Reprezentacje

To co było, a nie jest...
Pel Nander
Podawacz piłek
Posty: 9
Rejestracja: 8 maja 2011, o 16:07
Federacja: of course

Reprezentacje

Postautor: Pel Nander » 12 cze 2011, o 23:37

Chcę zwrócić uwagę na drużyny reprezentacji państw. W Karcie MUP jest informacja która mówi żeby wstawić do organizacji państwo musi założyć federację piłkarską w obrębie swojego terytorium muszą być to minimum dwie drużyny a trzecią może najwcześniej może być drużyna która była by Reprezentacją.
Mam pytanie dlaczego w ten sposób ?
Czy nie lepiej jest gdy jak już się w jakimś państwie znajdzie ktoś chętny na tworzenie drużyny to powinna być to reprezentacja. Następne były by innymi drużynami. Zwiększyło by to i zasięg Ligi Światowej i pokazało prawdziwe zainteresowanie i tym sportem w tej grze w mikronacjach.
Kolejnym powodem jest to że, np. po katastrofie (te słowo pasuje) usunięcia z niewiadomego powodu Ligii Prymera A-klasa z x 11 zniknęły z 3 drużyny z Natanii w tym moja. Czyli wg. prawa zawartym w Karcie MUP federacja nie funkcjonuje bo powinno być minimum dwie drużyny a nie ma teraz żadnej jak i Reprezentacja Natanii nie powinna brać udziału w Lidze Światowej bo jest to jedyna aktualnie drużyna.
Również podobna sytuacja jest w Okoczii zniknęła z x11 automatycznie drużyna Koyot Hanai z powodu nie aktywności w jakimś czasie trenera tej drużyny. To w Okoczii aktualnie są dwie drużyny Reprezentacja i jeszcze jedna w lidze Primera Confederacion.

Liczę na rozsądek członków organizacji MUP wyjść z tej sytuacji jest kilka.
- Pierwsza drużyna reprezentacja.
- To nie powinno się tych reprezentacji trzymać w lidze światowej ?
- Już są to już tego nie dotyczy?
. To zakładam dwa inne konta razem bede miał 3 zgłaszam się tutaj a z dwóch pierwszych druzyn rezygnuje bo nie bede miał tyle czasu i checi na ogarniecie wszystkiego.

Nie napisałem tego by demaskować ani komukolwiek szkodzić. Uważam że, jak już jest inicjatywa z jakiegoś państwa to Liga Światowa w mikronacjach powinna być podstawowym i zarazem głównym celem-miejscem.
Inne ligii to dodatek.
Gra x11 ma niestety kilka wad jak i brak takich oczywistych naturalnych mozliwosci jak zmiana przez druzynę ligii gdy ją np wygra lub żeby sprawdzić się w innej lidze pograć ze znajomym z innej części świata. Takie naturalne i oczywiste niestety tej możliwości nie ma.

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Reprezentacje

Postautor: Edward II » 13 cze 2011, o 06:45

Do przemyślenia. Można złagodzić wymóg wskazany w Statucie MUP i wpuścić do Ligi Światowej wszystkie zainteresowane kadry narodowe. Osobiście nie mam nic przeciwko. Obawiam się tylko, że przecenia Pan skalę zainteresowania rozgrywkami na poziomie reprezentacyjnym. W ubiegłym roku próbowałem przekonać do dołączenia do naszego grona trenerów z Francji, Skarlandu i Tyrencji. Dwa ostatnie państwa spełniały wymogi statutowe, Tyrencja posiadała wówczas własną ligę. W licznych pismach do obywateli tych państw powoływałem się na argument popularności piłki nożnej w mikroświecie, możliwość dodatkowej promocji, itd. Bez efektu. Nie znalazł się nikt chętny do poprowadzenia kadry narodowej. Po prostu nie wszystkich to interesuje.

Jest jeszcze inna sprawa. W skład MUP wchodzi obecnie blisko 20 federacji z najbardziej aktywnych (i zarazem największych) polskich mikronacji. Znalazłoby się zapewne jeszcze kilka państw, które powinny do nas dołączyć (RON, Sclavinia, wspomniany Skarland), reszta to już jednak twory przeważnie 1-3 osobowe i szalenie trudno znaleźć wśród nich konsekwentnych sympatyków X11 - konsekwentnych, to znaczy takich, którzy nie zrezygnują po miesiącu, dezorganizując tym samym rozgrywki poprzez uniemożliwienie sformowania symetrycznych grup na mundialu czy w LŚ. W Lidze Królewskiej otrzymuję zgłoszenia z najróżniejszych mikronacji. Najmniej solidni są trenerzy z tych najmniejszych. Nie możemy sobie pozwolić na utrzymywanie w naszym gronie nieaktywnych trenerów - widzieliśmy, jak wielomiesięczna absencja selekcjonera Scholandii czy Okoczii prowadzi do deformacji układu tabeli. Wymóg posiadania minimum dwóch państw ma swój sens.

Kolejna sprawa. Niektórzy delegaci z federacji członkowskich MUP zdecydowanie sprzeciwiają się udziałowi kadr z nanonacji, nie mówiąc już o państw wymarłych czy okresowo nieaktywnych. W trakcie ostatniego mundialu otrzymywałem sygnały, że Parlandia, Natania, Neopolis czy Okoczia powinny znaleźć się za burtą turnieju, czego publicznie domagali się przedstawiciele z Federacji Al Rajn. Choć sam nie zgadzam się z tym poglądem, szybko się Pan przekona, że w tej sprawie zdania są mocno podzielone.

Mam jednak nadzieję, że nowy Prezydent MUP wróci do tego tematu.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Pel Nander
Podawacz piłek
Posty: 9
Rejestracja: 8 maja 2011, o 16:07
Federacja: of course

Re: Reprezentacje

Postautor: Pel Nander » 14 cze 2011, o 20:32

" zdania mocno podzielone" - jak w każdej praktycznie sprawie nawet takich wydawało by się oczywistych. ...
Jeśli da sie taką możliwośc wyboru może być użyta, jeśli jej nie ma trudno powiedzieć o zainteresowaniu ? ... Po za tym nowe osoby nie bardzo wiedzą jak zacząć w x11. W wiekszości ich wybory są przypadkowe.
W Primera Confederacion na aktualnie 10 drużyn 4 (napewno 3) pochodzą z Arctiq państwa które jest nie aktywne od roku.
A ci ludzie dalej grają.
Nie wiem jak wyglądają sprawy techniczne w działaniu ligii.
Jesli trener jest nie aktywny drużyna po zakończonym sezonie odpada (jest usuwana przez system z LŚ) do momentu zakończenia sezonu dalej gra. Poza tym jak widziałem można utworzyć "dywizje".


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość