Debata: Organizacja V-Mundialu 2009

To co było, a nie jest...
Awatar użytkownika
Said al Falim
Junior
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2008, o 17:59
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Al Rajn

Re: Debata: Organizacja V-Mundialu 2009

Postautor: Said al Falim » 24 paź 2008, o 23:39

Moim zdaniem wystarczy jeden v-mundial w roku i nie ma potrzeby tworzenia paramundialu aby tylko czymś zapchać wolny czas. Odnośnie terminu startu to jestem za styczniem 2009.
(-) Ekscelencja Said al Falim
- Sekretarz MUP
- Trener Arabic Al Muhar

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Debata: Organizacja V-Mundialu 2009

Postautor: Marcin Sokołowicz » 24 paź 2008, o 23:40

To tylko pozornie dobre rozwiązanie. Tak naprawdę przy jednym Mundialu w roku panuje straszna nuda, żaden piłkarz się nie rozwija, można grać tylko mecze towarzyskie i ćwiczyć formę.

Awatar użytkownika
Arkadij Magov
Junior
Posty: 86
Rejestracja: 20 lis 2007, o 19:02
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Debata: Organizacja V-Mundialu 2009

Postautor: Arkadij Magov » 25 paź 2008, o 21:39

Każde z tych trzech rodzajów rozgrywek rządzą się swoimi prawami i mają swoje plusy i minusy, spróbowałem je uporządkować:

CL:
PLUSY - chyba największe emocje, podobieństwo do realnego mundialu, w fazie grupowej grają wszyscy i nikt się nie nudzi, dynamika gry
MINUSY - szybko się kończy, po fazie grupowej większość drużyn nie wie co z sobą zrobić, wiele zależy od szczęścia

Liga:
PLUSY - zwycięża zespół grający najsumienniej i najwytrwalej, popełniający najmniej błędów, decyduje taktyka, szczęście jest mniej istotne przy tak długo trwających rozgrywkach, każdy zespół gra przez cały czas, nikt nie odpada,
MINUSY - rozgrywki przy 20tu zespołach trwają dłuuugo, mniejsze emocje niż przy CL (nie licząc końcówki sezonu i ważnych spotkań), 40 meczów rozgrywanych raz w tygodniu to 3/4 roku. Rozgrywane 2 razy w tygodniu to i tak 4 miesiące, czyli długo

Puchar:
PLUSY - niezła dynamika gry, spore emocje
MINUSY - więcej zależy od szczęścia, najszybciej nudząca inne drużyny poza tymi co przechodzą dalej (nie ma fazy grupowej w której grają wszyscy),

Jestem za wariantem system CL plus Liga. Połączenie tego da nam urozmaiconą rozrywkę na wysokim poziomie. Jak ktoś będzie chciał się skupić tylko na Pucharze to wygra CL, a odpuści sobie ligę. Jak komuś nie pójdzie w CL, to powalczy w lidze. Pucharu bym nie wrzucał - już jest jeden, w postaci systemu CL, i duplikowanie tego typu rozgrywek nie tylko przedłuży sztucznie sezon, to jeszcze osłabi wagę CL. CL - taki puchar v-świata - prestiżowy i najbardziej dynamiczny, wyłaniający drużynę najlepszą w danej chwili, mającą największe szczęście i szybko reagującego trenera. Liga pokazuje trenera mającego wielką cierpliwość i ogranie z zespołem, znającego się na taktyce i potrafiącego w dłuższej mierze pokonywać własne słabości (słaby mecz w CL to z reguły odpadnięcie z rozgrywek, w lidze ten błąd można odrobić wygrywając kilka następnych meczów). Liga wyłania zespół, który grał najrówniej przez cały sezon (taki Kubica v-futbolu).

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Debata: Organizacja V-Mundialu 2009

Postautor: Lord Darth Kanzler » 25 paź 2008, o 21:42

Brawo Tow. Magov!

Ja osobiście myślałem nad tym i też byłbym za modelem CL+Liga (2 mecze/tydzień).
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Debata: Organizacja V-Mundialu 2009

Postautor: zbbrow » 26 paź 2008, o 18:58

Brawo, brawo, ładne podsumowanie Towarzyszu! Jak wyżej jestem za CL + Ligą bez pucharu. :)

I jak wtedy sprawa organizatora? CL ma organizatora, a ligę gra każdy u siebie czy na odwrót czy też jeszcze inaczej?

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Debata: Organizacja V-Mundialu 2009

Postautor: MichalORhada » 26 paź 2008, o 21:21

Ja byłbym za CL z organizatorem i Ligą u siebie. Czemu? Bo CL jest krótsze, więc jest mniej wyczerpujące dla organizatora - i jest większa szansa, że będzie bardziej aktywny.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Debata: Organizacja V-Mundialu 2009

Postautor: Lord Darth Kanzler » 26 paź 2008, o 21:26

Tu zgadzam się w 100% z Michałem.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji


Wróć do „Archiwum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości