Ranking Lig Lokalnych

To co było, a nie jest...
KSGr.vD

Re: Ranking Lig Lokalnych

Postautor: KSGr.vD » 23 wrz 2009, o 14:58

Scholandzka Liga Piłki Nożnej, która jest organizowana przez Scholandzki Związek Piłkarski rozpocznie nowy sezon na koniec września, opóźnienie związane było między innymi z tworzeniem struktur związkowych, kończącym się okresem wakacyjnym i spadkiem aktywności części trenerów drużyn, w związku z powrotem do realnych zajęć szkolnych i koniecznością naboru nowych chętnych. W tym czasie przeprowadzono w ramach Rady Właścicieli rozmowy dotyczące nowego kształtu rozgrywek SLPN.
Zatem jak pisałem na początku, liga ruszy pod koniec września.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Ranking Lig Lokalnych

Postautor: Lord Darth Kanzler » 2 paź 2009, o 21:29

Uaktualniłem ranking! Do zestawienia wróciły dwie ligi - brawo dla nich! Jedyną obecnie nie prowadzącą rozgrywek jest NSL, ale niedługo do nas wróci. Po długiej przerwie ruszyła liga scholandzka, no i pojawiła się liga austro-węgierska :)

Trochę przetasowań :)
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Ranking Lig Lokalnych

Postautor: Lord Darth Kanzler » 7 paź 2009, o 17:58

Witajcie,

W dniu wczorajszym (06.10.2009) X11 zmieniło zasady naliczania wskaźnika ligi, na bazie którego powstaje nasz ranking lig lokalnych. Jego najnowszą odsłonę, jeszcze na bazie starych zasad macie w poście pierwszym.

Zmiany, które X11 wprowadziło bardzo mocno zmieniają ów wskaźnik. Jakie one są za chwilę. Pokusiłem się dziś o aktualizację rankingu ligowego MUP w oparciu o nowe wskaźniki. Oto jego wyniki - zastrzegam - na chwilę obecną NIEOFICJALNE. Ranking w tej postaci dziwnie wygląda:

NIEOFICJALNA AKTUALIZACJA RANKINGU 07.10.2009 na bazie nowych zasad X11:

[lp. obecna] [zmiana] [lp. poprzednia] [nazwa ligi] [liczba zespołów w lidze] [ID ligi] [liczba punktów X11]

1. Obrazek 2. Sarmacka Liga Piłkarska - 30 zespołów - ID: 71065 - 864 pkt.
2. Obrazek 1. Wandejska Liga Piłkarska - 27 zespołów - ID: 164604 - 827 pkt.
3. Obrazek 8. Donau Premier-Liga (Austro-Węgry) - 6 zespołów - ID: 219736 - 217 pkt.
4. Obrazek 6. Prymiera A-Klasa (Natania) - 10 zespołów - ID: 85634 - 70 pkt.
5. Obrazek 5. Primera Confederacion (Mikrosławia) - 16 zespołów - ID: 206440 - 24 pkt.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
6. Obrazek 3. Scholandzka Liga Piłkarska - 14 zespołów - ID: 132691 - -82 pkt.
7. Obrazek 10. Elderlandzka Liga Piłkarska - 12 zespołów - ID: 90713 - -146 pkt.
8. Obrazek 11. Neo Soccer League (Neopolis) - 16 zespołów - ID: 156146 - -273 pkt.
9. Obrazek 9. Unijna Liga Piłkarska (RSiT) - 10 zespołów - ID: 110035 - -324 pkt.
10. Obrazek 7. Parlandzka Liga Piłkarska (Parlandia)- 8 zespołów- ID: 190931- -344 pkt.
11. Obrazek 4. SAR Camel League (Al Rajn) - 30 zespołów - ID: 113586 - -566 pkt.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
* Liga V-Mundialu - 20 zespołów - ID: 112748 - 791 pkt.

Strasznie prawda? Zwróćcie uwagę na dwie rzeczy: pojawiły się punkty UJEMNE! I co ważne, spadek lig z samej góry, takich jak jedna z największych - SCL. Oto zaś wycinek z zasad, które X11 wprowadził:

The league rating has for some time been deminished due to performance and it didn't really do its job. Therefore it has now been revised.[...]

The new league rating will take the following into consideration:
1) The league's active managers xpert rating
2) The league's active managers risk value
3) The league's league admin's xpert rating
4) The league's league admin's risk value
5) How many managers that are vip members
6) If the league admin is a vip member
7) The league's active managers absence
8) The league's league admin's absence

9) The share of teams that are inactivated
10) The size of the league

The "risk value" is a hidden approximate value that all users have. The higher value the more likely it is that the user may use more than one user account and in other words are cheating. Those that use multiple user accounts will sooner or later be caught and then lose their existance on the site, maybe leaving a league to an uncertain future. This could be slightly negative for those that are sharing computer with others. But there is no fun for anyone to join a league where the other managers might be one and the same person. Such leagues are most likely to be closed down quite soon when the cheaters are revealed. But by giving "risky" leagues low league ranking hopefully less innocent managers will be hurt.[...]

Zwróćcie uwagę szczególnie na wytłuszczone elementy. Ufam, iż większość z Was zna j. angielski na tyle by zrozumieć. Jeśli nie to proszę dać znać - będę wyjaśniał. Wymienione w punktach macie to co obecnie wpływać będzie na wskaźnik ligowy X11. Ważne stają się Wasze personalne wskaźniki (im wyższy tym lepiej - na nie wpływ ma częstotliwość logowania się do X11, pisanie pressów, granie w ligach oficjalnych, itp.); wskaźnik admina (j.w); liczba managerów z VIPem w lidze (w tej chwili najwięcej VIPów, bo aż 9, gra w lidze WLP; dalej jest SLP z 8 VIPami, i inne ligi z pojedynczymi osobami); czy admin ligi jest VIPem (w tej chwili tylko WLP i SLP ma adminów VIPów); liczbę drużyn nieaktywnych w stosunku do aktywnych - im bliższy stosunek 0 tym lepiej, co oczywiste; ogólną wielkość ligi (czyli liczbę teamów); nieobecności managerów (im mniejsze tym lepiej); oraz, co bardzo ważne, wskaźnik "ryzyka" - niewidoczny dla nas, ale ukryty/zaszyty w systemie - odzwierciedla on "ryzyko" oszukiwania i bazuje na multikontach itp. akcjach - wyjaśnione w opisie wyżej.

No więc właśnie - jakie wnioski z tego, że tak konstruowany ranking daje wielkiej lidze (30 zespołów) aż -566 punktów!? Wnioski mogą być proste - duży odsetek nieaktywnych teamów (ale tak nie jest praktycznie) lub dużą liczbę osób, które w tej lidze logują się baaardzo mało (co jest faktycznie przyczyną); duży "wskaźnik ryzyka" - co podejrzewa już wcześniej kilka osób. Nie pytam, nie interesuje mnie to. Ale wskazuję na dziwny spadek właśnie SCL, która z 3-4 miejsca opadła na samo dno.

Jak Wam się widzi tak budowany ranking? Czy dalej bazujemy na wskaźniku X11 czy opracowujemy własny system? Czekam na uwagi. Powyższe zestawienie, co raz jeszcze podkreślam, jest li tylko poglądowe, nie jest obecnie obowiązującym, aczkolwiek tak właśnie dziś wygląda sytuacja na bazie X11.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: Ranking Lig Lokalnych

Postautor: Piotr Wolecki » 7 paź 2009, o 19:04

Hmmm...ja się zastanawiam nad systemem rankingowym stworzonym przez MUP, bo chociaż moja liga awansowała aż na 3 miejsce w rankingu, ale dla co niektórych lig ten system z X11 jest po prostu nie fair. Chciałbym poznać opinie na ten temat innych delegatów, a później zobaczymy, jak się postawię w tej sytuacji.

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Ranking Lig Lokalnych

Postautor: t.demollari » 7 paź 2009, o 19:06

Nie wiem czy jest nie fair. Wydaje mi się, że dzięki niemu sporo się wyjaśniło ;]
Timan Demollari

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Ranking Lig Lokalnych

Postautor: Lord Darth Kanzler » 7 paź 2009, o 20:30

Piotr Wolecki pisze:Hmmm...ja się zastanawiam nad systemem rankingowym stworzonym przez MUP, bo chociaż moja liga awansowała aż na 3 miejsce w rankingu, ale dla co niektórych lig ten system z X11 jest po prostu nie fair. Chciałbym poznać opinie na ten temat innych delegatów, a później zobaczymy, jak się postawię w tej sytuacji.


Nie rozstrzygam niczego. System X11 wyraźnie wskazuje teraz na co zwracana jest uwaga - to znalazło odzwierciedlenie w wynikach lig. Czy to jest nie fair?

Bo właśnie - dlaczego wg Ciebie jest nie fair względem kilku lig? Jeśli chodzi o przykład SCL - gra tam 30 drużyn TYLKO i WYŁĄCZNIE z Al Rajn. Tyle, że w Al Rajn nie ma 30 aktywnych mieszkańców! Coś było na rzeczy i wiele osób podejrzewało mnożenie kont. Ok, my sami do mnożenia kont namawialiśmy ale jedynie po to by grać w różnych ligach - IMO to jest zupełnie co innego niż mnożenie kont i granie w tej samej lidze...

Był taki przypadek w 1 sezonie SLP. Manager, który wówczas wygrał ligę, jak się okazało, miał "klona". Prowadził równolegle 2 zespół. Karą było odebranie tytułu.

Ale jak mówię - być może SCL ma inny problem, któryś z tych wymienionych przez X11. Ale nie mi to rozstrzygać. Czekam na dalsze opinie. I jedna uwaga na koniec - nie oceniamy tu żadnej ligi i praktyk jej uczestników (jak dla mnie to carte blanche). Oceniamy w tej dyskusji system naliczania rankingu. Osobiście skłaniam się ku pozostaniu przy X11, ale jeśli większość będzie chciała własnego systemu - włączę się w prace.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Ranking Lig Lokalnych

Postautor: t.demollari » 7 paź 2009, o 20:40

Lord Darth Kanzler pisze:Był taki przypadek w 1 sezonie SLP. Manager, który wówczas wygrał ligę, jak się okazało, miał "klona". Prowadził równolegle 2 zespół. Karą było odebranie tytułu.


Nie. Karą było odjęcie punktów, co poskutkowało utratą tytułu. Niby to samo, ale jednak nie :]
Timan Demollari

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Ranking Lig Lokalnych

Postautor: Malik-al-Mulk » 8 paź 2009, o 00:36

Fakt w Al Rajn nie ma 30 aktywnych mieszkańców... bo jest 50... i z tego co mi wiadomo tylko jedna osoba posiada dwie drużyny. zapoznam się z sytuacją bo mysi być przyczyna aż takiego spadku.

Ja sądzę że w SCL niektórzy mają drużyny bo je po prostu mają. Nie logują sie a jak już to raz na miesiąc/dwa.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Ranking Lig Lokalnych

Postautor: Lord Darth Kanzler » 8 paź 2009, o 10:44

Ja sądzę że w SCL niektórzy mają drużyny bo je po prostu mają. Nie logują sie a jak już to raz na miesiąc/dwa.


I to jest właśnie brak aktywności. Więc co z tego, że w wyborach bierze w Al Rajn 50 osób? To nie jest żaden wyznacznik aktywności - uwierz mi. Ja pamiętam, jak w KS frekwencja wyborcza pędzona była niczym bimber - byle więcej, i szybciej. Dzięki temu "aktywnych" mieszkańców było coś koło 100 - co było oczywiście wierutną bzdurą. Aktywni są Ci, co działają w państwie na co dzień, a nie raz na 4 miesiące z okazji wyborów - takie osoby to klony lub słupy. Nie oceniam jednak Al Rajn, i wyraźnie to napisałem wyżej. Ale...

... Ale właśnie. Jak zobaczyłem spadek liczby punktów Al Rajn to się zacząłem mocno zastanawiać. Bo przecież SCL można spokojnie porównywać do SLP i WLP - ilością drużyn - i oczekiwać wyników zbliżonych - jak było dotąd. Jednak tu się okazuje, że pomiędzy SLP i WLP różnica jest paru punktów, a między nimi a SCL nagle zrobiła się przepaść ok. 1400 punktów, w dodatku podkreślona faktem, iż w SCL są to punkty ujemne (-566 pkt.). Widząc jakie kryteria brane są pod uwagę przez X11 oczywistym jest, że: nie macie VIPów - ale to nie powoduje przecież punktów ujemnych! Jak sądzę na ujemne punkty wpływają głównie absencje oraz wskaźnik ryzyka.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Orzi

Re: Ranking Lig Lokalnych

Postautor: Orzi » 8 paź 2009, o 11:27

Innymi słowy najnowszy wskaźnik promuje głównie sprawną organizację i uczciwość - i takie kryteria mi się podobają. Proponowałbym nie tworzyć własnego skryptu, a bazować na nowym X11.


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości