Ranking drużyn narodowych

To co było, a nie jest...
Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: [Pomysł] Ranking MUP

Postautor: t.demollari » 14 wrz 2009, o 19:22

Myślę, że po kilka punktów dodatkowych powinno być za awans do 1/4 1/2 finału i wreszcie zwycięstwo w vmundialu

No i osobny temat to dogrywki rzuty karne, bo jak wtedy rozpatrywać punktację gdy np, pierwszy mecz - 0:0, drugi mecz też 0:0, a w dogrywce dopiero ktoś wygrywa.


/edit: widzę, że jest uwzględnione - oki ;)
Timan Demollari

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: [Pomysł] Ranking MUP

Postautor: Piotr Wolecki » 14 wrz 2009, o 20:07

Kurcze, przydałaby się jakaś osobna podstrona lub podforum dla tego rankingu, o wiele lepiej i przejrzyściej by to wyglądało niż teraz.
Trenerów i działaczy piłkarskich proszę o komentowanie pierwszego w historii Rankingu MUP, jest parę niespodzianek, niektórzy mogą robić swoje "cieszonki" inni zaś tylko rzewnie płakać :D

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: [Pomysł] Ranking MUP

Postautor: t.demollari » 14 wrz 2009, o 20:47

Wrzućcie to do biuletynu MUP
Timan Demollari

Orzi

Re: [Pomysł] Ranking MUP

Postautor: Orzi » 14 wrz 2009, o 21:40

Pragnąłbym tylko zgłosić, że nasze państwo nazywa się "Winktown", a nie "Wink Town"... My Wam z "Austro-Węgier" myślnika nie zabieramy :P

Cyber Smith
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2008, o 00:33
Federacja: Neopolis Soccer Assotiation
Lokalizacja: Neopolis

Re: [Pomysł] Ranking MUP

Postautor: Cyber Smith » 14 wrz 2009, o 22:06

Po pierwsze gratuluję świetnego pomysłu i równie dobrej jego realizacji. ;)

Po drugie uważam, że decyzja o rezygnacji z uwzględniania w rankingu spotkań towarzyskich jest zbyt pochopna. Myślę, że nie byłoby wielkim problemem wyznaczenie w przerwie między mundialami oficjalnych terminów dla takich meczów a potem wliczanie ich wyników do rankingu.

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: [Pomysł] Ranking MUP

Postautor: Mateusz Walczak » 15 wrz 2009, o 00:02

Swietny pomysł! Naprawdę rewelacyjny. Gratuluję!

Co do punktowania. Mam kilka zastrzeżeń. Mimo wszystko mam wrażenie, że ranking jest trochę... niemiarodajny. Spójrzmy na wysoko sklasyfikowany Elderland, który odpadł już z rozgrywek. Tak samo dziwi mnie niskie sklasyfikowanie Wandystanu, który przecież uchodzi za jednego z faworytów i lideruje grupie B.

Trzeba nad tym popracować - nie od razu Kraków zbudowano i nie od razu w naszym rankingu będą obowiązywały klarowne reguły pozwalające wyłonić rzeczywistą czołówkę od pozostałych.

Miejsce Scholandii jest akurat dosyć miarodajne, przynajmniej moim zdaniem:)

Oddzielny wątek czy podforum moim zdaniem na razie niepotrzebne:)

trzeba ustalić punkty za zwycięstw w V-Mundialu, awans do finału, półfinału, ćwierćfinału, aby uniknąć sytuacji, którą pokazuje powyższy ranking (na przykładzie Wandystanu i Elderlandu).

PS. Wracam już do aktywności, postaram się wypowiedzieć w pozostałych wątkach, w których brałem lub obiecałem aktywność:) Proszę o wyrozumiałość, ze względu na obowiązki czysto tfu realne.
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: [Pomysł] Ranking MUP

Postautor: t.demollari » 15 wrz 2009, o 00:40

Cyber Smith pisze:Po drugie uważam, że decyzja o rezygnacji z uwzględniania w rankingu spotkań towarzyskich jest zbyt pochopna. Myślę, że nie byłoby wielkim problemem wyznaczenie w przerwie między mundialami oficjalnych terminów dla takich meczów a potem wliczanie ich wyników do rankingu.


Dochodzilibyśmy wówczas do śmiesznej sytuacji np. ze n meczów towarzyskich równoważy zwycięstwo zwycięstwo w półfinale v-mundialu. Poza tym, jedni grają towarzyskich mniej, drudzy więcej, inni w ogóle.

Mecz towarzyski ma służyć sprawdzaniu taktyk czy formacji, a nie "nabijaniu" punktów w rankingu.

Mateusz Walczak pisze:Swietny pomysł! Naprawdę rewelacyjny. Gratuluję!

Co do punktowania. Mam kilka zastrzeżeń. Mimo wszystko mam wrażenie, że ranking jest trochę... niemiarodajny. Spójrzmy na wysoko sklasyfikowany Elderland, który odpadł już z rozgrywek. Tak samo dziwi mnie niskie sklasyfikowanie Wandystanu, który przecież uchodzi za jednego z faworytów i lideruje grupie B.


Elderland doszedł do 1/2 finału Pucharu Interkontynentalnego, tam sobie nabił punktów. Wandystan ma 1.) słabsze zespoły w grupie 2.) Odpadł w 1/8 Pucharu. Zatem ranking jest jak najbardziej miarodajny - po uwzględnieniu meczów fazy pucharowej v-mundialu Elderland na pewno spadnie niżej, drużyny które awansowały do ćwierćfinałów bedą miały okazję podgonić resztę.
Timan Demollari

Cyber Smith
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2008, o 00:33
Federacja: Neopolis Soccer Assotiation
Lokalizacja: Neopolis

Re: [Pomysł] Ranking MUP

Postautor: Cyber Smith » 15 wrz 2009, o 01:04

t.kiechajas pisze:
Cyber Smith pisze:Po drugie uważam, że decyzja o rezygnacji z uwzględniania w rankingu spotkań towarzyskich jest zbyt pochopna. Myślę, że nie byłoby wielkim problemem wyznaczenie w przerwie między mundialami oficjalnych terminów dla takich meczów a potem wliczanie ich wyników do rankingu.


Dochodzilibyśmy wówczas do śmiesznej sytuacji np. ze n meczów towarzyskich równoważy zwycięstwo zwycięstwo w półfinale v-mundialu. Poza tym, jedni grają towarzyskich mniej, drudzy więcej, inni w ogóle.

Mecz towarzyski ma służyć sprawdzaniu taktyk czy formacji, a nie "nabijaniu" punktów w rankingu.


Chodziło mi o wyznaczenie jednego lub dwóch oficjalnych terminów w przerwie między mundialami i tylko mecze towarzyskie rozgrywane w te dni liczyłyby się do rankingu, wszystkie pozostałe spotkania byłyby tylko zwykłymi sparingami. Ilość punktów do rankingu za zwycięstwo w takim meczu powinna być oczywiście dużo mniejsza niż przypadku rozgrywek V-mundialu. Myślę, że takie rozwiązanie urozmaiciłoby nieco nudny okres między mistrzostwami, zawsze ciekawiej gra się o stawkę, nawet tak niewielką jak jeden czy dwa punkty do rankingu. ;)

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: [Pomysł] Ranking MUP

Postautor: t.demollari » 15 wrz 2009, o 01:11

A, w ten sposób okej. Tylko ktoś by musiał tego przypilnować ;)
Timan Demollari

Cyber Smith
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2008, o 00:33
Federacja: Neopolis Soccer Assotiation
Lokalizacja: Neopolis

Re: [Pomysł] Ranking MUP

Postautor: Cyber Smith » 15 wrz 2009, o 01:17

t.kiechajas pisze:A, w ten sposób okej. Tylko ktoś by musiał tego przypilnować ;)


A od czego mamy władze MUP ? :D


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość