Nieaktywne drużyny klubowe członków MUP

To co było, a nie jest...
Orzi

Nieaktywne drużyny klubowe członków MUP

Postautor: Orzi » 22 paź 2009, o 12:57

Przeglądając listy logujących się na X11 zauważyłem niepokojącą tendencję. Otóż niektórzy z naszych członków, po początkowym spełnieniu warunków przyjęcia w poczet federacji zrzeszonych w MUP, przez zaniedbanie swoich drużyn klubowych grających w różnych ligach mikroświata, tracą wymagany limit drużyn! Szczególnie rażący jest tu przykład Rzeczpospolitej Obojga Narodów, z której początkowo pochodziły 4 kluby (1 w WLP i 3 w PC), a teraz ANI JEDEN z trenerów polskich klubów nie logował się na Xperteleven od ponad miesiąca! Myślę, że nie daje to wątpliwości co do nieaktywności trenerów klubowych. Drugą taką federacją jest Francja, ale tutaj przynajmniej jedna drużyna (Paris Saint-Germain w Primera Confederacion) jest naprawdę aktywna, trener drugiej natomiast nigdy się nawet nie zalogował na jej konto.

Chciałbym poruszyć kwestię - co z tym fantem zrobić? Zostawiać mimo wszystko takie reprezentacje, czy wyrzucać. Ja proponuję takie rozwiązanie - pozostawienie tych federacji do czasu rozpoczęcia kolejnego sezonu ligi, w której startują kluby zrzeszone w tych związkach piłkarskich (w tych przypadkach to Primera Confederacion). Do tego czasu powinny mieć możliwość uzupełnienia limitu drużyn, jeśli się nie uda - drużyna powinna być automatycznie wydalona przez Radę Delegatów. A co myślą inni Szanowni Delegaci?

Daniel Saryoni
Junior
Posty: 73
Rejestracja: 26 maja 2009, o 17:32
Federacja: Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii
Lokalizacja: Teutonia / Sarmacja

Re: Nieaktywne drużyny klubowe członków MUP

Postautor: Daniel Saryoni » 22 paź 2009, o 21:26

Co do drużyn w mojej lidze (PC) to nie wiele mogę zrobić. Mogę oczywiście interweniować w danym kraju na szczeblu dyplomatycznym, albo rozmawiać z trenerami, ale póki nie ma oficjalnej decyzji federacji w sprawie klubu, to dezaktywować go nie chcę.
(-) Daniel M. von Schwarz-Saryoni
Delegat Główny Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii

Orzi

Re: Nieaktywne drużyny klubowe członków MUP

Postautor: Orzi » 23 paź 2009, o 11:32

Daniel Maksymilian pisze:Co do drużyn w mojej lidze (PC) to nie wiele mogę zrobić. Mogę oczywiście interweniować w danym kraju na szczeblu dyplomatycznym, albo rozmawiać z trenerami, ale póki nie ma oficjalnej decyzji federacji w sprawie klubu, to dezaktywować go nie chcę.


Rozumiem to, ale, dla dobra ligi, raczej wprowadziłbym jakieś zasady dla całej Primera Confederacion. O wiele większe emocje gwarantuje mniejsza liczba drużyn, ale gdy w każdym meczu jest walka, niż bezmyślne nabijanie punktów na figurantach.

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Nieaktywne drużyny klubowe członków MUP

Postautor: t.demollari » 23 paź 2009, o 14:17

Statut MUP nic nie mówi, że federacja [będąca członkiem MUP] musi posiadać dwie aktywne drużyny. Mają być dwie i nic więcej.

Dyskusja zatem jest bezzasadna, jeśli poruszamy się w obrębie istniejących przepisów. Natomiast nie ma problemu, żeby statut zmienić. Wtedy można dyskutować.
Timan Demollari

Daniel Saryoni
Junior
Posty: 73
Rejestracja: 26 maja 2009, o 17:32
Federacja: Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii
Lokalizacja: Teutonia / Sarmacja

Re: Nieaktywne drużyny klubowe członków MUP

Postautor: Daniel Saryoni » 23 paź 2009, o 15:36

Na koniec sezonu okaże się, kto będzie kontynuował grę, a kto nie ;)
(-) Daniel M. von Schwarz-Saryoni
Delegat Główny Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii

Orzi

Re: Nieaktywne drużyny klubowe członków MUP

Postautor: Orzi » 23 paź 2009, o 15:46

t.kiechajas pisze:Statut MUP nic nie mówi, że federacja [będąca członkiem MUP] musi posiadać dwie aktywne drużyny. Mają być dwie i nic więcej.

Dyskusja zatem jest bezzasadna, jeśli poruszamy się w obrębie istniejących przepisów. Natomiast nie ma problemu, żeby statut zmienić. Wtedy można dyskutować.


A właśnie, co się stanie jeśli po sezonie te drużyny "wylecą"?

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Nieaktywne drużyny klubowe członków MUP

Postautor: t.demollari » 23 paź 2009, o 15:58

Jeśli przez to federacja nie będzie miała dwóch drużyn, to będzie przesłanka by ustało jej członkostwo w MUP.
Timan Demollari

Orzi

Re: Nieaktywne drużyny klubowe członków MUP

Postautor: Orzi » 23 paź 2009, o 20:44

I tą kwestię poruszyć właśnie chciałem, a przy okazji "pogonić" Koroniarzy i Francuzów.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Nieaktywne drużyny klubowe członków MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 28 paź 2009, o 16:35

W WLP zastosowana jest praktyka, że trener niezajmujący się swoją drużyną 3 tygodnie i więcej zostaje usunięty. Drużyny, które są nowe można przejąć, starych nie. Zasada taka wymusza dbałość o drużynę. Nie rozumiem absolutnie dlaczego należy podejmować dyplomatyczne kroki w celu wyjaśnień nieaktywności? Sport to nie polityka.

Proszę delegata WRW o zgłoszenie wniosku z poprawką do Statutu, który da MUP możliwość weryfikacji aktywności drużyn w ligach i tym samym w przypadku niespełniania warunków aktywności danych drużyn w federacji umożliwi wygaszanie członkostwa w MUP. Nie będziemy bawić się w fikcję.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości