Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

To co było, a nie jest...
August

Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

Postautor: August » 25 sie 2009, o 09:37

Od pewnego czasu prowadzę rozmowy z Demokratische Union, niemiecką mikronacją, są zainteresowani polsko- niemieckim turniejem piłkarskim (oczywiście w ramach mikronacji), kto chciałby wziąć w tym udział ;-) Nie wiem czy to dobre miejsce do publikowania tej informacji, ale może kogoś to zainteresuje. Powinniśmy stanąć do boju, tu wszak chodzi o honor polskich mikronacji ;-)

http://www.dur2005.de/forum/thread.php?postid=161020#post161020

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

Postautor: Mateusz Walczak » 25 sie 2009, o 11:21

Myślę, że na pewno dział Powitania nie jest najlepszy do tego rodzaju publikacji. Proponuję przeniesienie do działu "Propozycje i informacje", bo pomysł wygląda na ciekawy, z tymże trzeba by popracować nad konkretami:)

August

Re: Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

Postautor: August » 25 sie 2009, o 13:19

Na pytanie w jaki sposób ma się odbywać spotkanie, nasi niemieccy przyjaciele odpowiedzieli:

Gibt es die Regeln, nach denen die polnischen Nationen Fussball spielen auch in englischer Form? Ansonsten haben wir ein Regelwerk, welches in allen deutschen Micronations genutzt wird.

Ich schlage ein internationales Turnier vor, an dem polnische Nationen und die besten deutschsprachigen Nationen teilnehmen könnten.


Co tłumaczymy:

Istnieją reguły gry w v-piłkę nożną, czy polskie mikronacje także wzorują się na nich, jest to forma angielska. Po za tym posiadamy zespół reguł, który obowiązuje w całym niemieckim mikroświecie. Proponuje międzynarodowy turniej, w którym polskie mikronacje i najlepsze niemieckojęzyczne mikronacje mogłyby uczestniczyć.


Co mam odpowiedzieć :D Prawdę mówić nie interesuje się za bardzo v- piłką nożną i przybyłem po odpowiedź.

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

Postautor: MichalORhada » 25 sie 2009, o 16:33

Przeniesione.

Co do meritum - ale jakie to są te niemieckie reguły? Jak będziemy więcej, to wtedy będziemy mogli się zdecydować.

Bo generalnie wydaje mi się, że nie chodzi tu o żadne symulatory wirtualne, a o jakiś wymyślny konstrukt mentalny :-P

August

Re: Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

Postautor: August » 25 sie 2009, o 18:30

Więc niemieckie reguły zostały mi przedstawione, ale mało z tego wywodu rozumiem, poprosiłem, by je opisali mi dokładniej ;-)

August

Re: Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

Postautor: August » 26 sie 2009, o 11:20

Znam już reguły ;-)
U naszych niemieckich przyjaciół wygląda to następująco: jest 30 punktów do rozdzielenia między: atak, obronę i środek boiska (tak to zrozumiałem) np.:
oborna: 15 Punktów
środek boiska: 8 Punktów
atak: 7 Punktów
Te dane wprowadza się do komputera (in einen Algorithmus- do algorytmu?) i podawany jest wynik :-)
Pytania?

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

Postautor: Mateusz Walczak » 26 sie 2009, o 13:08

Owszem, są.

Dla mnie to trochę bez sensu. Bo tak: ani to nie było z nami konsultowane, tylko postawił nas Pan przed faktem dokonanym. Zresztą, takie zasady to mają mało do piłki nożnej, to po prostu losowanie kto wygra i ja się na takie coś nie piszę. MUP to organizacja, w ramach której rozgrywki są prowadzone w X11 i tego się trzymajmy.

August

Re: Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

Postautor: August » 26 sie 2009, o 13:41

Przekażę Pańską informację DU, ale proszę się nie denerwować, kto powiedział, że DU nie rozegra turnieju według naszyc zasad, to była tylko propozycja ;-)

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

Postautor: MichalORhada » 26 sie 2009, o 15:33

Dla mnie również takie zasady są dość bez sensu. Średnio uzdolniony informatyk przy pewnym wysiłku jest w stanie stworzyć bardziej pasjonujący symulator piłki nożnej ;-)

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Turniej piłkarski z niemieckimi mikronacjami?

Postautor: Mateusz Walczak » 26 sie 2009, o 23:20

Jeśli mam omawiać ten problem od podstaw, to od nich też zacznę.

Wydaje mi się, że zaczął Pan tworzyć warunki do rozegrania takiego sparingu od końca. Skoro proponujemy przedstawicielom niemieckiej mikronacji udział w rozgrywkach piłkarskich, to warto by najpierw porozumieć się z polskimi mikronacjami (a w tym wypadku z przedstawicielami, którzy obradują właśnie tutaj - w MUP) czy zgadzają się na taki mecz, jeśli tak, to na jakich zasadach, a dopiero potem rozmawiać Niemcami. Teraz wyszło na to, że Pan, nie znając wcale realiów futbolu polskiego v-świata wychodzi jako jego przedstawiciel z propozycją dla Niemców, a nas stawia niemal przed faktem dokonanym.

Jeśli zdecydujemy się na udział w takim meczu, to po pierwsze, trzeba by to zrobić w ramach X11. W tym systemie rozgrywają się mecze całego polskiego v-świata na czele z V-Mundialem. Jednak z tego co mi wiadomo (choć być może moja wiedza w tej materii jest zbyt mała), to nie można grać między ligami. A jeśli nie można, to raczej w X11 nie rozegramy, chyba, że stworzymy nową ligę, choć osobiście nie widzę potrzeby grania na siłę z Niemcami.

A "gra" w algorytmach mnie jakoś nie satysfakcjonuje. Jeśli niemieckich mieszkańców mikronacji tak - to niech się sami bawią:)


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość