Nielegalny transfer

To co było, a nie jest...
sm0k
Podawacz piłek
Posty: 9
Rejestracja: 7 sie 2009, o 23:10
Federacja: Baridajska Federacja Najlepszych ZP

Nielegalny transfer

Postautor: sm0k » 9 sty 2010, o 17:00

W dniu dzisiejszym, drużyna Winktown pozyskała zawodnika:

2010-01-09 Winktown Bebeto Ricardinho 23 D 4 762 000

Zgodnie z § 2. uchwały Rady Delegatów MUP nr 7 w sprawie transferów:
Zezwala się na nieskrępowane i dowolne zakupowanie zawodników z listy transferowej jedynie w okresie przerwy między rozgrywkami (sezonami).


Ponieważ przerwa między rozgrywkami zakończyła się 6 stycznia, kiedy to rozegrano pierwszą kolejkę spotkań pucharowych,
wnioskuję o nałożenie na trenera Winktown kary regulaminowej, opisanej w § 5:

Pierwsze złamanie postanowień § 2. niniejszej Uchwały karane jest pauzą trenera na okres dwóch kolejek.



W imieniu Rady Najlepszych,
Abraxas
Wielki Wspaniały

Orzi

Re: Nielegalny transfer

Postautor: Orzi » 9 sty 2010, o 17:58

Puchar Interkontynentalny, mimo iż rozgrywany równolegle z V-Mundialem, traktowany jest jako osobne rozrywki, i nie wlicza się w poczet meczów V-Mundialu. Pierwszy mecz mistrzostw zostanie rozegrany 9 stycznia o godzinie 20:00, i do tej godziny dozwolone są wszelkie transfery. Ponadto wykazuje się JE bijącą w oczy stronniczością, ponieważ po rozegraniu pierwszego meczu pre-eliminacji do Pucharu Interkontynentalnego, zawodników na zasadzie transferu pozyskały także reprezentacji Scholandii oraz Bantu, o których JE nie wspomniał.

Poza tym chciałbym poddać dyskusji istnienie ww. punktu w regulaminie, gdyż ze względu na system, w którym rozgrywane są mistrzostwa, jest on absurdalny i przysparza więcej szkód niż pożytku. Ponadto dochodzą problemy z interpretacją przepisu (co widzimy na powyższym przykładzie), oraz niemożność stałej kontroli jego rpzestrzegania przez Prezydenta MUP (całość opiera się na donosach).

sm0k
Podawacz piłek
Posty: 9
Rejestracja: 7 sie 2009, o 23:10
Federacja: Baridajska Federacja Najlepszych ZP

Re: Nielegalny transfer

Postautor: sm0k » 9 sty 2010, o 19:22

Świetnie, że JE zauważył naruszenie prawa także przez Scholandię i Bantu. W związku z tym wnioskuję też o ukaranie tych federacji.

Nie wiem, na jakiej podstawie JE twierdzi, że przepisy nie dotyczą Pucharu Interkontynentalnego. Jest on wszak integralną częścią rozgrywek, organizowanych przez MUP. Przepis stanowi wyraźnie, że za rozpoczęcie rozgrywek [uważa się] wyłącznie termin rozegrania pierwszych spotkań nowego sezonu. Pierwszymi spotkaniami nowego sezonu były rozgrywki pucharowe. Są one organizowane przez MUP i biorą w niej udział reprezentacje narodowe. Co więcej - udział w nich jest obligatoryjny. Statut MUP mówi, że V-Mundial to rozgrywki piłkarskie pomiędzy reprezentacjami narodowymi organizowane przez MUP. Tak więc - zgodnie ze statutem oraz systemowym rozwiązaniem - rozgrywki pucharowe są częścią V-Mundialu. Dlatego też mecze Pucharu Interkontynentalnego należy traktować jako integralną część sezonu, a mecze pucharowe - za część rozgrywek V-Mundialu.

Potwierdzeniem tego jest fakt, że żaden akt prawny MUP nie wyróżnia rozgrywek pucharowych jako osobnej kategorii rozgrywek. Są one integralną częścią sezonu i od nich - zgodnie z zapisami cytowanej wcześniej uchwały - liczy się początek sezonu. W związku z powyższym, podtrzymuję żądania ukarania w/w klubów.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Nielegalny transfer

Postautor: Lord Darth Kanzler » 9 sty 2010, o 19:29

Dziękuję trenerowi Baridasu za poruszenie tego tematu.

Na wstępie muszę i chcę powiedzieć jedno - przepis, na który trener Baridasu się powołuje jest zapisem ze wszech miar słusznym i nie będziemy poddawać pod wątpliwość jego zapisów. O tym, że jest on potrzebny przekonaliśmy się już nie raz - nie przysparza on nikomu żadnych kłopotów, a trenerzy drużyn narodowych winni znać przepisy rozgrywek, w których biorą udział i to niezależnie od stopnia utrudnienia jaki owe przepisy ewentualnie wprowadzają w ich mniemaniu.

Druga ważna sprawa jaką należy w przypadku przepisu wzmiankowanego zauważyć to fakt, iż jest on nieprecyzyjny. Mówi on o przerwie między rozgrywkami - tu rzeczywiście można by wskazywać, że skoro rozgrywki PI się rozpoczęły (a są ściśle z v-mundialem powiązane, mimo, że funkcjonują jakby obok niego) to zakończyła się przerwa międzysezonowa i zastosowanie ma wspomniany przepis. Jednakże... przepis ów uściśla zawartym w nawiasie słowem "sezonami" kiedy do czynienia z przerwą mamy. System Xperteleven posługuje się określeniem sezon w ścisłym kontekście rozgrywek ligowych - nie biorąc tu pod uwagę faktu ewentualnego startu pucharu wcześniej. Intencją prawodawcy było właśnie określenie przerwy międzysezonowej jako przerwy określonej ramami zawartymi w systemie X11. I na tej podstawie wnosić należy kiedy przerwa owa się kończy, kiedy zaś rozpoczyna. Kolejna niejasność przepisu dotyczy tego, iż nie stanowi on nic o godzinach w których się kończy i zaczyna przerwa. Logicznym jednak jest, iż tak szczegółowe (godzinowe) określenie ram przerwy jest niepotrzebne i zakrawa o absurd. Podsumowując - przepis ten wymaga doprecyzowania i propozycja jego doprecyzowania wpłynie pod obrady Rady Delegatów.

Biorąc pod uwagę powyższe należy zwrócić uwagę na to co podaje system X11, a mianowicie:
Start sezonu: 2010-01-09
Koniec sezonu: 2010-03-25
ergo Reprezentacja Winktown, jak i wspomniana przez trenera Orziego reprezentacja Scholandii NARUSZYŁY zapisy rzeczonego prawa i tym samym zostaną upomniane i ukarane odsunięciem trenerów od kolejnych dwóch spotkań (kolejki 2 i 3). Przepisy nie zostały naruszone przez żadną reprezentację, która dokonała pozyskania zawodnika przed terminem 9 stycznia 2010.

Rozporządzenie Prezydenta MUP w tej sprawie nr 1/01/2010 znajduje się w tym miejscu.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Nielegalny transfer

Postautor: Mateusz Walczak » 10 sty 2010, o 00:36

Szanowni Państwo,

W imieniu delegatury scholandzkiej chcę się odwołać od powyższej decyzji. Moim zdaniem jest krzywdząca, ze względu na kilka ważnych faktów, które przytoczę.

Chciałbym zacytować notatkę prasową asystenta ligi Orzislava Von Thorn-Svenssona z dnia 8 stycznia 2010 r.:

"Przypominam, ze wszelkie transfery dokonane po rozegraniu pierwszego meczu V-Mundialu sa NIELEGALNE, a wystawienie w rozgrywkach zawodnika nabytego w ten sposób skutkuje dyskwalifikacja druzyny na dwa mecze. Wyjatkiem sa juniorzy, których mozna sprowadzac w trakcie trwania V-Mundialu w dowolnej ilosci i konfiguracji ;)"

Skoro ukarano Scholandię i Bantu za nielegalne sprowadzenie zawodników, to wnioskuję o ukaranie Orziego za namawianie do łamania przepisów.

Aukcja zawodnika, którego kupiła kadra Scholandii, kończyła się 8 stycznia 2010 r. Wynik jej był jednak znany dopiero po północy. Skoro kończy się 8 stycznia - zdecydowałem się wziąć w niej udział.

Przepis, na który powołują się Panowie, jest w moim przekonaniu słuszny - powinniśmy go respektować i zachować. Niemniej jest on nieprecyzyjny i jego interpretacja jak widać przysparza kłopoty nawet osobom odpowiedzialnym za administracje ligą. Skoro asystent napisał, że " transfery dokonane po rozegraniu pierwszego meczu V-Mundialu sa NIELEGALNE", to uznałem, że wszystkie transfery przed meczem są legalne. A więc mój również, bo uwierzytelniono go 9 stycznia, choć kończył się dzień wcześniej. Ponadto nie doszło do tego momentu do rozegrania pierwszego meczu.

Sam Pan Prezydent stwierdził, że zapis jest nieprecyzyjny. O absurd jest zahacza to, jak jest on interpretowany. Z jednej strony ramę stanowi ostatni mecz, a z drugiej termin rozegrania pierwszego w nowym sezonie. Kluczowe okazuje się słowo "termin". Tu podporą posłużył mi Leksykon PWN, w którym napisane jest, że termin jest to "czas wyznaczony na dokonanie jakiejś czynności". Uważam w związku z powyższym, że czas przerwy międzysezonowej kończy się wraz z pierwszym gwizdkiem - nie wcześniej i nie później. Skoro tak, to transfery Bantu i Scholandii były wykonane legalnie.

Szanowni Państwo, Panie Prezydencie,

Wnioskuję o odwołanie kary dla Królestwa Scholandii, ponieważ jak widać, ten nieprecyzyjny przepis nie gwarantuje nam dojścia do konsensusu w obecnej sytuacji. Podkreślę, ze system X11 stworzony jest tak, że transfer jest uwierzytelniany nieco później, niż koniec aukcji - a koniec nastąpił 8 stycznia. Uważam, że ta niepoprawność powinna zostać poprawiona, gdyż jak pokazała ta sytuacja taki zapis nie gwarantuje jednoznacznej interpretacji. Prawo musi być jasne i klarowne - ten zapis taki nie jest. Dlatego państwa nie powinny na tym cierpieć, a brak uczestnictwa w dwóch meczach jest niemal równoznaczne ze stratą punktową być może nie do odrobienia.

Jeżeli zaś mój wniosek zostanie odrzucony, proszę o ukaranie Orzislava Von Thorn-Svenssona za zachęcanie do łamania przepisów MUP.
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Orzi

Re: Nielegalny transfer

Postautor: Orzi » 10 sty 2010, o 02:21

Dużym nadużyciem jest nazwanie przez WE mojej notki administratorskiej "namawianiem do łamania przepisów". Publikując przytoczony przez WE press miałem szlachetne intencje. Nie chciałem dopuścić do sytuacji, że któryś z nowych trenerów, który przecież nie musi być jednocześnie delegatem MUP, zostanie ukarany bez uprzedniej wiedzy o obowiązujących przepisach. Pragnę przypomnieć, że ukarana w ten sposób w poprzednich rozgrywkach reprezentacja Dreamlandu nie zgłosiła swojej reprezentacji do mundialu rozgrywanego obecnie.

Niestety, poprzez niejasno sformułowane przepisy, podałem własną ich interpretację, inną niż interpretacja Prezydenta MUP. Opierając się na definicji słownikowej, podanej przez JE Mateusza Walczaka można stwierdzić, że to moja interpretacja była słuszna. Sam Prezydent swoją decyzję argumentuje w następujący sposób: "Kolejna niejasność przepisu dotyczy tego, iż nie stanowi on nic o godzinach w których się kończy i zaczyna przerwa. Logicznym jednak jest, iż tak szczegółowe (godzinowe) określenie ram przerwy jest niepotrzebne i zakrawa o absurd.". Oczywiście, można uznać, że wyznaczanie daty godzinnej jest zbytnim uszczegółowieniem przepisów, jednakże jest to jedynie prywatna opinia Lorda Dartha Kanzlera. Prywatna opinia, przez którą cierpią drużyny interpretujące przepis w inny, wg. Leksykonu PWN słuszny, sposób. Przedstawianie własnego zdania byłoby odpowiednie, gdybyśmy debatowali nad wprowadzeniem uszczegółowienia tego przepisu, jednakże w zaistniałej sytuacji jest sporym nadużyciem kompetencji.

W przypadku negatywnego rozpatrzenia odwołań mojego oraz delegata federacji scholandzkiej, dobrowolnie poddam się karze sugerowanej przez JE Mateusza Walczaka. Podkreślam raz jeszcze, że miałem dobre chęci, a całe zamieszanie jest spowodowane nie tyle nieznajomością przepisów, czy nawet błędną interpretacją, a nieskonsultowaniem informacji prasowej przed wysłaniem z Prezydentem MUP.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Nielegalny transfer

Postautor: Lord Darth Kanzler » 10 sty 2010, o 10:44

Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości