Ocena PI

To co było, a nie jest...
MaciejRehaggel

Re: Ocena PI

Postautor: MaciejRehaggel » 6 gru 2008, o 09:19

Chciałbym się odnieść do słów pana Owskiego:
Niektórych może denerwować to ze jest 19 zespołów i w jednej grupie 2 państwa które przeszły do ćwierćfinału mają więcej czasu na "wyleczenie ran" po pojedynkach grupowych bo wcześniej je zakończyły.

To prawda, że drużyny z Grupy A miały więcej czasu na wyleczenie ran, ale jak widać nie ma żadnej z nich w 1/2 finału. Przypadek? Myślę, że to może być wina tego, że przez 2 tygodnie wypadli z rytmu meczowego. Dokładnie tak samo jak reprezentacje Portugalii, Chorwacji czy w końcu Holandii na EURO 2008, więc w sumie to chyba oni mają po części gorzej niż pozostałe drużyny ;)

Mustafa Owski

Re: Ocena PI

Postautor: Mustafa Owski » 6 gru 2008, o 10:52

Bardzo możliwe, jednakże jest to dla mnie dziwne. Po swojej drużynie wiem ze zwykle wypoczęta osiąga najlepsze wyniki, dlatego dziwie się tym drużynom które miały więcej czasu ,że nie zaszły tak daleko. Jednak widać ,że niepotrzebnie obawiałem się tego ,że po dłuższym wypoczynku te drużyny zdominują Puchar.

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Ocena PI

Postautor: MichalORhada » 6 gru 2008, o 13:55

Generalnie można się zastanowić nad tą tzw. "grupą śmierci" -czyli A. Niby najlepsze drużyny - a jednak doszły tylko do ćwierćfinału... Reszta należy do najlepszych :-P

mardred
Podawacz piłek
Posty: 35
Rejestracja: 24 paź 2008, o 16:02

Re: Ocena PI

Postautor: mardred » 6 gru 2008, o 20:34

A ja jestem zadowolony z Okoczii :) Z debiutantów lepiej wypadł tylko Dreamland, a jak się okazało nasza grupa była bardzo silna, bo zarówno Morvan, jak i Elderland trafiły do półfinału. Cztery punkty jak na debiut to, myślę, nienajgorszy wynik, a dzisiaj Okoczia po raz pierwszy wygrała mecz. Może to tylko sparing z Trizondalem, ale pokazuje, że drużyna może zdobywać punkty w najbliższym Mundialu.

Strzeżcie sie blade twarze! Czerwonoskórzy nadchodzą!

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Ocena PI

Postautor: MichalORhada » 11 gru 2008, o 05:42

Lord Darth Kanzler pisze:Zwykła liga przy 19 drużynach to będzie masakra... zabójstwo idei, nuda i w ogóle kiła.


Niezupełnie. Owszem, liga jako taka nie jest oczywiście tak dynamiczna jak rozgrywki pucharowe, ale ma swoje pewne plusy:

    a) Nikt nie odpada - wszyscy mają taką samą zabawę od początku do końca, grają jak mogą.
    b) O zwycięstwie decyduje dobra forma przez cały czas - a nie np. jednostkowy fart, jak to może być w Pucharze.
    c) Grają wszyscy ze wszystkimi - powstają sytuacje meczy ciekawych ze względów politycznych - jak między Gnomią a Scholandią, czy WRM a Sarmacją.

Oczwyiście - ktoś mógłby powiedzieć że liga szybko się znudzi, bo będzie trwać kilka miesięcy - ale w końcu jak zagramy dwa czy trzy puchary pod rząd to będzie tyle samo czasu (oczywiście mówię orientacyjnie). Ja osobiście nie widzę wielkiej różnicy - a liga będzie dobrym, spokojnym przerywnikiem. To taki przerywnik, jak w realu jest przerwa między kolejnymi mistrzostwami świata.

Możemy oczywiście debatować i się zastanawiać - ja bym zaproponował formułę zmienną - to jest raz puchar, raz liga, albo, w ostateczności dwa razy puchar i raz liga.

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Ocena PI

Postautor: MichalORhada » 11 gru 2008, o 05:46

A, no i nie 19 a 18. Valhalla, ze względu na generalne zaprzestanie faktycznego funkcjonowania powinna zostać usunięta. Różnica jest spora - chociażby kwestia tego, że nie będzie pauzowania i nierównych grup (gdybyśmy zdecydowali się grać kolejny puchar)

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Ocena PI

Postautor: Lord Darth Kanzler » 11 gru 2008, o 08:18

Ciekawa opinia, którą w sumie nawet podzielam. Jakie inne zdania? Kiedy start chcecie? :D
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Said al Falim
Junior
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2008, o 17:59
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Al Rajn

Re: Ocena PI

Postautor: Said al Falim » 17 gru 2008, o 11:21

Lord Darth Kanzler pisze:
Said al Falim pisze:Czy wystartujemy w kolejnych rozgrywkach o PI lub też innych pod patronatem OPM to dopiero się okaze :)


Zechce Pan rozwinąć swoją myśl?


Zechcę rozwinąć swoją myśl Panie Prezesie. Nakłada się na to kilka kwestii nie tylko sam wynik osiągnięty przez naszą kadrę narodową, czy stosowanie opcji oszukiwania przez część v-państw co wsześniej wytknął już Prezes SAR Camel League Pan Dżalal bin Sezer ale również czekająca nas reforma całego rodzimego związku piłkarskiego oraz co zauważył Pan Prezes O'hrada występowanie w rozgrywkach państw których nie ma.
(-) Ekscelencja Said al Falim
- Sekretarz MUP
- Trener Arabic Al Muhar


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości