Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

To co było, a nie jest...
Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

Postautor: Malik-al-Mulk » 10 kwie 2013, o 18:49

Moi drodzy. Po wielu miesiącach nieobecności pojawiam się na forum MUP z inicjatywą przeniesienia zamierającego Forum MUP na Forum Mikronacje. Wydaje mi się, że dzięki temu nie tylko ożywimy forum MUP ale również forum Mikronacje. Zbierzemy się w jednym miejscu co może zaowocować wzmożoną aktywnością nie tylko na tych forach ale również w mikroświecie. Dzięki przeniesieniu więcej osób zacznie zwracać uwagę na poczynania MUP i więcej osób zacznie udzielać się na forum. Jednak by do tego doszło potrzebują Waszej Akceptacji.

Co sądzicie?
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

Postautor: Juan Pablo Morales » 10 lip 2013, o 23:47

Nie do końca odpowiem na to pytanie, gdyż jak każdy zainteresowany zdążył się już pewnie dowiedzieć, nie zamierzam faworyzować żadnego forum. Dodam, że nie chodzi o walkę między tym forum, a forum.mikronacje.info, ale o dobro Unii i ogólnie mikroświatowej piłki. To głównie zależy od trenerów, delegatów i prezesów organizacji odpowiadających za prowadzenie członkostwa w MUP. Chciałbym pokrótce zredagować co udało mi się ustalić na daną chwilę. Skontaktowałem się ze wszystkimi trenerami-selekcjonerami reprezentacji obecnie skupionych w społeczności Xpert11. Jak wiemy, zarówno Scholandia, która nie spełnia oficjalnie wymogów członkostwa, jak i La Palma, której nawet nie brano nigdy pod rozwagę uznania znajdują się wśród drużyn według platformy rozgrywkowej. Dodając do tego nieaktywne, Natanię i Skarland rozgrywki reprezentacyjne ogromnie by się skurczyły. Do czego zmierzam. Jako "kandydat na prowadzącego"(stosując się do zasady, że taką osobą ma być ktoś z kontem VIP) ligę (notabene kierowaną przez trenera Manafa ben Saadę) zakładam, że uda mi się w ciągu kilkunastu dni ustalić co zakładałem. Trenerzy i osoby potencjalnie zainteresowane w przeszłości losem Unii dostali ode mnie wiadomości poprzez możliwe sposoby jakie znałem(pw x11, pw na forum v-nacji, poprzez osobę znającą danego trenera). Kilku z nich udało już sie ustosunkować do "sprawy". Na chwilę obecną jest mniej więcej pół na pół, to jest jednak zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek ustalenia. Upraszam jednak wszystkich o wypowiedzenie się, jakkolwiek byście mieli to uczynić. Grunt to ustalić gdzie działamy. Dalej pójdzie jak z płatka, oby ;)
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

Awatar użytkownika
ignacy
Podawacz piłek
Posty: 13
Rejestracja: 30 sie 2012, o 16:04
Federacja: BZPN, SFSP
Lokalizacja: Królestwo Baridasu

Re: Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

Postautor: ignacy » 19 lip 2013, o 22:38

Jestem przeciwny ;)
(-) Ignacy Urban Chojnacki-Ferski, markiz Altborka
Prezes BZPN i trener reprezentacji Baridasu

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

Postautor: Juan Pablo Morales » 22 lip 2013, o 22:20

Ze względu na dobro futbolu mikroświatowego, pragnę oświadczyć wszystkim Szanownym Delegatom, Trenerom i Obserwatorom, że forum.mikronacje.info to była tylko opcja. Na dzień dziesiejszy, choć mój ton wydaje się "władczy", w żaden sposób prosze jednak nie odbierać w ten sposób moich wypowiedzi, jestem chyba jedynym, któremu zależy na szybkim zakończeniu okresu stagnacji i robiącym cokolwiek żeby było inaczej. Mniejsza o to.
W ostatnich tygodniach komunikowałem się ze wszystkim aktywnymi w MUP organami(w pierwszej kolejności trener reprezentacji, dalej delegat), w celu ustalenia dalszych prac związanych w MUP. Oto jej efekty.
1. Zdecydowanej większości osób forum komunikacyjne jest obojętne, ale ze względu na szacunek i lata pracy na tym forum pragnę poinformować, ze dalsze "czynności" i aktywizację zainteresowanego grona, jakie podejmę będą odbywały się na tym forum. Forum.mikronacje.info będzie pełniło rolę czysto informującyjnej. Jeśli ktoś bywa częściej na drugim forum, winien się również dowiedzieć o jakichkolwiek działaniach na mup.mikronacje.info. Jednocześnie upraszam piłkarskie środowisko mikroświata, o szczególne skupienie swojej uwagi na tym forum i uczestnictwo w obradach. Po miesiącach zaniedbań czas postawić do pionu całą Unię...

2. Nieliczne grono osób zgłaszało swój sprzeciw odnośnie Republiki Palmowej. Oczywiście nie zamierzam "pchać" na siłę La Palmy do MUP. Moja obecność tutaj, co chyba zrozumiałe jest jednak z tym powiązana. Jako przedstawiciel kandydata na członka MUP proszę, w okresie "bezkrólewia", któregokolwiek z Delegatów Głównych o wszczęcie procedury głosowania nad przyłączeniem do struktur MUP następujących kandydatur:
(organy zgłaszające swoje aspiracje do MUP, od ostatniej aktywności)
-3 maja 2013r. - Związek Piłki Nożnej La Palmy - Republika Palmowa
-17 lipca 2013r. - Niderlandzki Związek Sportowy - Królestwo Zjednoczonych Niderlandów
-19 lipca 2013r. - Baridajski Związek Piłki Nożnej - Księstwo Sarmacji, Królestwo Baridasu
Rada Delegatów według statutu MUP ma pięć dni na głosowanie(Art.5.5.)

3. Powołując się na Art.6.4. wnioskuje do któregokolwiek z Delegatów Głównych o rozpoczęcie procedury wyłonienia Prezydenta MUP.
Art.6.3. ustala sztywne terminy - 7 dni na zgłaszanie kandydatur i 5 dni na głosowanie.

4. Punkt trzeci moich dywagacji jest zdecydowanie najważniejszy z punktu widzenia poruszenia aktywności MUP, ale ten jest zdecydowanie najważniejszy w celu rozpoczecia rozgrywek sportowych(czyt. rozpoczecie kolejnego sezonu rozgrywek na platformie Xpert11)
Wybory organizatora V-Mundialu i przede wszystkim terminu jego rozpoczęcia.To sprawa , o którą pytają mnie już w każdym zakątku v-świata. Ja upraszam jednak potencjalnych organizatorów o składanie kandydatur już dziś. Postuluje, żeby to trwało, nie dłużej niż tydzień od mojego dzisiejszego posta. Jak pisałem miałem kontakt ze wszystkimi organami zarządzającymi w każdej mikronacji(nie wszędzie był jednak odzew :(), tylko w dwóch wspomniano o chęci złożenia kandydatury na gospodarza imprezy. Są to :
a) Dreamland - jak zapewnia prezes związku, Paul von Panevnick potrzebują zaledwie kilku dni na pelną organizację.
b) Nordia - wola pomysłodawcy Johannesa Konigsegga jest spora, ale raczej z nastawieniem na przyszły V-mundial.
Opcja zatem jest...

Tyle z mojej strony. Proszę o AKTYWNOŚĆ :)

Ze sportowym pozdrowieniem,

Juan Pablo Morales
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

Awatar użytkownika
Vazquez de Saavedra
Podawacz piłek
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2013, o 15:18
Federacja: Skarlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Skarlandu

Re: Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

Postautor: Vazquez de Saavedra » 23 lip 2013, o 01:10

Witam,

Od samego początku przyglądałem się pracom Mikroświatowej Unii Piłkarskiej i zawsze byłem przeciwny działaniom i krokom podejmowanym przez rządzących. MUP trapi ten sam problem co nasz rodzimy związek piłkarski. U nas doszło do tego, że osoby odpowiedzialne za federację pochodziły z tego samego kraju, mimo iż członków organizacji było zdecydowanie więcej. Źle zorganizowano akty prawne wewnątrz Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Dlaczego? Dlatego, że wystarczy spojrzeć na dzisiejszy stan MUP. Jeżeli poprosilibyśmy o audyt jakąś znaną firmę to okazałoby się, że tak naprawdę zostało to wszystko pozostawione dla potomnych jako skansen. Nie wiadomo, kto rządzi, a jak wiadomo, to zapewne kadencja już dawno upłynęła. Nie wiadomo jakie państwa/federacje piłkarskie są członkami MUP, nie wspominam już o członkach organizacji i braku przeprowadzania działań administracyjno-organizacyjnych przez delegatów. Innym powodem dla, którego MUP upadło to brak zaangażowania delegatów w działalność federacji. Prace MUP ograniczono przez wszystkie lata tylko do: wyboru Prezydenta MUP, organizacji V-mundiali i zebrań kolegialnych w celu przyjmowania lub wykluczania członków.

Pytam się. Dlaczego np. nie powstała Komisja ds. Rozgrywek Ligowych, składająca się z trzech-czterech delegatów i zajmująca się tematyką rozgrywek ligowych w państwach zrzeszonych w federacji - sprawująca pieczę nad ich rozwojem. Dlaczego nie powstała Komisja ds. Prawnych, gdzie delegaci dyskutowaliby o poprawie prawa regulującego zarówno funkcjonowanie federacji.

Zabrakło pomysłu na prowadzenie organizacji. Upadło MUP, upadło OPM i dzisiaj ciężko będzie zrobić organizację mikroświatową, łączącą w sobie wiele mikronacji. Oczywiście jest to możliwe, tylko trzeba mieć pomysł na prowadzenie i rozwój danej organizacji.

Panie Juan Pablo Morales. Warto się nad tym zastanowić. Kontakt Pan do mnie ma. Można zawsze coś w tej materii zrobić. Wspólnie dla dobra nie piłki, nie MUP, ale dla dobra polskich mikronacji i podniesienia jakości życia w tychże organizmach poprzez aktywizowanie obywateli do wirtualnego uprawnia sportu. W naszym przypadku piłki nożnej.

Pozdrawiam,
Francisco Vazquez de Saavedra
(-) Francisco Vazquez de Saavedra
Deputowany Kortez Walencji - od 14 lipca 2013r.
Przewodniczący IOON - od 19 lipca 2013r., Członek - od 16 czerwca 2013r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013r.
Autor "Carta Abierta"

Awatar użytkownika
Manaf ben Saada
Gracz środka pola
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2012, o 18:00
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska

Re: Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

Postautor: Manaf ben Saada » 23 lip 2013, o 12:19

Juan Pablo Morales pisze:3. Powołując się na Art.6.4. wnioskuje do któregokolwiek z Delegatów Głównych o rozpoczęcie procedury wyłonienia Prezydenta MUP.
Art.6.3. ustala sztywne terminy - 7 dni na zgłaszanie kandydatur i 5 dni na głosowanie.

4. Punkt trzeci moich dywagacji jest zdecydowanie najważniejszy z punktu widzenia poruszenia aktywności MUP, ale ten jest zdecydowanie najważniejszy w celu rozpoczecia rozgrywek sportowych(czyt. rozpoczecie kolejnego sezonu rozgrywek na platformie Xpert11)
Wybory organizatora V-Mundialu i przede wszystkim terminu jego rozpoczęcia.To sprawa , o którą pytają mnie już w każdym zakątku v-świata. Ja upraszam jednak potencjalnych organizatorów o składanie kandydatur już dziś. Postuluje, żeby to trwało, nie dłużej niż tydzień od mojego dzisiejszego posta. Jak pisałem miałem kontakt ze wszystkimi organami zarządzającymi w każdej mikronacji(nie wszędzie był jednak odzew :(), tylko w dwóch wspomniano o chęci złożenia kandydatury na gospodarza imprezy. Są to :
a) Dreamland - jak zapewnia prezes związku, Paul von Panevnick potrzebują zaledwie kilku dni na pelną organizację.
b) Nordia - wola pomysłodawcy Johannesa Konigsegga jest spora, ale raczej z nastawieniem na przyszły V-mundial.
Opcja zatem jest...

Dla porządku lepiej będzie jak zajmie się tym przedostatni Prezydent MUP.
_________________
(-) Jego Ekscelencja Emir Manaf ben Saada
Delegat Główny Sułtanatu Al Rajn przy MUP

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

Postautor: Juan Pablo Morales » 23 lip 2013, o 13:26

Dla porządku lepiej będzie jak zajmie się tym przedostatni Prezydent MUP.

Bardzo dobry pomysł... To nie ma dla mnie znaczenia,w końcu on także jest do tego adekwatny. ;)

Pomysły Pana Vasqueza de Saavedry są oczywiście ciekawe, ale to aktywność na forum jest problemem i zbieranie się delegatów zawsze trwało. Trzeba znaleźć consensus. Poukładajmy najpierw sfery najważniejsze, później powinno być już tylko lepiej. Nie sądzi chyba Pan, że biorąc się za "organizowanie" na nowo MUP, nie mam swojej koncepcji etc. Jak wiemy w Unii potworzyły się obozy wspierające, ja jestem zupełnie poza nimi. To może być plus na dojście do ugodowych rozmów. Z natury jestem ugodowy, więc tym bardziej myślę, że wszyscy się w końcu "dotrzemy"
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

Postautor: zbbrow » 23 lip 2013, o 15:04

Z tego co zauważyłem, przeniesienie na inne forum zostało już zaniechane - bardzo dobrze. Mamy swoje forum z archiwum, szkoda byłoby je opuścić na rzecz forum, o którym opinie są dość mieszane. Moja kadencja wygasła dłuższy czas temu, nawet biorąc pod uwagę, że została ona raz automatycznie przedłużona. W takim wypadku wybory Prezydenta może zarządzić dowolny delegat główny. :)

http://mup.mikronacje.info/forum/viewto ... ?f=4&t=847 :)
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

Postautor: Juan Pablo Morales » 23 lip 2013, o 15:15

Z tego co zauważyłem, przeniesienie na inne forum zostało już zaniechane - bardzo dobrze. Mamy swoje forum z archiwum, szkoda byłoby je opuścić na rzecz forum, o którym opinie są dość mieszane.

Zostało zaniechane, z racji przede wszystkim zobojętnienia delegatów. Z 90 % uznało, że najważniejsze jest "odrodzenie" MUP.

Moja kadencja wygasła dłuższy czas temu, nawet biorąc pod uwagę, że została ona raz automatycznie przedłużona. W takim wypadku wybory Prezydenta może zarządzić dowolny delegat główny.

Na dzień dzisiejszy nie ma to znaczenia. Nikt chyba nie spodziewał się tak nagłej stagnacji. Jak Pan napisał może zarzadzić każdy delegat. Ja nim nie jestem, więc czekam pokornie na Szanownych Delegatów ;)
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

Panevnick
Podawacz piłek
Posty: 19
Rejestracja: 3 paź 2010, o 09:41
Federacja: Królestwo Dreamlandu
Lokalizacja: Księstwo Morlandu w Królestwie Dreamlandu
Kontaktowanie:

Re: Przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje

Postautor: Panevnick » 23 lip 2013, o 20:04

Szanowni Delegaci,

Aktywność powinna być podstawą działania MUP. JE Juan Pablo Morales pokazał się z dobrej strony jako sprawny organizator, wierzę, że poradzi sobie ze wskrzeszeniem struktur MUP. Przecież chodzi o grę w piłkę, a nie politykę. Dajmy szansę, aby managerowie pokazali swoje umiejętności.

Oficjalnie potwierdzam i zgłaszam gotowość Królestwa Dreamlandu do organizacji v-mundialu 2013!
(-) Paul diuk von Panevnick
Dreamlandzka Federacja Piłkarska


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość