekipy...

Dynamiczny sezon zwiększa atrakcyjność rozgrywek. Ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby w każdym z krajów na bieżąco były publikowane wyniki a jeszcze lepiej relacje ze spotkań. Reprezentacja ma sens tylko jako drużyna, której losami interesuje się szersze grono odbiorców,a nie tylko menadżer i rywale. Inaczej mamy do czynienia jedynie z kolejną ligą prywatną.

Polecam nasz dział o reprezentacji:
http://www.republicadepalma.pl/forum/viewthread.php?thread_id=207&rowstart=140
Proszę na spokojnie przejrzeć, chwila przygotowań.


Co do komunikacji to myślałem, myślałem i jedyne co mi przychodzi to powołać wiceprezydentów kontynentalnych, w celu łatwiejszego i szybszego ustalenia co i jak się dzieje w danej "strefie".W tej chwili jest 13-14 drużyn to łatwo ogarnąć temat. Załóżmy trzech "wice"(wschód, centrum i zachód lub np. Federacja Al Rajn, Vaarland, etc).
Chodzi mi o to, że w razie problemów z komunikacją z jakimkolwiek delegatem, trenerem znający temat wice być może szybciej dotarłby do "Zaginionego".
Tak mi się przynajmniej wydaje...
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Reforma MUP

Postautor: zbbrow » 5 lis 2014, o 00:36

Juan Pablo Morales pisze:A jak aktualnie wygląda statystyka liczby reprezentacji? Możemy iść w ilość, możemy też iść w jakość. Oczywiście dobrze jest gdy mamy dużo reprezentacji, ale reprezentacji prezentujących choćby minimalny poziom a nie ekip, które za chwile staną się botami do bicia.

Dobrze by było jakbyśmy oscylowali w granicach szesnastu, tak byśmy mogli grywać V-Mundial. Jak widać nawet to jest trudne... A poziom, to jak w realnej piłce, są mocne i słabe ekipy...

Tak jak napisał Juan - potrzebujemy 16 aktywnych drużyn i wtedy możemy spokojnie rozgrywać ligę i co kilka miesięcy mundial bez martwienia się czy mamy wystarczająco drużyn - obecnie mamy 13. Po wstępnych konsultacjach mam nadzieję, że Sarmacja da radę wystawić dwie kolejne ekipy (Sclavinia i Teutonia) czyli każdy sarmacki samorząd będzie miał reprezentanta w MUP. Jeśli to się uda to będzie brakować już jedynie jednej i jeśli Al Rajn jest w stanie wystawić jeszcze jedną aktywną reprezentację, mielibyśmy komplet.

Juan Pablo Morales pisze:Do tego trzeba także mobilizować. Sam byłem świadkiem i uczestnikiem rozmów(chyba z za prezydentury seńora Asketila, gdzie razem z nim wręcz dwoiliśmy się i troiliśmy), gdzie przekonać do głosowania czy do uczestnictwa w rozmowach nie jest łatwo. Nie wiem skąd to się bierze...

Nie ma lekko...

Juan Pablo Morales pisze:Polecam nasz dział o reprezentacji:
http://www.republicadepalma.pl/forum/vi ... wstart=140
Proszę na spokojnie przejrzeć, chwila przygotowań.

Na pewno sprawdzę!

Michaelus pisze:Ze swojej strony mogę napisać, że obecny kanał komunikacji jakoś mi nie leży. Ciężko do listy wielu stron odwiedzanych każdego dnia dopisać kolejną. Gdyby to wszystko przychodziło od razu na maila, albo wpasowało się w inny popularny kanał komunikacji - np. facebook to byłaby szansa na większy odzew.

Jak pisałem wcześniej, swego czasu dwukrotnie wysłałem newsletter. Zaledwie 23% go w ogóle otworzyło. Niemniej jestem otwarty na wszelkie propozycje!

Michaelus pisze:Dynamiczny sezon zwiększa atrakcyjność rozgrywek. Ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby w każdym z krajów na bieżąco były publikowane wyniki a jeszcze lepiej relacje ze spotkań. Reprezentacja ma sens tylko jako drużyna, której losami interesuje się szersze grono odbiorców,a nie tylko menadżer i rywale. Inaczej mamy do czynienia jedynie z kolejną ligą prywatną.

W tej chwili mniej więcej tak to wygląda niestety.
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Reforma MUP

Postautor: Juan Pablo Morales » 9 lis 2014, o 22:11

A co z Trizondalem, dlaczego nie dołączył?
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

Siergiusz Asketil
Gwiazda Stadionu
Posty: 319
Rejestracja: 3 lut 2014, o 18:53
Federacja: BZPN

Re: Reforma MUP

Postautor: Siergiusz Asketil » 10 lis 2014, o 11:06

Juan Pablo Morales pisze:A co z Trizondalem, dlaczego nie dołączył?

Według tego, co odnalazłem na Ich forum, ostatecznie nie znaleźli kandydata na stanowisko trenera.
(—) Siergiusz Asketil
Baridajski Związek Piłki Nożnej

Ex-Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, były Delegat Główny Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Reforma MUP

Postautor: Juan Pablo Morales » 13 lis 2014, o 19:31

No, skoro tak, to ok. Szkoda, bo w zasadzie nadal są członkiem MUP.
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości