Ranking drużyn narodowych

To co było, a nie jest...
Awatar użytkownika
Arctos I
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 13:28
Federacja: Piłkarska Federacja Cesarstwa Arctiq
Lokalizacja: Cesarstwo Arctiq

Re: Ranking drużyn narodowych

Postautor: Arctos I » 22 lut 2010, o 11:47

Mateusz Walczak pisze:No cóż, ja jednak mam nadzieję, że się doczekamy w końcu notowania... Z tymże już na luty;)

chyba na marzec bo luty już się kończy
Delegat Główny Cesarstwa Arctiq, trener kadry Narodowej
(-) JCM Arctos I

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Ranking drużyn narodowych

Postautor: Mateusz Walczak » 8 cze 2010, o 16:36

Panie Piotrze, pojawił się Pan na forum. Stąd moje pytanie, kiedy będziemy mogli zobaczyć aktualny ranking drużyn narodowych?
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: Ranking drużyn narodowych

Postautor: Piotr Wolecki » 12 cze 2010, o 12:12

Ranking najprawdopodobniej będzie prowadzony od zera punktów z każdej z drużyn z powodu dłuższego okresu nieaktualizowania go, za co przepraszam. Mam jeszcze prośbę, niech każdy trener wyśle mi na Priv informacje o swoich sparingach i miejscach ich rozgrywania. Te mecze będę rozliczał w punktach. Będą to pierwsze punkty wliczane do nowego rankingu + te za zwycięstwa w rozgrywkach i miejsca na podiach V-Mundialu i Pucharu Interkontynentalnego. Ranking zostanie przedstawiony do weekend w przyszły tydzień, ze względu na moje szkolne poprawy, składanie papierów do liceum i oczywiście Mundial w RPA. ;)

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Ranking drużyn narodowych

Postautor: t.demollari » 13 cze 2010, o 10:53

Jak już mówiłem, punktowanie sparingów jest głupie. Nie chcę się powtarzać więc skopiuję ;]


Dochodzilibyśmy wówczas do śmiesznej sytuacji np. ze n meczów towarzyskich równoważy zwycięstwo zwycięstwo w półfinale v-mundialu. Poza tym, jedni grają towarzyskich mniej, drudzy więcej, inni w ogóle.

Mecz towarzyski ma służyć sprawdzaniu taktyk czy formacji, a nie "nabijaniu" punktów w rankingu.


Oczywiście, nie dotyczy to oficjalnych terminów, ale o nich nie ma mowy, więc :]
Timan Demollari

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Ranking drużyn narodowych

Postautor: Marcin Sokołowicz » 13 cze 2010, o 11:47

Również jestem przeciwny braniu pod uwagę sparingów przy tworzeniu rankingu. Ma on dotyczyć wyłącznie oficjalnych rozgrywek, bo tylko wtedy będzie obiektywny.

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: Ranking drużyn narodowych

Postautor: Piotr Wolecki » 14 cze 2010, o 19:10

Ale w oficjalnym rankingu FIFA, którym się podpierałem tworząc ranking MUP, mecze towarzyskie są brane pod uwagę, niezależnie kto i ile ich rozegra. Przykład? Meksyk zagrał tylko w tym roku tak około 2 razy więcej sparingów niż reprezentacja Polski. Dlatego nie rozumiem, czemu nie chcą panowie naliczania punktów za mecze towarzyskie. Ale myśląc głębiej, można by stworzyć trochę inny system punktacji za mecze sparingowe, tzn. za mecze z silnymi rywalami stawki będą dotychczasowe, a mniejszą zaś stawkę otrzymywać będą reprezentacje za mecze ze słabszymi kadrami. Oczywiście uprzednio trzeba by było określić, kto jest trochę lepszy a kto trochę gorszy. Jest to pewien sposób zapożyczony również z rankingu FIFA czy UEFA. Dlatego więc taki Meksyk może dostać tyle samo lub mniej punktów za 6-7 sparingów w różnorodnymi rywalami, w porównaniu z reprezentacją Polski która rozegrała 3- 4 mecze. Proszę się zastanowić nad tą rzeczą, a ja będę się upierał przy wprowadzeniu moich poprawek do systemu punktowania.

P.S. Ostatnimi czasy liczyłem punktacje za sparingi względem oficjalnych terminów, więc możemy również tak zrobić, że będziemy przeliczać punkty tylko z tych uprzednio zatwierdzonych dat rozgrywania meczów z uwzględnieniem poprawki jeśli chodzi o klase przeciwnika.

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Ranking drużyn narodowych

Postautor: Marcin Sokołowicz » 14 cze 2010, o 22:33

Być może dlatego ranking FIFA jest uważany za mało wiarygodne źródło informacji o faktycznej sile danej drużyny.

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Ranking drużyn narodowych

Postautor: t.demollari » 15 cze 2010, o 11:21

Tak, dla mnie powinny się liczyć tylko oficjalne terminy. Inaczej jest to bez sensu, nie zapożyczajmy rzeczy z reala, bo tu jest virtual.
Timan Demollari

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: Ranking drużyn narodowych

Postautor: Piotr Wolecki » 15 cze 2010, o 18:44

No to robimy tak: naliczamy punkty za mecze towarzyskie tylko w wypadku oficjalnych terminów (które powinny już być ustalone) oraz tworzymy nową zasadę punktowania za mecze z drużynami, powiedzmy, drugiej półki w v-futbolu reprezentacyjnym.

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Ranking drużyn narodowych

Postautor: Mateusz Walczak » 9 lip 2010, o 12:10

Oczywiście temat upadł...

Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania - policzmy zeszłą edycję, aby zachować ciągłość w rankingu. Zastanówmy się jednak, co i jak należy zmienić, aby ranking był jeszcze bardziej obiektywny i staranny.

W razie liczenia oferuję swoją pomoc:)
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości