Strona 1 z 1

Kontrowersje, oskarżenia

: 20 lip 2016, o 12:31
autor: Frederick Stutthof
Zanim niezdecydowani delegaci oddadzą swój głos, polecam uwadze kontrowersyjne zachowanie Delegata Głównego Królestwa Baridasu przy MUP Pana Siergiusza Asketila:


http://trizondal.pl/www/forum/viewtopic.php?f=36&t=1565

Re: Propozycja zmiany Statutu MUP

: 20 lip 2016, o 13:08
autor: Tomasz Dostojewski
A może opowie Pan innym Delegatom jak to mnie Pan zastraszał i szantażował abym tylko zmienił głos z kandydatury Baridasu na Bialeńską?
MUP powinna pozostać organizacją sportową a nie powiązań politycznych. Ja zaglosowałem na wg mnie lepszą kandydaturę a nie jak Pan tego chciał.
Proszę Prezydenta MUP oraz Radę Rewizyjną o zajęcie odpowiedniego stanowiska w tej sprawie.

Re: Kontrowersje, oskarżenia

: 20 lip 2016, o 13:11
autor: Siergiusz Asketil
Pozwoliłem sobie wydzielić posty, które nie były związane z głosowaniem.

Pozwólcie, Panowie Delegaci, że zachowam się fair i ustosunkuję się do całej sprawy dopiero po jego zakończeniu. Nie mam zwyczaju atakować kogokolwiek w trakcie obrad, gdzie liczy się kandydatura, a nie wypowiedzi lub sympatie/antypatie.

Re: Propozycja zmiany Statutu MUP

: 20 lip 2016, o 13:22
autor: Frederick Stutthof
Tomasz Dostojewski pisze:A może opowie Pan innym Delegatom jak to mnie Pan zastraszał i szantażował abym tylko zmienił głos z kandydatury Baridasu na Bialeńską?
MUP powinna pozostać organizacją sportową a nie powiązań politycznych. Ja zaglosowałem na wg mnie lepszą kandydaturę a nie jak Pan tego chciał.
Proszę Prezydenta MUP oraz Radę Rewizyjną o zajęcie odpowiedniego stanowiska w tej sprawie.Szanowny Panie Delegacie!

Wiem, że Pańska niechęć w stosunku do mnie jest spora, odkąd gazeta, której jestem redaktorem naczelnym ("wBialenii") ujawniła, że kandydując na stanowisko Króla Rzeczypospolitej Obojga Narodów, pytał się Pan na forum niektórych osób, "czy Rzeczpospolita to Polska i Litwa czy jest osobne Wielkie Księstwo Litewskie?". Proszę nie mieszać dwóch zupełnie innych spraw - ja poruszyłem kwestię kontrowersyjnego, w moim mniemaniu niedopuszczalnego zachowania Delegata Głównego Baridasu przy MUP. Nie odniosę się do zarzutów, które Pan mi czyni, ponieważ nie jest w moim zwyczaju bronienie się, gdy wiem, że nie ponoszę winy. Prezydent von Thorn i Rada Rewizyjna zrobi to, co uzna za stosowne i bynajmniej nierozważne jest proszenie, żeby się czymś zajęła bądź nie. Nikogo nigdy nie szantażowałem i nie zastraszałem.

Re: Kontrowersje, oskarżenia

: 20 lip 2016, o 13:49
autor: Tomasz Dostojewski
Jeszcze dziś umieszczę tu screen wiadomości w której nakazał mi Pan zmianę głosu. Ponadto nie powinien Pan tu pisać o sprawach politycznych. To jest organizacja sportowa.

Re: Kontrowersje, oskarżenia

: 20 lip 2016, o 13:53
autor: Frederick Stutthof
Pan żywi do mnie niepotrzebnie jakąś urazę, związaną właśnie ze światem polityki i przenosi to na grunt sportowy, więc proszę mnie w tej kwestii nie pouczać.

Re: Kontrowersje, oskarżenia

: 20 lip 2016, o 15:16
autor: Tomasz Dostojewski
Opublikuje screeny i wszystko będzie jasne.

Re: Kontrowersje, oskarżenia

: 20 lip 2016, o 16:40
autor: Lord Darth Kanzler
Szanowni Państwo,

jestem zażenowany postawą Was wszystkich, i każdego z osobna, w tym również mojego wiceprezydenta. Owszem, było celem ustanowienia siedziby MUP rozruszanie towarzystwa, także na kanwie odrobiny polityki, ale na Wandę! miejcie litość. Zachowujecie się jak banda przedszkolaków i jeden Jasiu, drugiemu Kajtusiowi, zabrał łopatkę. Zachowujcie się jak przystoi na działaczy sportowych na szczeblu międzynarodowym. Dajecie sobie po mordzie? OK, ale róbcie to w zaciszu swoich pokoi hotelowych!

Naciski, przekonywania, propozycje, itd... to naturalny proces polityczny. Ma on zastosowanie także i w przypadku tak ważkich decyzji jak ta, którą chcemy podjąć. Ale... ale to można i należy czynić z klasą. Wam jej obecnie zabrakło. Żadnych dowodów nie publikujcie — wystarczy wiedza o tym, że są!, nie działajcie bo lubicie lub nie lubicie Sarmacji... ja jestem z Sarmacji, mam ustąpić, bo nie lubicie tego kraju? OKEJ! Wasza wola... ale czy tak właśnie należy się zachowywać?

RDH miał prawo zbesztać swego przedstawiciela, jako prezes federacji trizondalskiej. Siergiusz miał prawo zwrócić im uwagę, choć nie było to eleganckie, mógł być bardziej dyplomatyczny. Tomasz mógł zdecydować jak chciał, bo federacja brodryjska to nie federacja bialeńska i w końcu Frederick mógł naciskać na Tomasza, bo jednak oba kraje są stowarzyszone. Ale winien był to również czynić jednak dyplomatycznie.

Stare porzekadło mówi — nie sra się we własne gniazdo. Zatem przestańcie. Proszę. Więcej klasy. Więcej w tym temacie się nie wypowiem.