V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

To co było, a nie jest...
MaciejRehaggel

V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

Postautor: MaciejRehaggel » 2 lut 2009, o 16:16

Uroczyście oświadczam, iż rozgrywki V-Mundialu 2009 rozpoczną się już w najbliższą sobotę - 7 lutego!
Opierając się na opinii wielu delegatów ustaliłem, że te rozgrywki nie będą miały gospodarza. Wynika to z faktu zbyt długiego czasu zmagań - wiadomo, że mamy do rozegrania 18 kolejek, więc trudno oczekiwać od kogoś regularnego opisywania spotkań przez 18 tygodni! A nie zapominajmy, że w każdej kolejce jest przecież 10 spotkań. Udało mi się dojść do porozumienia z Państwem Kościelnym Rotria, która wkrótce oficjalnie stanie się 20 państwem członkowskim MUP! Rotria zadebiutuje więc w rozgrywkach V-Mundialu. A co do systemu rozgrywek? Zgodnie z zapowiedziami i większościową decyzją delegatów gramy systemem ligowym, podzielonym na 2 dywizje. Podział dokonuje się ze względu na siłę drużyny, dlatego zwycięzca 1 dywizji (lepszej) będzie zwycięzcą v-mundialu. Jednak myślę, że reprezentacje, które znajdą się w 2 dywizji również nie będą mogły narzekać na emocje i w każdym meczu grać będą o zwycięstwo.

Jeśli jednak któryś z delegatów jest absolutnie przeciwny moim postanowieniem, to proszę o kontakt na gg 2223641 w celu ustalenia kompromisu.

W tym temacie mogą państwo również rozprawiać nad typami co do zbliżających się rozgrywek! Kto wygra? Kto będzie czarnym koniem? Zapraszam do dyskusji!

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

Postautor: MichalORhada » 2 lut 2009, o 17:40

Nareszcie. Osobiście nie wszystkie postanowienia uważam za dobre, ale lepiej żeby gra trwała, niż żeby to wszystko padało dalej.

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

Postautor: Marcin Sokołowicz » 2 lut 2009, o 17:57

Pomysł słuszny, bo już mi brakowało v-mundialowych emocji. Przy okazji startu V-Mundialu 2009 ruszy również portal informacyjny pod tym adresem: www.trizondal.sarmacja.org/vmundial Na razie projekt jest rozgrzebany, jednak do soboty będzie spolszczony i uzupełniony danymi.

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

Postautor: Piotr Wolecki » 2 lut 2009, o 18:38

Wiwat panie prezesie, bo w końcu V-Mundial się odbędzie, a wiemy ile kłopotów było z nim.

vanHadden

Re: V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

Postautor: vanHadden » 4 lut 2009, o 14:14

Moje zastrzeżenie budzi klasyfikacja drużyn w dywizjach biorąc pod uwagę wskaźnik 'siła'. Siła obliczana jest na podstawie średniej umiejętności wszystkich zawodników drużyny. Nie przesądza to jednak o mocy zespołu. Dla przykładu Królestwo Dreamlandu wystawiło w poprzednim V-Mundialu drużynę o bardzo słabym wskaźniku siły, a odnosiło mimo to wiele sukcesów (udział w ćwierćfinałach), liczą się więc też zdolności taktyczne.

Proponuję więc przyjąć wartość innego wskaźnika, a mianowicie Hot-o-metra.

Hot-o-metr ma 16 stopniowa skale i przedstawia drużyny w 5 ostatnich najbardziej konkurencyjnych grach (nieprzyjacielskich). Zwycięstwo daje 3pkt, remis wyjazdowy 2pkt, remis u siebie 1pkt a przegrana 0pkt. Hot-o-metr wywiesza punkty uzbierane z ostatnich 5 meczy.

Spowoduje to również większą aktywność managerów, którym będzie zależało na rozgrywaniu większej ilości meczów, dbania o formę zawodników i ustalanie strategii między oficjalnymi rozgrywkami.

----
Sprawdziłem teraz zasady na XpertEleven i obawiam się, że jednak przydział drużyn do odpowiednich dywizji w czasie pierwszych rozgrywek odbędzie się na zasadzie loterii...

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

Postautor: Marcin Sokołowicz » 4 lut 2009, o 14:42

A ja mam inne zastrzeżenia: prezes poinformował, że mundial ruszy w sobotę i... zniknął. Zresztą, nie przedstawił nawet żadnego planu swojej prezesury w MUP.

MaciejRehaggel

Re: V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

Postautor: MaciejRehaggel » 4 lut 2009, o 15:55

Nie ma obawy - przydział nie będzie losowy. Wiem to z doświadczenia z własnej ligi. Tak więc w 1 dywizji zagrają najlepsze zespoły. A V-Mundial rusza na 90% 7 lutego, jednak całkowitej gwarancji dać nie mogę - z bardzo prostego powodu - nie mam admina w lidze. Mimo licznych prób kontaktów z administratorem, nie odpisywał.

A co do mojej aktywności - Cóż, forum to nie wszystko. Bardzo często jestem online, więc nie ma chyba problemów z komunikacją ze mną. A na forum wchodzę często, tylko jako gość, bo nie loguję się automatycznie ^^

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

Postautor: Malik-al-Mulk » 4 lut 2009, o 15:56

Czy ZE Chattyckie będą mogły zagrać w v-mundialu?
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

MaciejRehaggel

Re: V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

Postautor: MaciejRehaggel » 4 lut 2009, o 16:36

Niestety to już raczej niemożliwe ...

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: V-Mundial 2009 - ZACZYNAMY!

Postautor: Piotr Wolecki » 4 lut 2009, o 17:27

Panie prezesie, ale jeśli byśmy się sprężyli, to ZE Chattyckie mogłyby zagrać w V-Mundialu. To zależy głównie od szybkości działania, a więc jest to możliwe.


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości