Samowolka

Dział poświęcony pracom Rady Rewizyjnej MUP
Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Samowolka

Postautor: t.demollari » 3 sie 2009, o 18:27

W dniu dzisiejszym Królestwo Dreamlandu zakupiło sobie za 8 baniek 30letniego zawodnika ze skillem 10. Czy fajny czy nie - mniejsza o to. Jak pamiętałem gdzieś przy okazji 1 może 2 vmundialu była straszna afera, że ktoś w trakcie rozgrywek sobie dokupuje zawodników, także od razu pomyślałem, że coś jest nie tak. No, ale pomyślałem, że być może zasady zostały zmienione, takze zapytałem na forum vmundialu w x11 czy taka praktyka jest zgodna z zasadami. Selekcjoner reprezentacji Mandragoratu Wandystanu utwierdził mnie jednak w przekonaniu, iż nie bardzo.

Dlatego wnioskuję do organizatorów/prezesa MUP, żeby coś z tym fantem zrobili. Wydaje mi się, że prosty nakaz nie wystawiania tego zawodnika to nieco za mało - może lepszym wyjściem byłoby nakazać Dreamlandowi wyrzucić/sprzedać tego zawodnika.
Timan Demollari

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Samowolka

Postautor: Malik-al-Mulk » 3 sie 2009, o 18:30

Hmm transferów robić nie można w trakcie sezonu. Prawem precedensu zawodnik nie ma prawa zostać wystawiony do końca sezonu. Jeśli zostanie wystawiony będziemy rozważali surowsze kary w postaci blokady dla trenera i odebrania medalu jeśli zostanie zdobyty
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Samowolka

Postautor: Mateusz Walczak » 4 sie 2009, o 00:30

Racja, do takich sytuacji nie powinno dochodzić. Niestety, jest to pewne ograniczenie, bo co zrobić, jeśli gracz zagra w meczu powiedzmy Pucharowym? Nie da się podyktować walkowera...
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Samowolka

Postautor: Mateusz Walczak » 5 sie 2009, o 22:26

No i zawodnik zagrał w meczu, mimo zakazu kupna i mojej prywatnej wiadomości, że tak nie można.

Na szczęście Scholandia wygrała, uff...

Jakich konsekwencji wobec Dreamlandu można się spodziewać?
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Samowolka

Postautor: t.demollari » 6 sie 2009, o 01:35

Zgadzam się z przedpiszcą. Nie podjęcie działań przez Prezesa czy organizatorów [nie wiem kto za to odpowiada ;] ] już ma fatalne skutki - Korona i Litwa wzięła zły przykład i zakupiła sobie gracza. A wystarczyło się skontaktować z trenerem Dreamlandu i wytłumaczyć mu o co chodzi. Nikt się jednak nie poczuwał. Wzywam kompetentne osoby do działania, zanim będzie za późno - niewiele brakowało, a już by było, na szczęście Scholandia dała radę strzelić gola w dogrywce.
Timan Demollari

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Samowolka

Postautor: Mateusz Walczak » 6 sie 2009, o 10:43

Też byłem zaskoczony tym drugim transferem. Jeśli nie zostaną podjęte zdecydowane kroki, to dojdzie to tytułowej samowolki i każdy będzie mógł robić co chce. Proszę Pana Prezesa o zdecydowane konsekwencje dla zespołów, które kupiły/kupią i wystawiły/wystawią do składu nowego gracza. Bez tego takie sytuacje będą się powtarzać.
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Samowolka

Postautor: Lord Darth Kanzler » 6 sie 2009, o 11:17

viewtopic.php?f=3&t=141

To link do obowiązujących w tej materii przepisów. Ligą zarządza obecnie Prezes Malik (zabrał możliwość zarządzania organizatorowi Mundialu więc i nie można oczekiwać, iż organizator będzie się tą sprawą zajmował). Dreamland MUSI zostać teraz zawieszony na 2 tygodnie - dwa mecze ligowe (czyli mundialowe). Jednocześnie należy Dreamlandowi przekazać, że tak nie wolno i źle zrobił.

W tej sprawie będę się dziś kontaktował z Prezesem Malikiem... jeśli ten znajdzie dla mnie w ogóle czas...

Skontaktuje się także z Koroną i Litwą dziś.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Samowolka

Postautor: Lord Darth Kanzler » 6 sie 2009, o 11:23

Taki email wysłałem do Korony i Litwy:

Witam!

viewtopic.php?f=3&t=141

Pod tym linkiem znajdzie Pan obowiązujące w MUP przepisy dotyczące transferów w trakcie sezonu - w tej chwili dokonując zakupu swojego nowego zawodnika dokonał Pan ich naruszenia - jeśli ów zawodnik zostanie wystawiony w jakimkolwiek meczu zostanie Pan odsunięty na 2 tygodnie od kierowania drużyną, jeśli to się powtórzy po raz drugi zostanie reprezentacja zablokowana i z końcem sezonu wyrzucona z rozgrywek.

Proszę o tym pamiętać i nie wystawiać nowego zawodnika w jakimkolwiek meczu obecnego sezonu.

Pozdrawiam!
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Samowolka

Postautor: Lord Darth Kanzler » 6 sie 2009, o 11:32

Jeszcze wyjaśnię jak ja rozumiem przepisy obowiązujące - sam je wszakże gdy byłem Prezesem modyfikowałem.

Zakup zawodnika != (nie równa się) złamaniu przepisów. Takim złamaniem jest faktyczne wzmocnienie drużyny - czyli wystawienie takiego zawodnika. Wtedy i tylko wtedy w moim przekonaniu następuje złamanie przepisów.

Jednocześnie zastrzegam, iż jest to li tylko moja interpretacja, decyzja oczywiście należy do Prezesa. Pamiętajmy jednak, że to wszystko jest zabawa i nie o wyrzucanie teamów na siłę chodzi. Czasem wystarczy kara pod postacią zablokowania wystawiania takiego zakupionego zawodnika (staje się więc on niepotrzebny), czasem jego wyrzucenie (może warto znów zmodyfikować zapisy prawne) - nie o wyrzucanie teamów jednak chodzi.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Samowolka

Postautor: t.demollari » 6 sie 2009, o 11:51

Tak, właśnie miałem o tym pisać.

Jeśli ktoś zapisze, że za kradzież bułki grozi kara śmierci, to złodzieja bułek się rozstrzeliwuje, gdy ukradnie bułkę, a nie jak ją zje.

Analogicznie u nas
§ 2. Zezwala się na nieskrępowane i dowolne zakupowanie zawodników z listy transferowej jedynie w okresie przerwy między rozgrywkami (sezonami).


Czego dotyczy ten przepis? Handlu zawodnikami. Kupować zawodników można TYLKO w okresie przerwy w rozgrywkach.

§ 5. Pierwsze złamanie postanowień § 2. niniejszej Uchwały karane jest pauzą trenera na okres dwóch kolejek. (...)


No i jasne. A co jest w paragrafie drugim? Kupować zawodników można TYLKO w okresie przerwy w rozgrywkach. Czyli już sam zakup [no bo przecież nie można!] jest zagrożony karą w postaci pauzy [?] trenera na dwie kolejki.

Ukradłem bułkę = ukradłem bułkę, a nie ukradłem bułkę=zjadłem bułkę.

Przykro mi, ale interpretacja przepisów jest jasna. Jeśli pod tak oczywistymi przepisami było rozumiane coś innego [ergo przepisy były nieegzekwowane], to znaczy że Rada Delegatów oraz autor tych przepisów - po prostu spaprali sprawę, trzeba było zawrzeć w przepisach karanie spożywania skradzionych bułek, a nie samą kradzież, jak to ma miejsce obecnie.
Timan Demollari


Wróć do „Rada Rewizyjna”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości