Zamiast powitania. Kilka ogólnych uwag

Archiwalne debaty i głosowania
Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Zamiast powitania. Kilka ogólnych uwag

Postautor: Edward II » 11 lip 2010, o 03:34

Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowni Delegaci!

Decyzją delegatów MUP dreamlandzka federacja po rocznej absencji powróciła na łono mikroświatowej rodziny piłkarskiej. Cieszy mnie ten fakt tym bardziej, że staje się to w przededniu kolejnej edycji mundialu, w której będziemy mieli okazję wziąć udział. Na tym etapie sukces sportowy jest mniej istotny – z naszej perspektywy najważniejsze jest odzyskane miejsce przy wspólnym stole.

Niektórych delegatów miałem już okazję poznać na forum OPM, innych kojarzę przynajmniej z luźnej korespondencji dyplomatycznej. Nie ukrywam, że liczę na owocną współpracę z obecnym kierownictwem Unii. Ze swojej strony, jako przedstawiciel Królestwa Dreamlandu, mogę obiecać stały poziom zaangażowania. Przede wszystkim zależy mi na promocji rozgrywek piłkarskich w mojej wirtualnej ojczyźnie, gdzie po dłuższej przerwie odrodził się system gier ligowych. W bieżącym sezonie udało się nam zaangażować kilkunastu menadżerów, co w obecnych warunkach wypada uznać za przyzwoity wynik. Nie przeceniając roli sportu w warunkach mikroświata, należy stwierdzić przynajmniej ten oczywisty fakt, że jest to zabawa tradycyjnie angażująca wielu członków naszych społeczności. Wierzę, że zbliżający się mundial będzie doskonałą okazję do potwierdzenia aktualności tej prostej prawdy.

Chciałbym wspomóc wysiłek organizatorów mundialu. Między innymi w tym właśnie celu powołałem do życia osobny projekt medialny. „Długi Sezon” (http://dlugisezon.wordpress.com/) to nowy magazyn poświecony tematyce rozgrywek piłkarskich – mam nadzieję, że docelowo nie tylko w KD. Liczę na współpracę z korespondentami z federacji zrzeszonych w MUP.

Kilka dni temu zwrócono się do mnie z prośbą o tymczasowe przejęcie obowiązków administratora rozgrywek mundialowych. Jeśli pozostali delegaci nie zgłaszają zastrzeżeń, chętnie wspomogę organizatorów na tym odcinku. Mam nadzieję, że szybko uda się rozwiązać zaistniałe nieporozumienie z dotychczasowym adminem i sprawnie przystąpimy do rozegrania pierwszego meczu turnieju. Wszystko wskazuje na to, że przy 16 zgłoszonych drużynach będziemy grać w systemie CL. Nie jest to rozwiązanie najbardziej korzystne dla trenerów słabszych zespołów – w grupie z czterema zespołami nie mają wielkich szans na rozegranie większej liczby spotkań - ale niewątpliwie system taki zdynamizuje całą rozgrywkę.

Z tradycyjnym pozdrowieniem,
(-) Jacques de Brolle
Prezes Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Zamiast powitania. Kilka ogólnych uwag

Postautor: Mateusz Walczak » 11 lip 2010, o 10:53

Miło nam powitać dreamlandzką delegacją, mam nadzieję, że teraz już bez żadnych przerw;)

Inicjatywa medialna jak najbardziej dobra i gratuluję jej podjęcia. Choć z doświadczenia scholandzkiego blogu piłkarskiego wiem, że łatwo nie jest, to jednak warto zainicjować aktywność:)

Jeżeli chodzi o obowiązki admina, to oczywiście również popieram kandydaturę delegata Jacquesa de Brolle'a na to stanowisko. Natomiast o systemie ligowym, o którym Pan także wspomniał, dyskutujemy w innym wątku dot. V-Mundialu.
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Zamiast powitania. Kilka ogólnych uwag

Postautor: Marcin Sokołowicz » 11 lip 2010, o 11:19

Również chciałbym powitać delegację z Dreamlandu jako Prezydent MUP.

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: Zamiast powitania. Kilka ogólnych uwag

Postautor: Piotr Wolecki » 11 lip 2010, o 14:55

Ja też chciałbym w imieniu AWFP oraz całego składu Rady Rewizyjnej MUP powitać federacje piłkarską Królestwa Dreamlandu oraz pana jako delegata głównego w naszych szeregach. :)

Awatar użytkownika
Arctos I
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 13:28
Federacja: Piłkarska Federacja Cesarstwa Arctiq
Lokalizacja: Cesarstwo Arctiq

Re: Zamiast powitania. Kilka ogólnych uwag

Postautor: Arctos I » 11 lip 2010, o 16:20

Witam również delegację Królestwa Dreamlandu w MUP
Delegat Główny Cesarstwa Arctiq, trener kadry Narodowej
(-) JCM Arctos I

Pel Nander
Podawacz piłek
Posty: 9
Rejestracja: 8 maja 2011, o 16:07
Federacja: of course

Re: Zamiast powitania. Kilka ogólnych uwag

Postautor: Pel Nander » 10 maja 2011, o 19:04

Mam pytanie funkcjonalne. Dlaczego Forum MUP jest ukryte, dla nie zarejestrowanych ?
Przecież nie ma tu nic co by można uznać za tajne i to ukrywać. Raczej jest odwrotnie, MUP jest publiczne i im bardziej rozpowszechnione tym lepiej i dla organizacji i dla działania.

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Zamiast powitania. Kilka ogólnych uwag

Postautor: Edward II » 10 maja 2011, o 21:17

Zgadza się, nie mamy nic do ukrycia. Forum MUP jest otwarte dla każdego zarejestrowanego uczestnika, który z marszu otrzymuje status obserwatora. Do włączenia się w prace organizacji zachęcałem przy kilku różnych okazjach. Każdy, kto wyrazi taką wolę, w wyniku rejestracji (której nie można nikomu odmówić) otrzymuje dostęp do wszystkich interesujących go działów.

Obowiązek rejestracji i logowania stanowi formę weryfikacji aktywności na forum. Praktyka minionych lat dowodzi, że na forum pojawiają się jedynie osoby najbardziej zaangażowane i nie zawsze są to sami delegaci. Jest jeszcze inny, bardziej istotny powód. Każdego dnia na forum próbuje zarejestrować się 15-20 spambotów, które w przypadku braku wymogu rejestracji/logowania dosłownie zalałyby nas toną spamu. W trakcie swojego urzędowania dwukrotnie zmieniałem ustawienia forum, likwidując wspomniane przez Pana zabezpieczenie, i dwukrotnie kończyło się to inwazją botów.

Pogrzebię jeszcze w ustawieniach, może uda się znaleźć jakieś alternatywne rozwiązanie.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Pel Nander
Podawacz piłek
Posty: 9
Rejestracja: 8 maja 2011, o 16:07
Federacja: of course

Re: Zamiast powitania. Kilka ogólnych uwag

Postautor: Pel Nander » 10 maja 2011, o 21:33

Mówiłem tylko o tym żeby forum mogło być czytane przez gości bez potrzeby rejestrowania, żeby zobaczyć co dzieje się na forum lub chociaż czy forum jest aktywne. Tylko o tym mówię. OPM wydało ustawę o dostępie do miejsc publicznych.
Z drugiej strony przy aktualnej sytuacji mogą się pojawić osoby które zarejestrują się z ciekawości nie koniecznie z chęci działania.
Walkę ze spambotami znam. Jesli ukrycie w ten sposób forum dla gości chroni przed nimi to ok.


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości