Problemy z druĹĽynami

To co było, a nie jest...
Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Problemy z druĹĽynami

Postautor: MichalORhada » 4 lut 2009, o 20:32

Chciałbym prosić wszystkich delegatów o wypowiedzenie się w kwestii niektórych drużyn, które mają bądź nie mają wystąpić w zbliżającym się mundialu. Chaotyczne decyzje prezesa, które często są decyzjami całkowicie nieprzemyślanymi, doprowadziły do sytuacji, w której w rozgrywkach ma wziąć udział państwo, które upadło, a istniejące zostało wykluczone...

Przede wszystkim, kwestia Valhalli. Valhalla jako państwo upadła dość dawno, jednak pozostawała iskierka co do jej reaktywacji - aktywny był mieszkaniec Piotr Soboń - delegat i trener CV w MUP, oraz Kaizer Krzysztof Janusz, który wielokrotnie zapowiadał reaktywację państwa. Niestety - wysiłki te zawiodły, bo ogłoszona reaktywacja została zarzucona, a z kolei Piotr Soboń odszedł ze stanowiska trenera. Miało to miejsce tuż przed Pucharem Interkontynentalnym, zatem funkcję trenera zdecydował się wziąć na siebie Lord Kanzler. Teraz, kiedy PI się dawno skończył i przygotowujemy się do rozpoczęcia rozgrywek ligowych, moim zdaniem Valhalla powinna zostać z grona drużyn na mundialu usunięta. Statut MUP mówi, że członkiem MUP może być zbiorowość uznająca się za mikronację. Takiej zbiorowości nie ma. Jest Lord Kanzler, który z Valhallą nie jest już od dawna związany, oraz istnieje jeszcze w sieci strona z okresu wspomnianej reaktywacji (http://www.cesarstwo.org). Nawet, jeżeli można uznać, że CV istnieje, to Kanzler nie jest nawet jej obywatelem, a już na pewno nie został przez władze CV powołany na to stanowisko. Dlatego stoję na stanowisku, że CV powinno zostać usunięte z mundialu i MUP, jako że przestało de facto istnieć.

Sprawa druga - Królestwo Surmenii. Tutaj sytuacja jest dla mnie całkowicie kuriozalna, bo nie jest to nawet jakiś spór co do słuszności - to jest po prostu lenistwo Prezesa. Surmenia została przez niego wykluczona z mundialu, ze względu na nieaktywność trenera. Prezes nie skontaktował się w tej sprawie z NIKIM z Surmenii, poza nieudaną próbą kontaktu przez GG z wspomnianym trenerem. Przypominam, że praktyka, a nawet zdrowy rozsądek w takiej sytuacji podpowiada, że należy skontaktować się z władzami takiego państwa, poinformować o nieaktywności trenera i zapytać, czy pojawi się nowy. Tymczasem tu mamy decyzję, i to decyzję która została wydana już PO technicznym dokonaniu usunięcia Surmenii, która nie była w żadnym stopniu poinformowana o sytuacji.

Sprawa trzecia. Ta jakaś tam część Federacji Al Rajnu (przepraszam, nazwa mi wypadła). Zgłosiła się do V-Mundialu, który się jeszcze nie rozpoczął. Pytam, na czym polega odrzucenie jej wniosku, skoro jeszcze teraz do mundialu ma dołączyć Rotria? Skoro jedno państwo może, to czemu inne nie? Sezon jeszcze nie jest ustawiony, więc drużyny mogą dołączać.

Niestety, statut nie przewiduje możliwości wcześniejszego odwołania Prezesa. Możliwe, że będzie trzeba taką możliwość wprowadzić, w sytuacji gdy prezes ignoruje głosy delegatów i stara się decydować osobiście, zamiast konsultować się z Radą Delegatów i szukać konsensusu (który był podstawą rozwiązań w przypadku wcześniejszych konfliktów). Gdy zapytałem go o podstawę podjęcia decyzji w kwestii CV, stwierdził, że popiera go 18 delegatów - kłamał, gdyż po podważeniu tej informacji przyznał się, że rozmawiał tylko z kilkoma osobami. Jak dla mnie to wszystko jest kuriozalne i przyznaję się publicznie - żałuję, że nie sprawdziłem lepiej, na kogo głosuję.

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Problemy z druĹĽynami

Postautor: Marcin Sokołowicz » 4 lut 2009, o 20:50

Co do kwestii Valhalli to całkowicie się zgadzam. Ale jeżeli chodzi o Surmenię to nie do końca. Wiele razy miałem przyjemność rozmawiać z przedstawicielami tego kraju. Nie ukrywali oni, że piłka nożna w Surmenii nie istnieje. Nie ma nawet osób, które zainteresowane byłyby prowadzeniem reprezentacji. Przez ostatnie Mundiale robiono to z konieczności.

MaciejRehaggel

Re: Problemy z druĹĽynami

Postautor: MaciejRehaggel » 4 lut 2009, o 20:56

Ja też w gruncie rzeczy zgadzam się do Valhalli. Ale nie mógł pan swoich pretensji zgłaszać wcześniej? Dlaczego teraz, kiedy wszystko jest już ustalone? Trudno, Valhalla będzie musiała zagrać w tych rozgrywkach. Mi zależy przede wszystkim na PRESTIŻU rozgrywek... Valhalla jak i jej trener jest w pełni aktywny, czego nie można powiedzieć o trenerze Surmenii.. Ale jeśli Delegaci tak bardzo chcą to oczywiście CV zostanie usunięta z MUP, a na jej miejsce wejdą ZE Chattyckie.. Tylko wydaję mi się, że ranga rozgrywek na tym bardzo dużo straci. No ale jak tam sobie chcecie ;)

Willam Young
Podawacz piłek
Posty: 43
Rejestracja: 9 gru 2007, o 14:20

Re: Problemy z druĹĽynami

Postautor: Willam Young » 4 lut 2009, o 20:59

Odnośnie Surmenii, to uczestniczyła ona w 1 mundialu, a w 2 została wykluczona. Swojego czasu rozmawiałem z Prezesem tamtejszego związku i on sam był zaskoczony, dlaczego w drugiej edycji mundialu już Surmenia nie uczestniczyła. Co do zainteresowania futbolem w Surmenii, to faktem jest, że nie jest ono wysokie. Wg mnie Surmenia, jeśli chce uczestniczyć i ma trenera zainteresowanego prowadzeniem reprezetacji to powinniśmy jej to umożliwić.

W kwestii CV konkretnie- jeśli nie ma reprezentanta władz związkowych to reprezentacja ich traci sens istnienia. A poza tym jak można prowadzić reprezentacje nieistniejącego państwa- nie rozumiem ;]

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Problemy z druĹĽynami

Postautor: Marcin Sokołowicz » 4 lut 2009, o 21:05

Surmenia brała udzial w Mundialu 2007 i w PI. W obu tych imprezach trener był aktywny tylko przez pierwsze kolejki. Świadczą o tym miejsca jakie zajęła Surmenia w tych rozgrywkach. Po co trzymać taką reprezentację?

Bonawentura
Podawacz piłek
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2007, o 20:56

Re: Problemy z druĹĽynami

Postautor: Bonawentura » 4 lut 2009, o 21:28

Powiem tak: ja aktywnie lobbowałem za uwzględnieniem Walhalli* w rozgrywkach. Mimo że państwo REALNIE może nie istnieć, WIRTUALNIE trwa dalej, jako kultura, jako pamięć. Jeżeli jest trener, jeżeli jest aktywny - będzie dla mnie czystą przyjemnością z nim zagrać. A im więcej drużyn, tym więcej zabawy.
Co do samego RCA, jest on niewątpliwie narodowości walhalijskiej, mimo posiadanego paszportu wandejskiego. Co do jego woli prowadzenia reprezentacji, prezes ma gg do niego.
Michale, uważam, że nie powinieneś lobbować za wąskimi kryteriami dopuszczania do v-mundialu, bo w końcu klika monarchofszystowska i Ciebie wykopie.
Co do Sułtanatu Al-Farun(czy coś tam): jeżeli Sclavinia może, to i jakieś ter. autonomiczne Al-Rajnu może. Wszyscy wiemy, że Sclavinia faktycznie nie ma więcej wolności, niż powiedzmy Furlandia.
Co do Surmenii: gg prezesa jest jawnie dostępne. Jeżeli pokazują, że chcą zagrać, należy im to umożliwić - miło by było, gdyby to był inny trener niż dotchczas.

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Problemy z druĹĽynami

Postautor: MichalORhada » 4 lut 2009, o 21:43

Ale nie mógł pan swoich pretensji zgłaszać wcześniej? Dlaczego teraz, kiedy wszystko jest już ustalone?


Może dlatego, że jeszcze dwa dni temu w nasze rozmowie powiedział Pan, że Valhalla zostanie usunięta? A wczoraj powiedział Pan, że jednak zostaje, przeciw czemu od razu zaprotestowałem? To samo dotyczy Surmenii. Decyzję podjął Pan DZIŚ.

Mi zależy przede wszystkim na PRESTIŻU rozgrywek... Valhalla jak i jej trener jest w pełni aktywny, czego nie można powiedzieć o trenerze Surmenii.


Valhalla już nie istnieje. Poza tym, jak mnie poinformował jej ostatni władca, jego państwo jakiś czas temu zadeklarowało odejście z MUP (moment odejścia Piotra Sobonia), a Lord Kanzler nie jest legalnie trenerem Cesarstwa Valhalli. Zatem - sorry, jakim prawem CV może znaleźć się na mundialu?

Poza tym tutaj nie rozważamy aktywności trenerów. Rozważamy to, czy jakieś państwo ma, albo nie ma prawa uczestniczyć w mundialu. CV ewidentnie nie ma, Surmenia, jako członek MUP ma. Nawet, jeżeli jej aktualny trener jest nieaktywny. Skoro, jak Pan Prezes mi powiedział, trener Surmenii jest nieaktywny od 3 miesięcy, to czemu DZIŚ dopiero zapadła decyzja o usunięciu Surmenii? I czemu przez ten cały czas nawet nie spróbował Pan nawiązać kontaktu z władzami Surmenii (nawet nie pofatygował się Pan znaleźć jej strony, co jest naprawdę trywialnym zadaniem).

Co do aktywności trenera Surmenii - na Wandę, czemu bawimy się w przewidywanie jak będzie? Skoro Surmenia wyraża chęć do udziału w mundialu, to już jej własna, wewnętrzna kwestia, KTO jest trenerem i CZY się przykłada do pracy. Za nieaktywność trenera nie możemy przecież wyrzucać całego państwa - to jest dla mnie absurd i złamanie prawa MUP - bo każde państwo będące członkiem MUP ma prawo brać udział w rozgrywkach przez Unię organizowane.

Michale, uważam, że nie powinieneś lobbować za wąskimi kryteriami dopuszczania do v-mundialu, bo w końcu klika monarchofszystowska i Ciebie wykopie


Widzę, że się nie rozumiemy. Ty mówisz o kwestiach politycznych, ja mówię o kwestii aktywności no i prawnej. Państwo nie jest członkiem MUP - nie bierze udziału w mundialu, BA! nie chce brać udziału w MUP i mundialu (wspomniane już słowa Kaizera Kowalczykowskiego).

A im więcej drużyn, tym więcej zabawy.


Ale o ile mi wiadomo, zabawa jest dla mikronacji. A Kanzler, co by o nim nie mówić, mikronacją nie jest.


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości