Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

To co było, a nie jest...
MaciejRehaggel

Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

Postautor: MaciejRehaggel » 6 lut 2009, o 12:23

Ostatnimi czasy ożywiły się głosy piętnujące moje dotychczasowe poczynania na stanowisku Prezesa MUP. Rzeczywiście kierując się chęcią jak najszybszego startu V-Mundialu popełniłem wiele błędów. Mój największy błąd polegał na niezbyt dużej aktywności w dniach poprzednich, przez co musiałem to nadrobić szczególnie w ostatnim czasie, by wywiązać się z obiecanego terminu startu rozgrywek. Właśnie z tego powodu zlekceważyłem trochę sprawę Valhalli i nie skontaktowałem się z władzami Al-Rajnu i Surmenii, co było oczywistym niedociągnięciem. Cóż myślę, że teraz może być już tylko lepiej i do końca swojej kadencji, pouczony doświadczeniem będę podejmował trafniejsze decyzje.

Odnośnie podziału na dywizję - nie miałem na to niestety żadnego wpływu. Xperteleven automatycznie podzielił drużyny ze względu na wskaźnik ostatnich meczy. (hot-o-metr).. Spodziewałem się raczej, że zespoły zostaną przydzielone ze względu na skład, jednak przeliczyłem się za co przepraszam .. Teraz to już jednak bez znaczenia. Chciałbym zakomunikować najważniejsze: Nie będzie dwóch Mistrzów Świata! Tylko zwycięzca V-Mundialu A, a więc potencjalnie lepszej dywizji zostanie obwołany najlepszą reprezentacją V-Świata. Dlaczego? Bez urazy, ale okazanie się lepszym w boju od Rotrii, Piotrusiova, Okoczii, ZE Chattyckich, Neopolis, czy Erboki jest chyba o niebo łatwiejszym wyzwaniem, niż wygranie dywizji z Elderlandem, Natanią, Morvanem, Wandystanem, Gnomią i Sclavinią na czele.. Dodatkowo jako, że w następnym sezonie zostanie rozegrany Puchar Interkontynentalny, a więc nie będziemy grać systemem ligowym, pozwoliłem sobie nie ustawiać awansów. Zresztą sądzę, że Delegaci systemem dywizyjnym nie będą chcieli więcej grać..

Pomyślałem jednak, że dobrym rozwiązaniem będzie rozegranie SUPERPUCHARU, a więc dwumeczu między zwycięzcą V-Mundialu A, a zwycięzcą V-Mundialu B.. Będzie to osobne trofeum, jednak myślę, że udział w takim meczu będzie pewną formą rekompensaty dla uczestników dywizji B...

Zresztą większość uczestników V-Mundialu B nie wnosiła gwałtownych głosów sprzeciwu, w przeciwieństwie do delegatów Wandystanu i Morvanu, którzy de facto stali się ich naturalnymi rzecznikami. Uprzejmie przypominam, że to DELEGACI - zdecydowaną większością głosów zdecydowali o systemie ligowym, z podziałem na dywizje. Ja osobiście byłem za rozgrywkami w systemie CL. Ale cóż niektórzy i tak nadal będą widzieć we mnie głównego winowajcę..

To chyba narazie wszystko, co chciałem zakomunikować. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 6 lut 2009, o 12:27 przez MaciejRehaggel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

Postautor: Marcin Sokołowicz » 6 lut 2009, o 12:26

Sarmacja i Trizondal dziękują prezesowi za odebranie im szans zdobycia Mistrzostwa V-Świata. Myślę, że zwycięzcy V-Mundialu B też się należy jakaś nagroda. Dlaczego przez indolencję prezesa mamy grać o pietruszkę?

MaciejRehaggel

Re: Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

Postautor: MaciejRehaggel » 6 lut 2009, o 12:30

To nie ja odebrałem im szansę, co najwyżej DELEGACI, którzy głosowali za beznadziejnym systemem dywizyjnym. Zwycięzca V-Mundialu B oczywiście otrzyma pomniejsze trofeum, stosowną nagrodę pieniężną i możliwość starcia w meczu o SUPERPUCHAR..

Piotranin
Junior
Posty: 93
Rejestracja: 23 sty 2009, o 16:46
Lokalizacja: Parlandia

Re: Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

Postautor: Piotranin » 6 lut 2009, o 12:48

Po co kombinujemy ? poco są te 2 dywizje?
wcześnie były grupy a nie jakieś dywizje teraz to nie wygląda za ciekawie :-\

MaciejRehaggel

Re: Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

Postautor: MaciejRehaggel » 6 lut 2009, o 12:51

Ja sądzę podobnie. Jednak wolą delegatów mamy ten podział. Cóż więc miałem zrobić? Nie posłuchać delegatów? Wówczas złamałbym prawo, a na forum mielibyśmy już kolejny krwawy wniosek p. O'Rhady...

Piotranin
Junior
Posty: 93
Rejestracja: 23 sty 2009, o 16:46
Lokalizacja: Parlandia

Re: Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

Postautor: Piotranin » 6 lut 2009, o 12:57

tak o`rhada za dużo mówi

Mike von Laue
Junior
Posty: 84
Rejestracja: 20 lis 2007, o 15:03
Lokalizacja: Natania

Re: Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

Postautor: Mike von Laue » 6 lut 2009, o 13:20

Panie Prezesie, myślę, że warto załatwić sobie pomocnika/doradcę. Te ostatnie niepewne decyzje i drobne zamieszanie zostałyby sprawniej rozwiązane. Pomocnik pomógłby nawiązywać kontakt z dość obszerną grupą delegatów i przekazywać wszystkie potrzebne informacje.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

Postautor: Malik-al-Mulk » 6 lut 2009, o 14:24

Ja osobiście uważam pomysł Pana O'Rhady co do systemu rozgrywek za ciekawy i bardziej sprawiedliwy niż obecny. Choć nie pochwalam niektórych zabiegów jakie stosuje Pan O'Rhada.

Podziałem na dywizje zniszczyliście piękno piłki, wg mnie, bo na każdych mistrzostwach i w każdych pucharach zdarzają się niespodzianki że najlepsi odpadają z potencjalnymi słabeuszami... to jest piękno... że piłka jest bardzo często nieobliczalna i nie można obstawić zwycięzcy z góry.

Dlaczego? Bez urazy, ale okazanie się lepszym w boju od Rotrii, Piotrusiova, Okoczii, ZE Chattyckich, Neopolis, czy Erboki jest chyba o niebo łatwiejszym wyzwaniem, niż wygranie dywizji z Elderlandem, Natanią, Morvanem, Wandystanem, Gnomią i Sclavinią na czele..

Lekceważycie kadry drużyn których nawet nie znacie, nie znacie możliwości trenerów choćby Piotrusiowa i Chattycji... Dlatego też to jest zaprzeczenie jakiejkolwiek idei sportu... trener i taktyka dużo zmieniają bo dobry trener nawet z marnych grajków wyciągnie maksimum mozliwości... dla przykładu puchar ligi francuskiej... Girondins Bordeaux zmierzy się w finale z... VANNES... takich przykładów jest więcej
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

MaciejRehaggel

Re: Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

Postautor: MaciejRehaggel » 6 lut 2009, o 15:22

Nikt nie przekreśla szans Piotrusiova, czy ZE Chattyckich! Ale proszę mi wybaczyć czy gdybyśmy mieli na Mundialu w RPA grupę "Francja, Włochy, Brazylia, RPA", i grupę "Meksyk, Ekwador, Słowacja, Chiny", to oczywiste, że z "grupy śmierci" trudniej byłoby wyjść! A przecież mimo to nikt nie przekreślałby szans Słowacji, czy Chin ;P

Piotranin
Junior
Posty: 93
Rejestracja: 23 sty 2009, o 16:46
Lokalizacja: Parlandia

Re: Oficjalne Oświadczenie Prezesa ws. Mundialu

Postautor: Piotranin » 6 lut 2009, o 15:31

Ja tam nie narzekam :) tylko kurcze denerwują mnie te 2 dywizje :-\


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości